Suvestinė redakcija nuo 2017-07-01 iki 2017-11-15

 

Sprendimas paskelbtas: TAR 2017-02-24, i. k. 2017-03011

 

LAZDIJŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL LAZDIJŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS 2017–2019 METŲ STRATEGINIO VEIKLOS PLANO PATVIRTINIMO

 

2017 m. vasario 17 d. Nr. 5TS-756

Lazdijai

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 2 dalies 40 punktu, Strateginio planavimo Lazdijų rajono savivaldybėje tvarkos aprašo, patvirtinto Lazdijų rajono savivaldybės tarybos 2015 m. kovo 31 d. sprendimu Nr. 5TS-1532 „Dėl Strateginio planavimo Lazdijų rajono savivaldybėje organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, 6.3 papunkčiu ir V skyriumi, Strateginio planavimo metodika, patvirtinta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. birželio 6 d. nutarimu Nr. 827 „Dėl Strateginio planavimo metodikos patvirtinimo“, ir atsižvelgdama į Strateginio planavimo savivaldybėse rekomendacijas, patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2014 m. gruodžio 15 d. nutarimu Nr. 1435 „Dėl Strateginio planavimo savivaldybėse rekomendacijų patvirtinimo“, bei į Lazdijų rajono savivaldybės 2011–2020 metų strateginį plėtros planą, patvirtintą Lazdijų rajono savivaldybės tarybos 2011 m. birželio 29 d. sprendimu Nr. 5TS-61 „Dėl Lazdijų rajono savivaldybės strateginio plėtros plano patvirtinimo“, Lazdijų rajono savivaldybės taryba  n u s p r e n d ž i a:

Patvirtinti Lazdijų rajono savivaldybės 2017–2019 metų strateginį veiklos planą (pridedama).

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                                     Artūras Margelis


 

PATVIRTINTA

Lazdijų rajono savivaldybės tarybos

2017 m. vasario 17 d.

sprendimu Nr. 5TS-756

(Lazdijų rajono savivaldybės tarybos

2017 m. balandžio 28 d.

sprendimo Nr. 5TS-884 redakcija)

 

 

LAZDIJŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS 2017–2019 METŲ STRATEGINIS VEIKLOS PLANAS

 

Lazdijų rajono savivaldybės 2017–2019 metų strateginis veiklos planas – vidutinės trukmės (trejų metų) planavimo dokumentas, kuriame, atsižvelgiant į aplinkos analizę, suformuluota savivaldybės misija, strateginiai tikslai, tikslai, uždaviniai ir priemonės, pateikiamos vykdomos programos, numatomi vertinimo kriterijai programose numatytų tikslų ir priemonių įgyvendinimo stebėsenai vykdyti.

Lazdijų rajono savivaldybės strateginis veiklos planas parengtas siekiant efektyviai panaudoti turimus bei planuojamus gauti finansinius, materialiuosius ir darbo išteklius užsibrėžtiems tikslams pasiekti, atlikti veiklos stebėseną ir atsiskaitymą už rezultatus.

 

I. Savivaldybės veiklos konteksto analizė

 

Ekonomika ir demografija

 

Lazdijų rajono savivaldybė priklauso ekonomiškai vienam silpniausių Alytaus regionui. Dėl mažo pramonės kiekio savivaldybės sukuriamas BVP yra sąlyginai mažas. Savivaldybėje vyrauja didmeninės ir mažmeninės prekybos, mašinų remonto verslas. Prastėjančią Lazdijų rajono savivaldybės ekonominės sistemos būklę patvirtina nuolat mažėjanti savivaldybės biudžeto pajamų dalis iš savivaldybės teritorijoje surenkamų mokesčių ir santykinai didėjanti valstybės dotacijų dalis savivaldybės biudžete. Lazdijų rajono savivaldybės gyventojų apklausos duomenimis, Lazdijų rajono savivaldybės gyventojai gyvenimo kokybę Lazdijų rajono savivaldybėje vertina palankiai.

Įmonių apyvartos statistika Lazdijų rajono savivaldybėje atskleidė, jog savivaldybėje dominuoja didmeninės ir mažmeninės prekybos bei mašinų remonto verslai. Įregistruotų ir veikiančių ūkio subjektų skaičius Lazdijų rajono savivaldybėje 2013–2016 metais didėjo. Lazdijų rajono savivaldybėje dominuoja mažos įmonės. Didžiausias yra labai mažų įmonių (0–4 darbuotojai) skaičius.

Lazdijų rajono savivaldybėje per 2013–2016 metų periodą pastebimas įmonių pagal skirtingas pajamų apimtis skaičiaus kitimas. Didžiausias neigiamas nuokrypis nuo šio rodiklio buvo vidutines pajamas generuojančių įmonių grupėse. Smulkaus verslo subjektų skaičius išlieka pastovus, nauji smulkūs verslo subjektai kuriasi lėtai.

Siekiant gerinti ekonominę aplinką bei bendrą gyvenimo lygį, savivaldybėje turi būti ir toliau skiriama daug dėmesio investicinėms programoms, kuriamos galimybės verslo kūrimui ir investicijų pritraukimui į savivaldybę. Savivaldybėje yra sukurtos sąlygos stambioms investijoms pritraukti. Šie projektai siejami su Mockavos terminalo statyba. Vis dėlto stambių investicijų pritraukimas, dėl kvalifikuotos darbo jėgos stygiaus Lazdijų rajone, tik iš dalies išspręs nedarbo problemas savivaldybėje. Didelis dėmesys turi būti skiriamas smulkaus ir vidutinio verslo vystymui, kuris teiktų paslaugas planuojamiems stambiems investiciniams projektams. Būtent smulkaus ir vidutinio verslo segmente gali būti efektyviai sukuriama daugiausiai darbo vietų. Kaimiškose vietovėse Lazdijų rajone gyvena 73 proc. savivaldybės gyventojų, todėl smulkus ir vidutinis verslas, prekybos ir paslaugų įmonių plėtra, turi būti skatinama ne tik Lazdijų mieste, bet ir mažesniuose rajono miesteliuose.

Ekonominei aplinkai Lazdijų rajono savivaldybėje gerinti gali būti kompleksiškai pasitelkti ir kiti savivaldybės sektoriai. Turi būti didinamas savivaldybės žinomumas,  plačiai pristatoma esama savivaldybės situacija. Bendradarbiavimo ir investavimo galimybės turi būti pristatomos ne tik Lietuvos, bet ir užsienio investuotojams, tam turi būti numatytos specialios savivaldybės veiklos priemonės. Savivaldybės žinomumas gali būti didinamas išnaudojant turimą turizmo potencialą ir infrastruktūrą. Būtina organizuoti kuo daugiau masinių renginių (išnaudojamas Lazdijų hipodromas), taip pat būtina plėtoti konferencinio turizmo sektorių.

 

Geografija ir susisiekimo sistema

 

Svarbi Lazdijų rajono savivaldybės ypatybė yra turima siena su dviem kaimyninėmis valstybėmis – Lenkija ir Baltarusija. Nuo Lazdijų miesto iki Lietuvos-Lenkijos sienos kirtimo punkto yra tik apie 8 kilometrus, o Suvalkų miesto – apie 50 km, iki Vilniaus – apie 150 km, Kauno – apie 110 km, regiono centro Alytaus – 45 km.

Lazdijų rajono savivaldybės susisiekimo sistemą sudaro 8 valstybiniai krašto automobilių keliai, kuriuose vyksta didžiausias eismas. Pagal kelių su patobulinta danga dalį, Lazdijų rajono savivaldybė pasižymi blogesniais rezultatais nei kaimyninės savivaldybės bei bendras Alytaus apskrities ir Lietuvos vidurkis. Lazdijų rajone žvyro ir grunto kelių dalis yra didesnė už Lietuvos ir Alytaus apskrities vidurkį..

Lazdijų rajono savivaldybės Šeštokų miestelyje yra svarbi tarptautinė geležinkelio stotis, kurioje kertasi rusiškojo pločio geležinkelio bėgių linija su europinio standarto geležinkelio linija. Šiame geležinkelio ruože planuojami stambūs investiciniai projektai. Šeštokuose prasideda krovininė geležinkelio linija į Alytų. 2010 metais Šeštokų geležinkelio stotyje pradėta europinės vėžės geležinkelio “Rail Baltica” statyba. Šeštokų stotis yra naudojama kaip galinė stotis vietiniams traukiniams Kaunas-Šeštokai, tarptautiniam traukiniui Šeštokai-Bialystokas-Varšuva. Dėl šių priežasčių Lazdijų rajono savivaldybės geležinkelio sistema gali būti vertinama kaip  turinti aukštą investicijų pritraukimo  ir turistinį potencialą.

Tokia, tranzitinę reikšmę turinti Lazdijų rajono geografinė padėtis gali būti išnaudojama logistikos verslo ir aptarnavimo paslaugų plėtrai. Vis dėlto, pagrindiniai magistraliniai keliai, jungiantys Lietuvą ir Lenkiją bei Lietuvą ir Baltarusiją, aplenkia Lazdijų rajoną ir driekiasi kaimyninių Kalvarijos bei Druskininkų savivaldybių teritorija. Lazdijų rajono savivaldybė yra neigiamai veikiama Kalvarijos savivaldybės konkurencijos tranzito srityje, bei Druskininkų savivaldybės ir Alytaus miesto konkurencijos investicijų pritraukimo srityse. Vis dėlto Lazdijų rajono geležinkelių sistemos specifika sukuria itin palankias sąlygas investicijoms į regioną pritraukti bei logistikos verslui plėtoti. Su geležinkelių infrastruktūra yra susiję didžiausi investiciniai projektai Lazdijų rajono savivaldybėje bei vieni didžiausių investicinių projektų Pietų Lietuvoje.

 

Socialinė situacija

 

2017 metų pradžios duomenimis nedarbo lygis Lazdijų rajono savivaldybėje siekia 16,6 proc. ir tai yra 2,2 proc. mažiau nei prieš trejus metus. 2014 m. pradžioje. Lazdijų rajone daugiausia yra vyresnio amžiaus ilgalaikių bedarbių, kurių dauguma gyvena kaime, yra žemos kvalifikacijos, turi nepaklausias darbo rinkoje profesijas. Ilgalaikis nedarbas parodo bendrą tendenciją, jog nedirbantieji yra nesuinteresuoti susirasti darbą. Tai apsunkina darbo jėgos perkvalifikavimo galimybes bei mažina bendrą savivaldybės investicinį patrauklumą.

2015 m. mažėjo socialinės pašalpos gavėjų skaičius. 2015 m. sausio mėn. jis siekė 1991, o gruodžio mėn. – 1793. Vidutinis socialinės pašalpos gavėjų skaičius 2015 m. per mėnesį buvo 1924. 2015 m. socialinėms pašalpoms panaudota per 1,29 mln. Eur. Lyginant su 2014 m., vidutinis socialinės pašalpos gavėjų skaičius 2015 m. sumažėjo 246 gavėjais.

Senatvės pensijų gavėjų skaičius, tenkantis 1000 darbingo amžiaus gyventojų, Lazdijų rajono savivaldybėje viršija bendrą Lietuvos vidurkį. Dėl populiacijos senėjimo, darbingo amžiaus žmonių emigracijos ir kitų priežasčių šis santykis turi tendenciją augti. Ši situacija mažina Lazdijų rajono savivaldybės investicinį patrauklumą.

Vidutinis mėnesinis neto darbo užmokestis Lazdijų rajono savivaldybėje yra mažesnis nei Alytaus regiono ir Lietuvos vidurkis. Šis faktas gali būti vertinamas dvejopai – viena vertus, santykinai pigesnė darbo jėga yra patrauklus veiksnys investuotojams, tačiau kita vertus, mažos gyventojų pajamos mažina bendrą vartojimą ir apsunkina smulkaus bei vidutinio verslo, ypač paslaugų srityje, kūrimąsi.

 

Švietimas ir sveikatos apsauga

 

Pagrindinė švietimo sektoriaus problema Lazdijų rajono savivaldybėje – mažėjantis mokinių skaičius. Dėl šios priežasties kilo ir daugiau problemų švietimo sektoriuje: vykdoma švietimo sistemos pertvarka, buvo mažinamas mokyklų skaičius, uždaromos kaimo mokyklos. Dėl šių priežasčių mokslo prieinamumas tapo sudėtingesnis. Šiuo metu išskiriamos šios trys pagrindinės problemų grupės švietimo sektoriuje: mokinių mažėjimas, mokymo prieinamumas, mokytojų pamokų mažėjimas, galimybių įdarbinti jaunus specialistus trūkumas.

Sveikatos apsaugos sektoriuje viena didžiausių problemų yra žmogiškųjų išteklių stoka Lazdijų rajono savivaldybės gydymo įstaigose. Lazdijų rajono savivaldybėje yra santykinai didesnė senyvo amžiaus gyventojų dalis, tai lemia santykinai didesnį susirgimų skaičių. Lazdijų rajono savivaldybėje 1000 gyventojų tenkantis asmenų, kuriems suteikta greitosios medicinos pagalba (2015 m.) skaičius – 35,2. Galima teigti, jog susirgimai Lazdijų rajono savivaldybėje dažniau yra rimti ir sunkūs.

 

Investicijos

 

Tiesioginės užsienio investicijos (TUI) Lazdijų rajono savivaldybėje yra mažiausios regione bei vienos mažiausių Lietuvoje. Lėtam ir nepakankamam TUI augimui savivaldybėje įtakos turi ir mažas privataus sektoriaus aktyvumas įsisavinant ES paramos lėšas. Vertinant pramonės įmonių investicijas (materialines investicijas) vykdomas regione, kurių dėka modernizuojama gamyba, kuriamos ar išlaikomos darbo vietos, didinama pridėtinė vertė, matoma, jog Alytaus apskrityje jos tesudaro 2,6-3,2 proc. visų  Lietuvos mastu vykdomų materialinių investicijų. Pagal šį rodiklį Lazdijų rajono savivaldybė taip pat yra tarp labiausiai atsiliekančių šalyje.

Bene svarbiausias investicijų pritraukimo projektas Lazdijų rajono savivaldybėje yra pramonės zonos į šiaurės vakarus nuo Lazdijų suformavimas. Pramonės zona driekiasi pagal geležinkelio liniją tarp Šeštokų ir Mockavos. Šioje pramonės zonoje planuojama krovos, sandėliavimo bei logistikos įmonių veikla. Mockavos pramonės zonoje planuojami investiciniai projektai – vieni didžiausių investicinių projektų Pietų Lietuvoje. Šios pramonės zonos įkūrimas, kartu su Mockavos terminalo statyba, leis sukurti papildomų darbo vietų ir vystyti smulkų bei vidutinį verslą, teikiantį aptarnavimo paslaugas šioje zonoje įsikūrusioms įmonėms. Ilgalaikėje perspektyvoje tai gali ženkliai sumažinti nedarbo lygį savivaldybėje. Siekiant maksimaliai išnaudoti šios pramonės zonos teikiamas galimybes, per artimiausius metus turi būti investuojama į infrastruktūros (kelių, komunikacijų tiklo) vystymą ne tik šioje zonoje, bet ir visoje Lazdijų rajono savivaldybėje.

Lazdijų rajono savivaldybėje turi būti geriau administruojami savivaldybės turto privatizavimo projektai. Būtina sukurti savivaldybės turto, kuris potencialiai gali pritraukti investicijas, duomenų bazę ir viešinti potencialius investicijoms projektus. Taip gali būti ne tik pritraukiamos užsienio investicijos, bet ir skatinamas smulkus bei vidutinis verslas.

 

Žemės ūkis

 

Nors regione vyrauja mažo derlingumo žemės, žemės ūkis Lazdijų rajono savivaldybėje labai paplitęs. Pagal ariamos žemės plotų apimtis Lazdijų rajono savivaldybė atsilieka tiek nuo Alytaus regiono, tiek nuo šalies vidurkio. Vis dėlto žemės ūkio produkcijos kiekis Lazdijų rajono savivaldybėje didėja. Tai nulemia stambių ūkių skaičiaus didėjimas savivaldybėje. Jaunimas, apklausose vertindamas žemės ūkio plėtojimą Lazdijų rajono savivaldybėje išreiškė labiau pozityvią nuomonę.

Nors Lazdijų rajonas perspektyvus netradicinei žemės ūkio veiklai: pievagrybių, vaistažolių auginimui, uogininkystei, bitininkystei, kailinių žvėrelių auginimui, paklausių ekologinių žemės ūkio produktų gamybai, savivaldybėje trūksta šių produktų supirkimo centrų ir bendros infrastruktūros, reikalingos netradicinei žemės ūkio veiklai vystyti. Dėl šių priežasčių alternatyvus ūkininkavimas tampa nepatrauklus.

 

Turizmas

 

Turizmas Lazdijų rajono savivaldybėje yra sąlyginai gerai vystomas. Gyventojų nuomonė turizmo plėtojimo atžvilgiu taip pat yra gana palanki. Ypač palankiai vertinama turizmo informavimo bei kaimo turizmo paslaugų plėtra. Šiai efektyviai plėtojamai sričiai būtų tikslinga skirti dar didesnį dėmesį.

Nors turizmo sektorius yra gana sėkmingas, būtina tobulinti turizmo infrastruktūrą ir plėsti turizmo paslaugų pasiūlą, siekiant didinti turistų srautus bei mažinti sezoniškumo daromą įtaką. Vertinant apklausos rezultatus nustatyta, jog savivaldybėje trūksta paplūdimių ir viešųjų tualetų infrastruktūros. Respondentų manymu, sąlyginai gerai Lazdijų rajono savivaldybėje yra išvystyti pėsčiųjų ir dviračių takai. Kitos sritys vertinamos įvairiai, tačiau pastebima, jog jaunimo nuomonė daugeliu atvejų yra labiau neigiama, nei vyresnių amžiaus grupių respondentų. Išskirdami svarbiausius prioritetus, ką reikėtų tobulinti turizmo sektoriuje, jaunimo grupės respondentai tvirtino, jog turizmo sektoriuje svarbiausia plėtoti kultūros renginių pasiūlą bei pramogų po atviru dangumi pasiūlą. Tuo tarpu vyresnių amžiaus grupių respondentai akcentavo turizmo infrastruktūros prie turizmo trasų gerinimą, maitinimo įstaigų tinklo plėtrą bei naujų turizmo maršrutų kūrimą.

Turizmo plėtros Lazdijų rajono savivaldybėje galimybė – Lietuvoje mažai išplėtoto nišinio turizmo vystymas. Šiai turizmo rūšiai plėtoti naudojama golfo laukų, hipodromų, mažųjų aerodromų ir kita panaši atvirojo tipo sportinė ir poilsinė infrastruktūra. Lazdijų rajono savivaldybėje pastatytas bene moderniausias hipodromas Lietuvoje, tai sukuria puikias galimybes plėtoti nišinį turizmą, į Lazdijus pritraukiant ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių turistų srautus. Lazdijų rajono savivaldybėje taip pat turėtų būti sudarytos geresnės sąlygos populiariausiai Europos individualaus turizmo rūšiai – auto turizmui. Šiuo metu Lazdijų rajono savivaldybėje yra tik vienas Europinius reikalavimus atitinkantis kempingas Lazdijų rajono savivaldybėje. Kita turizmo plėtros alternatyva – alternatyvaus turizmo plėtojimas. Viena alternatyvaus turizmo šakų, kuri gali būti plėtojama Lazdijų rajono savivaldybėje yra gamtiniai turai (ornitologiniai ir botaniniai). Lazdijų rajono savivaldybės didieji ežerai yra paukščių migracijos takų kelyje ir yra priskirti ornitologiniams draustiniams. Čia gausūs būriai praskrendančių paukščių sustoja rudenį ir pavasarį, todėl tuo metu galimi ornitologiniai turai. Botaniniai turai gali būti vykdomi Liūnelio, Liubelio, Skaisčio rezervatuose ir kituose draustiniuose, tam sukūrus reikiamą infrastruktūrą. Tiek ornitologiniam, tiek botaniniam turizmui būdingas sezoniškumas, tačiau šių turizmo rūšių sezonas gali paįvairinti ir pailginti Lazdijų rajono savivaldybei būdingą turizmo sezoniškumą.

