Suvestinė redakcija nuo 2023-05-16 iki 2023-09-01

 

Įsakymas paskelbtas: TAR 2019-02-20, i. k. 2019-02731

 

Nauja redakcija nuo 2022-09-02:

Nr. V-694, 2022-09-01, paskelbta TAR 2022-09-01, i. k. 2022-18115

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS KRAŠTO APSAUGOS

MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL TARNYBOS UŽSIENYJE APMOKĖJIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2019 m. sausio 29 d. Nr. V-138

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo 10 straipsnio 2 dalies 5 punktu, 3 dalimi ir 61 straipsniu, Lietuvos Respublikos žvalgybos įstatymo 641 straipsniu, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2012 m. gruodžio 19 d. nutarimo Nr. 1564 „Dėl įgaliojimų suteikimo įgyvendinant Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymą“ 1.10 ir 1.11 papunkčiais, Lietuvos Respublikos specialiųjų atašė nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1997 m. gruodžio 12 d. nutarimu Nr. 1407 „Dėl Lietuvos Respublikos specialiųjų atašė nuostatų patvirtinimo“, 20 punktu, Lietuvos Respublikos gynybos patarėjų nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. lapkričio 29 d. nutarimu Nr. 1522 „Dėl Lietuvos Respublikos gynybos patarėjų nuostatų patvirtinimo“, 13 punktu,

t v i r t i n u  Tarnybos užsienyje apmokėjimo tvarkos aprašą (pridedama).

 

 

 

Krašto apsaugos ministras                                                                                      Raimundas Karoblis

 

 


 

patvirtinta

Lietuvos Respublikos

krašto apsaugos ministro

2019 m. sausio 29 d. įsakymu

Nr. V-138

(Lietuvos Respublikos

krašto apsaugos ministro                  

2022 m. rugsėjo 1 d.įsakymo

Nr. V-694 redakcija)

 

 

 

TARNYBOS UŽSIENYJE APMOKĖJIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Tarnybos užsienyje apmokėjimo tvarkos aprašas (toliau – Tvarkos aprašas) nustato profesinės karo tarnybos karių (išskyrus pagal profesinės karo tarnybos sutartį tarnaujančius žvalgybos pareigūnus), atliekančių tarnybą Lietuvos Respublikos diplomatinėse atstovybėse, specialiosiose misijose, atstovybėse prie tarptautinių organizacijų, užsienio valstybių ar tarptautinėse karinėse ar gynybos institucijose (toliau – kariai), ir Antrajame operatyvinių tarnybų departamente prie Krašto apsaugos ministerijos tarnaujančių žvalgybos pareigūnų, laikinai perkeltų į užsienio valstybių ar tarptautines karines ar gynybos institucijas (toliau – žvalgybos pareigūnai), tarnybos užsienyje apmokėjimo tvarką, taip pat krašto apsaugos sistemos valstybės tarnautojams, perkeltiems į Lietuvos Respublikos diplomatines atstovybes, specialiąsias misijas, atstovybes prie tarptautinių organizacijų, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. gruodžio 27 d. nutarimu Nr. 1393 „Dėl Lietuvos Respublikos diplomatinės tarnybos įstatymo įgyvendinimo“ nustatytų garantijų taikymo tvarką (toliau visi šiame punkte nurodyti asmenys kartu – Atstovai).

2. Tvarkos aprašas netaikomas profesinės karo tarnybos kariams ir žvalgybos pareigūnams, kurių faktinė tarnybos (rezidavimo) vieta yra Lietuvos Respublikoje.

3. Tvarkos aprašas parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. liepos 19 d. nutarimu Nr. 1210 „Dėl profesinės karo tarnybos karių, perkeltų į Lietuvos Respublikos diplomatines atstovybes, specialiąsias misijas, atstovybes prie tarptautinių organizacijų, užsienio valstybių ar tarptautines karines ar gynybos institucijas, ir žvalgybos pareigūnų, perkeltų į užsienio valstybių ar tarptautines karines ar gynybos institucijas, tarnybos užsienyje apmokėjimo“ (toliau – Vyriausybės nutarimas Nr. 1210), Socialinių ir kitų garantijų, susijusių su darbu Lietuvos Respublikos diplomatinėse atstovybėse, konsulinėse įstaigose ir specialiosiose misijose, dydžių aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. gruodžio 27 d. nutarimu Nr. 1393 „Dėl Lietuvos Respublikos diplomatinės tarnybos įstatymo įgyvendinimo“ (toliau – Vyriausybės nutarimas Nr. 1393), Socialinių ir kitų garantijų, susijusių su darbu Lietuvos Respublikos diplomatinėse atstovybėse, konsulinėse įstaigose ir specialiosiose misijose, suteikimo ir jų taikymo, išlaidų apskaičiavimo, apmokėjimo ir kompensavimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro 2022 m. rugpjūčio 29 d. įsakymu Nr. V-274 „Dėl Socialinių ir kitų garantijų, susijusių su darbu Lietuvos Respublikos diplomatinėse atstovybėse, konsulinėse įstaigose ir specialiosiose misijose, suteikimo ir jų taikymo, išlaidų apskaičiavimo, apmokėjimo ir kompensavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“. Tvarkos apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatyme, Lietuvos Respublikos žvalgybos įstatyme ir Lietuvos Respublikos diplomatinės tarnybos įstatyme vartojamas sąvokas.

4. Atstovo veiklos sritį kuruojantis padalinys Tvarkos apraše suprantamas kaip atitinkamas Atstovo veiklos sritis (personalo administravimą, biudžeto lėšų planavimą, buhalterinę apskaitą ir kt.) kuruojanti ir (ar) organizuojanti krašto apsaugos sistemos (toliau – KAS) institucija ar padalinys, kuriam pagal priskirtas funkcijas pavesta tvarkyti atitinkamas Atstovo veiklos sritis.

5. Atstovų finansinę apskaitą tvarko ir finansų kontrolę vykdo:

5.1. Lietuvos Respublikos gynybos atašė ir Lietuvos Respublikos nuolatinių atstovybių grupės finansinę apskaitą tvarko Centralizuota finansų ir turto tarnyba prie Krašto apsaugos ministerijos (toliau – CFTT prie KAM). Išankstinę finansų kontrolę vykdo Krašto apsaugos ministerijos (toliau – KAM) Finansų ir biudžeto  departamento (toliau – KAM FBD) ir CFTT prie KAM specialistai;

5.2. Lietuvos kariuomenės Atstovavimo grupės finansinę apskaitą tvarko Lietuvos kariuomenės (toliau – LK) Finansų ir apskaitos departamentas (toliau – LK FAD). Išankstinę finansų kontrolę vykdo LK atitinkamą veiklos sritį kuruojančio padalinio paskirtas specialistas, atsakingas už Atstovų tarnybos sąlygoms užtikrinti skirtų biudžeto lėšų planavimą ir jų panaudojimo kontrolę, ir LK FAD atitinkamų sričių specialistai;

5.3. Žvalgybos pareigūnų finansinę apskaitą tvarko ir išankstinę finansų kontrolę vykdo Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie KAM biudžeto planavimo ir finansinės apskaitos padalinių specialistai.

KAS institucijų, atsakingų už Atstovų finansinės apskaitos tvarkymą, vadovai, siekdami užtikrinti vidaus kontrolę ir efektyvų lėšų panaudojimą, gali nustatyti Atstovams aprūpinti skirtų lėšų naudojimo, išmokėjimo ir atsiskaitymo už panaudotas lėšas reikalavimus, terminus ir tvarką, kiek tai neprieštarauja šio Tvarkos aprašo ir kitų teisės aktų nuostatoms.

6. Atstovai ar LK Atstovavimo grupės atsakingi asmenys už Atstovams aprūpinti skirtas ir tam tikslui atsiskaitytinai pervestas valstybės biudžeto lėšas jų veiklos sritį kuruojančiam padaliniui  atsiskaito pateikdami Piniginių lėšų apyvartos banko sąskaitoje ataskaitą (1 priedas) ir Mokėjimo kortelių ir grynųjų pinigų panaudojimo ataskaitą (2 priedas).

7. Sprendimus dėl Atstovams taikytinų garantijų suteikimo ir jų taikymo, išlaidų apskaičiavimo, apmokėjimo ir (ar) kompensavimo priima:

7.1. krašto apsaugos ministras ar jo įgaliotas asmuo – jeigu Atstovo pareigybė priskirta KAM pareigybių sąrašui;

7.2. LK vadas ar jo įgaliotas asmuo – jeigu Atstovo pareigybė priskirta LK pareigybių sąrašui;

7.3. Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie KAM direktorius ar jo įgaliotas asmuo – jeigu Atstovo pareigybė priskirta Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie KAM pareigybių sąrašui.

8. Atstovo prašymu avansas, užstatas ir kitos išmokos, nurodytos Tvarkos aprašo 29,  53 ir 60 punktuose, paprastai išmokamos iki Atstovo tarnybos (rezidavimo) užsienio valstybėje pradžios, bet ne anksčiau nei 3 mėnesiai iki įsakyme dėl Atstovo paskyrimo ar perkėlimo į užsienio valstybę datos.

9. Jeigu išmokėjus avansą, užstatą ar kitas išmokas, nurodytas Tvarkos aprašo 29, 53 ir 60 punktuose, pasikeičia aplinkybės dėl Atstovo paskyrimo ar perkėlimo į užsienio valstybę, išskyrus atvejus, kai tokios aplinkybės pasikeičia ne dėl Atstovo valios ar kaltės, Atstovas grąžina jam išmokėtą avansą, užstatą ir kitas išmokas, nurodytas Tvarkos aprašo 29, 53 ir 60 punktuose.

10. Į tą pačią ar skirtingas vietoves užsienyje paskirtiems ar laikinai perkeltiems Atstovams sutuoktiniams, kartu gyvenantiems toje pačioje vietovėje užsienyje:

10.1. su darbu užsienyje susijusių išlaidų kompensacijos, sveikatos draudimo išlaidos, persikėlimo (išskyrus šiame Tvarkos apraše nurodytas baldų ir lengvojo automobilio pervežimo išlaidas, kurios skaičiuojamos šeimai ir mokamos vienam iš sutuoktinių), kelionių išlaidos apmokamos kiekvienam atskirai pagal šiame Tvarkos apraše ir kituose teisės aktuose nustatytas išlaidų normas ir dydžius;

10.2. kai kartu su sutuoktiniais gyvena kiti šeimos nariai, kompensacijos už kitus šeimos narius, taip pat išmoka, skirta apsirūpinti gyvenamosiomis patalpomis ir komunalinėms bei ryšių išlaidoms padengti, skiriamos vienam iš sutuoktinių, kuriam priklausytų didesnė kompensacija;

10.3. vienkartinė įsikūrimo išmoka skiriama kiekvienam atskirai, o už kiekvieną kitą jų šeimos narį išmoka skiriama vienam iš sutuoktinių, su kuriuo gyvena kiti jų šeimos nariai;

10.4. ikimokyklinio ugdymo, priešmokyklinio ugdymo ar mokymosi išlaidos apmokamos arba kompensuojamos vienam iš sutuoktinių jų pasirinkimu.

 

II SKYRIUS

SU TARNYBA UŽSIENYJE SUSIJUSIŲ IŠLAIDŲ IR KITŲ SUSIJUSIŲ KOMPENSACIJŲ APSKAIČIAVIMO IR MOKĖJIMO TVARKA

 

11. Su tarnyba užsienyje susijusių išlaidų kompensacijos dydis apskaičiuojamas:

11.1. KAS valstybės tarnautojams ir žvalgybos pareigūnams, paskirtiems ar laikinai perkeltiems į Lietuvos Respublikos diplomatines atstovybes, specialiąsias misijas, atstovybes prie tarptautinių organizacijų – vadovaujantis Vyriausybės nutarimu Nr. 1393 nustatyta tvarka, taikant Vyriausybės nutarimu Nr. 1393 nustatytus gyvenimo lygio vietos koeficientus. Gyvenimo lygio vietos koeficientą sudaro bazinio gyvenimo lygio vietos koeficiento ir motyvacijos gyvenimo lygio vietos koeficiento (jeigu toks nustatytas) dydžių suma (toliau – gyvenimo lygio vietos koeficientas);

11.2. kariams – vadovaujantis Vyriausybės nutarimu Nr. 1210 nustatytais dydžiais, taikant gyvenimo lygio vietos koeficientus Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo 61 straipsnyje nustatyta tvarka ir sąlygomis;

11.3. žvalgybos pareigūnams – vadovaujantis Vyriausybės nutarimu Nr. 1210 nustatytais dydžiais, taikant gyvenimo lygio vietos koeficientus Žvalgybos įstatymo 641 straipsnyje nustatyta tvarka ir sąlygomis.

12. Su tarnyba užsienyje susijusių išlaidų kompensacija, taip pat kompensacijos už kartu gyvenantį sutuoktinį, vaikus (įvaikius), išlaikytinius mokamos kartu su pareigine alga KAS institucijos vadovo nustatytais mokėjimo terminais. Kompensacija už kartu su Atstovu tarnybos (rezidavimo) užsienio valstybėje gyvenantį sutuoktinį  mokama sutuoktiniui, jeigu jis Atstovo veiklos sritį kuruojančiam padaliniui pateikia prašymą, nurodydamas atsiskaitomosios sąskaitos, į kurią turėtų būti pervedamos lėšos, numerį.

 

III SKYRIUS

IKIMOKYKLINIO UGDYMO, PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO IR MOKYMOSI IŠLAIDŲ APSKAIČIAVIMAS, JŲ APMOKĖJIMAS AR KOMPENSAVIMAS

 

13. Kai tarnybos (rezidavimo) užsienio valstybėje kartu su Atstovu gyvena jo ar jo sutuoktinio vaikai (įvaikiai), išlaikytiniai, Atstovui pagal jo veiklos sritį kuruojančiam padaliniui pateiktą prašymą ir atitinkamus Tvarkos aprašo 15 punkte nurodytus mokėjimo poreikį patvirtinančius dokumentus, neviršijant Vyriausybės nutarimu Nr. 1393 nustatytų normų, apmokamos ar kompensuojamos ikimokyklinio ugdymo, priešmokyklinio ugdymo ar mokymosi išlaidos.

14. Prašymas apmokėti ar kompensuoti patirtas ikimokyklinio ugdymo, priešmokyklinio ugdymo ar mokymosi išlaidas pateikiamas ne vėliau kaip per 60 kalendorinių dienų nuo šių išlaidų apmokėjimo ugdymo įstaigai dienos.

15. Ikimokyklinio ugdymo, priešmokyklinio ugdymo ir mokymosi išlaidas ar mokėjimo poreikį patvirtinantys dokumentai yra:

15.1. sutartis su ugdymo įstaiga;

15.2. sąskaita arba sąskaita faktūra ar kitas ūkinę operaciją patvirtinantis apskaitos dokumentas;

15.3. mokėjimą patvirtinantis dokumentas (sąskaitos banke išrašas, pinigų gavimo kvitas ir pan.).

16. Jeigu vaikas yra jaunesnio nei 5 metų amžiaus,  kartu su Tvarkos aprašo 14 ir 15 punktuose nurodytais dokumentais Atstovas jo veiklos sritį kuruojančiam padaliniui pateikia priešmokyklinio ugdymo įstaigos pažymą arba pagal užsienio valstybės, kurioje atliekama tarnyba (reziduojama), švietimo sistemą privalomą vaiko iki 5 metų amžiaus priešmokyklinio ugdymo programą.

17. Visi apmokamų ar kompensuojamų ikimokyklinio ugdymo, priešmokyklinio ugdymo ir mokymosi išlaidų skaičiavimai atliekami, taikant atsiskaitymo su Atstovu dienos Europos Centrinio Banko paskelbtą orientacinį euro ir užsienio valiutos santykį arba Lietuvos banko paskelbtą orientacinį euro ir užsienio valiutos santykį tais atvejais, kai orientacinio euro ir užsienio valiutos santykio Europos Centrinis Bankas neskelbia (toliau – buhalterinis kursas).

18. Kai skiriamo (paskirto) ar perkeliamo (perkelto) Atstovo prašymu išmokamas Tvarkos aprašo 29 punkte nurodytas avansas, apmokamų ar kompensuojamų ikimokyklinio ugdymo, priešmokyklinio ugdymo ir mokymosi išlaidų avanso suma skaičiuojama, taikant avanso išmokėjimo dienos buhalterinį kursą.

19. Ikimokyklinio ugdymo, priešmokyklinio ugdymo ir mokymosi išlaidų apmokama ar kompensuojama dalis apskaičiuojama Tvarkos aprašo 24 arba 25 punkte nustatyta tvarka ir Atstovui išmokama pagal jo pateiktus Tvarkos aprašo 15 ir 16 punktuose nurodytus dokumentus per 10 darbo dienų nuo dokumentų gavimo dienos.

20. Kompensuojamos šios ikimokyklinio ugdymo išlaidos:

20.1. ikimokyklinio ugdymo mokestis, įskaitant mokestį už pailgintos dienos grupę;

20.2. lietuvių kalbos mokymosi išlaidos;

20.3. registracijos, stojamieji mokesčiai;

20.4. mokestis už kelionę į ikimokyklinio ugdymo įstaigą ir iš jos, jeigu kelionę organizuoja ikimokyklinio ugdymo įstaiga ar ugdymo įstaigą aptarnaujanti transporto įmonė ar organizacija;

20.5. maitinimo išlaidos, jeigu maitinimą organizuoja ikimokyklinio ugdymo įstaiga ar ugdymo įstaigą aptarnaujanti maitinimo įmonė;

20.6. vaikų, turinčių negalią ir (ar) specialiųjų ugdymosi poreikių, papildomos išlaidos, kurias ikimokyklinio ugdymo įstaiga nustato kaip privalomas (specialiųjų pedagogų, logopedų, tiflopedagogų, surdopedagogų papildomų paslaugų, žodinės kalbos vertimo į gestų kalbą, teksto skaitymo ir konspektavimo bei kitos paslaugos, didinančios ugdymosi prieinamumą);

20.7. kitos ikimokyklinio ugdymo išlaidos, kurias ikimokyklinio ugdymo įstaiga nustato kaip privalomas (leidimai į ugdymo įstaigą, sveikatos draudimas, spintelių raktai, ikimokyklinės įstaigos išduotos vaiko vardinės kortelės ir pan.).

21. Kompensuojamos šios priešmokyklinio ugdymo ir mokymosi išlaidos:

21.1. mokestis už priešmokyklinį ugdymą ir mokymąsi, įskaitant mokestį už priešmokyklinį ugdymą ir mokymąsi pailgintos dienos grupėje;

21.2. lietuvių kalbos ir Lietuvos istorijos mokymosi išlaidos;

21.3. registracijos, stojamųjų ir kitų egzaminų mokesčiai;

21.4. mokestis už kelionę į priešmokyklinio ugdymo ar mokymo įstaigą ir iš jos, jeigu kelionę organizuoja priešmokyklinio ugdymo ar mokymo įstaiga, ar ugdymo įstaigą aptarnaujanti transporto įmonė ar organizacija;

21.5. maitinimo išlaidos, jeigu maitinimą organizuoja priešmokyklinio ugdymo ar mokymo įstaiga, ar ugdymo įstaigą aptarnaujanti maitinimo įmonė;

21.6. išlaidos už vadovėlius, knygas ir kitas individualias mokymo priemones (pratybų sąsiuvinius ir kt.), už kurias sąskaitą išrašo priešmokyklinio ugdymo ar mokymo įstaiga;

21.7. išlaidos, susijusios su papildomu užsienio valstybės, kurioje atliekama tarnyba (reziduojama), valstybinės kalbos ir (ar) priešmokyklinio ugdymo ar mokymo įstaigos nustatytos dėstomosios kalbos mokymusi, siekiant užtikrinti sklandesnę vaiko integraciją (English Additional Language ir pan.);

21.8. vaikų, turinčių negalią ir (ar) specialiųjų ugdymosi poreikių, papildomos išlaidos, kurias priešmokyklinio ugdymo ar mokymo įstaigos nustato kaip privalomas (specialiųjų pedagogų, logopedų, tiflopedagogų, surdopedagogų papildomų paslaugų, žodinės kalbos vertimo į gestų kalbą, teksto skaitymo ir konspektavimo bei kitos paslaugos, didinančios ugdymosi prieinamumą);

21.9. kitos priešmokyklinio ugdymo ar mokymo išlaidos, privalomos pagal užsienio valstybės, kurioje reziduojama, teisę ir (ar) nustatytos priešmokyklinio ugdymo ar mokymo įstaigos (organizuojamos privalomos išvykos, leidimai į ugdymo įstaigą, sveikatos draudimas, spintelių raktai, priešmokyklinės ir mokymo įstaigos išduodamos vaiko vardinės kortelės ir pan.).