Šeštokų geležinkelio stoties įtraukimas į turistinius maršrutus suteiktų galimybę į savivaldybę pritraukti turistų iš didžiųjų Lietuvos miestų, o nutiesus “Rail Baltica” geležinkelio liniją padidėtų ir užsienio turistų srautai. Keleiviniuose traukiniuose yra sudarytos galimybės gabenti dviračius, todėl vienos ar kelių dienų maršrutų dviračiais pasiūla, įtraukiant į juos Šeštokų geležinkelio stotį, turėtų teigiamą efektą turistų skaičiaus Lazdijų rajono savivaldybėje didėjimui.


 

 

II. Lazdijų rajono savivaldybės SSGG analizė

 

Stiprybės

Silpnybės

Patogi geografinė padėtis transporto sektoriui vystyti, siena su Lenkija ir Baltarusija;

§ Kelių ir geležinkelių tinklo išplėtojimas savivaldybėje sudaro palankias sąlygas vystyti logistikos verslą;

§ Istorinė tranzitinio regiono patirtis;

§ Didelė Lazdijų rajono savivaldybės teritorija tinkama rekreaciniam turizmui;

§ Palankios sąlygos kaimo turizmui ir poilsiui, veikia daugiau nei 40 kaimo turizmo sodybų;

§ Aukštas nedarbo lygis;

§ Bendras populiacijos senėjimas, didėjantis pensinio amžiaus žmonių santykis;

§ Nėra pramonės ir stambių įmonių;

§ Pritraukiamų tiesioginių užsienio investicijų kiekis yra vienas mažiausių regione ir visoje šalyje;

§ Kaimiškų vietovių dominavimas, mažas gyventojų tankis;

§ Mažas patrauklių investavimui objektų skaičius;

§ Lazdijų rajono savivaldybė yra įsikūrusi atokiau nuo didžiųjų Lietuvos miestų;

§ Mažas savivaldybės žinomumas tiek Lietuvos, tiek užsienio investuotojams;

§ Prastai išvystytos maitinimo ir apgyvendinimo paslaugos;

§ Menkas privataus sektoriaus aktyvumas įsisavinant ES paramos lėšas

Galimybės

Grėsmės

§ Pramonės zonos įkūrimas, investicijų transporto ir sandėliavimo sektoriuje pritraukimas;

§ Santykinai pigi darbo jėga;

§ Smulkaus ir vidutinio verslo plėtra paslaugų ir aptarnavimo srityse;

§ Druskininkų savivaldybės turistinis potencialas gali būti išnaudotas aktyvaus turizmo turistams į Lazdijų rajono savivaldybę pritraukti;

§ Lazdijų hipodromo išnaudojimas turistams į Lazdijų rajono savivaldybę pritraukti;

§ Savivaldybės žinomumo Lietuvoje ir užsienyje didinimas;

§ Demografinės tendencijos išliks neigiamos;

§ Mokinių skaičiaus mažėjimas mokymo įstaigose;

§ Kvalifikuotos darbo jėgos trūkumas;

§ Gyventojų pasyvumas, ribotos finansinės galimybės ir vartojimo mažėjimas;

§ Kaimyninių šalių konkurencija (ypač iš Lenkijos);

§ Maža vietinė rinka prekėms ir paslaugoms;

 

III. Savivaldybės veiklos strategija

 

Ilgalaikiai savivaldybės prioritetai bei ilgalaikė Lazdijų rajono savivaldybės vizija pateikta Lazdijų rajono savivaldybės 2011–2020 metų strateginiame veiklos plane. Savivaldybės plėtros vizija iki 2020 metų: „Lazdijų rajono savivaldybė – svetingas Lietuvos pasienio kraštas su racionaliai išvystyta infrastruktūra, sveika gyvenamąja ir palankia verslo plėtrai aplinka, puoselėjantis savo kraštovaizdį, kultūrinį paveldą bei tradicijas.“ Šiai vizijai įgyvendinti numatytos trys prioritetinės plėtros kryptys: 1) darnaus verslo, kaimo ir turizmo plėtros skatinimas; 2) patrauklios gyvenamosios aplinkos kūrimas ir plėtra; 3) žmogiškųjų išteklių ir socialinė plėtra.

Lazdijų rajono savivaldybės strateginiam 2017–2019 m. veiklos planui parengti buvo suformuluota savivaldybės misija bei savivaldybės strateginiai tikslai. Savivaldybės misijasuteikti galimybę gyventojams gyventi svetingoje, tradicijas, kultūrinį paveldą ir kraštovaizdį puoselėjančioje savivaldybėje su racionaliai išvystyta infrastruktūra, sveika gyvenamąja ir palankia verslo plėtrai aplinka. Šiai misijai įgyvendinti iškelti trys savivaldybės strateginiai tikslai:

1. Užtikrinti darnų verslo, žemės ūkio ir turizmo vystymąsi, didinti užimtumą.

2. Gerinti ir plėtoti patrauklią gyvenamąją aplinką.

3. Užtikrinti švietimo, kultūros ir sporto plėtrą ir kokybę, socialinį saugumą, sveikatos priežiūrą.

Strateginiams savivaldybės tikslams įgyvendinti 2017 m. parengta 17 savivaldybės veiklos programų. Pateikiamas savivaldybės veiklos programų pasiskirstymas pagal strateginius tikslus:

 

Strateginiai tikslai ir efekto kriterijai:

Kodas

Strateginio tikslo pavadinimas:

01

Užtikrinti darnų verslo, žemės ūkio ir turizmo vystymąsi, didinti užimtumą.

Strateginio tikslo aprašymas:

Šiuo strateginiu tikslu siekiama kurti palankią aplinką verslui ir investicijoms, užtikrinti palankias verslo kūrimo sąlygas, skatinti gyventojų verslumą, didinti savivaldybės įmonių konkurencingumą bei kurti patrauklią aplinką užsienio investuotojams. Taip pat šis strateginis tikslas užtikrins kaimo aplinkos darnią plėtrą, šiuo tikslu bus siekiama didinti turistų srautus Lazdijų rajono savivaldybėje.

Įgyvendinant šį strateginį tikslą vykdoma programa (-os):                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

Kodas

Vykdomos programos pavadinimas:

04

05

06

07

10

17

Turizmo ir verslo programa

Kaimo plėtros programa

Viešųjų darbų programa

Melioracijos darbų vykdymo programa

Investicijų programa

Užimtumo didinimo programa

Efekto kriterijai:

E-01-01 Tiesioginės užsienio investicijos, tenkančios vienam gyventojui sieks 7 Eur

E-01-02 Veikiančių ūkio subjektų skaičius sieks 300.

E-01-03 Turistų skaičius Lazdijų rajono savivaldybėje kasmet didėja 2 procentais.

Kodas

Strateginio tikslo pavadinimas

02

Gerinti ir plėtoti patrauklią gyvenamąją aplinką

Strateginio tikslo aprašymas:

Šiuo strateginiu tikslu siekiama plėtojant vietinę transporto infrastruktūrą, atnaujinant Lazdijų rajono savivaldybės inžinerinę infrastruktūrą, užtikrinant efektyvų energijos panaudojimą bei švarią, saugią ir sveiką aplinką, kurti patrauklią gyvenamąją aplinką Lazdijų rajono savivaldybėje.

Įgyvendinant šį strateginį tikslą vykdoma programa(-os):

Kodas

Vykdomos programos pavadinimas:

03

08

09

11

Viešosios tvarkos ir visuomenės apsaugos užtikrinimo programa

Vietinio ūkio ir infrastruktūros priežiūros ir plėtros programa

Aplinkos apsaugos ir teritorijų planavimo programa

Būsto programa

Efekto kriterijai:

E-02-01 Renovuotų daugiabučių namų savivaldybėje dalis sieks 15 procentų.

E-02-02 Vietinės reikšmės automobilių kelių su patobulinta danga dalis, proc. sieks 12 procentų.

Kodas

Strateginio tikslo pavadinimas:

03

Užtikrinti švietimo, kultūros ir sporto plėtrą ir kokybę, socialinį saugumą, sveikatos priežiūrą.

Strateginio tikslo aprašymas:

Šiuo strateginiu tikslu siekiama užtikrinti kokybišką ir efektyvią švietimo sistemą, sukurti efektyvią sveikatos priežiūros sistemą, užtikrinti gyventojų socialinį saugumą, didinti viešojo administravimo efektyvumą, plėtoti naujovėms imlią, pažangią visuomenę, užtikrinti laisvalaikio praleidimo formų įvairovę bei krašto etninės kultūros plėtrą.

Įgyvendinant šį strateginį tikslą vykdoma programa (-os):

Kodas

Vykdomos programos pavadinimas:

01

02

12

13

14

15

16

Savivaldybės valdymo tobulinimo programa

Vaikų ir jaunimo užimtumo ir socializacijos programa

Visuomenės ir asmens sveikatos priežiūros programa

Kultūros ir sporto plėtojimo programa

Nevyriausybinių organizacijų ir religinių bendruomenių rėmimo programa

Švietimo programa

Socialinės apsaugos plėtojimo, skurdo bei socialinės atskirties mažinimo programa

Efekto kriterijai:

E-03-01 Bendras savivaldybės gyventojų vertinimas apie administracijos darbo kokybę gerėja 5 procentais.

E-03-02 Bendras savivaldybės gyventojų vertinimas apie švietimo paslaugų kokybę savivaldybėje gerėja 2 procentais.

E-03-03 Bendras savivaldybės gyventojų vertinimas apie sveikatos paslaugų kokybę savivaldybėje gerėja 2 procentais

 

Lazdijų rajono savivaldybės 2017–2019 m. strateginiame veiklos plane bus naudojamas šis asignavimų valdytojų ir priemonių vykdytojų kodų klasifikatorius:

 

Pavadinimas

Vykdytojo kodas

Asignavimų valdytojo kodas

Lazdijų rajono savivaldybės administracija

1.  

188714992

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir aplinkosaugos skyrius

2.  

188714992

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Buhalterinės apskaitos skyrius

3.  

188714992

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Centralizuotas savivaldybės vidaus audito skyrius

4.  

188714992

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyrius

5.  

188714992

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Dokumentų ir informacijos skyrius

6.  

188714992

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Ekonomikos skyrius

7.  

188714992

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Finansų skyrius

8.  

288732710

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Informacinių technologijų skyrius

9.  

188714992

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Investicijų skyrius 

10.

188714992

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Juridinis skyrius

11.

188714992

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius

12.

188714992

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius

13.

188714992

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Ūkio tarnyba

14.

188714992

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrius

15.

188714992

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyrius

16.

188714992

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir melioracijos skyrius

17.

188714992

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos savivaldybės gydytojas

18.

188714992

-

19.

-

-

20.

-

Lazdijų rajono savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba

21.

188639689

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Būdviečio seniūnija

22.

188638053

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Kapčiamiesčio seniūnija

23.

188638249

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Krosnos seniūnija

24.

188638391

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Kučiūnų seniūnija

25.

188638434

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Lazdijų miesto seniūnija

26.

188637713

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Lazdijų seniūnija

27.

188637866

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Noragėlių seniūnija

28.

288638620

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Seirijų seniūnija

29.

188638772

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Šlavantų seniūnija

30.

188638815

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Šeštokų seniūnija

31.

188638968

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Šventežerio seniūnija

32.

188639155

-

33.

-

-

34.

-

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Veisiejų seniūnija

35.

303411497

Lazdijų mokykla-darželis „Kregždutė“

36.

190607232

Lazdijų mokykla-darželis „Vyturėlis“

37.

290607190

-

38.

-

-

39.

-

Lazdijų r. Aštriosios Kirsnos mokykla

40.

190608672

-

41.

-

Lazdijų r. Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės mokykla

42.

290633160

Lazdijų r. Krosnos mokykla

43.

190608868

Lazdijų r. Kučiūnų mokykla

44.

190609774

Lazdijų r. Stebulių mokykla

45.

190610748

Lazdijų r. Šeštokų mokykla

46.

190609393

Lazdijų r. Šventežerio mokykla

47.

190609436

Lazdijų r. Veisiejų Sigito Gedos gimnazija

48.

290608520

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

49.

190608487

Lazdijų r. Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazija

50.

190609240

Lazdijų meno mokykla

51.

190614198

VšĮ Lazdijų sporto centras

52.

190613858

VšĮ Darbo vietų kūrimo fondas

53.

303262181

Lazdijų savivaldybės viešoji biblioteka

54.

190622679

Lazdijų krašto muziejus

55.

300002004

Lazdijų rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras

56.

301592593

Socialinės globos centras „Židinys“

57.

190632634

VšĮ „Lazdijų  turizmo informacinis centras“

58.

188714992

VšĮ Lazdijų švietimo centras

59.

188714992

VšĮ Lazdijų socialinių paslaugų centras

60.

188714992

VšĮ „Lazdijų ligoninė“

61.

188714992

VšĮ Lazdijų kultūros centras

62.

188714992

VšĮ „Lazdijų savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centras“

63.

188714992

UAB „Lazdijų šiluma“

64.

188714992

UAB „Lazdijų vanduo“

65.

188714992

Alytaus teritorinė darbo birža

66.

188714992

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Lazdijų rajono policijos komisariatas

67.

188714992

Lazdijų rajono savivaldybės priešgaisrinė tarnyba

68.

304151604

 

Skyriaus pakeitimai:

Nr. 5TS-948, 2017-06-28, paskelbta TAR 2017-06-30, i. k. 2017-11111

 

IV. Lazdijų rajono savivaldybės veiklos programos*

 

LAZDIJŲ RAJONO

SAVIVALDYBĖS VALDYMO TOBULINIMO PROGRAMA

 

Biudžetiniai metai

2017 m.

Asignavimų valdytojas (-ai)

Lazdijų rajono savivaldybės administracija,

Savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba

Vykdytojas (-ai),

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos skyriai ir padaliniai, Savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba

Koordinatorius

Finansų skyrius

Programos pavadinimas

Savivaldybės valdymo tobulinimo programa

Kodas

01

Programos parengimo argumentai

Lazdijų rajono savivaldybę, kaip valstybės teritorinį administracinį vienetą sudaro institucijos – savivaldybės taryba, administracijos direktorius, savivaldybės administravimo subjektai, vykdantys tarybos pavestas administravimo funkcijas. Savivaldybės  administraciją sudaro 16 struktūrinių padalinių  – skyrių ir tarnybų ir 12 struktūrinių teritorinių padalinių – seniūnijų, kuriuose dirba 74 valstybės tarnautojai ir 122 darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis ir gaunantys darbo užmokestį iš savivaldybės biudžeto.

Savivaldybė yra pagrindinis mechanizmas, sujungiantis bendruomenės poreikius ir savivaldybės bei visos valstybės politiką. Šia programa realizuojama Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu nustatytos savarankiškosios savivaldybių funkcijos, priskirtosios (ribotai savarankiškos) savivaldybių funkcijos, valstybinės (perduotos savivaldybėms) funkcijos. Lazdijų rajono savivaldybės valdymo programos įgyvendinimas pagrįstas savivaldybės viešojo administravimo sistemos, pagrįstos profesionalia valstybės tarnyba, žinių ir informacinės visuomenės plėtote, optimalaus savivaldos sandaros modelio, kuris aiškiai atspindėtų valdymo ryšius tarp institucijų, jų pavaldumo klausimus, funkcijų pasiskirstymą ir tarnautų žmonių interesams, įtvirtinimu, visuomenės pasitikėjimo vietos savivalda didinimu. Šia programa netiesiogiai prisidedama prie valstybės politikos viešojo administravimo sektoriuje įgyvendinimo

Ilgalaikis prioritetas

Savivaldybės institucijų veiklos administravimo tobulinimas

Programos tikslo pavadinimas

1.   Organizuoti ir užtikrinti savivaldybės funkcijų įgyvendinimą

Tikslo įgyvendinimo aprašymas (aprašomi uždaviniai, priemonės, rezultato kriterijai)

Uždaviniai ir priemonės:

1.1.    Užtikrinti savivaldybės savarankiškųjų, priskirtųjų funkcijų įgyvendinimą:

1.1.1.   Savivaldybės tarybos darbo organizavimas;

1.1.2.       Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos darbo organizavimas;

1.1.3.   Savivaldybės administracijos darbo organizavimas;

1.1.4.   Direktoriaus rezervas;

1.1.5.   Paskolų grąžinimas ir jų aptarnavimas;

1.1.6.   Kitos bendrosios paslaugos;

1.1.7.   Mero fondas;

1.1.8.   Savivaldybės turto naudojimas ir disponavimas;

1.1.9.   Seniūnaičių darbo organizavimas;

1.2.  Vykdyti valstybines (valstybės perduotas savivaldybei) funkcijas:

1.2.1.   Gyventojų registro tvarkymas ir duomenų teikimas;

1.2.2.   Duomenų teikimas valstybės suteiktos pagalbos registrui;

1.2.3.   Civilinės būklės aktų registravimas;

1.2.4.   Civilinės saugos organizavimas;

1.2.5.   Valstybinės žemės ir kito valstybės turto valdymas, naudojimas ir disponavimas patikėjimo teise;

1.2.6.   Valstybinės kalbos vartojimo ir taisyklingumo kontrolė;

1.2.7.   Žemės ūkio funkcijų vykdymas;

1.2.8.   Archyvinių dokumentų tvarkymas;

1.2.9.   Mobilizacijos administravimas;

1.2.10. Vaikų ir jaunimo teisių apsauga;

1.2.11. Pirminės teisinės pagalbos teikimas;

1.2.12. Gyvenamosios vietos deklaravimas;

1.2.13. Socialinės paramos administravimas;

1.3.    Užtikrinti darnų administracinės naštos mažinimo procesą:

1.3.1. Nustatyti ir įvertinti teikiamų administracinių paslaugų administracinę naštą;

1.3.2. Atnaujinti administracinių paslaugų aprašymus, supaprastinant procesus vykdant teisės aktuose nustatytus informacinius įpareigojimus;

1.4.    Užtikrinti lygias galimybes savivaldybės įstaigose:

1.4.1. Patobulinti savivaldybės interneto svetainę, įdedant skyrių „Moterų ir vyrų lygybės įgyvendinimas savivaldybėje“;

1.4.2.  Iniciuoti ir organizuoti susitikimą / seminarą su Lygių galimybių tarnyba savivaldyėbs įstaigų darbuotojams.

 

 

Įgyvendinant uždavinius, siekiama užtikrinti savivaldybės finansinių išteklių subalansavimą ir patikimų finansų valdymo principų – ekonomiškumo, efektyvumo, rezultatyvumo bei skaidrumo laikymąsi.

Vykdant šį tikslą, siekiama užtikrinti  savivaldybės administracijos valstybės tarnautojų ir darbuotojų kvalifikacijos ir kompetencijos augimą, aktyvinti jų dalyvavimą kvalifikacinių žinių kėlimo ir mokymų projekto įgyvendinime. Užtikrinti darbuotojams geras darbo sąlygas – modernizuojant darbo vietas, diegiant naujas modernias informacines sistemas.

 

Rezultato kriterijai:

Vykdomų funkcijų ir teikiamų viešųjų paslaugų, nustatytų įstatymuose, proc.

Atsakymų pateikimas į gautus asmenų prašymus per nustatytą terminą, proc.

Numatomas programos įgyvendinimo rezultatas

Optimalus bendruomenės interesų ir savivaldybės bei valstybės politikos suderinimas, Lazdijų rajono savivaldybės administracijos profesionalus, rezultatyvus ir aktyvus darbas, piliečių skundų sumažinimas, savalaikis sprendimų priėmimas, sprendimų kokybės užtikrinimas, kuris iš esmės lemia bendruomenei teikiamų paslaugų kokybę. Nuolatinis visuomenės informavimas apie savivaldybės veiklą pagerina politinius sprendimus, nes į jų priėmimą yra įtraukiama bendruomenė, interesų grupės, nevyriausybinės bei kitos organizacijos. Ypač svarbu, kai tie sprendimai paliečia socialiai jautrius visuomenės sluoksnius. Informacijos skelbimas apie Savivaldybės veiklą spaudoje, internetinėje svetainėje, reprezentacinė leidyba. Pakelta savivaldybės administracijos darbuotojų kvalifikacija ir kompetencija strateginių tikslių įgyvendinimo ir vadovavimo gebėjimų kompetencija


 

 

LAZDIJŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS

VAIKŲ IR JAUNIMO UŽIMTUMO IR SOCIALIZACIJOS PROGRAMA

 

Biudžetiniai metai

2017 m.

Asignavimų valdytojas (-ai)

Lazdijų rajono savivaldybės administracija

Vykdytojas (-ai)

Lazdijų rajono savivaldybės administracija

Koordinatorius

Švietimo, kultūros ir sporto skyrius

Programos pavadinimas

Vaikų ir jaunimo užimtumo ir socializacijos programa. Programa tęstinė.

Kodas

02

 

Programos parengimo argumentai

Šia programa siekiama plėtoti vaikų ir jaunimo, besimokančių pagal ugdymo programas, socializacijos galimybes, užtikrinant jų įvairovę ir prieinamumą. Taip pat plėtoti švietimo pagalbos, vaikų ir jaunimo gyvenimo įgūdžių ugdymo sistemą; didinti neformaliojo vaikų švietimo, socioedukacinių veiklų prieinamumą, sudaryti socialiai prasmingos ir atsakingos saviraiškos galimybes; vykdyti vaikų ir jaunimo socializacijos padėties stebėseną ir sklaidą; sudaryti prielaidas tobulinti specialistų, dirbančių vaikų ir jaunimo socializacijos srityje,  kompetencijas.

Ilgalaikis prioritetas

Plėtoti vaikų ir jaunimo socializacijos galimybes, skatinti kultūrinės ir pilietinės brandos ugdymą

Programos tikslo pavadinimas

1. Plėtoti vaikų ir jaunimo socializacijos galimybes, užtikrinant jų įvairovę ir prieinamumą

Tikslo įgyvendinimo aprašymas (aprašomi uždaviniai, priemonės, rezultato kriterijai)

Uždaviniai ir priemonės:

1.1. Vasaros atostogų metu užimti kuo daugiau vaikų (ypač iš socialiai remtinų šeimų), tenkinant jų pažinimo, lavinimosi, saviraiškos bei bendravimo poreikius:

1.1.1.   Vaikų vasaros poilsio programų organizavimas;

1.1.2.   Jaunimo poilsio programų organizavimas;

1.2. stabdyti ir mažinti neteisėtą narkotinių ir psichotropinių medžiagų bei jų pirmtakų pasiūlą ir paklausą, stiprinant asmens ir visuomenės švietimą, sveikatą ir saugumą:

1.2.1.   Vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos programų vykdymas.

 

Savivaldybės administracija organizuoja vaikų vasaros poilsio programų konkursą, nagrinėja bei svarsto pateiktas programas ir paskirsto lėšas. Stovyklose vaikai poilsiauja, sportuoja, lanko muziejus, turi galimybę susipažinti su įvairiais šalies regionais, gamtos, istorijos, architektūros objektais.

 

Vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos programų rėmimo tikslas – suteikti vaikams, tėvams, mokytojams ir visai mokyklos bendruomenei tinkamų pirminės narkomanijos prevencijos žinių, diegti sveiko gyvenimo įgūdžius ir vertybines nuostatas, užkertant kelią socialinės rizikos veiksniams. Programų vykdymas vaikams ir jų tėveliams padės stiprinti socialinius įgūdžius, atrasti naujus pomėgius, atskleisti iki tol neatrastas kūrybines galias, suteiks žinių, informacijos tėvams ir vaikams. Veikla bus organizuojama taip, kad asmuo pats suvoktų ir įsisąmonintų savo elgesio žalą bei galimas pasekmes, bus stengiamasi padėti perkainoti vertybes. Tai padidins psichologinį atsparumą šioms negerovėms, padės formuoti žmogaus gyvenimo reikšmės ir vertybinių nuostatų bei sveikos gyvensenos sampratą.

 

Rezultato kriterijai:

Vaikų vasaros poilsio programų skaičius, vnt.;

Programų dalyvių skaičius nuo visų mokinių, proc.

Vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos programų dalyvių skaičius nuo visų mokinių, proc.

Numatomas programos įgyvendinimo rezultatas

Užimta kuo daugiau vaikų, jaunimo vasaros atostogų metu.

 

Programos dalyviai įgis darbinių ir kūrybinių gebėjimų, atsakomybės už savo veiksmus ir elgesį.

Jaunimas bendraudami ir bendradarbiaudami ne tik su savo bendraamžiais, bet ir su įvairaus amžiaus žmonėmis, dalinsis gerąja patirtimi, įgis socialinių įgūdžių.

 

Vaikams, tėvams, mokytojams ir visai mokyklos bendruomenei suteikta prevencijos žinių, ugdyti gyvenimo įgūdžius, vertybines nuostatas, teisinę savimonę ir užkirsti kelią socialinės rizikos veiksniams


 

 

LAZDIJŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS

VIEŠOSIOS TVARKOS IR VISUOMENĖS SAUGUMO UŽTIKRINIMO PROGRAMA

 

Biudžetiniai metai

2017 m.

Asignavimų valdytojas (-ai)

Lazdijų rajono savivaldybės administracija

 

Vykdytojas (-ai)

Lazdijų rajono savivaldybės administracija;

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Lazdijų rajono policijos komisariatas

Koordinatorius

Vaiko teisių apsaugos skyrius

Programos pavadinimas

Viešosios tvarkos ir visuomenės saugumo užtikrinimas

Kodas

03

Programos parengimo argumentai

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Lazdijų rajono policijos komisariatas aptarnauja 12 Lazdijų rajono seniūnijų. Jis atlieka pagrindinę veiklą viešosios tvarkos ir visuomenės saugumo užtikrinimo bei saugumo kontrolės ir skatinimo, administracinių teisės pažeidimų prevencijos ir išaiškinimo, nusikaltimų bei baudžiamųjų nusižengimų atskleidimo ir tyrimo srityje. Siekiant kokybiškiau įgyvendinti anksčiau minėtas veiklas, viešosios tvarkos ir visuomenės saugumo programos parengimo argumentai yra šie:

1. Viešosios tvarkos palaikymas. Mažėjant policijos pareigūnų skaičiui, viešosios tvarkos užtikrinimui reikalinga visuomenės pagalba. Jiems padeda policijos rėmėjai.

Nepilnamečiams, vartojantiems alkoholinius gėrimus, rūkantiems viešose vietose ir prekybos įstaigoms, pardavinėjančioms alkoholinius gėrimus surašomi administracinės teisės protokolai.

Alytaus aps. VPK Lazdijų r. PK aptarnaujamoje teritorijoje kiekvienais metais vasaros sezono metu padaugėja turistų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Europos Sąjungos valstybių. Į rajoną atvyksta ir linkę nusikalsti asmenys, kurių daromiems teisės pažeidimams užkardinti tikslinga intensyvinti darbą gyventojų bei poilsiautojų tarpe.

2. Avaringumo mažinimas, eismo saugumo užtikrinimas. Užtikrinant eismo saugumą, pagal atskirus planus organizuojamos eismo saugumo akcijos ir policinės priemonės siekiant išaiškinti neblaivius ar leistiną greitį viršijusius vairuotojus, naudojimosi saugos diržais tvarkos pažeidimus, pėsčiųjų, dviratininkų, mopedų vairuotojų, vadeliotojų, kelių eismo taisyklių pažeidimus. Didžiausias dėmesys skiriamas pažeidimams dėl kurių įvyksta eismo įvykiai. Daug dėmesio skiriama neblaivių vairuotojų išaiškinimui ir asmenų pasišalinusių iš eismo įvykio vietos nustatymui, prevenciniams renginiams, tokiems, kaip atšvaitų dalinimas pradinių klasių moksleiviams, akcijoms „Saugus pėsčiasis“ ir kt.

3. Nusikalstamumo mažinimas. Įtaką nusikalstamumo padidėjimui turėjo 2011-12-15 įsigaliojęs apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas, kuris įpareigojo policijos įstaigas visais atvejais, paaiškėjus smurto artimoje aplinkoje faktui, pradėti ikiteisminius tyrimus, kurie anksčiau galėjo būti pradedami tik gavus nukentėjusiojo skundą. Nusikaltimų prevencijos tikslu atliekamas gyventojų daiktų žymėjimas, užkardant vagystes, plėšimus, vagystes iš butų ir automobilių. Šios paslaugos teikimo propagavimui, kadangi gyventojai gana pasyviai kreipiasi į policijos komisariatą, bus ir toliau  organizuojamos daiktų žymėjimo akcijos Lazdijų mieste bei atskirose seniūnijose.

4. Senyvo amžiaus žmonių saugumas. Senyvo amžiaus žmonės dažniausiai dėl patiklumo ir neapdairumo patenka į nusikaltėlių pinkles ir, atsitikus bėdai, nežino kur kreiptis pagalbos. Kartu su seniūnijų socialiniais darbuotojais lankomasi pas senelius, gyvenančius vienkiemiuose, platinama informacija vienišiems ir neįgaliems asmenims apie galimybę operatyviai informuoti specialiąsias tarnybas, atsitikus nelaimei (nusikalstamai veikai, sveikatos sutrikimui, gaisro atveju ar kitomis ekstremaliomis aplinkybėmis).

5. Informacijos apie policijos darbą sklaida. Daugiausiai informacijos apie komisariato darbą rajono visuomenė gauna iš žiniasklaidos. Žiniasklaidos atstovai kviečiami į pasitarimus, kartu ruošiamos įvairios publikacijos, teikiant informaciją gyventojams jiems rūpimais klausimais. Didžiąją dalį žiniasklaidai teikiamos informacijos sudarė informacija apie įvykius. Taip pat per vietines žiniasklaidos priemones buvo informuojama rajono visuomenė apie komisariato darbą, skelbiama informacija apie paieškomus asmenis, padariusius administracinės teisės pažeidimus asmenis. Apie policijos darbą informacija teikiama kiekvieną mėnesį rajoninėje spaudoje ir internetiniame puslapyje (www.policija.lt/alytus/).

6. Teisinės sąmonės, nepakantumo nusikaltimams ir teisės pažeidimams ugdymas (mokymai bendruomenėse). Komisariate rengiamos „atvirų durų“ dienos kada nepilnamečiai supažindinami su policijos darbo specifika, ugdomas pilietiškumas.

7. Prevencinės programos „Gyvenkime saugiai“ tęstinumo įgyvendinimas. Numatoma bendradarbiauti su ugdymo įstaigomis, kuriose įvairių įstaigų darbuotojai supažindins mokinius apie dažnai pasitaikančių kenksmingų faktorių poveikį organizmui ir atsakomybę už jų vartojimą, diskutuos apie nusikalstamumo prevencijos problemas, patars kaip apsisaugoti nuo įvairių rizikos veiksnių. Numatoma prevencinę programą pristatyti parapijų klebonams, kurie galėtų supažindinti gyventojus su „Saugi kaimynystė“ principais, įvertintų neetišką ir amoralų gyventojų elgesį. Aktyvinant teisinį švietimą nepilnamečių tarpe numatyta organizuoti teisinių žinių viktoriną „Temidė“, „Šviesoforas“.

Ilgalaikis prioritetas

Saugios aplinkos užtikrinimas

Programos tikslo pavadinimas

1.  Lazdijų rajono savivaldybės visuomenės ir kiekvieno asmens saugumo užtikrinimas

Tikslo įgyvendinimo aprašymas (aprašomi uždaviniai, priemonės, rezultato kriterijai)

Uždaviniai ir priemonės:

1.1.          Teikti gyventojų saugumo užtikrinimo paslaugas:

1.1.1.   Vaizdo stebėjimo kamerų viešosiose vietose priežiūra ir atnaujinimas;

1.1.2.   Lazdijų rajono policijos komisariato programos dalinis finansavimas.

 

Rezultato kriterijai:

Įgyvendinta prevencinė programa „Gyvenkime saugiai“;

Vaizdo stebėjimo kamerų viešosiose vietose skaičius, vnt.

Numatomas programos įgyvendinimo rezultatas

Įgyvendinus numatytas programoje priemones, policijos komisariatas bus valdomas efektyviau, gebės greičiau prisitaikyti prie kriminogeninės būklės pokyčių; geriau organizavus nusikalstamų veikų ir kitų teisės pažeidimų prevenciją bus užkirstas kelias nusikalstamumo augimui. Padidės policijos komisariato padalinių atsakomybė už policijos veiklos rezultatus ir finansinių išteklių panaudojimą. Padidės savivaldybės institucijų ir gyventojų vaidmuo įgyvendinant viešosios tvarkos palaikymo ir nusikalstamų veikų prevencijos funkcijas. Bus sudarytos tinkamos asmenų priėmimo sąlygos. Padidės saugiai besijaučiančių gyventojų skaičius ir išaugs visuomenės pasitikėjimas policija; policijos įvaizdžio gerėjimas bei visuomenės pagalba policijai sudarys geresnes sąlygas organizuoti nusikalstamų veikų ir kitų teisės pažeidimų prevenciją.

2017 m. aktyvės ir gerės policijos veikla užtikrinant visuomenės saugumą. Policijos praktinėje veikloje pakankamas policijos komisariato materialinis, techninis bei technologinis lygis sudarys sąlygas policijos pareigūnams operatyviau ir profesionaliau atlikti savo pareigas užtikrinant viešąją tvarką ir visuomenės saugumą.

Aktyvus patruliavimas, teisinis švietimas, žalingų įpročių netoleravimas drausmins jaunuolius, mažins chuliganizmo atvejus; bus įgyvendinamas Lazdijų rajono savivaldybės tarybos sprendimas dėl draudimo rūkyti Lazdijų rajono savivaldybės viešose vietose.

Masinių renginių metu viešoje vietoje nebus girtaujančių nepilnamečių bei nustatomi alkoholio pardavimo ar perdavimo nepilnamečiams atvejai


 

 

LAZDIJŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS

TURIZMO IR VERSLO PROGRAMA

 

Biudžetiniai metai

2017 m.

Asignavimų valdytojas

Lazdijų rajono savivaldybės administracija

Vykdytojas (-ai)

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Ekonomikos skyrius; Žemės ūkio ir melioracijos skyrius; VšĮ „Lazdijų turizmo informacinis centras“; VšĮ Darbo vietų kūrimo fondas

Koordinatorius

Ekonomikos skyrius

Programos pavadinimas

Turizmo ir verslo programa

Kodas

04

Programos parengimo argumentai

Lazdijų rajono savivaldybės tarybos 2011 m. birželio 29 d. sprendimu Nr. 5TS-61 „Dėl Lazdijų rajono savivaldybės strateginio plėtros plano patvirtinimo“ nustatytas Lazdijų rajono savivaldybės vystymo prioritetas – darnaus verslo, kaimo ir turizmo plėtra.

Sudarant sąlygas plėstis verslui, derinant paslaugų kokybę bei plečiant teikiamų paslaugų spektrą, Lazdijų rajono savivaldybė, pasinaudodama turizmo ir verslo teikiamomis galimybėmis, gali gauti pajamų ir sukurti ilgalaikių darbo vietų. Sėkmingai vykdydama savo pagrindines funkcijas ir siekdama paspartinti subalansuotą rajono savivaldybės plėtrą bei sustiprindama ją, siekdama pasinaudoti struktūrinių fondų ir kitų finansinių išteklių teikiamomis galimybėmis, rajono savivaldybė rengia plėtros ir veiklos planus.

Rajono savivaldybėje įkurta viešoji įstaiga, kuri organizuoja mėsinių galvijų veisimo ir auginimo išplėtojimą Lazdijų rajono savivaldybės teritorijoje, ūkininkų konsultavimą mėsinių galvijų auginimo klausimais bei klausimais, susijusiais su finansavimo paraiškų teikimu.

Rajono savivaldybėje didžiąją dalį sudarantys verslo subjektai – vidutinės ir mažos įmonės (tarp jų ir mikroįmonės) bei fiziniai asmenys, įstatymų nustatyta tvarka turintys teisę verstis savarankiška komercine, gamybine arba profesine ir kita panašaus pobūdžio veikla, įskaitant tą, kuria verčiamasi turint verslo liudijimą

Ilgalaikis prioritetas

Darnaus verslo, kaimo ir turizmo plėtros skatinimas

Programos tikslo pavadinimas

1.   Kurti palankią aplinką verslui ir investicijoms

Tikslo įgyvendinimo

aprašymas (aprašomi uždaviniai, priemonės, rezultato kriterijai)

Uždaviniai ir priemonės:

1.1.         Užtikrinti palankias verslo kūrimo sąlygas, skatinti gyventojų verslumą:

1.1.1.   Teikti finansinę paramą smulkaus ir vidutinio verslo subjektams;

1.1.2.   Remti keleivių vežimą reguliaraus susisiekimo autobusų maršrutais;

1.1.3.   Teikti konsultacijas ir kitas viešąsias paslaugas ūkininkams, siekiant sumažinti bedarbystę kaime.

 

Rezultato kriterijai:

Veikiančių ūkio subjektų skaičius kasmetinis augimas, proc.;

Programos tikslo pavadinimas

2.   Didinti turistų srautus rajono savivaldybėje

Tikslo įgyvendinimo aprašymas (aprašomi uždaviniai, priemonės, rezultato kriterijai)

Uždaviniai ir priemonės:

2.1. Formuoti patrauklų rajono savivaldybės įvaizdį Lietuvoje ir užsienyje:

2.1.1.   Vykdyti Lazdijų rajono savivaldybės turizmo rinkodarą Lietuvoje ir užsienyje, organizuojant reklamos kampanijas internete, plėtojant e-rinkodaros projektus, naudojantis socialinių tinklalapių galimybėmis.

 

Rezultato kriterijai:

VšĮ „Lazdijų turizmo informacinis centras“ apsilankiusių turistų skaičius didėja (proc.) per metus

Numatomas programos įgyvendinimo rezultatas

Didės turistų srautai Lazdijų rajono savivaldybėje, apgyvendintų svečių apgyvendinimo įstaigose, įskaitant kaimo turizmo sodybas, skaičius, didės rajono savivaldybėje veikiančių ūkio subjektų skaičius


 

 

LAZDIJŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS

KAIMO PLĖTROS PROGRAMA

 

Biudžetiniai metai

2017 m.