22. Nekompensuojamos šios ikimokyklinio ugdymo išlaidos:

22.1. išlaidos, susijusios su papildomu kurios nors disciplinos mokymu, išskyrus lietuvių kalbos mokymosi išlaidas;

22.2. išlaidos už vadovėlius, knygas, lavinamuosius žaislus ir kitas individualias ikimokyklinio ugdymo priemones (pratybų sąsiuvinius, rašymo priemones, skaičiuotuvus ir kt.), jeigu jos nėra įtrauktos į ikimokyklinio ugdymo įstaigos pateiktą sąskaitą;

22.3. uniformos įsigijimo išlaidos;

22.4. išlaidos už neprivalomus pagal ikimokyklinio ugdymo programą renginius, ekskursijas ir išvykas;

22.5. išlaidos už auklių paslaugas;

22.6. mokestis už sporto ir kitų specializuotų būrelių, kurie neprivalomi pagal ikimokyklinio ugdymo įstaigos programą, lankymą;

22.7. išlaidos, susijusios su įvairiomis rinkliavomis, dovanomis, suvenyrais;

22.8. kitos pagal privalomąją ikimokyklinio ugdymo programą neprivalomos išlaidos.

23. Nekompensuojamos šios priešmokyklinio ugdymo ir mokymosi išlaidos:

23.1. išlaidos, susijusios su papildomu kurios nors disciplinos mokymu, išskyrus lietuvių kalbos ir Lietuvos istorijos mokymosi išlaidas ir užsienio valstybės, kurioje atliekama tarnyba (reziduojama), valstybinės kalbos mokymosi, siekiant užtikrinti sklandesnę vaiko integraciją (English Additional Language ir pan.), išlaidas;

23.2. išlaidos už rašymo priemones, skaičiuotuvus, nešiojamuosius kompiuterius, planšetes ir kitas priešmokyklinio ugdymo ir mokymosi priemones, nenurodytas Aprašo 21.6 ir 21.7 papunkčiuose;

23.3. uniformos įsigijimo išlaidos;

23.4. išlaidos už neprivalomus pagal priešmokyklinio ugdymo ar mokymo programą renginius;

23.5. išlaidos, susijusios su buvimu vasaros stovykloje, jei buvimas vasaros stovykloje nėra privalomosios priešmokyklinio ugdymo ar mokymo programos dalis;

23.6. išlaidos mokytojams, korepetitoriams samdyti, išskyrus atvejus, kai pateikiama užsienio valstybės, kurioje reziduojama, sveikatos priežiūros įstaigos išduota pažyma, patvirtinanti vaiko ilgalaikius sveikatos sutrikimus, dėl kurių jis negali nuolat lankyti priešmokyklinio ugdymo ar mokymo įstaigos;

23.7. mokestis už sporto ir kitų specializuotų būrelių, kurie nėra privalomosios priešmokyklinio ugdymo ar mokymo programos dalis, lankymą;

23.8. išlaidos, susijusios su įvairiomis rinkliavomis, dovanomis, suvenyrais;

23.9. kitos pagal privalomąją priešmokyklinio ugdymo ar mokymo programą neprivalomos išlaidos.

24. Apmokama ar kompensuojama ikimokyklinio ugdymo išlaidų dalis (įskaitant registracijos mokestį ir avansu sumokėtas įmokas) yra apskaičiuojama taip:

24.1. ikimokyklinio ugdymo išlaidų suma iki 3000 eurų per kalendorinius metus kompensuojama 100 procentų, išskaičiuojant kiekvienam mėnesiui tenkančią 100 proc. kompensuojamą dalį (250 eurų). Išlaidų dalis, viršijanti 100 procentų apmokamą ar kompensuojamą sumą, kompensuojama 70 procentų;

24.2. jeigu vaikas ikimokyklinio ugdymo įstaigą lanko ne visą mėnesį, gavus išlaidas pagrindžiantį dokumentą, kompensuojama už laikotarpį, nurodytą sąskaitoje. 250 eurų suma dalinama iš ikimokyklinio ugdymo įstaigos darbo dienų skaičiaus ir dauginama iš faktiškai lankytų dienų skaičiaus.

25. Kompensuojama priešmokyklinio ugdymo ir mokymosi išlaidų dalis (įskaitant registracijos mokestį ir avansu sumokėtas įmokas) yra apskaičiuojama taip:

25.1. jeigu vaikas lanko priešmokyklinio ugdymo ar mokymo įstaigą visus mokslo metus, išlaidų suma iki 8000 eurų per mokslo metus kompensuojama 100 proc., o likusi suma – 90 proc.;

25.2. jeigu vaiko priešmokyklinio ugdymo ar mokymosi laikotarpis nesutampa su užsienio valstybės, kurioje atliekama tarnyba (reziduojama), ir (ar) ugdymo įstaigos nustatytu priešmokyklinio ugdymo ar mokslo metų laikotarpiu (prasideda ne nuo priešmokyklinio ugdymo ar mokslo metų pradžios ir (ar) baigiasi ne paskutinę priešmokyklinio ugdymo ar mokslo metų dieną), 100 proc. kompensuojamos mėnesio sumos dydis priklauso nuo priešmokyklinio ugdymo ar mokymo įstaigos nustatytų priešmokyklinio ugdymo ar mokslo metų dienų skaičiaus. Gavus Aprašo 15 punkte nurodytą (-us)  dokumentą (-us), priešmokyklinio ugdymo ar mokslo metų 100 proc. kompensuojama suma dalinama iš priešmokyklinio ugdymo ar mokymo įstaigos nustatytų priešmokyklinio ugdymo ar mokslo metų dienų skaičiaus ir dauginama iš Aprašo 15 punkte nurodytame (-uose) dokumente    (-uose) nurodytų dienų skaičiaus (laikotarpio, kurį priešmokyklinio ugdymo ar mokymo įstaiga teiks paslaugas, dienų skaičiaus). Likusi išlaidų dalis kompensuojama 90 procentų.

26. Kai Atstovo tarnybos (rezidavimo) užsienio valstybėje laikotarpis pasibaigia anksčiau nei baigiasi užsienio valstybės, kurioje atliekama tarnyba (reziduojama), ir (ar) ugdymo įstaigos nustatytas einamųjų ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo ar mokslo metų laikotarpis, išlaidos už kurį jau buvo apmokėtos ir (ar) kompensuotos:

26.1. Atstovą atšaukus iš tarnybos (rezidavimo) užsienio valstybėje anksčiau nei Atstovo perkėlimo ar paskyrimo į pareigas laikotarpio pabaiga, visos patirtos ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo ir mokymosi išlaidos iki įsakyme dėl Atstovo atšaukimo ar perkėlimo nurodytos datos apmokamos taikant Tvarkos aprašo 24 ir 25 punktų nuostatas, o likusi suma apmokama ar kompensuojama 100 proc., įskaitant ir baudą (-as) dėl sutarties su ugdymo įstaiga nutraukimo (jei taikoma) bei kitas sutartyje su ugdymo įstaiga numatytas tiesiogines išlaidas, kurias Atstovas patiria ir privalo sumokėti ugdymo įstaigai dėl tokio sutarties su ugdymo įstaiga nutraukimo anksčiau laiko.

26.2. Jeigu Atstovo tarnyba (rezidavimas) užsienio valstybėje baigiasi jo valia ar dėl jo kaltės anksčiau nei Atstovo perkėlimo ar paskyrimo laikotarpio pabaiga, taip pat jeigu ikimokyklinis, priešmokyklinis ugdymas ar mokymasis ugdymo įstaigoje nutraukiamas Atstovo valia ar dėl jo kaltės anksčiau nei Atstovo perkėlimo ar paskyrimo laikotarpio pabaiga, Atstovas privalo grąžinti jam apmokėtas ar kompensuotas ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo ar mokymosi išlaidas, kurios yra skaičiuojamos nuo paskutinės Atstovo tarnybos (rezidavimo) užsienio valstybėje dienos.

27. Už tą patį laikotarpį apmokamos ar kompensuojamos tik vienos ugdymo įstaigos suteiktos ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo ar mokymosi paslaugos, išskyrus Aprašo 26.1 papunktyje nurodytus atvejus.

28. Tvarkos apraše nenustatytais atvejais, kai Atstovas yra paskiriamas ar perkeliamas į užsienio valstybę ne nuo užsienio valstybės, kurioje atliekama tarnyba (reziduojama), ir (ar) ugdymo įstaigos nustatytos ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo ar mokslo metų pradžios,  sprendimai dėl ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo ir mokymosi išlaidų kompensavimo priimami, vadovaujantis ugdymo įstaigų pateiktais dokumentais ir atsižvelgiant į ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo ar mokymosi išlaidų privalomumą.

29. Į tarnybą užsienio valstybėje skiriamo (paskirto) ar perkeliamo (perkelto) Atstovo prašymu išmokamas avansas, ne didesnis kaip 3 000 eurų vieno vaiko ikimokyklinio ugdymo ir ne didesnis kaip 8 000 eurų priešmokyklinio ugdymo ir mokymosi išlaidoms apmokėti. Sprendimas dėl avanso mokėjimo priimamas, atsižvelgiant į institucijai skirtus Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto asignavimus. Avansas gali būti išmokamas ir iki Atstovo tarnybos (rezidavimo) užsienio valstybėje pradžios Tvarkos aprašo 8 punkte nustatytais terminais.

 

IV SKYRIUS

SVEIKATOS DRAUDIMO IR SU SVEIKATOS PRIEŽIŪRA SUSIJUSIŲ IŠLAIDŲ APMOKĖJIMO TVARKA

 

30. Atstovai ir kartu su jais gyvenantys šeimos nariai draudžiami sveikatos draudimu, neviršijant Vyriausybės nutarimu Nr. 1393 nustatytų sveikatos draudimo išlaidų ribų metams, padaugintų iš gyvenimo lygio vietos koeficiento. Atstovo ar jo šeimos narių sveikatos draudimo išlaidos, viršijančios nustatytą ribą, gali būti atitinkamai padengiamos iš Atstovui ar kitam jo šeimos nariui skirtos sveikatos draudimo metų išlaidų ribos. Bendros Atstovo ir jo šeimos narių sveikatos draudimo išlaidos metams negali būti didesnės už visos šeimos bendrą metų sveikatos draudimo išlaidų ribų sumą.