Asignavimų valdytojas (-ai)

Lazdijų rajono savivaldybės administracija

Vykdytojas (-ai)

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir melioracijos skyrius

Koordinatorius

Žemės ūkio ir melioracijos skyrius

Programos pavadinimas

Kaimo plėtros programa

Kodas

 

05

Programos parengimo argumentai

Lazdijų rajone įregistruotų ūkių dauguma yra smulkūs. Esant galimybei pasinaudoti ES struktūrinių fondų lėšomis, ūkininkai turi laikytis ES keliamų reikalavimų. Kaimo plėtros programa siekiama skatinti ūkininkų mokymą, naujų žemės ūkio technologijų diegimą, praktines išvykas, varžybų organizavimą. Taip pat tikslinga paremti ūkininkus stichinių nelaimių, gaisrų atvejais

Ilgalaikis prioritetas

Kaimo plėtra, modernizavimas, užimtumas žemdirbių tarpe

Programos tikslo pavadinimas

1. Sumažinti stichinių nelaimių įtaką žemės ūkiui, skatinti ūkininkavimą

Tikslo įgyvendinimo aprašymas (aprašomi uždaviniai, priemonės, rezultato kriterijai)

Uždaviniai ir priemonės:

1.1.          Gaisrų ir stichinių nelaimių likvidavimas:

1.1.1. Dalinis ūkininkų nuostolių kompensavimas;

1.2.          Rajono žemdirbių bendruomeninis įtraukimas:

1.2.1.  Rajono savivaldybės rengiamų švenčių, konkursų, varžybų finansavimas, organizavimas;

1.3.    Naujų darbo vietų kūrimo kaime skatinimas:

1.3.1. 50 proc. garantinio užmokesčio už suteiktą kredito garantiją paskolų garantijų fondui, kompensavimas ūkininkams.

 

Rezultato kriterijai:

Naudojamos žemės ūkio naudmenos, proc. (įskaitant naudotojus, turinčius mažiau vieno hektaro žemės ūkio naudmenų) kasmet didėja, proc;

Ūkininkų ūkių registre įregistruotų ūkių skaičius kasmet didėja, proc.;

Sertifikuotų ekologinių ūkių skaičius kasmet auga, proc.;

Ūkių, besiverčiančių netradicinių žemės ūkio kultūrų auginimu, proc. nuo bendro ūkių skaičiaus

Numatomos programos įgyvendinimo rezultatas

Pagėrės kaimo socialinis-ekonominis gyvenimas, palankesnės sąlygos ūkininkų savišvietai, mokymams, ES struktūrinių fondų įsisavinimui. Bus paremti ūkininkai stichinių nelaimių, gaisrų atveju;

Organizuota pirmos vagos šventė, išvykos pas pažangiausius kitų rajonų ūkininkus, ūkininkų šventė.


 

 

LAZDIJŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS VIEŠŲJŲ DARBŲ PROGRAMA

 

Biudžetiniai metai

2017 m.

Asignavimų valdytojas (-ai)

Lazdijų rajono savivaldybės administracija,

Alytaus teritorinė darbo birža

Vykdytojas (-ai)

Lazdijų rajono savivaldybės administracija,

Alytaus teritorinė darbo birža,

viešuosius darbus įgyvendinantys darbdaviai, parinkti atrankos būdu

Koordinatorius

Ekonomikos skyrius

Programos pavadinimas

Viešųjų darbų programa

Kodas

06

Programos parengimo argumentai

Programa parengta vadovaujantis Lietuvos Respublikos užimtumo rėmimo įstatymo 28 straipsnio 4 dalimi, kuri įpareigoja teritorines darbo biržas kartu su savivaldybėmis organizuoti viešuosius darbus ir siekiant užtikrinti savivaldybėms Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 7 straipsnio 18 punktu priskirtos valstybinės funkcijos (dalyvavimas rengiant ir įgyvendinant darbo rinkos politikos priemones ir gyventojų užimtumo programa) vykdymą

Ilgalaikis prioritetas

Žmogiškųjų išteklių ir socialinė plėtra

Programos tikslo pavadinimas

1.  Sudaryti galimybes bedarbiams, bendrojo ugdymo mokyklų ir profesinio mokymo įstaigų mokiniams, aukštųjų mokyklų studentams, studijuojantiems pagal nuolatinės formos studijų programas, atostogų metu laikinai įsidarbinti, siekiant užsidirbti pragyvenimui būtinų lėšų.

Tikslo įgyvendinimo aprašymas (aprašomi uždaviniai, priemonės, rezultato kriterijai)

Uždaviniai ir priemonės:

1.1.    Nukreipti į viešuosius darbus Alytaus teritorinės darbo biržos Lazdijų skyriuje įsiregistravusius asmenis:

1.1.1. Viešaisiais darbais aprūpinti registruotus bedarbius, bendrojo ugdymo mokyklų ir profesinio mokymo įstaigų mokinius bei aukštųjų mokyklų studentus, studijuojančius pagal nuolatinės formos studijų programas jų atostogų metu.

 

Rezultato kriterijai:

Registruotų bedarbių rajone dalis, kuriems sukuriamos sąlygos užsidirbti (%).

 

Lazdijų rajono savivaldybėje organizuojami laikino pobūdžio darbai, teikiantys socialinę naudą vietos bendruomenei, skirti padėti palaikyti ir (ar) plėtoti vietos bendruomenės socialinę infrastruktūrą, nurodyti Lazdijų rajono savivaldybės tarybos 2011 m. kovo 1 d. sprendimo Nr. 5TS-1383 „Dėl viešųjų darbų“ (2014 m. gruodžio 17 d. Lazdijų rajono savivaldybės tarybos sprendimo Nr. 5TS-1389 redakcija) 4 punktu patvirtintame Viešųjų darbų sąraše:

1. Valstybinių parkų teritorijų tvarkymo laikino pobūdžio darbai.

2. Savivaldybei priskirtų valstybei nuosavybės teise priklausančių melioracijos ir hidrotechnikos statinių, valstybinės žemės (teritorijų) ir kito valstybės turto tvarkymo laikino pobūdžio tvarkymo ir priežiūros darbai.

3. Laikinojo pobūdžio darbai antrinės sveikatos priežiūros įstaigose.

4. Laikino pobūdžio pagalbiniai darbai teikiant socialinę pagalbą (globą).

5. Laikino pobūdžio archyvinių dokumentų ir kitų dokumentų tvarkymo darbai valstybines funkcijas vykdančiose įstaigose.

6. Vietos bendruomenės socialinės infrastruktūros tvarkymo laikino pobūdžio darbai

Numatomas programos įgyvendinimo rezultatas

1. Planuojama įdarbinti 70 asmenų (laikinos darbo vietos).

2. Laikas ir trukmė. Numatomas programos vykdymo laikas – nuo 2017-03-01 iki 2017-06-15. Planuojama vieno asmens vidutinė darbų  trukmė - 42 d. d.

3. Mokėjimo už darbą sąlygos. Mokėti Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintą minimalų valandinį atlygį. Konkretūs darbo užmokesčio mokėjimo terminai, vieta ir tvarka bus nustatyti darbo sutartyse.

4. Darbų pobūdis pagal patvirtintą sąrašą:

4.1. Valstybinių parkų teritorijų tvarkymo laikino pobūdžio darbai.

4.2. Savivaldybei priskirtų valstybei nuosavybės teise priklausančių melioracijos ir hidrotechnikos statinių, valstybinės žemės (teritorijų) ir kito valstybės turto tvarkymo laikino pobūdžio tvarkymo ir priežiūros darbai.

4.3. Laikinojo pobūdžio darbai antrinės sveikatos priežiūros įstaigose.

4.4. Laikino pobūdžio pagalbiniai darbai teikiant socialinę pagalbą (globą).

4.5. Laikino pobūdžio archyvinių dokumentų ir kitų dokumentų tvarkymo darbai valstybines funkcijas vykdančiose įstaigose.

4.6.Vietos bendruomenės socialinės infrastruktūros tvarkymo laikino pobūdžio darbai.

5. Viešiesiems darbams atlikti dažniausiai nereikalinga jokia profesinė kvalifikacija bei darbo patirtis, todėl tikėtina, kad nukreipiant bedarbius, praradusius ryšius su darbo rinka, į Programą, bus padidinti jų užimtumo gebėjimai ir galimybės įsitvirtinti nuolatiniam darbui.

6. Prognozuojama, kad Lazdijų rajono savivaldybėje užsiregistravę bedarbiai turės galimybę užsidirbti lėšų pragyvenimui, įgis motyvaciją tolesnei darbo paieškai, atnaujins darbinius įgūdžius pagal turimą profesiją ar kvalifikaciją

Galimi programos vykdymo ir finansavimo variantai

Savivaldybės biudžeto lėšos, Alytaus teritorinės darbo biržos lėšos

Veiksmai, numatyti Lazdijų rajono strateginiame plėtros plane, kurie susiję su vykdoma programa

Lazdijų rajono savivaldybės 2011-2020 m. strateginio plėtros plano tikslas - Užtikrinti gyventojų socialinį saugumą

Susiję įstatymai ir kiti norminiai teisės aktai

Lietuvos Respublikos užimtumo rėmimo įstatymas, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2009 m. rugpjūčio 13 d. įsakymu Nr. A1-499 patvirtintas Aktyvios darbo rinkos politikos priemonių įgyvendinimo sąlygų ir tvarkos aprašas

Kita svarbi informacija

-

 

Poskyrio pakeitimai:

Nr. 5TS-948, 2017-06-28, paskelbta TAR 2017-06-30, i. k. 2017-11111

 

LAZDIJŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS UŽIMTUMO DIDINIMO PROGRAMA

 

Biudžetiniai metai

2017 m.

Asignavimų valdytojas (-ai)

Lazdijų rajono savivaldybės administracija

Vykdytojas (-ai)

Lazdijų rajono savivaldybės administracija.

Laikinuosius darbus įgyvendinantys darbdaviai, parinkti atrankos būdu

Koordinatorius

Ekonomikos skyrius, Socialinės paramos skyrius, Buhalterinės apskaitos skyrius

Programos pavadinimas

Lazdijų rajono savivaldybės užimtumo didinimo programa

Kodas

17

Programos parengimo argumentai

Programa parengta atsižvelgiant į atliktą situacijos analizę, kuri paremta Lietuvos darbo biržos duomenimis, kurie rodo didelį poreikį mažinti nedarbą Lazdijų rajono savivaldybėje. 2017 m. kovo 31 d. duomenimis, bedarbių proc. nuo darbingo amžiaus siekia 15,7 proc. 2017 m. birželio 1 d. Alytaus teritorinės darbo biržos Lazdijų skyriuje įregistruota iš viso 1652 bedarbiai. Pagal Lietuvos Respublikos užimtumo įstatymo 48 straipsnio 2 dalyje nurodomas tikslines grupes registruota: 152 bedarbiai yra piniginės socialinės paramos gavėjai, 6 – grįžę iš laisvės atėmimo vietų, nėščios moterys, vaiko motina (įmotė) arba tėvas (įtėvis), vaiko globėjas, rūpintojas ir asmenys, faktiškai auginantys vaiką (įvaikį) iki 18 metų  arba neįgalų vaiką (įvaikį) iki 18 metų, ir asmenys, prižiūrintys sergančius ar neįgalius šeimos narius, kuriems nustatyta nuolatinė slauga ar priežiūra - 193. Didžiausias registruotų bedarbių skaičius pagal tikslines grupes stebimas Lazdijų miesto, Lazdijų ir Veisiejų seniūnijose. Esamos darbo jėgos kvalifikacinė struktūra neatitinka darbo vietų kvalifikacinės struktūros, didelė nepasirengusių konkuruoti darbo rinkoje asmenų dalis: 60-70 proc. bedarbių neturi profesinio pasirengimo, darbo patirties arba praradę darbo įgūdžius dėl ilgos darbo pertraukos, apie pusė bedarbių neturi motyvacijos dirbti.

 

Šia programa siekiama per įgyvendinamas užimtumo didinimo priemones palaikyti ir stiprinti darbo įgūdžius, siekiant suteikti galimybę bedarbiams laikinai įsidarbinti, užsidirbti pragyvenimui būtinų lėšų, atstatyti turimus darbo įgūdžius, kelti motyvaciją dirbti ir sėkmingai integruojantis į darbo rinką, mažinti socialinę-konkurencinę atskirtį, teikti socialinę naudą vietos bendruomenei.

Ilgalaikis prioritetas

Žmogiškųjų išteklių ir socialinė plėtra

Programos tikslo pavadinimas

1.  Stiprinti darbo įgūdžius, siekiant suteikti galimybę bedarbiams, laikinai įsidarbinti, užsidirbti pragyvenimui būtinų lėšų, atstatyti turimus darbo įgūdžius, kelti motyvaciją dirbti ir sėkmingai integruojantis į darbo rinką, mažinti socialinę-konkurencinę atskirtį, teikti socialinę naudą vietos bendruomenei

Tikslo įgyvendinimo aprašymas (aprašomi uždaviniai, priemonės, rezultato kriterijai)

Uždaviniai ir priemonės:

1.1. Sudaryti galimybes bedarbiams, ypač ilgalaikiams ir žemos kvalifikacijos, grįžti į darbo rinką:

1.1.1. Organizuoti Lazdijų rajono savivaldybėje Užimtumo įstatymo 20 straipsnio 2 dalies 1 punkte ir 48 straipsnio 2 dalyje numatytų tikslinių grupių asmenų, įsiregistravusių Alytaus teritorinės darbo biržos Lazdijų skyriuje, užimtumą.

 

Užimtumo didinimo priemonės organizuojamos laikinai įdarbinant darbo ieškančius asmenis Lazdijų rajono savivaldybės įmonėse, įstaigose, organizacijose.

 

Rezultato kriterijai:

Užimtumo programos įgyvendinamose priemonėse dalyvavusių ir ją pabaigusių ieškančių darbo ir Užimtumo įstatymo 48 straipsnio 2 dalyje išvardintų tikslinių grupių Lazdijų rajono savivaldybėje asmenų skaičius (%)

Numatomas programos įgyvendinimo rezultatas

1. Apimtis. 2017 m. planuojama įdarbinti 85 asmenų (laikinos darbo vietos). 2018 m. – 147, 2019 m. – 149.

2. Laikas ir trukmė. Numatomas programos vykdymo laikas – nuo 2017-08-01 iki 2017-12-30. Planuojama vieno asmens laikinųjų darbų  trukmė – iki 4 mėn. (iki 84 darbo dienų).

3. Mokėjimo už darbą sąlygos. Mokėti Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintą minimalų valandinį atlygį. Konkretūs darbo užmokesčio mokėjimo terminai, vieta ir tvarka bus nustatyti darbo sutartyse.

4. Laikinųjų darbų pobūdis pagal patvirtintą sąrašą:

4.1. Valstybinių parkų teritorijų tvarkymo laikino pobūdžio darbai.

4.2. Savivaldybei priskirtų valstybei nuosavybės teise priklausančių melioracijos ir hidrotechnikos statinių, valstybinės žemės (teritorijų) ir kito valstybės turto tvarkymo laikino pobūdžio tvarkymo ir priežiūros darbai.

4.3. Laikinojo pobūdžio darbai antrinės sveikatos priežiūros įstaigose.

4.4. Laikino pobūdžio pagalbiniai darbai teikiant socialinę pagalbą (globą).

4.5. Laikino pobūdžio archyvinių dokumentų ir kitų dokumentų tvarkymo darbai valstybines funkcijas vykdančiose įstaigose.

4.6. Vietos bendruomenės socialinės infrastruktūros tvarkymo laikino pobūdžio darbai.

4.7. Laikiniesiems darbams atlikti dažniausiai nereikalinga profesinė kvalifikacija bei darbo patirtis, todėl tikėtina, kad, nukreipiant bedarbius, registruotus Darbo biržoje, bei gaunančius piniginę socialinė paramą,  praradusius ryšius su darbo rinka, į programą, bus padidinti jų užimtumo gebėjimai ir galimybės įsitvirtinti nuolatiniam darbui.

5. Prognozuojama, kad Lazdijų rajono savivaldybėje užsiregistravę bedarbiai turės galimybę užsidirbti lėšų pragyvenimui, įgis motyvaciją tolesnei darbo paieškai, atnaujins darbinius įgūdžius pagal turimą profesiją ar kvalifikaciją.

6. Numatoma, kad programos įgyvendinamose priemonėse dalyvaus ir ją pabaigs ne mažiau nei 45 proc. ieškančių darbo ir Užimtumo įstatymo 48 straipsnio 2 dalyje išvardintų tikslinių grupių, Lazdijų rajono savivaldybės asmenų.

6.1. Prioritetą numatoma teikti gaunantiems piniginę socialinę paramą, vyresniems kaip 40 metų darbingiems bedarbiams ir asmenims patiriantiems socialinę riziką: kaimo gyventojams, šeimoms, kurių du ar daugiau narių registruoti darbo biržoje, motinoms (įmotėms), tėvams (įtėvis), auginantiems daugiau nei du vaikus iki 18 metų,  ilgalaikiams bedarbiams, , nekvalifikuotam jaunimui iki 29 metų amžiaus, rūpintiniams, grįžusiems iš laisvės atėmimo vietų, priklausomiems nuo narkotinių, psichotropinių ir kitų psichiką veikiančių medžiagų, baigusiems reabilitacijos programas, prekybos žmonėmis aukoms

Galimi programos vykdymo ir finansavimo variantai

Lietuvos Respublikos biudžeto specialiųjų tikslinių dotacijų savivaldybių biudžetams lėšos, skirtos vietos savivaldos įstatymo 7 straipsnio 18 punkte numatytai valstybinei (valstybės perduotai savivaldybėms) funkcijai įgyvendinti.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu nustatyta procentine dalimi savivaldybės specialiosios tikslinės dotacijos Darbo rinkos politikos rengimo ir įgyvendinimo funkcijai skirtų lėšų sumos naudojamos padengti programos administravimo išlaidas

Veiksmai, numatyti Lazdijų rajono strateginiame plėtros plane, kurie susiję su vykdoma programa

Lazdijų rajono savivaldybės 2011-2020 m. strateginio plėtros plano tikslas - Užtikrinti gyventojų socialinį saugumą

Susiję įstatymai ir kiti norminiai teisės aktai

Lietuvos Respublikos užimtumo įstatymas, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2017 m. gegužės 23 d. įsakymu Nr. A1-257 patvirtintas Užimtumo didinimo programų rengimo ir jų finansavimo tvarkos aprašas

Kita svarbi informacija

1.      Ieškančių darbo, piniginę socialinę paramą gaunančių, įregistruotų Darbo biržoje asmenų poreikis dalyvauti savivaldybės užimtumo didinimo programoje nustatomas atsižvelgiant į:

1.1.   Ieškančių darbo ir gaunančių piniginę socialinę paramą asmenų, turinčių arba galinčių turėti sunkumų integruojantis į darbo rinką dėl nepakankamos kvalifikacijos, individualių savybių, darbo patirties ar ilgalaikio nedarbo, skaičių.

1.2.   Įvertinant prognozuojamą 2017 m. antrą pusmetį įregistruotų ieškančių darbo ir gaunančių piniginę socialinę paramą asmenų skaičių, galinčių dalyvauti programos priemonėse.

1.3.   Bedarbių individualiuose užimtumo veiklos planuose numatytą dalyvavimą savivaldybės užimtumo didinimo programos priemonėse ir darbo rinkos poreikius.

2.    Savivaldybės programos vykdymą organizuoja Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Ekonomikos, Socialinės paramos ir Buhalterinės apskaitos skyriai.

3.    Savivaldybės programos darbdavių atrankos konkursą organizuoja Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Ekonomikos skyrius.  Darbdavių paraiškos forma tvirtinama Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu. Atrinktų darbdavių sąrašas tvirtinamas Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu.

4.    Lazdijų rajono savivaldybės administracijai tapus darbdaviu, sutartis sudaroma tarp Lazdijų rajono savivaldybės ir Lazdijų rajono savivaldybės administracijos. Šią sutartį pasirašo Lazdijų rajono savivaldybės meras ir Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktorius.

5.    Įgyvendinant savivaldybės programą, nuolatinės darbo vietos nesteigiamos.

6.      Bedarbių, registruotų Darbo biržoje ir dalyvaujančių savivaldybės programoje, sąrašą sudaro ir rekomendacijas Darbdaviams teikia Socialinės paramos skyrius, gavęs Piniginės socialinės paramos teikimo komisijos siūlymą. Rekomendacijos forma darbdaviui tvirtinama Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu.

7.      Bedarbius, kuriems siūloma dalyvauti savivaldybės programoje, informuoja atitinkama Lazdijų rajono savivaldybės administracijos seniūnija (pagal bedarbio deklaruotą gyvenamąją vietą) žodžiu arba kitomis informacinėmis priemonėmis.

8.      Bedarbiui atsisakius be pateisinamos priežasties dalyvauti savivaldybės programoje, šią informaciją  nedelsdamas raštu (info@lazdijai.lt)  darbdavys pateikia Lazdijų rajono savivaldybės administracijai, o ši informuoja Darbo biržą.

9.    Sutartis su programoje dalyvaujančiais darbdaviais sudaro Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Ekonomikos skyrius. Sutarties forma tvirtinama Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu.

10.    Ataskaitas apie savivaldybės programos įgyvendinimą Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijai teikia savivaldybės administracijos Buhalterinės apskaitos, Socialinės paramos ir Ekonomikos skyriai.

11.    Programai skiriamų ir panaudojamų lėšų bei pateiktų  darbo laiko apskaitos žiniaraščių kontrolę vykdo savivaldybės administracijos Buhalterinės apskaitos skyrius.

12.    Programos lėšų panaudojimo tikslingumą turi teisę tikrinti Centralizuotas savivaldybės vidaus audito skyrius.

13.     Savivaldybės administracija gali atlikti darbdavių patikrinimus kilus pagrįstų įtarimų dėl darbdavio veiklos, gavus kitos kompetentingos institucijos prašymą ar skundą. Prašymui ar skundui nagrinėti savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaroma komisija, kuri teikia siūlymus savivaldybės administracijos direktoriui. Komisijos siūlymu darbdavys gali būti įspėtas, o darbdaviui nepašalinus rastų trūkumų per nurodytą terminą, subsidijos darbo užmokesčiui mokėjimas nutraukiamas.

 

*  Lazdijų rajono savivaldybės veiklos programų asignavimai ir vertinimo kriterijai detaliai išdėstyti priede Nr. 1 „Strateginio veiklos plano asignavimų suvestinė“ ir priede Nr. 2 „Strateginio veiklos plano vertinimo kriterijų suvestinė.

Papildyta poskyriu:

Nr. 5TS-948, 2017-06-28, paskelbta TAR 2017-06-30, i. k. 2017-11111

 

LAZDIJŲRAJONO SAVIVALDYBĖS

MELIORACIJOS DARBŲ VYKDYMO PROGRAMA

 

Biudžetiniai metai

2017 m.

Asignavimų valdytojas (-ai)

Lazdijų rajono savivaldybės administracija

Vykdytojas (-ai)

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir melioracijos skyrius

Koordinatorius

Žemės ūkio ir melioracijos skyrius

Programos pavadinimas

Melioracijos darbų vykdymo programa (programa tęstinė)

Kodas

07

Programos parengimo argumentai

Lazdijų rajono savivaldybė valdo ir naudoja patikėjimo teise valstybei nuosavybės teise priklausantį turtą: Nusausinta žemė – 23190,56 ha, iš jos drenažu – 22046,76 ha, drenažo rinktuvai – 1035,41 km, drenažo žiotys – 7882 vnt., magistraliniai grioviai – 826,37 km, pylimai – 8,73 km, reguliatoriai (slenksčiai, greitvietės) – 13 vnt., tiltai - 20 vnt., pralaidos - 1146 vnt., lieptai – 4 vnt., polderių sausinimo siurblinės – 5 vnt., kiti statiniai – 27 vnt., Birutos tvenkinio hidrotechnikos statinys – 1 vnt. Ši programa parengta vadovaujantis Lazdijų rajono savivaldybės 2011 -2020 metų strateginio plėtros plano tikslo „Skatinti kaimo aplinkos darnią plėtrą“ uždavinio „Padidinti tradicinio žemės ūkio konkurencingumą“ priemone „Rekonstruoti ir atnaujinti Lazdijų rajono savivaldybės melioracijos statinius“. Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos duomenimis žemės ūkio naudmenos Lazdijų rajono savivaldybėje užima 59163,49 ha, iš jų 23190,56 ha nusausinta žemė. Lazdijų rajono savivaldybei priklausančių melioracijos statinių modernizavimas ir jų racionalus naudojimas skatina ekonominius, socialinius ir buitinius pokyčius, orientuotus į žemės ūkio gamybos intensyvinimą bei kaimo gyventojų gyvenimo kokybės gerinimą, kartu išsaugant ir gausinant kaimo gamtinį, materialinį ir dvasinį paveldą, kaimo gyventojų turto ir aplinkos apsaugą nuo potvynių polderiuose. Techniškai tvarkingi melioracijos statiniai sumažina melioruotų teritorijų gyventojams nepalankaus vandens režimo riziką, pagerina šių gyventojų gyvenimo ir ūkininkavimo sąlygas kaime, pagerina sąlygas turizmui ir alternatyviam verslui, padidina žemės našumą, melioruotų teritorijų ekonominį patrauklumą, užtikrina žemės savininkų ir kitų naudotojų žemėje esančių valstybei nuosavybės teise priklausančių melioracijos statinių tinkamą veikimą.

2016 m. buvo atlikta 10 vnt. valstybei nuosavybės teise priklausančių melioracijos avarinių remonto darbų. Suremontuotos sausinimo sistemos  71,70 ha plote. Taip pat suremontuota 11 (vienuolika) avarinės būklės pralaidų. Lazdijų rajono savivaldybės melioracijos statinių apskaitai 2016 m. panaudota 1015,19 Eur. Šios lėšos buvo panaudotos:

1. Lazdijų rajono savivaldybės melioruotos žemės ir melioracijos statinių kompiuterinei apskaitai, centrinės duomenų bazės palaikymui, tobulinimui ir duomenų koregavimui;

2. Respublikinės ir rajoninės melioruotos žemės ir melioracijos statinių būklės duomenų bazės palaikymui ir duomenų koregavimui;

3. Operatyvinės mėnesinės informacijos apie atliktus melioracijos darbus surinkimui, apdorojimui ir pateikimui Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijai ir savivaldybių administracijoms; 

4. Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir melioracijos skyriaus specialistų  apmokymui.

Lazdijų rajono savivaldybės melioracijai skirtas lėšas planuojama panaudoti 2013 m. ir 2015 m. įgyvendintų ES paramos projektų melioracijos griovių ir pylimų priežiūrai, melioracijos griovių ir juose esančių melioracijos statinių (drenažo žiočių, pralaidų) remontui, valstybei nuosavybės teise priklausančių melioracijos statinių remonto techninės sąmatinės dokumentacijos parengimui, parengtų melioracijos statinių remonto techninių darbo projektų ekspertizei, valstybei nuosavybės teise priklausančių melioracijos statinių (drenažo rinktuvų 12,5 cm skersmens ir didesnių, pralaidų, kanalizuotų griovių, siurblinių) avarinių gedimų šalinimui - 10 vnt., Lazdijų rajono savivaldybės melioruotos žemės ir melioracijos statinių kompiuterinei apskaitai, ESRI programinės įrangos techninio aptarnavimo ir naujumo garantijos pratęsimui 1 m laikotarpiui, Kapčiamiesčio, Krikštonių, Lazdijų miesto, Metelių, Pertako, Petroškų, Stalų, Šventežerio, Varnėnų, Viktarino kadastro vietovių melioracijos projektų masteliu 1:2000 planinės medžiagos vektorizavimui, N. Kirsnos kaimo tilto per Kirsnos upę remontui. Polderių sausinimo siurblinių priežiūros darbus atliks rajono savivaldybės administracijos sausinimo siurblinių mašinistai. Melioracijos griovių ir pylimų priežiūros darbai, o taip pat melioracijos statinių remonto darbai bus atliekami rangos būdu. Melioracijos statinių priežiūros darbai ir remonto darbai garantuos savivaldybei pasitikėjimo teise valdomo valstybei nuosavybės teise priklausančio melioracijos turto ilgaamžiškumą ir tenkins gyventojų poreikius. Melioracijos darbai ir paslaugos programos lėšomis perkami Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo nustatyta tvarka. Programa parengta siekiant užtikrinti Žemės ūkio ir melioracijos skyriui pavestų funkcijų savalaikį vykdymą.

Ilgalaikis prioritetas

Valstybės nuosavybės teise priklausančių melioracijos statinių priežiūra ir remontas

Programos tikslo pavadinimas

1.   Užtikrinti kokybišką polderių eksploataciją

Tikslo įgyvendinimo aprašymas (aprašomi uždaviniai, priemonės, rezultato kriterijai)

Lazdijų rajono savivaldybės melioracijos turto tinkamas naudojimas skatina ekonominius ir socialinius pokyčius kaime. Valstybei priklausančių melioracijos statinių priežiūra ir remontas pagerins savivaldybės pasitikėjimo teise valdomų valstybei nuosavybės teise priklausančių melioracijos statinių techninę būklę, sumažins gyventojų ar kitų subjektų bendruosius nuostolius dėl blogos valstybei nuosavybės teise priklausančių melioracijos statinių būklės, apsaugos kaimo gyventojų turtą ir aplinką nuo potvynių polderiuose.

Uždaviniai ir priemonės:

1.1.    Polderių eksploatacija:

1.1.1. Polderinių siurblinių eksploatavimas ir polderinių melioracijos griovių, pylimų priežiūra ir remontas;

1.2. Valstybei priklausančių melioracijos statinių priežiūros ir remonto

darbų projektavimas, statinių remontas:

1.2.1. Melioracijos statinių priežiūros, remonto ir avarinių gedimų šalinimo darbai.

 

Rezultato kriterijai:

Užtikrintas polderių sausinimo sistemų darbas (1720 ha)

Numatomos programos įgyvendinimo rezultatas

Programos įgyvendinimas leis pagerinti melioracijos sistemų būklę, atkurti dirvožemio derlingumą, sumažinti gyventojų ir kitų subjektų nuostolius dėl blogos valstybei nuosavybės teise priklausančių melioracijos statinių techninės būklės


 

 

LAZDIJŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS

VIETINIO ŪKIO IR INFRASTRUKTŪROS PRIEŽIŪROS IR PLĖTROS PROGRAMA

 

Biudžetiniai metai

2017 m.

Asignavimų valdytojas (-ai)

Lazdijų rajono savivaldybės administracija,

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos seniūnijos

Vykdytojas (-ai)

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyrius;

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Architektūros skyrius

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos seniūnijos;

Lazdijų rajono savivaldybės priešgaisrinė tarnyba;

UAB Lazdijų vanduo

Koordinatorius

Vietinio ūkio skyrius

Programos pavadinimas

Vietinio ūkio ir infrastruktūros priežiūros ir plėtros programa

Kodas

08

Programos parengimo argumentai

Šia programa siekiama įgyvendinti savivaldybės plėtros 2011 – 2020 metų strateginio plano kai kuriuos tikslus. Lazdijų rajono savivaldybei priklausančių vietinių kelių ir gatvių būklė yra bloga. Iš 1014 km. vietinių kelių ir gatvių tik 10% yra su asfaltbetonio danga, 90 % su žvyro danga. Savivaldybės inžinerinės, susisiekimo infrastruktūros objektų plėtojimas bei modernizavimas sudaro prielaidas tolimesniam ekonominiam ir socialiniam Lazdijų rajono savivaldybės vystymuisi. Iki šiol yra neapšviestos dalies gyvenviečių teritorijos, kas sukelia didelius nepatogumus gyventojams, kelia grėsmę eismo saugumui, sukuria palankias sąlygas chuliganizmui ir nusikalstamumui. Švarūs ir apšviesti Lazdijų rajono savivaldybės miestai ir gyvenvietės sudaro geresnį įvaizdį pritraukiant turistus o taip pat įpareigoja vietinę bendruomenę gražiau tvarkytis savo gyvenamą būstą ir aplinką prie jo. Įdiegtos atliekų tvarkymo sistemos tolesnis vystymas ir tobulinimas. Labai svarbi rajono infrastruktūros dalis yra visuomeninių pastatų ir inžinerinių statinių statyba ir remontas rajono miestuose ir gyvenvietėse. Būtina plėsti ir atnaujinti aptarnavimo, socialinių paslaugų, kultūros statinius jų inžinerines sistemas. Gaisrų prevenciją bei gaisrų gesinimo organizavimą, pirminių gelbėjimo darbų vykdymą atlieka Lazdijų rajono savivaldybės priešgaisrinė tarnyba

Ilgalaikis prioritetas

Infrastruktūros priežiūra ir plėtra, saugios ir sveikos aplinkos puoselėjimas, efektyvios atliekų tvarkymo sistemos įdiegimas, visuomeninių pastatų ir inžinerinių sistemų statyba ir remontas, priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo darbų užtikrinimas (programa tęstinė)

Programos tikslo pavadinimas

1.   Vietinių kelių ir gatvių infrastruktūros gerinimas ir tobulinimas, saugaus eismo užtikrinimas

Tikslo įgyvendinimo aprašymas (aprašomi uždaviniai, priemonės, rezultato kriterijai)

Uždaviniai ir priemonės:

1.1.      Vietinių kelių ir gatvių statyba, rekonstrukcija, remontas, priežiūra:

1.1.1.   Vietinių kelių ir gatvių statyba, rekonstrukcija, remontas, priežiūra;

1.1.2.   Vietinių kelių ir gatvių priežiūra žiemą.

 

Rezultato kriterijai:

Suremontuotų, naujai asfaltuotų kelių dalis nuo bendro poreikio, kasmet padidės, proc.                                       

Vidutinis kelių nuvalymo (barstymo ir pan.) laikas žiemą (po nepalankių meteorologinių sąlygų atsiradimo) nuo užsakymo pateikimo, val.

Programos tikslo pavadinimas

2.  Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo darbų užtikrinimas

Tikslo įgyvendinimo aprašymas (aprašomi uždaviniai, priemonės, rezultato kriterijai)

Uždaviniai ir priemonės:

2.1.   Teikti būtinas paslaugas žmonėms ir įmonėms nelaimės atveju:

2.1.1.       Užtikrinti priešgaisrinę saugą.

 

Rezultato kriterijai:

Sumažinti gaisrų ir nelaimingų atsitikimų skaičių, proc.;

Sumažinti gaisrų metu ir nelaiminguose atsitikimuose žuvusių žmonių skaičių, proc.

Programos tikslo pavadinimas

3.   Užtikrinti gatvių apšvietimą

Tikslo įgyvendinimo aprašymas (aprašomi uždaviniai, priemonės, rezultato kriterijai)

Įrengti savivaldybės miestų ir gyvenviečių gatvių apšvietimo tinklus, kuriose iki šiol jų nėra, modernizuoti esamus tinklus  ir vykdyti įrangos priežiūrą (valdymo spintų priežiūra ir remontas; šviestuvų valymas, priežiūra ir remontas; perdegusių elektros lempučių keitimas naujomis, šviestuvų gaubtų pakeitimas).

Rengiant ir rekonstruojant apšvietimo tinklus prioritetas teikiamas rajono miestams ir gyvenvietėms, kur LESTO kabelizuoja elektros linijas ir demontuoja orines linijas.

 

Uždaviniai ir priemonės:

3.1.   Uždavinys. Gatvių apšvietimo tinklų įrengimas, modernizavimas ir priežiūra:

3.1.1.       Gatvių apšvietimas seniūnijose;

3.1.2.       Gatvių apšvietimo tinklų įrengimas.

 

Rezultato kriterijai:

Miestų gatvių, gyvenviečių prižiūrimų šviestuvų skaičius, proc.

Programos tikslo pavadinimas

4.  Atliekų tvarkymas

Tikslo įgyvendinimo aprašymas (aprašomi uždaviniai, priemonės, rezultato kriterijai)

Uždaviniai ir priemonės:

4.1. Užtikrinti atliekų surinkimą, vystyti ir tobulinti įdiegtą atliekų tvarkymo sistemą:

4.1.1. Užtikrinti atliekų išvežimą ir tvarkymą;

4.1.2. Viešųjų erdvių ir kapinių priežiūra.

 

Rezultato kriterijai:

Surūšiuotų atliekų dalis nuo surenkamų mišriųjų atliekų, proc.

Programos tikslo pavadinimas

5.  Visuomeninių objektų, lauko inžinerinių tinklų statyba, rekonstrukcija ir remontas, socialinio būsto remontas.

Tikslo įgyvendinimo aprašymas (aprašomi uždaviniai, priemonės, rezultato kriterijai)

Uždaviniai ir priemonės:

5.1.   Užtikrinti  inžinerinių tinklų modernizaciją, socialinio būsto remontą:

5.1.1.       Modernizuoti ir plėtoti geriamo vandens tiekimo bei nuotekų šalinimo tinklus, siurblines;

5.1.2.       Socialinių būstų remontas, kitos susijusios išlaidos.

 

Rezultato kriterijai:

Suremontuotų savivaldybės socialinių būstų, reikalingų remonto ir pašalintų inžinerinių tinklų gedimų dalis, proc.

Programos tikslo pavadinimas

6.  Užtikrinti kokybišką daugiabučių namų administarvimą

Tikslo įgyvendinimo aprašymas (aprašomi uždaviniai, priemonės, rezultato kriterijai)

6.1. Užtikrinti kokybišką daugiabučių namų administravimą:

 

6.1.1. Vykdyti daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų administravimą.

Numatomas programos įgyvendinimo rezultatas

Rekonstruota 2 km kelių ir gatvių;

Suremontuota 1 km gatvių;

Suremontuota 18 km žvyrkelių;

Prižiūrėta 923 km vietinių kelių ir 91 km gatvių;

Prižiūrėta  1763 vnt. gatvių  apšvietimo tinklų šviestuvų


 

 

LAZDIJŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS

APLINKOS APSAUGOS IR TERITORIJŲ PLANAVIMO PROGRAMA

 

Biudžetiniai metai

2017 m.