31. Užsienio valstybėse, kuriose nėra galimybių apdrausti sveikatos draudimu, Atstovui apmokamos išlaidos, susijusios su jo ir kartu su juo gyvenančių šeimos narių asmens sveikatos priežiūra, neviršijant Atstovui ir jo šeimos nariams nustatytos bendros metų sveikatos draudimo išlaidų ribų sumos.

32. Sveikatos draudimo ir su asmens sveikatos priežiūra susijusios išlaidos apmokamos pagal Atstovo veiklą kuruojančiam padaliniui Atstovo pateiktus faktines išlaidas patvirtinančius dokumentus. Sveikatos draudimo išlaidoms metams skirta suma skaičiuojama nuo Atstovo paskyrimo dienos.

33. Jei Atstovas užsienio valstybėje atlieka tarnybą (reziduoja) ne visus kalendorinius metus, jo ir jo šeimos narių sveikatos draudimo išlaidos apskaičiuojamos taip:

33.1. Atstovui  mėnesiui tenkanti metinė sveikatos draudimo normos dalis dalinama iš mėnesio kalendorinių dienų skaičiaus ir dauginama iš tarnybos (rezidavimo) užsienio valstybėje dienų skaičiaus per mėnesį;

33.2. Atstovo šeimos nariui mėnesiui tenkanti metinė sveikatos draudimo normos dalis dalinama iš mėnesio kalendorinių dienų skaičiaus ir dauginama iš dienų skaičiaus, kurį šeimos narys gyveno užsienio valstybėje per mėnesį.

34. Už Atstovo šeimos narį mokamos privalomojo sveikatos draudimo įmokos, jeigu jos turi būti mokamos vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos draudimo įstatymo 17 straipsnio 11 dalimi, nėra įskaičiuojamos į šeimos nario sveikatos draudimo išlaidų ribą.

 

V SKYRIUS

PERSIKĖLIMO, KELIONĖS IŠLAIDŲ APMOKĖJIMO ARBA KOMPENSAVIMO  TVARKA, VIENKARTINĖS ĮSIKŪRIMO IŠMOKOS SKYRIMAS

 

35. Atstovams apmokamos arba kompensuojamos jų ir jų šeimos narių persikėlimo iš Lietuvos Respublikos į užsienio valstybę, iš užsienio valstybės į Lietuvos Respubliką ar iš vienos užsienio valstybės į kitą užsienio valstybę faktinės išlaidos (toliau – persikėlimo išlaidos), atitinkančios šiame skyriuje nurodytas sąlygas:

35.1. kelionės visomis transporto priemonėmis, išskyrus taksi, kitų pavėžėjų ir tarnybinį transportą, išlaidos, jeigu kelionės būdas ir maršrutas pasirenkamas vadovaujantis ekonomiškumo, saugumo ir protingumo kriterijais:

35.1.1. skrydžio lėktuvu (ekonomine klase) bilietai, kai vieno nepertraukiamo skrydžio trukmė neviršija 6 val., ir skrydžio lėktuvu aukštesne nei ekonomine klase bilietai (ekonomine plius ar verslo klase), kai vieno nepertraukiamo skrydžio trukmė viršija 6 val.;

35.1.2. kelionės kitų, nei nurodyta Tvarkos aprašo 35.1.1 papunktyje, rūšių transporto priemonėmis  faktinės išlaidos, neviršijančios Tvarkos aprašo 35.1.1 papunktyje nurodytų skrydžio lėktuvu bilietų kainos, Tvarkos aprašo 35.1.3 papunktyje nurodytų nuvykimo iki oro uosto ir iš jo transporto išlaidų ir Tvarkos aprašo 35.1.5 papunktyje nurodyto ne daugiau kaip 2 registruoto bagažo mokesčių sumos, jeigu būtų vykstama Tvarkos aprašo 35.1.1 papunktyje nurodytu būdu, Atstovams ar jų šeimos nariams, pageidaujantiems vykti kitu, nei šio Tvarkos aprašo 35.1.1 papunktyje nurodyta, būdu, kelionės išlaidos apmokamos arba kompensuojamos, kai Atstovas prieš kelionę jo veiklą kuruojančiam padaliniui raštu pateikia prašymą, jame nurodydamas informaciją, patvirtinančią, kad kelionės būdas ir maršrutas atitinka šiame punkte nustatytas ribas, arba motyvuotai argumentuoja, kad kelionės būdas pasirinktas vadovaujantis ekonomiškumo, saugumo ir protingumo kriterijais;

35.1.3. nuvykimo visų rūšių transporto priemonėmis į oro ar jūrų uostą, geležinkelio ar autobusų stotį ir vykimo iš jų išlaidos, o lengvuoju automobiliu taksi ir kitų pavėžėjų išlaidos – tik tiek, kiek tai susiję su nuvykimu į oro ar jūrų uostą, geležinkelio ar autobusų stotį miesto, kuriame jie yra, teritorijoje ar parvykimu iš jų;

35.1.4. vykstant netarnybiniu automobiliu – kelionės metu sunaudotų degalų įsigijimo išlaidos, atsižvelgiant į nuvažiuotų kilometrų skaičių ir atitinkamai transporto priemonei jos gamintojo nurodytas degalų sunaudojimo normas, mokėjimo už kelius, keltus, transporto priemonių savininkų ir valdytojų civilinės atsakomybės draudimo, muitinės formalumų išlaidos, kelionės laikotarpiu išlaidos, automobilio saugojimo aikštelėse užsienio valstybėse ir nakvynės (paprastai kas 600 kilometrų) išlaidos. Šiame papunktyje nurodytos išlaidos apmokamos arba kompensuojamos atsižvelgiant į šio Tvarkos aprašo 35.1.2 papunktyje nustatytas ribas;

35.1.5. dokumentų, susijusių su išvykimu, tvarkymo išlaidos, įskaitant vykstančiųjų į užsienį kelionių draudimą, kurį gali sudaryti sveikatos draudimas, draudimas nuo nelaimingų atsitikimų, kelionės bagažo draudimas, civilinės atsakomybės draudimas, taip pat miesto (ekologinis) mokestis, registracijos į reisą, registruoto bagažo mokesčiai (ne daugiau kaip po 2 registruoto bagažo vienetus kiekvienam keleiviui, jeigu neįtraukta į kelionės bilieto kainą), bagažo saugojimo, būtinų ir rekomenduojamų skiepų ir vaistų nuo užkrečiamųjų ligų ir kitos su kelione susijusios būtinos išlaidos, valiutos keitimo kredito įstaigoje išlaidos, kai ši valiuta skirta persikėlimo išlaidoms apmokėti;

35.2. neviršijant Vyriausybės nutarimu Nr. 1393 nustatyto gabenamo turto (toliau – asmeninio krovinio) persivežimo išlaidų limitų:

35.2.1. ne daugiau kaip 20 m3 tūrio baldų (įskaitant ir kitus namų apyvokos daiktus) pervežimo išlaidos;

35.2.2. 5 m3 tūrio asmeninio krovinio Atstovui, išskyrus šio Tvarkos aprašo 35.2.4 papunktį;

35.2.3. po 2 m3 tūrio Atstovo sutuoktiniui ir kiekvienam kitam šeimos nariui;

35.2.4. 7 m3 tūrio krovinio Lietuvos Respublikos kariniam atstovui, nacionaliniam sąveikos atstovui transformacijai, nacionaliniam kariniam atstovui Vyriausiojoje sąjungininkų pajėgų Europoje vadavietėje, Baltijos gynybos koledžo viršininkui ir Lietuvos Respublikos gynybos atašė;

35.2.5. vieno lengvojo automobilio Atstovui (kai į tą pačią tarnybos (rezidavimo) užsienio valstybėje vietą perkelti Atstovai sutuoktiniai – šeimai) pervežimo išlaidos, jei nėra vykstama netarnybiniu automobiliu šio Tvarkos aprašo 35.1.4 papunktyje nustatyta tvarka ir kelionės automobiliu iki tarnybos (rezidavimo) vietos atstumas yra didesnis nei 4 000 kilometrų;

35.3. Tvarkos aprašo 35.2 papunktyje nurodyto asmeninio krovinio pakavimo priemonių įsigijimo, pakavimo, pakrovimo ir iškrovimo paslaugų, asmeninio krovinio draudimo ir muitinio įforminimo, automobilio statymo vietos rezervavimo mokesčio, lifto paslaugų ir (ar) lifto rezervavimo mokesčio išlaidos.

36. Tvarkos aprašo 35 punkte nurodytos išlaidos apmokamos arba kompensuojamos, Atstovui ne vėliau kaip per 60 kalendorinių dienų nuo faktines išlaidas patvirtinančių dokumentų išrašymo dienos pateikus jo veiklos sritį kuruojančiam padaliniui prašymą apmokėti arba kompensuoti išlaidas ir faktines išlaidas pagrindžiančius dokumentus. Asmeninio krovinio limitus viršijančią persivežimo išlaidų dalį apmoka Atstovas asmeninėmis lėšomis. Persikėlimo į Lietuvos Respubliką išlaidos kariui ar buvusiam žvalgybos pareigūnui ir jų šeimos nariams apmokamos arba kompensuojamos, jeigu jie ir (ar) jų šeimos nariai persikelia į Lietuvos Respubliką ne vėliau kaip per Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo 61 straipsnio 15 dalyje ar Žvalgybos įstatymo 641 straipsnio 15 dalyje nustatytus terminus.

37. Jeigu kartu su Atstovu gyvenantis pilnametis jo šeimos narys įgyja vidurinį išsilavinimą, jo persikėlimo į Lietuvos Respubliką išlaidos apmokamos arba kompensuojamos, jei jis į Lietuvos Respubliką persikelia ne vėliau nei per 3 mėnesius nuo vidurinio išsilavinimo įgijimo dienos.

38. Jeigu Atstovo šeimos nariai vyksta į Atstovo tarnybos (rezidavimo) vietą arba grįžta iš jos kitu metu negu Atstovas, jų asmeninis krovinys gali būti gabenamas atskirai, neviršijant šio Tvarkos aprašo 35.2 papunktyje Atstovo sutuoktiniui ir (ar) kitam šeimos nariui nustatytų limitų, o kelionės išlaidos apmokamos arba kompensuojamos vadovaujantis šio Tvarkos aprašo 35.1 papunkčiu. Atstovas ne vėliau kaip per 60 kalendorinių dienų nuo faktines išlaidas patvirtinančių dokumentų išrašymo dienos pateikia jo veiklos sritį kuruojančiam padaliniui prašymą apmokėti arba kompensuoti šeimos narių kelionės ir asmeninio krovinio persivežimo išlaidas, kuriame turi būti nurodytas vykusių šeimos narių skaičius, kelionės data, kelionės būdas. Kartu su prašymu pateikiami patirtas išlaidas patvirtinantys dokumentai.