Asignavimų valdytojas (-ai)

Lazdijų rajono savivaldybės administracija

Vykdytojas (-ai)

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir aplinkosaugos skyrius,

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Savivaldybės gydytojas

Koordinatorius

Architektūros ir aplinkosaugos slyrius

Programos pavadinimas

Aplinkos apsaugos ir teritorijų planavimo programa

 

Kodas

09

Programos parengimo argumentai

Pagal Lazdijų rajono savivaldybės teritorijos bendrąjį planą, rengiami specialieji ir detalieji planai suteikia galimybę planingai ir kryptingai vystyti Lazdijų rajono savivaldybės plėtrą, išvengiant galimo neigiamo poveikio aplinkai, pasinaudoti galima ES fondų ir valstybės parama planuojamų veiklų bei infrastruktūros vystymui.

Įgyvendinant ES direktyvas aplinkos apsaugos srityje, buvo sugriežtinti ir konkretizuoti Lietuvos Respublikos teisės aktuose keliami reikalavimai atliekų tvarkymui, vandens ir oro apsaugai, triukšmo prevencijai bei kitoms gamtinės aplinkos apsaugos sritims. Suteikiant paramą ES fondų lėšomis, gairėse keliami aukšti reikalavimai aplinkosauginių normų atitikimui bei nuolatiniam aplinkos būklės stebėjimui.

Programa siekiama sukurti ir išsaugoti subalansuotą ir sveiką aplinką Lazdijų rajono savivaldybėje, planuoti aplinkos apsaugos priemones, kompensuoti aplinkai daromą žalą, pašalinti aplinkos teršimo šaltinius, formuoti savivaldybės gamtinį kraštovaizdį, pritaikant visuomenės poreikiams, saugoti ir tirti gamtos išteklius, skatinti sąmoningumą aplinkos apsaugos srityje ir atsakomybę už aplinkos kokybę, atkurti ir eksponuoti gamtos ir kultūros paveldo vertybes, sudaryti sąlygas poilsiavimui, pažintiniam turizmui, propaguoti gamtosaugos ir kultūros paveldo apsaugos idėjas.

Ilgalaikis prioritetas

Infrastruktūros ir aplinkos apsaugos vystymas. „Verslo, turizmo ir kaimo plėtra“, bei  Žmoniškųjų išteklių plėtra“ vystymas neįmanomas be infrastruktūros ir aplinkosaugos vystymo. Pastarosios dvi veikos neįmanomos be aplinkos apsaugos ir teritorijų planavimo programos.

Želdinių veisimo prioritetas, nurodytas ir Lazdijų rajono savivaldybės teritorijos bendrajame plane – miškingumo didinimas mažiau našių, taip pat didelio drėgnumo (su silpnai funkcionuojančia ar nefunkcionuojančia sausinimo sistema) žemių sąskaita, apželdinant ir savaiminės renatūralizacijos keliu.

Programos tikslo pavadinimas

1.  Užtikrinti kompleksišką savivaldybės teritorijos planavimą, iškeliant aukštus aplinkosauginius reikalavimus, užtikrinti aplinkosaugos sistemų efektyvų naudojimą, atnaujinimą bei kokybinį vystymą, tausoti gamtinius išteklius, sukurti ir išsaugoti subalansuotą ir sveiką aplinką Lazdijų rajono savivaldybės teritorijoje

Tikslo įgyvendinimo aprašymas (aprašomi uždaviniai, priemonės, rezultato kriterijai)

Uždaviniai ir priemonės:

1.1. Vykdyti rajono savivaldybės  aplinkos monitoringą:                

1.1.1. Lazdijų rajono savivaldybės aplinkos monitoringo 2013-2018 m. programos priemonių vykdymas;

1.2.    Taikyti aplinkos apsaugos priemones, kompensuoti aplinkai daromą žalą, pašalinti aplinkos teršimo šaltinius, formuoti savivaldybės gamtinį kraštovaizdį, pritaikant visuomenės poreikiams, saugoti ir tirti gamtos išteklius, skatinti sąmoningumą aplinkos apsaugos srityje ir atsakomybę už aplinkos kokybę:

1.2.1. Vykdyti aplinkos apsaugos rėmimo specialiąją programą;

1.3.    Užtikrinti kompleksišką savivaldybės teritorijos planavimą:

1.3.1. Detaliųjų ir specialiųjų planų parengimas, kadastriniai matavimai.

 

Rezultato kriterijai:

Įgyvendintų priemonių skaičius, proc.

Numatomas programos įgyvendinimo rezultatas

Kompleksiškai suplanuotos teritorijos, išsaugota ir išpuoselėta gamtinė aplinka, nekilnojamosios kultūros vertybės leidžia bendruomenei ir investuotojams planuoti galimą verslo, rekreacijos, pramogų verslo, inžinerinės infrastruktūros plėtrą. Geras Lazdijų rajono savivaldybės įvaizdis, pritrauktos investicijos sudaro galimybę savivaldybės plėtrai

 


 

LAZDIJŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS

INVESTICIJŲ PROGRAMA

 

Biudžetiniai metai

2017 m.

Asignavimų valdytojas (-ai)

Lazdijų rajono savivaldybės administracija

Vykdytojas (-ai)

Lazdijų rajono savivaldybės administracija,

Lazdijų rajono savivaldybės viešosios ir biudžetinės įstaigos

Koordinatorius

Investicijų skyrius

Programos pavadinimas

Investicijų programa

Kodas

10

Programos parengimo argumentai

Rajono savivaldybėje būtina atnaujinti viešųjų paslaugų, transporto, energijos gamybos ir vartojimo, turizmo objektų infrastruktūrą, plėsti ir gerinti poilsio, laisvalaikio ir sporto infrastruktūrą, tuo gerinant miesto ir kaimo  vietovių įvaizdį, gyvenimo ir veiklos sąlygas vietos gyventojams. Šie uždaviniai numatyti Lazdijų rajono savivaldybės strateginiame plėtros plane 2011–2020 m.

Ši programa yra skirta minėtuose dokumentuose numatytoms priemonėms įgyvendinti, t. y. parengti naujus investicinius projektus, techninę dokumentaciją, taip pat įgyvendinti projektus, dėl kurių jau yra pasirašytos paramos skyrimo sutartys.

Projektus, kuriems yra pritarusi rajono savivaldybės taryba, įgyvendina rajono savivaldybės administracija, jai pavaldžios įstaigos ir nevyriausybinės organizacijos

Ilgalaikis prioritetas

Socialinės – ekonominės aplinkos gerinimas

Programos tikslo pavadinimas

1.  Projektų, dėl kurių jau yra pasirašytos paramos skyrimo sutartys, įgyvendinimas

Tikslo įgyvendinimo aprašymas (aprašomi uždaviniai, priemonės, rezultato kriterijai)

Siekiant sėkmingai įgyvendinti investicinius projektus, labai svarbu savalaikis ir užtikrintas jų finansavimas bei vykdymas.

 

Uždaviniai ir priemonės:

1.1.  Sėkmingai rengti ir įgyvendinti investicinius projektus:

1.1.1.   Įgyvendinti projektus;

1.1.2.   Rengti naujus projektus;

1.1.3.   Lazdijų miesto kompleksinė infrastruktūros plėtra, III etapas;

1.1.4.   Motiejaus Gustaičio memorialinio namo kompleksinis sutvarkymas;

1.1.5.   Pastato rekonstrukcija ir pritaikymas kultūrinėms, muziejinėms ir edukacinėms reikmėms;

1.1.6.   Lazdijų miesto Seinų ir Lazdijos gatvių bei vietinės reikšmės kelio nuo Janonio gatvės iki Lazdijų hipodromo rekonstravimas;

1.1.7.   Lazdijų rajono savivaldybės administracijos darbuotojų kompetencijų, reikalingų paslaugų ir aptarnavimo kokybei didinti, stiprinimas;

1.1.8.   Dviračių ir pėsčiųjų takų plėtra Lazdijų miesto Turistų gatvėje iki sodų bendrijos „Baltasis“ Lazdijų seniūnijoje;

1.1.9.   Ekologiškų transporto priemonių įsigijimas Lazdijų rajono savivaldybėje;

1.1.10. Turizmo trasų ir maršrutų informacinės infrastruktūros plėtra Lazdijų, Varėnos rajonų ir Druskininkų savivaldybėse;

1.1.11. Kraštovaizdžio formavimas Lazdijų rajono savivaldybėje;

1.1.12. Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sistemų renovavimas ir plėtra Lazdijų rajono savivaldybėje;

1.1.13. Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų Lazdijų rajono savivaldybėje modernizavimas;

1.1.14. Lazdijų rajono kaimų patrauklumo didinimas atnaujinant bibliotekas;

1.1.15. „Būk aktyvus – būk sveikas“  (Be active - be health) (Projekto partneris - darželis-mokykla "Kregždutė");

1.1.16. Lazdijų rajono savivaldybės teritorijos bendrojo plano koregavimas kraštovaizdžio ir gamtinio karkaso aspektais;

1.1.17. Neformalaus švietimo įstaigų Lazdijų rajono savivaldybėje modernizavimas;

1.1.18. Socialinio būsto fondo plėtra Lazdijų rajono savivaldybėje;

1.1.19. Pėsčiųjų viaduko per geležinkelį Šeštokų miestelyje statyba;

1.1.20. Laisvalaikio infrastruktūros sukūrimas Lazdijų rajono kaimo gyvenamosiose vietovėse;

1.1.21. Turizmo trasų ir maršrutų informacinės infrastruktūros plėtra Lazdijų, Varėnos rajonų ir Druskininkų savivaldybėse. II etapas;

1.1.22. Alytaus regiono turizmo informacinės infrastruktūros plėtra;

1.1.23. Integrali pagalba į namus Lazdijų rajono savivaldybėje;

1.1.24. Jungtiniai veiksmai priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo paslaugų kokybei gerinti (Lazdijų rajono savivaldybės priešgaisrinė tarnyba);

1.1.25. Socialinių paslaugų infrastruktūros modernizavimas ir plėtra VšĮ Kapčiamiesčio globos namuose (VšĮ Kapčiamiesčio globos namai);

1.1.26. Rudaminos laisvalaikio salės pritaikymas bendruomenės poreikiams ir liaudies amatų plėtrai;

1.1.27. Krikštonių laisvalaikio salės pritaikymas bendruomenės poreikiams;

1.1.28. Kučiūnų laisvalaikio salės pritaikymas bendruomenės poreikiams;

1.1.29. Kaimo gyvenamųjų vietovių Lazdijų rajono savivaldybėje patrauklumo gerinimas;

1.1.30. Modernių ir saugių erdvių sukūrimas bendrojo ugdymo įstaigose Lazdijų rajono savivaldybėje;

1.1.31. Kompleksinės paslaugos šeimai Lazdijų rajono savivaldybėje;

1.1.32. Daugiabučių namų ir savivaldybių viešųjų pastatų modernizavimo skatinimas;

1.1.33. Atrask Dzūkijos gamtą ir kultūrą.

 

Rezultato kriterijai:

Įgyvendintų pagal nustatytus terminus projektų skaičius, proc.

Numatomas programos įgyvendinimo rezultatas

Sėkmingai įgyvendinti investiciniai projektai Lazdijų rajono savivaldybėje


 

 

LAZDIJŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS

BŪSTO PROGRAMA

 

Biudžetiniai metai

2017 m.

Asignavimų valdytojas (-ai)

Lazdijų rajono savivaldybės administracija

Vykdytojas (-ai)

Lazdijų rajono savivaldybės administracija

Koordinatorius

Ekonomikos skyrius

Programos pavadinimas

Būsto programa

Kodas

11

Programos parengimo argumentai

Būsto programa siekiama įgyvendinti Lazdijų rajono savivaldybės plėtros strateginio plano 2011-2020 metams uždavinius, skirtus gyvenamojo būsto plėtrai ir jo kokybės gerinimui. Poreikis socialiniam būstui išlieka dėl ribotų mažiausiai socialiai apsaugotos visuomenės dalies galimybių savarankiškai spręsti būsto problemas (neįgalūs, visiški našlaičiai, asmenys, likę be tėvų globos, jaunos šeimos ir pan.). Šiuo metu esamas Lazdijų rajono savivaldybės gyvenamasis fondas yra per mažas – jo neužtenka žmonėms, norintiems ir galintiems įsigyti naują būstą. Akivaizdu, kad Lazdijų rajono savivaldybės gyvenamąjį fondą būtina plėsti. Asmenų ir šeimų, turinčių teisę į paramą būstui išsinuomoti, apsirūpinimo būstu padėtį, siekiama palengvinti ir pagerinti.

Vadovaujantis LR paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymo nuostatomis, asmemims ir šeimoms, įrašytiems į asmenų ir šeimų, turinčiųjų teisę į paramą būstui išsinuomoti, sąrašus, valstybės biudžeto lėšomis gali būti mokama būsto nuomos ar išperkamosios būsto nuomos mokesčių dalies kompensacija. Būsto nuomos ar išperkamosios būsto nuomos mokesčių dalies kompensacija gali būti mokama asmenims ir šeimoms, kurie nuomojasi būstą, priklausantį fiziniams ar privatiems juridiniams asmenims ir esantį Lazdijų rajono savivaldybės teritorijoje.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtinta Socialinio būsto fondo plėtros programa, kuria vadovaujantis skirstomi valstybės biudžeto asignavimai, apskaitomi rajono savivaldybės biudžete. Lietuvos Respublikos Vyriausybė remia ir skiria lėšų iš programų daugiabučių namų atnaujinimui (modernizavimui), nepriklausomai nuo daugiabučių namų valdymo formos, svarbu, kad namo statybos leidimas būtų išduotas iki 1993 metų.

Programos lėšomis bus įsigytos gyvenamosios patalpos savivaldybės nuosavybės teise numatomai patalpų nuomai teisės aktų nustatyta tvarka.

Parama iš Būsto programos daugiabučių gyvenamųjų namų savininkų bendrijoms skiriama Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu pagal bendrijų pateiktus prašymus ir pagrindžiančius dokumentus

Ilgalaikis prioritetas

Žmogiškųjų išteklių ir socialinė plėtra

Programos tikslo pavadinimas

1.   Užtikrinti gyventojų socialinį saugumą

Tikslo įgyvendinimo aprašymas (aprašomi uždaviniai, priemonės, rezultato kriterijai)

Uždaviniai ir priemonės:

1.1.     Užtikrinti socialinių paslaugų prieinamumą ir įvairovę:

1.1.1.  Skatinti daugiabučių gyvenamųjų namų ir kitos paskirties pastatų savininkų bendrijų steigimąsi, padengiant daugiabučių gyvenamųjų namų ir kitos paskirties pastatų savininkų bendrijų steigimo išlaidas ir registravimo Juridinių asmenų registre mokestį;

1.1.2.  Skatinti daugiabučių gyvenamųjų namų ir kitos paskirties pastatų savininkų bendrijas kreiptis paramos į Vyriausybę dėl daugiabučių gyvenamųjų namų atnaujinimo (modernizavimo), padengiant dalį daugiabučių gyvenamųjų namų bendrojo naudojimo objektų atnaujinimo ar modernizavimo projektų parengimo (ar) įgyvendinimo išlaidų;

1.1.3.  Skatinti asmenis ir šeimas, turinčias teisę į paramą būstui išsinuomoti, savarankiškai apsirūpinti būstu, kompensuojant jiems dalį būsto nuomos mokesčio;

1.1.4.  Daugiabučių namų techninių defektų, kurie kelia grėsmę namo ar atskirų jo konstrukcijų stabilumui ir (ar) žmonių saugumui, likvidavimo išlaidų daliai padengti;

1.1.5.  Savivaldybės nuosavybės teise įsigyti gyvenamasiąs patalpas.

 

Rezultato kriterijai:

Renovuotų daugiabučių namų dalis, proc.;

Numatomas programos įgyvendinimo rezultatas

Pagerintos socialinio būsto sąlygos, renovuojami daugiabučiai namai Lazdijų rajono savivaldybėje


 

 

LAZDIJŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS

VISUOMENĖS IR ASMENS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS PROGRAMA

 

Biudžetiniai metai

2017 m.

 

Asignavimų valdytojas (-ai)

Lazdijų rajono savivaldybės administracija;

Lazdijų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

 

Vykdytojas (-ai)

Lazdijų rajono savivaldybės administracija;

Lazdijų rajono savivaldybės gydytojas;

Lazdijų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras;

VšĮ „Lazdijų savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centras“

Lazdijų rajono savivaldybės asmens sveikatos priežiūros įstaigos

 

Koordinatorius

Savivaldybės gydytojas

 

Programos pavadinimas

Visuomenės ir asmens sveikatos priežiūros programa.

Kodas

12

 

Programos parengimo argumentai

Šia programa siekiama užtikrinti kokybišką Lazdijų rajono savivaldybės gyventojų asmens ir visuomenės sveikatos priežiūrą, sveikatos politikos įgyvendinimą savivaldybės lygmenyje. Programa numato efektyviai formuoti sveikatos priežiūros sistemą, tikslingai paskirstyti lėšas asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros įstaigoms ir sveikatos priežiūrai, atlikti sveikatos priežiūros paslaugų kokybės vertinimą, gerinti sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą, nustatyti asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros įstaigų modernizavimo ir infrastruktūros gerinimo prioritetus.

 

 

Ilgalaikis prioritetas

Sveikesnės bendruomenės kūrimas, užtikrinant sveikatinimo plėtrą ir kuriant saugią aplinką

 

Programos tikslo pavadinimas

1. Užtikrinti visuomenės sveikatos priežiūrą, stiprinant sveikatos saugą ir plėtojant ligų prevenciją

 

Tikslo įgyvendinimo aprašymas (aprašomi uždaviniai, priemonės, rezultato kriterijai)

Visuomenės sveikatos priežiūros paslaugų teikimas gyventojams vykdomas bendradarbiaujant su Lazdijų VSB, asmens sveikatos priežiūros įstaigomis ir vykdant savivaldybės visuomenės sveikatos priežiūros specialiąją programą.

 

Uždaviniai ir priemonės:                

1.1.    Vykdyti sveikatos stiprinimą, stebėti, analizuoti ir vertinti Lazdijų rajono savivaldybės gyventojų sveikatos būklę ir ją veikiančius sveikatos rizikos veiksnius:

1.1.1. Organizuoti konferencijas, seminarus ir akcijas, kuriomis būtų skatinamas fizinis aktyvumas, sveika gyvensena, žalingų įpročių mažinimas, psichikos sveikatos stiprinimas, infekcinių ligų, vykdyti sveikatos stebėjimo programos priemones;

1.2.    Moksleivių sveikatos priežiūra:

1.2.1. Organizuoti renginius,  ligų prevencijos, fizinio aktyvumo skatinimo, sveikos mitybos, pshihoaktyvių medžiagų vartojimo prevencijos temomis.

 

Rezultato kriterijai:

Suaugusiųjų (nuo 18 metų) sergamumo rodiklis, 1 000 gyventojų sumažintas (proc.) per metus.

Vaikų (0-17 metų) sergamumo rodiklis, 1 000 gyventojų sumažintas (proc.) per metus

 

Programos tikslo pavadinimas

2. Asmens sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo ir kokybės gerinimas

 

Tikslo įgyvendinimo aprašymas (aprašomi uždaviniai, priemonės, rezultato kriterijai)

Gydymo įstaigos turi turėti kokybišką medicininę įrangą, aukštos kvalifikacijos medicinos personalą ir suteikti laiku ir kokybiškas paslaugas. Prioritetas teikiamas pirminei sveikatos priežiūrai.

Siekti užtikrinti reikiamą kvalifikuotų sveikatos priežiūros specialistų skaičių ir kokybiškas paslaugas gyventojams.

Toliau plėtoti elektroninės sveikatos sistemos diegimą.