39. Atstovo ir jo šeimos narių kelionės į tarnybos (rezidavimo) vietą ir (ar) atgal metu patirtos nakvynės išlaidos, nurodytos Tvarkos aprašo 35.1.4 papunktyje, apmokamos arba kompensuojamos neviršijant Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. balandžio 29 d. nutarimu Nr. 526 „Dėl dienpinigių ir kitų komandiruočių išlaidų apmokėjimo“ nustatytų gyvenamojo ploto nuomos išlaidų vienos dienos normos tai šaliai, kurioje buvo apsistota nakvoti. Jeigu persikėlimo kelionės metu nakvynės išlaidos patiriamos nenuvykus įprastinio šio Tvarkos aprašo 35.1.4 papunktyje nurodyto atstumo, Atstovo veiklos sritį kuruojančiam padaliniui pateikiamas rašytinis prašymas, kuriame nurodomos argumentuotos priežastys, kodėl nebuvo įveiktas įprastinis atstumas, šiuo atveju kelionės išlaidos gali būti atlyginamos Tvarkos aprašo 7 punkte nurodytų asmenų sprendimu.

40. Vykstant į užsienio valstybę iš Lietuvos Respublikos ar iš užsienio valstybės į Lietuvos Respubliką arba iš vienos užsienio valstybės į kitą užsienio valstybę, Atstovui pateikus rašytinį prašymą jo veiklos sritį kuruojančiam padaliniui šio Tvarkos aprašo 35 punkte nurodytos persikėlimo išlaidos gali būti apmokamos arba kompensuojamos iki Atstovo išvykimo pagal jo pateiktus persikėlimo išlaidas patvirtinančius dokumentus (išankstinio mokėjimo sąskaitas, sąskaitas faktūras už kelionės bilietus, turto pervežimą ar kitus šias persikėlimo išlaidas pagrindžiančius dokumentus).

41. Kartą per metus, skaičiuojant nuo Atstovo paskyrimo  į tarnybos (rezidavimo) vietą, Atstovui ir kartu su juo gyvenantiems šeimos nariams apmokamos arba kompensuojamos kelionės į Lietuvos Respubliką ir atgal išlaidos, o kartu negyvenantiems šeimos nariams – kelionės pas Atstovą ir atgal į Lietuvos Respubliką išlaidos. Šių išlaidų apmokėjimui arba kompensavimui mutatis mutandis taikomos Tvarkos aprašo 35.1 papunkčio nuostatos. Šiame punkte nurodytos kelionės išlaidos apmokamos arba kompensuojamos Tvarkos aprašo 36 punkte nustatyta tvarka.

42. Jeigu sutuoktiniai yra paskirti atlikti tarnybą užsienyje į skirtingas užsienio rezidavimo valstybes arba skirtingus tos pačios užsienio valstybės miestus, Atstovo pasirinkimu vietoj Tvarkos aprašo 41 punkte nurodytų kelionės į Lietuvos Respubliką ir atgal išlaidų apmokėjimo ar kompensavimo Tvarkos aprašo 41 punkte nustatyta tvarka ir sąlygomis jam apmokamos ar kompensuojamos jo ir kartu su juo gyvenančių šeimos narių kelionės į kitą užsienio valstybę ar kitą tos pačios užsienio valstybės miestą, į kurį (kurią) paskirtas atlikti tarnybą kitas sutuoktinis, ir atgal išlaidos. 

43. Jeigu dėl nenumatytų objektyvių aplinkybių Atstovas (ar) jo šeimos nariai negalėjo įgyvendinti Aprašo 41 ir 42 punktuose nurodytos teisės per nurodytą terminą, esant Atstovo motyvuotam raštiškam prašymui, Tvarkos aprašo 7 punkte nurodytų asmenų sprendimu šios teisės įgyvendinimo terminas pratęsiamas 6 mėnesiams.

44. Įsikūrimo išlaidoms kompensuoti Atstovui išmokama Vyriausybės nutarimu Nr. 1393 nustatyto dydžio vienkartinė įsikūrimo užsienio valstybėje išmoka, kuriai apskaičiuoti taikomas gyvenimo lygio vietos koeficientas. Ši išmoka mokama Atstovui jo veiklos sritį kuruojančiam padaliniui pateikus rašytinį prašymą, kuriame nurodomas kartu su Atstovu jo tarnybos (rezidavimo) valstybėje gyvenančių šeimos narių skaičius.

45. Vienkartinė įsikūrimo išmoka gali būti išmokama avansu iki paskyrimo ar perkėlimo į tarnybos (rezidavimo) valstybę datos, bet ne anksčiau nei įsakymo dėl Atstovo paskyrimo ar perkėlimo į pareigas užsienio valstybėje data. Jeigu išmokėjus vienkartinę įsikūrimo išmoką avansu pasikeičia aplinkybės dėl Atstovo paskyrimo ar perkėlimo, išskyrus atvejus, kai tokios aplinkybės pasikeičia ne dėl Atstovo valios ar kaltės, Atstovas grąžina jam išmokėtą avansu vienkartinę įsikūrimo išmoką.

46. Atstovas, atvykęs į tarnybos (rezidavimo) vietą, faksimilinio ar elektroninio ryšio priemonėmis informuoja jo veiklos sritį kuruojantį padalinį apie atvykimą, nurodo tarnybos vietos adresą, mobiliojo telefono, fakso numerius, elektroninio pašto adresą, gyvenamosios vietos adresą, banko, kurio paslaugomis naudosis, sąskaitos rekvizitus.

 

VI SKYRIUS

Išmokų, SKIRTŲ apsirūpinti gyvenamosiomis patalpomis ir komunalinėms, ryšių ir kitoms su gyvenamųjų patalpų išlaikymu susijusioms išlaidoms APMOKĖTI, dydžiai ir skyrimo tvarkA

 

47. Kariui skiriama metinė išmoka (kompensacija) apsirūpinti jo karinį laipsnį ir šeimos narių skaičių atitinkančiomis gyvenamosiomis patalpomis ir komunalinėms, ryšių ir kitoms su gyvenamųjų patalpų išlaikymu susijusioms išlaidoms apmokėti (toliau – išmoka), kuri išmokama kas mėnesį lygiomis dalimis kartu su pareigine alga.

Metinės išmokos dydis (eurais) yra:

47.1. generolui leitenantui (viceadmirolui),

generolui majorui (kontradmirolui),

brigados generolui (flotilės admirolui)                                                 – 24 000;

47.2. pulkininkui (jūrų kapitonui),

pulkininkui leitenantui (komandorui),

majorui (komandorui leitenantui)                                                         – 22 000;

47.3. kapitonui (kapitonui leitenantui),

vyresniajam leitenantui, leitenantui,

seržantui majorui (vyresniajam laivūnui),

viršilai (laivūnui), štabo seržantui (štabo laivūnui),

štabo seržantui specialistui (štabo laivūnui specialistui),

vyresniajam seržantui, vyresniajam seržantui specialistui,

seržantui, seržantui specialistui, grandiniui,

jaunesniajam eiliniui (jaunesniajam jūreiviui),

eiliniui (jūreiviui), vyresniajam eiliniui (vyresniajam jūreiviui)         – 16 000.

48. Žvalgybos pareigūnui skiriama išmoka, kuri išmokama kas mėnesį lygiomis dalimis kartu su tarnybiniu atlyginimu. Metinės išmokos dydis (eurais) yra:

48.1. direktoriui, direktoriaus pavaduotojui                                                 – 24 000;

48.2. valdybos viršininkui,

valdybos viršininko pavaduotojui,

skyriaus viršininkui, skyriaus viršininko pavaduotojui                       – 22 000;

48.3. poskyrio viršininkui, vyriausiajam specialistui,

vyresniajam specialistui, specialistui,

jaunesniajam specialistui                                                                     – 16 000.

49. Kariams Tvarkos aprašo 47 punkte nurodytos išmokos ir kitos šiame skyriuje nustatytos išmokos apskaičiuojamos taikant gyvenamųjų patalpų nuomos lygio vietos koeficientus, vadovaujantis Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo 61 straipsnyje  nustatyta tvarka ir sąlygomis. Žvalgybos pareigūnams Tvarkos aprašo 48 punkte nurodytos išmokos apskaičiuojamos taikant gyvenamųjų patalpų nuomos lygio vietos koeficientus, vadovaujantis Žvalgybos įstatymo 641 straipsnio nustatyta tvarka ir sąlygomis.

50. Atstovui skirta išmoka didinama 15 procentų už vieną šeimos narį ir po 5 procentus už kiekvieną kitą šeimos narį, bet ne daugiau kaip 40 procentų už visus šeimos narius.

51. Išmoka Atstovui skiriama nuo jo paskyrimo ar perkėlimo į tarnybos (rezidavimo) vietą dienos, o už šeimos narius – nuo jų atvykimo į tarnybos (rezidavimo) valstybę gyventi dienos, bet ne anksčiau nei Atstovo paskyrimo ar perkėlimo į tarnybos (rezidavimo) valstybę diena.

52. Jei Atstovo tarnyba (rezidavimas) užsienio valstybėje trunka ne visus metus:

52.1. jam mėnesiui tenkanti metinė išmokos apsirūpinti gyvenamosiomis patalpomis normos dalis dalinama iš mėnesio kalendorinių dienų skaičiaus ir dauginama iš jo tarnybos (rezidavimo) užsienio valstybėje dienų skaičiaus;

52.2. jo šeimos nariui mėnesiui tenkanti metinė išmokos apsirūpinti gyvenamosiomis patalpomis normos dalis dalinama iš mėnesio kalendorinių dienų skaičiaus ir dauginama iš šeimos nario buvimo užsienio valstybėje mėnesio dienų skaičiaus.

53. Pagal Atstovo pateiktą jo veiklos sritį kuruojančiam padaliniui rašytinį prašymą Atstovui gali būti išmokamas ne didesnis kaip 3 mėnesių jam taikytinos išmokos avansas. Išmokėtas avansas į jam mokėtiną išmoką įskaitomas ne vėliau kaip iki kitų kalendorinių metų gegužės 31 dienos, skaičiuojant nuo Atstovo paskyrimo ar perkėlimo į rezidavimo valstybę dienos. Tuo atveju, kai Atstovas tarnybą (rezidavimą) užsienio valstybėje baigia anksčiau, nei jam išmokėtas avansas įskaitomas į Atstovui mokėtiną išmoką apsirūpinti gyvenamosiomis patalpomis, Atstovas likusią neįskaitytą avanso dalį grąžina ne vėliau kaip paskutinę tarnybos (rezidavimo) užsienio valstybėje dieną.

54. Jeigu Atstovo tarnybos (rezidavimo) užsienio valstybėje metu sumažėja (padidėja) kartu su juo gyvenančių šeimos narių skaičius ir dėl to turi būti mažinama (didinama) išmoka apsirūpinti gyvenamosiomis patalpomis, Atstovas nedelsdamas, bet ne vėliau kaip per 3 darbo dienas informuoja jo veiklos sritį kuruojantį padalinį apie šeimos narių skaičiaus sumažėjimą (padidėjimą).

55. Jeigu dėl tarnybinės būtinybės Atstovas atšaukiamas nepasibaigus jo paskyrimo laikotarpiui ir Atstovo atšaukimo laikas yra trumpesnis už valstybės, kurioje atliekama tarnyba (reziduojama) teisės aktų nustatytą privalomą įspėjimo apie Tvarkos aprašo 57 punkte nurodytos  Sutarties nutraukimą terminą, taip pat jeigu sutartyje buvo nustatytos netesybos sutarties nutraukimo prieš terminą atveju, pagal Atstovo jo veiklos sritį kuruojančiam padaliniui pateiktą rašytinį prašymą Atstovui apmokamos sutarties nutraukimo išlaidos. Visais kitais atvejais sutarties nutraukimo išlaidas apmoka pats Atstovas.  

56. Jeigu Atstovui užsienio valstybėje, kurioje atliekama tarnyba (reziduojama) suteikiama tarnybinė gyvenamoji patalpa, Atstovas nedelsdamas, bet ne vėliau kaip per 3 darbo dienas raštu informuoja jo veiklos sritį kuruojantį padalinį. Šiuo atveju išmoka apsirūpinti gyvenamosiomis patalpomis Atstovui nemokama. Atstovo patirtos komunalinės, ryšių ir kitos su gyvenamųjų patalpų suteikimu ir išlaikymu susijusios išlaidos apmokamos pagal Atstovo veiklos sritį kuruojančiam padaliniui pateikus faktines išlaidas patvirtinančius dokumentus.

 

VII SKYRIUS

SU GYVENAMŲJŲ PATALPŲ NUOMOS SUTARTIES SUDARYMU SUSIJUSIOS IŠLAIDOS, JŲ APMOKĖJIMAS ARBA KOMPENSAVIMAS

 

57. Atstovas, kuriam skiriama Tvarkos aprašo VI skyriuje nurodyta išmoka, su gyvenamųjų patalpų nuomotoju sudaro jo pareigybę ar karinį laipsnį ir šeimos narių skaičių atitinkančių gyvenamųjų patalpų nuomos sutartį (toliau – Sutartis) ir yra atsakingas už Sutarties sudarymą, vykdymą ir nutraukimą. Sudarytos Sutarties kopiją Atstovas ne vėliau kaip per 3 darbo dienas pateikia jo veiklos sritį kuruojančiam padaliniui.

58. Su Sutarties sudarymu susijusios privalomos išlaidos Atstovui apmokamos arba kompensuojamos pagal Atstovo jo veiklos sritį kuruojančiam padaliniui pateiktą prašymą, kuris turi būti pateiktas ne vėliau kaip per 60 dienų nuo faktines išlaidas patvirtinančių dokumentų išrašymo dienos.

59. Atstovui apmokamos arba kompensuojamos šios su Sutarties sudarymu susijusios išlaidos:

59.1. nekilnojamojo turto agentūrų mokesčiai;

59.2. gyvenamųjų patalpų būklės įvertinimo mokesčiai;

59.3. gyvenamųjų patalpų rezervavimo mokesčiai;

59.4. Sutarties registracijos mokesčiai;

59.5. kitos išlaidos, kurios pagal užsienio valstybės, kurioje reziduojama, teisę yra privalomos sudarant Sutartį arba kurios privalo būti apmokėtos pagal Sutartį jai pasibaigus;

59.6. Sutarties nutraukimo išlaidos, kurios patirtos Atstovą dėl tarnybinės būtinybės atšaukus nepasibaigus jo paskyrimo ar perkėlimo laikotarpiui ir kai atšaukimo laikas yra trumpesnis už valstybės, kurioje atliekama tarnyba (reziduojama), teisės aktų nustatytą privalomą įspėjimo apie Sutarties nutraukimą terminą.

60. Jeigu sudarant Sutartį reikalaujama pateikti užstatą, Atstovas gali teikti jo veiklos sritį kuruojančiam padaliniui rašytinį prašymą išmokėti jam iki 3 mėnesių išmokos apsirūpinti gyvenamosiomis patalpomis dydžio išmoką užstatui sumokėti. Šią išmoką užstatui sumokėti – tokio pat dydžio ir tokia pat valiuta, kokia buvo išmokėta, – Atstovas privalo grąžinti ne vėliau kaip paskutinę savo tarnybos (rezidavimo) užsienio valstybėje dieną, išskyrus natūralaus nuomojamų gyvenamųjų patalpų ir jose esančio turto nusidėvėjimo išlaidoms padengti panaudotą užstato dalį, jei Atstovas šias išlaidas pagrindžia patvirtinančiais dokumentais. Jeigu Atstovas sumokėjo užstatą asmeninėmis lėšomis ir nutraukiant Sutartį reikalaujama sumokėti natūralaus nuomojamų gyvenamųjų patalpų ir jose esančio turto nusidėvėjimo išlaidas, Atstovas, neatgavęs asmeninėmis lėšomis sumokėto užstato ar jo dalies, gali raštu kreiptis į institucijos vadovą ar jo įgaliotą asmenį su prašymu kompensuoti jo patirtas išlaidas, pagrįstas dokumentais. Išlaidos negali būti pripažįstamos tinkamomis padengti valstybės lėšomis, jei nuomojamos gyvenamosios patalpos ir (ar) jose esantis turtas sugadinamas dėl Atstovo ar jo šeimos narių tyčinės ar neatsargios veikos,  taip pat dėl jo augintinio (-ių) veiksmų. Sprendimus dėl šių išlaidų pripažinimo tinkamomis padengti valstybės biudžeto lėšomis priima Tvarkos aprašo 7 punkte nurodyti asmenys.

 

VIII SKYRIUS

PATALPŲ NUOMOS, MOKESČIŲ UŽ NUOMOJAMŲ PATALPŲ KOMUNALINES IR RYŠIŲ PASLAUGAS IR KITŲ MOKESČIŲ, SUSIJUSIŲ SU NUOMOJAMOS PATALPOS IŠLAIKYMU, DYDŽIAI IR IŠLAIDŲ APMOKĖJIMO TVARKA

 

61. Kario, žvalgybos pareigūno tarnybos vieta ir biuras paprastai įrengiamas institucijų, į kurias perkeltas ar paskirtas karys, patalpose, o kai nėra tokios galimybės – nuomojamas ir išlaikomas neviršijant nustatytų maksimalių išlaidų metams:

61.1. patalpų nuomai (eurais):

61.1.1. Lietuvos Respublikos nuolatinėje atstovybėje

prie Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos                                      – 173 800;

61.1.2. kitose Lietuvos Respublikos atstovybėse                                        – 120 000;

61.1.3. kitų atstovų biuruose                                                                        –   30 000;

61.2. mokesčiams už nuomojamų patalpų komunalines ir ryšių paslaugas ir kitiems mokesčiams, susijusiems su nuomojamos patalpos išlaikymu (eurais):

61.2.1. Lietuvos Respublikos nuolatinėje atstovybėje

prie Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos                                     – 81 100;

61.2.2. kitose Lietuvos Respublikos atstovybėse                                        – 30 000;

61.2.3. kitų atstovų biuruose                                                                        – 10 000.

62. Išlaidos metams skaičiuojamos nuo kario, žvalgybos pareigūno paskyrimo dienos.

63. Biuro, įsteigto institucijoje, išlaikymo, ūkinio aptarnavimo išlaidos apmokamos tarpžinybinio susitarimo tarp KAM ir institucijos, kurioje įrengtas biuras, nustatyta tvarka. Specialiųjų atašė, jų padėjėjų ir pavaduotojų biuro, įsteigto institucijoje, išlaikymo ir ūkinio aptarnavimo išlaidos apmokamos vadovaujantis Specialiųjų atašė, jų padėjėjų ir pavaduotojų ūkinio aptarnavimo Lietuvos Respublikos diplomatinėse atstovybėse, konsulinėse įstaigose ir atstovybėse prie tarptautinių organizacijų išlaidų apskaičiavimo ir apmokėjimo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro 2009 m. birželio 12 d. įsakymu Nr. V-97 „Dėl Specialiųjų atašė, jų padėjėjų ir pavaduotojų ūkinio aptarnavimo Lietuvos Respublikos diplomatinėse atstovybėse, konsulinėse įstaigose ir atstovybėse prie tarptautinių organizacijų išlaidų apskaičiavimo ir apmokėjimo taisyklių patvirtinimo“.