 

Uždaviniai ir priemonės:

2.1.   Remti ir užtikrinti sveikatos priežiūros paslaugas rajono gyventojams:

2.1.1.       VšĮ „Lazdijų ligoninė“ dalinis finansavimas;

2.1.2.       VšĮ Lazdijų PSPC dalinis finansavimas;

2.1.3.       Dantų protezavimo kompensavimas iš savivaldybės biudžeto lėšų;

2.1.4.       Medicinos punktų slaugos paslaugų kokybės gerinimas.

 

Rezultato kriterijai:

Lovų ligoninėse skaičius, tenkantis 10 000 gyventojų, išliks stabilus (proc.);

Sveikatos priežiūros specialistų (gydytojų) skaičius, tenkantis 10 000 gyventojų, išliks stabilus (proc.);

 

Numatomas programos įgyvendinimo rezultatas

Numatomas programos įgyvendinimo rezultatas: pagreitėjęs ir pagerėjęs sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumas turės įtakos gyventojų sveikatos rodikliams; padidėjusi asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų kompetencija; padidėjęs gyventojų, pacientų informuotumas sveikatos klausimais; padidėjęs gyventojų fizinis aktyvumas laisvalaikiu. Programos įgyvendinimas padės suformuoti aktyvų visuomenės požiūrį į sveikatą, leis išaiškinti rizikos veiksnius. Modernizavus sveikatos priežiūros įstaigas, daugiau lėšų galima bus skirti sveikatos paslaugų teikimui.

 


 

 

LAZDIJŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS

KULTŪROS IR SPORTO PLĖTOJIMO PROGRAMA

 

Biudžetiniai metai

2017 m.

Asignavimų valdytojas (-ai)

Lazdijų rajono savivaldybės administracija

Lazdijų rajono savivaldybės viešoji biblioteka

Lazdijų krašto muziejus

VšĮ Lazdijų sporto centras

Vykdytojas (-ai)

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius;

Lazdijų rajono savivaldybės viešoji biblioteka;

VšĮ Lazdijų kultūros centras;

Lazdijų krašto muziejus;

VšĮ Lazdijų sporto centras

Koordinatorius

Švietimo, kultūros ir sporto skyrius

Programos pavadinimas

Kultūros ir sporto plėtojimo programa (programa tęstinė)

Kodas

13

Programos parengimo argumentai

Programa parengta siekiant įgyvendinti Lazdijų rajono savivaldybės 2011-2020 metų strateginio plėtros plano III prioriteto „Žmogiškųjų išteklių ir socialinė plėtra“ strateginius tikslus -  „Užtikrinti laisvalaikio praleidimo formų įvairovę“ ir „Užtikrinti krašto etninės kultūros plėtrą“.

Šia programa siekiama išsaugoti ir puoselėti etninę kultūrą (kaupti, konservuoti, restauruoti tirti bei populiarinti etninės kultūros vertybes), derinant tradicijų puoselėjimą ir naujovių diegimą, sudaryti tinkamas sąlygas profesionaliojo meno sklaidai, informacinės visuomenės plėtrai, mėgėjų meno kūrybinei saviraiškai, rajono bendruomenių kultūrinės veiklos iniciatyvoms, jos pastangoms tobulėti ir gerinti gyvenimo kokybę. Tai rajono kultūros ir sporto plėtros strateginė veiksmų ir priemonių visuma. Programa sudarys sąlygas įstaigoms bei organizacijoms plėtoti veiklą tam, kad rajono bendruomenė būtų pilnavertė kultūros vertybių naudotoja, gerai pažintų kultūros ir meno procesus bei aktyviai dalyvautų rajono kultūriniame bei sportiniame gyvenime

Ilgalaikis prioritetas

Žmogiškųjų išteklių ir socialinė plėtra

Programos tikslo pavadinimas

1. Užtikrinti laisvalaikio praleidimo formų įvairovę

Tikslo įgyvendinimo aprašymas (aprašomi uždaviniai, priemonės, rezultato kriterijai, numatomi rezultatai)

Uždaviniai ir priemonės:

1.1. Užtikrinti, kad  kultūros bei sporto įstaigos tenkintų gyventojų lūkesčius ir poreikius:

1.1.1. Įgyvendinti VšĮ Lazdijų kultūros centro metinius veiklos planus;

1.1.2. Įgyvendinti Lazdijų viešosios bibliotekos metinius veiklos planus;

1.1.3. Įgyvendinti Lazdijų krašto muziejaus metinius veiklos planus;

1.1.4. Įgyvendinti VšĮ Lazdijų sporto centro metinius veiklos planus;

1.1.5. Kapitališkai suremontuoti Lazdijų kultūros centrą ir atnaujinti materialinę bazę.

 

Rezultato kriterijai:

Meno kolektyvų skaičius, vnt.;

Bibliotekos lankytojų skaičius, vnt.;

Muziejaus lankytojų skaičius, vnt.;

Sporto įstaigų lankytojų skaičius, vnt.;

Kultūros renginių ir pramoginių renginių skaičius, vnt.;

Sporto varžybų ir renginių dalyvių metų pabaigoje skaičius, vnt.

Programos tikslo pavadinimas

2.    Užtikrinti krašto etninės kultūros plėtrą

Tikslo įgyvendinimo aprašymas (aprašomi uždaviniai, priemonės, rezultato kriterijai, numatomi rezultatai)

Uždaviniai ir priemonės:

2.1. Sudaryti sąlygas etninės kultūros sklaidai ir perimamumui:

2.1.1. Finansuoti etninės kultūros išsaugojimo ir puoselėjimo programas ir projektus;

2.1.2. Finansuoti meno kolektyvus ir su meno kolektyvų veikla susijusius kultūrinius projektus;

2.1.3. Finansuoti pasiruošimą ir dalyvavimą Dainų šventėje.

 

Etninės kultūros išsaugojimo ir puoselėjimo programos ir projektai finansuojami administracijos direktorius sudarytos Etninės kultūros plėtros programos įgyvendinimo savivaldybėje komisijos remiantis Lazdijų rajono savivaldybės etninės kultūros projektų finansavimo konkurso nuostatais, patvirtintais Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2015-05-12 įsakymu Nr. 10V-311 „Dėl Etninės kultūros projektų konkurso“.

Tikslinėms programoms lėšos skiriamos administracijos direktoriaus įsakymu, gavus prašymą ar kitą lėšų reikalingumą pagrindžiantį dokumentą.

 

Priemonę, skirtą meno kolektyvų populiarinimui ir su meno kolektyvų veikla susijusių kultūrinių projektų įgyvendinimui vykdo VšĮ Lazdijų kultūros centras, pagal centro direktoriaus patvirtintus nuostatus. Patvirtinus savivaldybės biudžetą, Buhalterinės apskaitos skyrius lėšas, skirtas finansuoti meno kolektyvus ir su meno kolektyvų veikla susijusius kultūrinius projektus, perveda VšĮ Lazdijų kultūros centrui pagal Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus parengtą biudžeto lėšų naudojimo sutartį.

 

Rezultato kriterijai:

Įgyvendintų etnokultūrinių projektų skaičius , vnt.;

Išsaugotų etninės kultūros vertybių skaičius , vnt.;

Parengta, išleista leidinių , vnt.;

Meno kolektyvų dalyvavusių kultūriniuose projektuose skaičius , vnt.

Numatomas programos įgyvendinimo rezultatas

Įgyvendinus šią programą bus:

1. sistemingai puoselėjama etninė kultūra, užtikrinamas jos perimamumas;

2. sudarytos sąlygos aktyvinti rajono kultūrinę bei sportinę veiklą, gerinti kultūros, sporto paslaugų kokybę, padidės jų vaidmuo rajono gyvenime;

3. sudarytos sąlygos įvairaus amžiaus rajono gyventojams dalyvauti kultūroje ir ją vartoti, pažinti profesionalųjį meną, sportuoti ir aktyviai praleisti laisvalaikį;

4. sudarytos kultūros darbuotojams tinkamos darbo sąlygos;

5. biudžeto lėšos naudojamos tikslingai ir efektyviai.

6. Lazdijų rajono savivaldybės bendruomenė, politikai ir kitos interesų grupės žinos rajono savivaldybės kultūros ir sporto plėtros prioritetus, tikslus ir uždavinius, matys ir galės vertinti rezultatus. 

7. Didesnis vaikų ir moksleivių įtraukimas į organizuotą ir savarankišką sportinę veiklą padės spręsti miesto bendruomenės sveikatinimo, nusikaltimų prevencijos, fizinio pasiruošimo, dvasinio ir moralinio ugdymo problemas.

8. Sutvarkyta kūno kultūros ir sporto objektų materialinė bazė, organizacinė ir finansavimo sistema sudarys sąlygas didesniam miesto  gyventojų skaičiui dalyvauti kūno kultūros ir sporto pratybose, stebėti sporto varžybas, o didelio meistriškumo sportininkams siekti  rezultatų. Tai sudarys prielaidas skatinti miesto gyventojus sveikai gyventi, o jaunus žmones sistemingai užsiimti sportu.

9. Sudarytos sąlygas folkloro kolektyvų  parengtas programas pristatyti

regione, šalyje ir užsienyje;

10. Surengtos parodas, tradiciniai renginiai, mugės, etninės kultūros šventės, skatinama folklorinių  bei etnografinių kolektyvų  bendradarbiavimas;

11. Vystomas ir skatinamas senųjų amatų pristatymas ir demonstravimas;

12. Surengtos ekspedicijos ir fiksuota elektroninėse laikmenose ekspedicijų medžiaga;

13. Surengti ir įgyvendinti etninės kultūros projektai


 

 

LAZDIJŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS

NEVYRIAUSYBINIŲ ORGANIZACIJŲ IR RELIGINIŲ BENDRUOMENIŲ RĖMIMO PROGRAMA

 

Biudžetiniai metai

2017 m.

Asignavimų valdytojas (-ai)

Lazdijų rajono savivaldybės administracija

Vykdytojas (-ai)

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Finansų skyrius;

Lazdijų rajono nevyriausybinės organizacijos

Koordinatorius

Finansų skyrius

Programos pavadinimas

Nevyriausybinių organizacijų ir religinių bendruomenių  rėmimo programa

Kodas

14

Programos parengimo argumentai

Rajone yra įregistruota daugiau kaip 60 nevyriausybinių organizacijų: seniūnijų, kaimų bendruomenių, asociacijų, klubų ir kt. Programos tikslas yra skatinti rajono gyventojų bendruomeniškumą, nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimą ir jų profesionalumo ugdymą, piliečių savivaldą, turiningą laisvalaikio praleidimą.

Ilgalaikis prioritetas

Pilietinės visuomenės stiprinimas, visuomenei naudingos veiklos skatinimas, naujų tradicijų puoselėjimas, gražios, patrauklios aplinkos kūrimas

Programos tikslo pavadinimas

1.  Vietos bendruomenių savivaldos ir savarankiškumo skatinimas, tenkinant vietos bendruomenių viešuosius poreikius

Tikslo įgyvendinimo aprašymas (aprašomi uždaviniai, priemonės, rezultato kriterijai)

Uždaviniai ir priemonės:

1.1.   Stiprinti nevyriausybines organizacijas skatinant jų veiklos iniciatyvas:

Šiuo uždaviniu siekiama pagelbėti įvairių socialinių grupių gyventojams sukurti pilnavertį gyvenimą, aktyvinti visuomenės narių bendradarbiavimą, kuo daugiau juos įtraukti į veiklą, sudarant sąlygas įvairių interesų ir pomėgių asmenims laisvai užsiimti patrauklia ir prasminga veikla, ugdyti jaunų žmonių pilietinius – socialinius įgūdžius, reikalingus prasmingam dalyvavimui visuomenės gyvenime, propaguoti sveiką gyvenimo būdą.

1.1.1.       Nevyriausybinių organizacijų projektų rėmimas konkurso būdu;

1.2.   Padėti bendruomenėms kurti materialinę bazę ir ją pritaikyti visuomenės poreikiams:

Šiuo uždaviniu siekiama, kad bendruomenės dalyvautų projektuose, finansuojamuose iš ES lėšų, iš kurių tvarkytų viešąsias erdves, turimas patalpas pritaikytų savo poreikiams ir užtikrintų įdomią ir turiningą veiklą.

1.2.1.       Skirti lėšas nevyriausybinių organizacijų projektų bendrafinansavimui, išlaidų kompensavimui pagal prašymus;     

1.3.   Remti religinių bendruomenių veiklą:

1.3.1.       Remti religinių bendruomenių veiklą, padėti tvarkyti ir išlaikyti jų turimą materialinę bazę;

1.4.   Finansuoti nevyriausybinių organizacijų socialinės veiklos projektus:

1.4.1.       Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektų ir neįgaliųjų socialinės integracijos projektų finansavimas.

 

Rezultato kriterijai:

Nevyriausybinių organizacijų įgyvendintų projektų skaičius, vnt.

Numatomas programos įgyvendinimo rezultatas

Sėkmingai įgyvendinti nevyriausybinių organizacijų projektai, rajono gyventojai gaus nevyriausybinių organizacijų projektų teikiamą naudą


 

LAZDIJŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS

ŠVIETIMO PROGRAMA

 

Biudžetiniai metai

2017 m.

Asignavimų valdytojas (-ai)

Lazdijų rajono savivaldybės administracija

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija;

Lazdijų r. Veisiejų Sigito Gedos gimnazija;

Lazdijų r. Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazija;

Lazdijų r. Šeštokų mokykla;

Lazdijų r. Šventežerio mokykla;

Lazdijų r. Aštriosios Kirsnos mokykla;

Lazdijų r. Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės mokykla;

Lazdijų r. Krosnos mokykla;

Lazdijų r. Kučiūnų mokykla;

Lazdijų r. Stebulių mokykla;

Lazdijų mokykla-darželis „Vyturėlis“;

Lazdijų mokykla-darželis „Kregždutė“;

Lazdijų meno mokykla;

VšĮ Lazdijų sporto centras;

VšĮ Lazdijų švietimo centras

Vykdytojas (-ai)

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius;

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija;

Lazdijų r. Veisiejų Sigito Gedos gimnazija;

Lazdijų r. Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazija;

Lazdijų r. Šeštokų mokykla;

Lazdijų r. Šventežerio mokykla;

Lazdijų r. Aštriosios Kirsnos mokykla;

Lazdijų r. Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės mokykla;

Lazdijų r. Krosnos mokykla;

Lazdijų r. Kučiūnų mokykla;

Lazdijų r. Stebulių mokykla;

Lazdijų mokykla-darželis „Vyturėlis“;

Lazdijų mokykla-darželis „Kregždutė“;

Lazdijų meno mokykla;

VšĮ Lazdijų sporto centras;

VšĮ Lazdijų švietimo centras

Koordinatorius

Švietimo, kultūros ir sporto skyrius

Programos pavadinimas

Švietimo programa, programa tęstinė

Kodas

15

Programos parengimo argumentai

Ši programa skirta įgyvendinti rajono savivaldybės ilgalaikio prioriteto „Žmogiškųjų išteklių ir socialinė plėtra“ strateginį tikslą  - „Užtikrinti kokybišką ir efektyvią švietimo sistemą“. Ji parengta vadovaujantis Lietuvos Respublikos švietimo įstatymu,  Lazdijų rajono savivaldybės strateginiu 2011 - 2020 m. plėtros planu ir kitais teisės aktais. Programa siekiama vykdyti švietimo įstaigų infrastruktūros modernizaciją, mokymo priemonių atnaujinimą bei informacinių technologijų diegimą, skatinti švietimo darbuotojų kvalifikacijos kėlimą, sukurti modernią švietimo įstaigų sporto bazę, užtikrinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo prieinamumą, užtikrinti neformaliojo švietimo paslaugų prieinamumą, efektyvią ir modernią ikimokyklinio ir priešmokyklinio, bendrojo ugdymo ir neformaliojo švietimo sistemą, pagerinti pedagogų socialines darbo ir mokinių ugdymo(si) sąlygas, užtikrinti mokinių privalomąjį mokymąsi, padidinti mokymosi prieinamumą įvairių poreikių turintiems vaikams, tvarkyti mokyklų tinklą ir organizuoti mokinių vežiojimą, organizuoti mokiniui, mokytojui ir mokyklai pagalbos teikimą siekiant užtikrinti švietimo veiksmingumą, racionaliai naudoti švietimo įstaigų finansavimui skirtas lėšas, įgyvendinti Vaikų vasaros poilsio, Vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos,  Gabių vaikų ir jaunimo ugdymo rėmimo, Studentų rėmimo, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus organizuojamoms centralizuotoms priemonėms lėšų naudojimo, neformaliojo vaikų švietimo bei kitas programas.

 

Lazdijų rajono savivaldybės švietimo įstaigos, įgyvendindamos šios programos tikslus, uždavinius ir priemones, metinius veiklos planus rengia ir įgyvendina remdamosios šiais rekomenduojamais tikslais, uždaviniais ir priemonėmis:

1.       Mokinių mokymosi pasiekimų gerinimas

Uždaviniai ir priemonės:

1.1.    Užtikrinti Ikimokyklinio ugdymo prieinamumą ir kokybę:

1.1.1. Ikimokyklinio ugdymo turinio atnaujinimas;

1.1.2. ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo edukacinių erdvių atnaujinimas ir pritaikymas šiuolaikiškam ugdymui;

1.1.3. Vaikų iš socialinės rizikos šeimų įtraukimas į ikimokyklinį ugdymą;

1.2.    Mažinti žemus mokymosi pasiekimus pasiekiančių mokinių skaičių ir didinti  aukštesnius mokymosi pasiekimus pasiekiančių mokinių skaičių:

1.2.1. Atnaujinto turinio pradinio, pagrindinio ugdymo lietuvių kalbos programos įgyvendinimo  visose mokyklose užtikrinimas;

1.2.2. Kompleksinės pagalbos mokyklai teikimas, siekiant pagerinti besimokančių pagal pradinio ugdymo programą skaitymo,  matematikos, rašymo ir pasaulio pažinimo pasiekimus, pagal pagrindinio ir vidurinio ugdymo programų matematikos, socialinių, gamtos mokslų, užsienio kalbų pasiekimus; 

1.2.3. Nacionalinio mokinių pasiekimų patikrinimo vykdymo ir vertinimo organizavimas, tyrimų rezultatų analizė, pagalbos mokyklai teikimas;

1.2.4. Skatinti kiekvieno mokinio individualią pažangą;

1.2.5. Mokytojų kompetencijų kėlimas mokymo individualizavimo ir diferencijavimo srityse;

1.2.6. Mokymo formų ir metodų įvairovės skatinimas;

1.2.7. Efektyvus pagalbos organizavimas mokymosi sunkumų turintiems mokiniams ir gabiems mokiniams;

1.3.  Užtikrinti gabių ir talentingų mokinių saviraiškos galimybes: 

1.3.1. Mokinių dalyvavimas rajoninėse ir respublikinėse olimpiadose bei konkursuose;

1.3.2. Konsultacijų gabiems mokiniams organizavimas;

1.3.3. Gabių ir talentingų mokinių skatinimas ir įvertinimas;

1.3.4. Organizuoti ir vykdyti Gabių ir talentingų mokinių ugdymo programas;

1.3.5. Užtikrinti neformaliojo vaikų švietimo krypčių įvairovę;

1.3.6. Organizuoti ir vykdyti neformalųjį vaikų švietimą;

1.4.  Užtikrinti mokymosi ir švietimo pagalbos teikimą:

1.4.1. VšĮ Lazdijų švietimo centro švietimo pagalbos specialistų metodinės konsultacijos švietimo įstaigose;

2. Mokinių saugumo, pamokų lankomumo ir gero mikroklimato mokykloje užtikrinimas:

2.1. Sumažinti praleistų pamokų be pateisinamos priežasties skaičių, tenkantį vienam mokiniui:

2.1.1. Bendradarbiavimo su tėvais ir jų įtraukimo į ugdymo proceso organizavimą stiprinimas;

2.1.2. Mokinių, sumažinusių praleistų pamokų skaičių, skatinimas;

2.2. Įgyvendinti smurto ir patyčių prevencijos programas:

2.2.1. Įgyvendinti Vaikų vasaros poilsio programą ir Vaikų ir paauglių   nusikalstamumo prevencijos programas;

2.2.2. Organizuoti viešąsias konsultacijas, pasitarimus smurto ir patyčių prevencijos klausimais mokyklų vaiko gerovės komisijoms

Ilgalaikis prioritetas

Žmogiškųjų išteklių plėtra

Programos tikslo pavadinimas

1.   Švietimo sistemos valdymo tobulinimas

Tikslo įgyvendinimo aprašymas (aprašomi uždaviniai, priemonės, rezultato kriterijai)

Uždaviniai ir priemonės:

1.2.   Užtikrinti efektyvią ugdymo įstaigų veiklą:

1.2.1.       Įgyvendinti ugdymo programas ir užtikrinti tinkamą ugdymosi aplinką Lazdijų rajono savivaldybės ugdymo įstaigose;

1.2.2.       Pedagoginių darbuotojų skaičiaus optimizavimas.

 

 

Rezultato kriterijai:

Atnaujintų ikimokyklinio ugdymo programų skaičius, proc.

Atnaujintų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo erdvių skaičius.

Vaikų iš socialinės rizikos šeimų, dalyvaujančių ikimokykliniame ugdyme skaičius, proc.

Ikimokykliniame ugdyme dalyvaujančių 1 – 5 metų amžiaus vaikų dalis. proc.

Mokyklų, vykdančių atnaujinto turinio pradinio ugdymo lietuvių kalbos programą, skaičius, proc.

Konsultacijų ugdymo kokybės ir mokyklos pažangos klausimais skaičius.

Mokinių, dalyvavusių Nacionaliniame mokinių pasiekimų patikrinime (dalis %).

Pagrindinio ugdymo koncentro mokinių, kurių mokymosi rezultatai (dalykų, kurie vertinami balais) per mokslo metus pakilo dalis (procentais) nuo bendro  pagrindinio ugdymo koncentro mokinių skaičiaus.

Mokinių, turinčių vieno ar daugiau dalykų  individualius mokinio ugdymo planus dalis (procentais) nuo bendro mokinių skaičiaus.

Mokinių, dalyvavusių mokyklinėse olimpiadose skaičius (vnt.), dalis (%) nuo bendro mokyklos mokinių skaičiaus;

Mokinių, dalyvavusių rajoninėse ir respublikinėse olimpiadose, konkursuose, varžybose ir  užėmusių prizines vietas skaičius (vnt.), dalis (%) nuo bendro dalyvavusių mokinių skaičiaus

Programos tikslo pavadinimas

2.   Tenkinti socialines reikmes

Tikslo įgyvendinimo aprašymas (aprašomi uždaviniai, priemonės, rezultato kriterijai)

Uždaviniai ir priemonės:

2.1.   Socialinių reikmių tenkinimas:

2.1.1.       Vykdyti Studentų rėmimo programą;

2.1.2.       Užtikrinti mokinių pavežėjimą į mokyklą ir atgal į namus;

2.2. Sudaryti geresnes sąlygas mokyklinio amžiaus vaikų užimtumui, socializacijai ir gebėjimų plėtotei:

 

2.2.1. Vykdyti neformaliojo vaikų švietimo programas.

 

 

Rezultato kriterijai:

Pavežamų mokinių nuo reikalingų pavežti skaičius, proc.

Vaikų, dalyvaujančių neformaliojo vaikų švietimo programose, skaičius, proc.

Programos tikslo pavadinimas

3.  Ugdymo įstaigų vadybos kokybės laidavimas, pagalbos teikimas

Tikslo įgyvendinimo aprašymas (aprašomi uždaviniai, priemonės, rezultato kriterijai)

Uždaviniai ir priemonės:

3.1.   Tobulinti švietimo vadybą:

3.1.1.       Tobulinti mokyklų vadovų, mokytojų kompetenciją, skleisti gerąją patirtį. Teikti pedagoginę, psichologinę pagalbą.

 

Rezultato kriterijai:

VšĮ Lazdijų švietimo centro švietimo pagalbos specialistų metodinių konsultacijų švietimo įstaigose skaičius, vnt.;

Atestuotų mokyklų vadovų skaičius, proc.;

Atestuotų mokytojų skaičius, proc.;

Švietimo įstaigų mokytojų, turinčių reikiamą kvalifikaciją, skaičius, proc.

Programos tikslo pavadinimas

4. Užtikrinti gabių vaikų saviraiškos ir užimtumo įvairovę

Tikslo įgyvendinimo aprašymas (aprašomi uždaviniai, priemonės, rezultato kriterijai)

Uždaviniai ir priemonės:

4.1.    Skatinti gabiųjų mokinių ugdymą bei rėmimą:

4.1.1. Organizuoti ir vykdyti gabių ir talentingų vaikų ugdymo programas.

 

Rezultato kriterijai:

Gabių ir talentingų mokinių ugdymo programų skaičius, vnt;

Programų dalyvių skaičius nuo visų mokinių, proc.

Numatomas programos įgyvendinimo rezultatas

Numatomi rezultatai:

1.    Parengti ir suderinti rajono savivaldybės, visų švietimo įstaigų strateginiai švietimo planai ir metinės veiklos planai. Suderintos įstaigų finansinės ir veiklos reikmės su rajono savivaldybės galimybėmis.

2.    Visi rajono savivaldybės mokyklinio amžiaus vaikai lankys bendrojo ugdymo mokyklas.

3.    100 % pavežami toliau kaip 3 km nuo mokyklos gyvenantys mokiniai.

4.    Sukurta švietimo programa, atitinkanti mokyklos ir vietos bendruomenės poreikius siekiant apsisaugoti ir kovoti su smurtu.

5.    Bus įvykdytas Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus renginių, organizuojamų Lazdijų rajono savivaldybės mokyklų mokiniams ir mokytojams 2016-2017 m. planas;

6. 35 proc. mokinių dalyvaus neformaliojo vaikų švietimo teikėjų programose, 39 proc. mokinių dalyvaus neformaliojo švietimo įstaigų veikloje, sumažės iki 12 proc. mokinių nelankančių neformaliojo švietimo būrelius mokyklose.

 


 

LAZDIJŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS

SOCIALINĖS APSAUGOS PLĖTOJIMO, SKURDO BEI SOCIALINĖS ATSKIRTIES MAŽINIMO PROGRAMA

 

Biudžetiniai metai

2017 m.

Asignavimų valdytojas (-ai)

Lazdijų rajono savivaldybės socialinės globos centras “Židinys”;

Lazdijų rajono savivaldybės administracija;

Lazdijų rajono savivaldybės švietimo įstaigos

Vykdytojas (-ai)

Lazdijų rajono savivaldybės Socialinės paramos skyrius;

Švietimo, kultūros ir sporto skyrius;

Vietinio ūkio skyrius;

Architektūros skyrius;

Vaikų teisių apsaugos tarnyba;

Socialines paslaugas teikiančios nevyriausybinės organizacijos;

Viešoji įstaiga Lazdijų socialinių paslaugų centras;

Viešoji įstaiga “Lazdijų ligoninė”;

UAB „Lazdijų šiluma”;

UAB „Lazdijų vanduo”

Programos pavadinimas

Socialinės apsaugos plėtojimo, skurdo bei socialinės atskirties mažinimo programa

Kodas

16

Programos parengimo argumentai

Šia programa įgyvendinamas strateginis tikslas – integruoti socialiai pažeidžiamus asmenis į visuomenę, panaudojant efektyvias socialinės paramos priemones. Programa tęstinė, numatoma vykdyti nuolat. Ši programa padės kurti saugią socialinę aplinką. Bendradarbiaujant su partneriais formuojama ir įgyvendinama savivaldybės socialinės plėtros politika.

Įgyvendinamas Lazdijų rajono savivaldybės 2011-2020 metų strateginio plėtros plano 3.3 tikslas „Užtikrinti gyventojų socialinį saugumą“.

Realizuojamos Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu nustatytos savarankiškosios savivaldybių funkcijos: socialinių paslaugų įstaigų steigimas, šeimynų steigimas, išlaikymas ir bendradarbiavimas su visuomeninėmis organizacijomis; priskirtosios (ribotai savarankiškos) savivaldybių funkcijos: socialinių paslaugų ir kitos socialinės paramos teikimas; sąlygų neįgaliųjų asmenų socialiniam integravimui į bendruomenę sudarymas; valstybinės (perduotos savivaldybėms) funkcijos: socialinių išmokų skaičiavimas ir mokėjimas; kompensacijų (šildymo išlaidų, geriamojo vandens išlaidų, karšto vandens išlaidų, lengvatinio keleivių vežimo ir kt.) skaičiavimas ir mokėjimas.

Savivaldybės socialinio būsto fondo sudarymas ir jo remontas, socialinio būsto nuoma.

 

2016 metų rugsėjo 30 d. duomenimis į asmenų ir šeimų, turinčių teisę į paramą būstui išsinuomoti, sąrašus iš viso įrašyti 90 asmenys ir šeimos (viso 233 gyventojai). Poreikis socialiniams būstui išlieka dėl ribotų mažiausiai apsaugotos visuomenės dalies galimybių savarankiškai spręsti būsto problemas (neįgalūs, visiški našlaičiai, asmenys, likę be tėvų globos, jaunos šeimos ir pan.). Lazdijų rajono savivaldybėje šiuo metu yra 92 socialiniai būstai, kuriuose gyvena 256 asmenys. Socialinio būsto fondą daugiausiai sudaro butai Lazdijų mieste ir Lazdijų rajono savivaldybės kaimiškosiose teritorijose. Šiuo metu esamas Lazdijų rajono savivaldybės gyvenamasis fondas yra per mažas – jo neužtenka žmonėms, norintiems ir galintiems įsigyti naują būstą, todėl gyvenamąjį fondą būtina plėsti.

Išanalizavus 8 alternatyvas (naujo būsto statyba, nuotolinis paslaugų teikimas, esamo pastato techninių savybių gerinimas, būstų įsigijimas, turto nuoma/panauda, butų pirkimas ir esamo pastato rekonstrukcija/pritaikymas, esamo pastato pardavimas ir naujo, reikalingas technines charakteristikas turinčio pastato įsigijimas be įrangos įsigijimas trūkstamoms techninėms ir funkcinėms veiklos charakteristikoms užtikrinti) ir šių alternatyvų pajamas įvertinus pagal dabar taikomą, Lazdijų rajono savivaldybės patvirtintą, 1 kv. m. socialinio būsto nuomos įkainį nustatyta, jog naudingiausia įgyvendinti butų pirkimo ir esamų pastatų rekonstrukcijos/pritaikymo alternatyvą. Ši alternatyva pasirinkta tolimesnei socialinio būsto plėtrai Lazdijų rajono savivaldybėje

Ilgalaikis prioritetas

Gyvenimo kokybės gerinimas, socialinės atskirties mažinimas

Programos tikslo pavadinimas

1. Bendradarbiauti su valstybės įmonėmis, įstaigomis, nevyriausybinėmis organizacijomis

Tikslo įgyvendinimo aprašymas (aprašomi uždaviniai, priemonės, rezultato kriterijai)

Uždaviniai ir priemonės:

1.1.    Įgyvendinti socialinės atskirties mažinimo projektus:

1.1.1. Dalyvauti vykdant Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo projektus;

1.2. Atlikti neveiksnių asmenų būklės peržiūrėjimo funkciją;

 

1.2.1. Neveiksnių asmenų būklės peržiūrėjimo komisijos darbo organizavimas.

 

 

Rezultato kriterijai:

Dalyvavusių asmenų skaičius, vnt.

Programos tikslo pavadinimas

2. Teikti socialinę paramą mokiniams

Tikslo įgyvendinimo aprašymas (aprašomi uždaviniai, priemonės, rezultato kriterijai)

Uždaviniai ir priemonės:

1.2.        Teikti socialinę paramą mokiniams:

1.2.1.     Mokinių maitinimas Lazdijų rajono savivaldybės mokyklose;

1.2.2.     Mokinių aprūpinimas mokinio reikmenimis.

 

Rezultato kriterijai:

Nemokamus pietus gavusių mokinių skaičius nuo visų prašiusių ir atitinkančių reikalavimus, proc.;

Nemokamus pusryčius gavusių mokinių skaičius nuo prašiusių, proc.;

Mokinių, gavusių paramą mokinio reikmenimis iš valstybės biudžeto lėšų dalis nuo paramos prašiusių ir reikalavimus atitinkančių mokinių skaičiaus, proc.;

Programos tikslo pavadinimas

3. Organizuoti bei teikti socialines paslaugas įvairioms rajono savivaldybės gyventojų socialinėms grupėms

Tikslo įgyvendinimo aprašymas (aprašomi uždaviniai, priemonės, rezultato kriterijai)

Uždaviniai ir priemonės:

3.1. Organizuoti ir teikti socialines paslaugas:

3.1.1.   Teikti bendrąsias paslaugas;

3.1.2.   Finansuoti ir organizuoti socialinės globos paslaugas;

3.1.3.   Finansuoti slaugos lovų išlaikymą viešojoje įstaigoje „Lazdijų ligoninė“ asmenims, kuriems reikalinga medicininė priežiūra, ir kurių gydymas nėra finansuojamos iš PSDF lėšų;

3.1.4.   Globėjų (rūpintojų ir įtevių) mokymas ir konsultvaimas;

3.1.5.   Organizuoti ir finansuoti socialinės priežiūros paslaugas;

3.2.      Pritaikyti gyvenamąjį būstą neįgaliųjų poreikiams:

3.2.1. Organizuoti ir administruoti būsto pritaikymą neįgaliųjų poreikiams.

 

Rezultato kriterijai:

Paslaugas gaunančių asmenų, kurie kreipėsi dėl paslaugų suteikimo ir atitiko reikalavimus, skaičius, proc.

Programos tikslo pavadinimas

4. Teikti Lietuvos Respublikos įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais ir Savivaldybės norminiais teisės aktais numatytą piniginę socialinę paramą.

Tikslo įgyvendinimo aprašymas (aprašomi uždaviniai, priemonės, rezultato kriterijai)

Uždaviniai ir priemonės:

4.1.   Įgyvendinti valstybinę programą "Išmokos vaikams":

4.1.1.   Mokėti išmokas vaikams;

4.2.   Įgyvendinti valstybinę programą „Valstybinės pensijos, šalpos ir kitos socialinės paramos išmokos“:

4.2.1.   Mokėti šalpos išmokas;

4.2.2.   Mokėti transporto išlaidų kompensacijas bei specialiųjų lengvųjų automobilių įsigijimo išlaidų kompensacijas;

4.3.   Teikti piniginę socialinę paramą Lazdijų rajono savivaldybės nepasiturintiems gyventojams:

4.3.1.   Mokėti socialines pašalpas;

4.3.2.   Kompensuoti būsto šildymo išlaidas, geriamojo vandens išlaidas ir karšto vandens išlaidas;

4.3.3.   Teikti piniginę paramą iš savivaldybės biudžeto lėšų;

4.3.4.   Apmokėti kredito ir palūkanų įmokas;

4.3.5.   Mokėti laidojimo pašalpas;

4.3.6.   Apmokėti vežėjams už suteiktas transporto lengvatas pagal transporto lengvatų įstatymą;

4.4.   Teikti paramą nukentėjusiems asmenims:

4.4.1.   Teikti finansinę paramą nukentėjusiems asmenims.

 

Rezultato kriterijai:

Asmenų, kuriems suteikta piniginė finansinė parama dalis nuo šios paramos reikalavusių ir reikalavimus atitinkančių asmenų skaičiaus (proc.)

Programos tikslo pavadinimas

5.  Plėtoti socialinio būsto fondą

Tikslo įgyvendinimo aprašymas (aprašomi uždaviniai, priemonės, rezultato kriterijai)

5.1. Socialinio būsto fondo plėtojimas:

5.1.1. Plėtoti socialinio būsto fondą;

5.1.2. Įgyvendinti investicinį projektą, skirtą socialinio būsto fondo plėtrai.

 

Rezultato kriterijai:

Asmenų (šeimų), kuriems suteiktas socialinis būstas, skaičius (%)

Ilgalaikis prioritetas

Žmogiškųjų išteklių plėtra

Numatomas programos įgyvendinimo rezultatas

Numatomi rezultatai:

1.   Parengti ir suderinti rajono savivaldybės, visų socialinių paslaugų įstaigų strateginiai socialinių paslaugų planai ir metinės veiklos planai. Suderintos įstaigų finansinės ir veiklos reikmės su rajono savivaldybės galimybėmis.

2.   Asmenys, kuriems reikalingos socialinės paslaugos, jas gaus 100 proc.

3.   100 proc. bus identifikuoti skurstantys asmenys ir gaus paramą maisto produktais.

4.   Teikiamos socialinės globos paslaugos asmenų namuose.

5.   100 proc. socialinių paslaugų įstaigos teikia licencijuotas socialinės globos paslaugas.

6.   100 proc. asmenys, kuriems reikalingos socialinės išmokos, jas gaus teisės aktų nustatyta tvarka.

7.    10 proc. asmenų (šeimų), laukiančių eilėje socialiniam būstui gauti, bus suteiktas būstas

 

*  Lazdijų rajono savivaldybės veiklos programų asignavimai ir vertinimo kriterijai detaliai išdėstyti priede Nr. 1 „Strateginio veiklos plano asignavimų suvestinė“ ir priede Nr. 2 „Strateginio veiklos plano vertinimo kriterijų suvestinė“.

__________________

 

 

 

Priedų pakeitimai:

 

1 priedas

Papildyta priedu:

Nr. 5TS-884, 2017-04-28, paskelbta TAR 2017-05-05, i. k. 2017-07687

Priedo pakeitimai:

Nr. 5TS-948, 2017-06-28, paskelbta TAR 2017-06-30, i. k. 2017-11111

 

2 priedas

Papildyta priedu:

Nr. 5TS-884, 2017-04-28, paskelbta TAR 2017-05-05, i. k. 2017-07687

Priedo pakeitimai:

Nr. 5TS-948, 2017-06-28, paskelbta TAR 2017-06-30, i. k. 2017-11111

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Lazdijų rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. 5TS-884, 2017-04-28, paskelbta TAR 2017-05-05, i. k. 2017-07687

Dėl Lazdijų rajono savivaldybės tarybos 2017 m. vasario 17 d. sprendimo Nr. 5TS-756 „Dėl Lazdijų rajono savivaldybės 2017–2019 metų strateginio veiklos plano patvirtinimo“ pakeitimo

 

2.

Lazdijų rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. 5TS-948, 2017-06-28, paskelbta TAR 2017-06-30, i. k. 2017-11111

Dėl Lazdijų rajono savivaldybės tarybos 2017 m. vasario 17 d. sprendimo Nr. 5TS-756 „Dėl Lazdijų rajono savivaldybės 2017–2019 metų strateginio veiklos plano patvirtinimo“ pakeitimo