 

IX SKYRIUS

IŠLAIDŲ, SUSIJUSIŲ SU NETARNYBINIO TRANSPORTO NAUDOJIMU TARNYBOS REIKMĖMS, KOMPENSAVIMAS

 

64. Atstovams, naudojantiems netarnybinį automobilį tarnybos reikmėms, kompensuojamos degalų įsigijimo ir automobilio amortizacijos išlaidos. Atstovui pateikus prašymą (3 priedas) jo veiklos sritį kuruojančiam padaliniui, leidimas naudoti netarnybinį automobilį tarnybos reikmėms ir kompensacija degalų įsigijimo ir automobilio amortizacijos išlaidoms padengti skiriama atsižvelgiant į darbo planus, darbų kiekį, ar patvirtintuose pareiginiuose nuostatuose (pareigybių aprašymuose) nurodytoms funkcijoms atlikti transporto priemonė yra reikalinga. Sprendimą dėl leidimo naudoti netarnybinį automobilį tarnybos reikmėms ir kompensacijos degalų įsigijimo ir automobilio amortizacijos išlaidoms padengti skyrimo priima Tvarkos aprašo 7 punkte nurodyti asmenys. Kompensacija degalų įsigijimo ir automobilio amortizacijos išlaidoms padengti už netarnybinio automobilio naudojimą tarnyboms reikmėms mokama neviršijant nustatytų dydžių:

64.1. iki 0,39 Valstybės duomenų agentūros paskutinį kartą paskelbto šalies ūkio vidutinio mėnesinio bruto darbo užmokesčio per mėnesį dydžio – kariniam atstovui prie Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos ir Europos Sąjungos, kariniam atstovui Lietuvos Respublikos nuolatinėje misijoje Jungtinėse Tautose, kariniam atstovui Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijoje, nacionaliniam sąveikos atstovui transformacijai, nacionaliniam kariniam atstovui Vyriausiojoje sąjungininkų pajėgų Europoje vadavietėje, taip pat gynybos atašė Lietuvos Respublikos diplomatinėse atstovybėse, Lietuvos Respublikos karininkui, einančiam Baltijos gynybos koledžo viršininko pareigas, gynybos patarėjui;

64.2. iki 0,32 Valstybės duomenų agentūros paskutinį kartą paskelbto šalies ūkio vidutinio mėnesinio bruto darbo užmokesčio per mėnesį dydžio – karinio atstovo prie Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos ir Europos Sąjungos pavaduotojui, karinio atstovo pavaduotojui Vyriausiojoje sąjungininkų pajėgų Europoje vadavietėje, taip pat gynybos atašė pavaduotojams ir padėjėjams Lietuvos Respublikos diplomatinėse atstovybėse, Lietuvos Respublikos karininkui, einančiam Baltijos gynybos koledžo Aukštesniųjų vadų kursų viršininko pareigas, ir gynybos patarėjo pavaduotojui;

64.3. iki 0,24 Valstybės duomenų agentūros paskutinį kartą paskelbto šalies ūkio vidutinio mėnesinio bruto darbo užmokesčio per mėnesį dydžio – Atstovams, paskirtiems dirbti Lietuvos Respublikos nuolatinėje atstovybėje prie Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos,  atstovybėse prie tarptautinių organizacijų, taip pat vyriausiajam specialistui Lietuvos Respublikos ambasadoje Ukrainoje;

64.4. iki 0,16 Valstybės duomenų agentūros paskutinį kartą paskelbto šalies ūkio vidutinio mėnesinio bruto darbo užmokesčio per mėnesį dydžio – Atstovams, paskirtiems dirbti Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos štabuose, kitose tarptautinėse karinėse ir gynybos institucijose, karinėse mokymo įstaigose.

Punkto pakeitimai:

Nr. V-390, 2023-05-15, paskelbta TAR 2023-05-15, i. k. 2023-09145

 

65. Naudodamasis netarnybiniu automobiliu tarnybos reikmėms, Atstovas privalo turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą, suteikiantį teisę vairuoti atitinkamos kategorijos ir klasės transporto priemonę. Vairuodamas netarnybinį automobilį, Atstovas privalo laikytis kelių eismo taisyklių reikalavimų ir gerbti kitus užsienio valstybės, kurioje atliekama tarnyba (reziduojama), galiojančius teisės aktus.

66. Jeigu tarnybos (rezidavimo) užsienio valstybėje tarnybos reikmėms būtina nuomotis automobilį – automobilio nuomos ir veiklos nuomos išlaidų atlyginimo sąlygas, tvarką ir pareigų, kurias einantiems Atstovams suteikiama teisė nuomotis automobilį, sąrašą nustato krašto apsaugos ministras.

67. Atstovams gali būti kompensuojamos faktinės naudojimosi važiavimo tarnybos tikslais keleivių vežimą vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo maršrutais vykdančiomis transporto priemonėmis išlaidos, kai toks važiavimas nėra laikomas komandiruote ir jeigu Atstovas nesinaudoja Tvarkos aprašo 64 ar 66 punktuose numatytomis garantijomis.

68. Vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo transportui priskiriami autobusai, troleibusai, maršrutiniai mikroautobusai, tramvajai, metropolitenas, kitos keleivių vežimą vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo maršrutais vykdančios transporto priemonės. Važiavimu tarnybos tikslais vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo transportu nelaikomas važiavimas taksi ir naudojimasis kitomis pavėžėjimo paslaugomis, išskyrus atvejus, kai dėl saugumo situacijos užsienio valstybėje važiavimas taksi ir (ar) naudojantis kitomis pavėžėjimo paslaugomis yra būtinas užtikrinti su tarnyba susijusių funkcijų vykdymą. Tvarkos aprašo 7 punkte nurodytų asmenų sprendimu važiavimas taksi ir (ar) kitos pavėžėjimo paslaugos gali būti pripažintos tinkamomis atlyginti išlaidomis.

69. Atstovas dėl poreikio naudotis Tvarkos aprašo 67 punkte nurodyta garantija jo veiklos sritį kuruojančiam padaliniui pateikia motyvuotą prašymą, kuriame pagrindžiamas viešojo transporto naudojimo tarnybos reikmėms poreikis. Atsižvelgdami į darbo planus, darbų apimtį, įvertinę, ar patvirtintuose pareiginiuose nuostatuose (pareigybių aprašymuose) nurodytoms funkcijoms atlikti reikia naudotis viešuoju transportu, sprendimą dėl faktinių naudojimosi viešuoju transportu tarnybos reikmėms išlaidų kompensavimo priima Tvarkos aprašo 7 punkte nurodyti asmenys. Jeigu nuolatinių Atstovo funkcijų vykdymui reikalingas nuolatinis viešojo transporto naudojimas ir Atstovas prašyme pateikia informaciją, patvirtinančią, kad ekonomiškiau apmokėti mėnesinį ar metinį važiavimo tarnybos tikslais bilietą, gali būti priimtas sprendimas apmokėti ar kompensuoti mėnesinį ar metinį važiavimo viešuoju transportu bilietą.

70. Važiavimo tarnybos tikslais vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo maršrutais vykdančiomis transporto priemonėmis išlaidos neapmokamos ir nekompensuojamos atostogų, komandiruočių bei nedarbingumo metu, poilsio ir švenčių dienomis, išskyrus atvejus, kai poilsio ir švenčių dienomis vykstama tarnybos tikslais, vykdomi tarnybiniai pavedimai ir pan., kurie pagrindžiami renginio programa, elektroniniais laiškais ir kitais dokumentais.

71. Važiavimo tarnybos tikslais vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo maršrutais vykdančiomis transporto priemonėmis išlaidos paprastai kompensuojamos kartą per mėnesį pagal Atstovo jo veiklą kuruojančiam padaliniui pateiktus faktines išlaidas pagrindžiančius dokumentus (vienkartiniai ar daugkartiniai bilietai). Kartu su faktines išlaidas pagrindžiančiais važiavimo tarnybos tikslais viešuoju transportu vienkartiniais bilietais turi būti pateikti argumentuoti paaiškinimai, kur, kada, į kokį darbo susitikimą ar kokioms užduotims atlikti buvo vykstama tarnybos tikslais.

 

X SKYRIUS

GARANTIJŲ TAIKYMAS ŠEIMOS NARIAMS, KAI ATSTOVAS ATŠAUKIAMAS ATSIŽVELGIANT Į PRIIMANČIOSIOS VALSTYBĖS PRANEŠIMĄ

 

72. Atstovui, kuris atšaukiamas iš pareigų atsižvelgiant į priimančiosios valstybės pranešimą, gali būti visiškai ar iš dalies apmokamos kartu juo užsienio valstybėje gyvenusių ir besimokiusių bei dėl Atstovo atšaukimo iš pareigų į Lietuvos Respubliką grįžusių vaikų (įvaikių), išlaikytinių mokymosi Lietuvos Respublikoje išlaidos iki einamųjų mokslo metų pabaigos, jeigu jie nėra priimami mokytis valstybinėje ar savivaldybės bendrojo ugdymo mokykloje, esančioje mokyklos savininko teises ir pareigas įgyvendinančios institucijos priskirtoje teritorijoje, kurioje jie gyvena, ir (arba) valstybinėje ar savivaldybės bendrojo ugdymo mokykloje nėra galimybės tęsti užsienio valstybėje pradėtos švietimo programos.

73. Atstovas per 30 dienų nuo atšaukimo iš pareigų atsižvelgiant į priimančiosios valstybės pranešimą dienos jo veiklą kuruojančiam padaliniui pateikia motyvuotą prašymą dėl Tvarkos aprašo 72 punkte nurodytų mokymosi Lietuvos Respublikoje iki einamųjų mokslo metų pabaigos išlaidų kompensavimo arba apmokėjimo. Kartu su prašymu pateikiamas dokumentas, patvirtinantis, kad valstybinė ar savivaldybės bendrojo ugdymo mokykla, esanti mokyklos savininko teises ir pareigas įgyvendinančios institucijos priskirtoje teritorijoje, kurioje Atstovas gyvena, nepriima vaiko mokytis ir (arba) valstybinėje ar savivaldybės bendrojo ugdymo mokykloje nėra galimybės tęsti užsienio valstybėje pradėtos švietimo programos. Sprendimą dėl visiško ar dalinio išlaidų apmokėjimo arba kompensavimo priima krašto apsaugos ministras.

74. Tvarkos aprašo 72 punkte nurodytos išlaidos ar jų dalis Atstovui apmokamos arba kompensuojamos vadovaujantis Tvarkos aprašo III skyriaus nuostatomis ir Vyriausybės nutarimu Nr. 1393 nustatytais dydžiais.

75. Jeigu Atstovas yra paskiriamas ar perkeliamas į pareigas kitoje užsienio valstybėje, Tvarkos aprašo 72 punkte nurodyta garantija netaikoma nuo jo paskyrimo ar perkėlimo į pareigas kitoje užsienio valstybėje dienos.

 

XI SKYRIUS

ATSTOVŲ, PASIŲSTŲ Į KOMANDIRUOTĘ Į LIETUVOS RESPUBLIKĄ, IR JŲ ŠEIMOS NARIŲ LAIKINO GRĮŽIMO Į LIETUVOS RESPUBLIKĄ GARANTIJŲ TAIKYMO TVARKA

 

76. Ypatingais atvejais Užsienio reikalų ministerijai rekomendavus kartu su Atstovu užsienio valstybėje gyvenantiems šeimos nariams laikinai grįžti į Lietuvos Respubliką, Tvarkos aprašo V skyriuje nustatyta tvarka apmokamos užsienio valstybėje kartu su kariu ar žvalgybos pareigūnu gyvenusių šeimos narių kelionės išlaidos ir ne ilgiau kaip 6 mėnesius nuo grįžimo į Lietuvos Respubliką dienos kariui ar žvalgybos pareigūnui ir jų šeimos nariams toliau taikomos Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo 61 straipsnio 19 dalyje ar Žvalgybos įstatymo 641 straipsnio 26 dalyje nurodytos iki Atstovo ir jo šeimos narių išvykimo iš užsienio valstybės taikytos garantijos.

77. Kariams ar žvalgybos pareigūnams, pasiųstiems į komandiruotę į Lietuvos Respubliką, ir jų šeimos nariams ne ilgiau kaip 6 mėnesius nuo komandiravimo į Lietuvos Respubliką dienos toliau taikomos Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo 61 straipsnio 26 dalyje ar Žvalgybos įstatymo 641 straipsnio 28 dalyje nurodytos iki Atstovo ir jo šeimos narių išvykimo iš užsienio valstybės taikytos išmokos, kompensacijos, kitos garantijos.

 

XII SKYRIUS

MIRUSIO AR ŽUVUSIO ATSTOVO ASMENINIO KROVINIO PARGABENIMO Į LIETUVOS RESPUBLIKĄ IR JO ŠEIMOS NARIŲ PERSIKĖLIMO Į LIETUVOS RESPUBLIKĄ IŠLAIDŲ APMOKĖJIMAS AR KOMPENSAVIMAS IR KITOS MIRUSIO AR ŽUVUSIO ATSTOVO ŠEIMOS NARIŲ GARANTIJOS

 

78. Atstovo mirties ar žūties atveju apmokamos ar kompensuojamos jo asmeninio krovinio pargabenimo į Lietuvos Respubliką išlaidos, taip pat jo šeimos narių persikėlimo iš užsienio valstybės į Lietuvos Respubliką išlaidos, įskaitant šeimos narių asmeninio krovinio pargabenimą, jeigu šeimos nariai persikelia iš užsienio valstybės į Lietuvos Respubliką per 3 mėnesius nuo Atstovo mirties ar žūties dienos.

79. Žuvusio ar mirusio Atstovo pilnamečiai šeimos nariai dėl Tvarkos aprašo 78 punkte nurodytų išlaidų apmokėjimo arba kompensavimo pateikia prašymą mirusio ar žuvusio Atstovo veiklą kuruojančiam padaliniui, kuriame nurodo banko sąskaitos, į kurią turėtų būti pervedamos apmokamos ar kompensuojamos asmeninio krovinio pargabenimo išlaidos, numerį. Kartu su prašymu turi būti pateikti faktines išlaidas patvirtinantys dokumentai ir šeimos narių statusą patvirtinančių dokumentų kopijos. Šios išlaidos apmokamos vadovaujantis Tvarkos aprašo V skyriuje nustatyta tvarka.

80. Kartu su mirusiu ar žuvusiu kariu ar žvalgybos pareigūnu užsienio valstybėje gyvenusiems šeimos nariams iki jų persikėlimo į Lietuvos Respubliką dienos, bet ne ilgiau kaip 3 mėnesius nuo Atstovo žūties ar mirties dienos ir toliau taikomos Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo 61 straipsnio 25 dalyje ir Žvalgybos įstatymo 641 straipsnio 16 dalyje numatytos iki Atstovo mirties ar žūties taikytos garantijos.

81. Žuvusio ar mirusio Atstovo pilnamečiai šeimos nariai dėl Tvarkos aprašo 80 punkte nurodytų garantijų taikymo per 10 darbo dienų nuo Atstovo mirties ar žūties dienos pateikia prašymą mirusio ar žuvusio Atstovo veiklą kuruojančiam padaliniui, kuriame nurodo banko sąskaitos, į kurią turėtų būti pervedamos kompensacijos ar išmokos, numerį bei mirties faktą patvirtinančio dokumento kopiją. Kartu su prašymu turi būti pateiktos šeimos narių statusą patvirtinančių dokumentų kopijos.

82. Jeigu su mirusiu ar žuvusiu Atstovu kartu gyveno tik nepilnametis šeimos narys, šiame Tvarkos aprašo skyriuje numatytos kompensacijos ir išmokos už nepilnametį šeimos narį mokamos teisėtą globėjo statusą įgavusiam asmeniui, kuris per 10 darbo dienų nuo teisėto globėjo statuso gavimo dienos (ar nuo Atstovo žūties ar mirties dienos) pateikia Atstovo veiklos sritį kuruojančiam padaliniui ar Tvarkos aprašo 7 punkte nurodytam asmeniui raštišką prašymą, jame nurodo banko sąskaitos numerį. Kartu su prašymu turi būti pateiktos Atstovo mirties ar žūties faktą patvirtinančių dokumentų kopijas.

XIII SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

83. Lietuvos Respublikos Vyriausybei pakeitus Vyriausybės nutarimu Nr. 1393 patvirtintų gyvenimo lygio vietos koeficientų, gyvenamųjų patalpų nuomos vietos koeficientų dydžius, per 30 kalendorinių dienų peržiūrimi ir keičiami krašto apsaugos ministro įsakymu patvirtinti gyvenimo lygio vietos koeficientai ir gyvenamųjų patalpų nuomos vietos koeficientai, kurie nustatomi vadovaujantis Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo 61 straipsnyje ir Žvalgybos įstatymo 641 straipsnyje nustatyta tvarka ir sąlygomis.

84. Jeigu Atstovo tarnybos (rezidavimo) užsienio valstybėje laikotarpiu atsiranda ar pasikeičia teisinės ir (ar) faktinės aplinkybės, turinčios įtakos jam  ir (ar) jo šeimos nariams taikomų garantijų dydžiams ir apimtims, Atstovas  ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo minėtų aplinkybių atsiradimo ar pasikeitimo dienos privalo raštu informuoti jo veiklos sritį kuruojantį padalinį ar Tvarkos aprašo 7 punkte nurodytą asmenį.

85. Atstovas jo veiklos sritį kuruojančiam padaliniui teikdamas prašymą dėl socialinių garantijų taikymo šeimos nariams, kartu privalo pateikti šeimos narių statusą patvirtinančių dokumentų kopijas.

86. Atstovas yra asmeniškai atsakingas už pateiktos informacijos teisingumą, už savalaikį (jeigu nustatyta – raštišką) jo veiklos sritį kuruojančio padalinio ar Tvarkos aprašo 7 punkte nurodytų asmenų informavimą apie atsiradusį, pasibaigusį ar pasikeitusį teisinį ir (ar) faktinį pagrindą suteikti ir taikyti garantijas. Už Tvarkos aprašo nuostatų pažeidimą arba nesilaikymą Atstovas atsako teisės aktų nustatyta tvarka ir privalo atlyginti dėl jo tyčinės ar neatsargios veikos padarytą žalą.

87. Įgyvendinant Tvarkos aprašą, Atstovų asmens duomenys yra tvarkomi nacionalinio saugumo ir gynybos tikslais, vadovaujantis Lietuvos Respublikos asmens duomenų, tvarkomų nusikalstamų veikų prevencijos, tyrimo, atskleidimo ar baudžiamojo persekiojimo už jas, bausmių vykdymo arba nacionalinio saugumo ar gynybos tikslais, teisinės apsaugos įstatymu ir Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymu. Informacija apie asmens duomenų tvarkymą KAS pateikiama Asmens duomenų tvarkymo ir duomenų subjektų teisių įgyvendinimo krašto apsaugos sistemoje taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro 2015 m. gruodžio 3 d. įsakymu Nr. V-1253 „Dėl Asmens duomenų tvarkymo ir duomenų subjektų teisių įgyvendinimo krašto apsaugos sistemoje taisyklių patvirtinimo“, ir KAM interneto svetainės www.kam.lt skiltyje „Asmens duomenų tvarkymas“. Tvarkos apraše nurodyti dokumentai (ir juose esantys asmens duomenys) saugomi Lietuvos vyriausiojo archyvaro nustatyta tvarka ir terminais.

_________________________________

 

 

 

Priedų pakeitimai:

 

V-138 rekomendacinės+ataskaitų+formos+priedas1+priedas2 (nauja redakcija pagal V-694)

Priedo pakeitimai:

Nr. V-694, 2022-09-01, paskelbta TAR 2022-09-01, i. k. 2022-18115

 

V-138 priedas 3 (pagal V-390)

Papildyta priedu:

Nr. V-390, 2023-05-15, paskelbta TAR 2023-05-15, i. k. 2023-09145

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija, Įsakymas

Nr. V-672, 2019-08-01, paskelbta TAR 2019-08-05, i. k. 2019-12851

Dėl krašto apsaugos ministro 2019 m. sausio 29 d. įsakymo Nr. V-138 „Dėl Tarnybos užsienyje apmokėjimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo

 

2.

Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija, Įsakymas

Nr. V-748, 2019-09-03, paskelbta TAR 2019-09-04, i. k. 2019-14084

Dėl krašto apsaugos ministro 2019 m. sausio 29 d. įsakymo Nr. V-138 „Dėl Tarnybos užsienyje apmokėjimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo

 

3.

Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija, Įsakymas

Nr. V-353, 2020-05-07, paskelbta TAR 2020-05-12, i. k. 2020-10150

Dėl krašto apsaugos ministro 2019 m. sausio 29 d. įsakymo Nr. V-138 „Dėl Tarnybos užsienyje apmokėjimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo

 

4.

Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija, Įsakymas

Nr. V-515, 2020-06-23, paskelbta TAR 2020-06-25, i. k. 2020-13936

Dėl Krašto apsaugos ministro 2019 m. sausio 29 d. įsakymo Nr. V-138 „Dėl Tarnybos užsienyje apmokėjimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo

 

5.

Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija, Įsakymas

Nr. V-694, 2022-09-01, paskelbta TAR 2022-09-01, i. k. 2022-18115

Dėl krašto apsaugos ministro 2019 m. sausio 29 d. įsakymo Nr. V-138 „Dėl Tarnybos užsienyje apmokėjimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo

 

6.

Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija, Įsakymas

Nr. V-390, 2023-05-15, paskelbta TAR 2023-05-15, i. k. 2023-09145

Dėl krašto apsaugos ministro 2019 m. sausio 29 d. įsakymo Nr. V-138 „Dėl Tarnybos užsienyje apmokėjimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo

 

 

part_171800b9a64c4a33b8b175dbc464b98f_end