Suvestinė redakcija nuo 2023-02-28 iki 2024-07-10

 

Įsakymas paskelbtas: TAR 2019-05-13, i. k. 2019-07607

 

VALSTYBINĖS MOKESČIŲ INSPEKCIJOS
PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTERIJOS
VIRŠININKAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL PINIGŲ PRIĖMIMO IR PINIGŲ IŠMOKĖJIMO KVITŲ NAUDOJIMO, IŠRAŠYMO IR APSKAITOS TAISYKLIŲ IR BILIETŲ NAUDOJIMO IR APSKAITOS TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

2019 m. gegužės 10 d. Nr. VA-39

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos finansinės apskaitos įstatymu, Atsiskaitymų už prekes ir paslaugas duomenų fiksavimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. rugpjūčio 13 d. nutarimu Nr. 1283 „Dėl Atsiskaitymų už prekes ir paslaugas duomenų fiksavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, 24, 27 punktais, Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos finansų ministro 1997 m. liepos 29 d. įsakymu Nr. 110 „Dėl Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos nuostatų patvirtinimo“, 21 punktu ir 22.9 papunkčiu:

Preambulės pakeitimai:

Nr. VA-12, 2023-02-27, paskelbta TAR 2023-02-27, i. k. 2023-03506

 

1. T v i r t i n u:

1.1. Pinigų priėmimo ir pinigų išmokėjimo kvitų naudojimo, išrašymo ir apskaitos taisykles (pridedama);

1.2. Bilietų naudojimo ir apskaitos taisykles (pridedama).

2. Nustatau, kad:

2.1. iki 2014 m. gruodžio 31 d. spaustuvėje atspausdintas bilietų apskaitos knygas, kuriose atspausdintas valiutos pavadinimas „litas“ arba jo santrumpa, galima naudoti, taip pat tokias knygas spaustuvės ir jomis prekiaujantys ūkio subjektai gali parduoti, kol baigsis jų atsargos. Asmuo, pildantis tokias knygas ir jose nurodantis duomenis, susijusius su 2015 m. sausio 1 d. ir vėliau prasidedančiais ataskaitiniais laikotarpiais, privalo išbraukti valiutos pavadinimą „litas“ arba jo santrumpą, įrašyti Europos Sąjungos bendrosios valiutos pavadinimą, jo santrumpą arba ženklą ir pasirašyti;

2.2. iki 2014 m. gruodžio 31 d. spaustuvėje atspausdintus pinigų priėmimo kvitų ir pinigų išmokėjimo kvitų blankus, kuriuose atspausdintas valiutos pavadinimas „litas“ arba jo santrumpa, galima naudoti, taip pat tokius blankus spaustuvės ir jais prekiaujantys ūkio subjektai gali parduoti, kol baigsis jų atsargos. Asmuo, išrašantis tokius pinigų priėmimo kvitus ir pinigų išmokėjimo kvitus nuo 2015 m. sausio 16 d., privalo išbraukti valiutos pavadinimą „litas“ arba jo santrumpą, įrašyti Europos Sąjungos bendrosios valiutos pavadinimą, jo santrumpą arba ženklą ir pasirašyti.

 

 

 

Viršininko pavaduotojas,

atliekantis viršininko funkcijas                                                                          Artūras Klerauskas

 

Patvirtinta

Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos

Respublikos finansų ministerijos viršininko

2019 m. gegužės 10 d. įsakymu Nr. VA-39

(Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos

Respublikos finansų ministerijos viršininko

2023 m. vasario 27 d. įsakymo Nr. VA-12 

redakcija)

 

PINIGŲ PRIĖMIMO IR PINIGŲ IŠMOKĖJIMO KVITŲ NAUDOJIMO, IŠRAŠYMO IR APSKAITOS TAISYKLĖS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Pinigų priėmimo ir pinigų išmokėjimo kvitų naudojimo, išrašymo ir apskaitos taisyklės (toliau – taisyklės) reglamentuoja Pinigų priėmimo kvito (1 priedas) ir Pinigų išmokėjimo kvito (2 priedas) (toliau kartu – kvitas arba kvitai) naudojimo, parengimo ir apskaitos ypatumus.

2. Šių taisyklių reikalavimai privalomi visiems ūkio subjektams (įskaitant ir individualią veiklą vykdančius asmenis) (toliau – ūkio subjektas), kurie Atsiskaitymų už prekes ir paslaugas duomenų fiksavimo tvarkos apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. rugpjūčio 13 d. nutarimu Nr. 1283 „Dėl Atsiskaitymų už prekes ir paslaugas duomenų fiksavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, nustatytais atvejais naudoja kvitą.

3. Kvitai yra grynųjų pinigų priėmimo ir išmokėjimo dokumentai, kurie yra tinkamai užpildyti ir turi visą šiose taisyklėse nurodytą privalomą informaciją, patvirtina prekių (paslaugų) pardavimo ar prekių (paslaugų) pirkimo ūkinės operacijos įvykdymo faktą bei išankstinių (avansinių) įmokų ar nario mokesčio, įnašų sumokėjimo faktą.

 

II SKYRIUS

KVITŲ NAUDOJIMAS IR PARENGIMAS

 

4. Kvitus naudoja ūkio subjektas, kai už parduotas prekes (paslaugas) asmenys  su juo atsiskaito grynaisiais pinigais arba kai pats ūkio subjektas už perkamas prekes (paslaugas) atsiskaito grynaisiais pinigais tik nustatytais atvejais, kai neprivaloma naudoti kasos aparatų. Taip pat kvitai gali būti naudojami, priimant išankstines (avansines) įmokas bei sumokant nario mokestį ar įnašą.

5. Kvitai parengiami ūkinės operacijos metu arba tuoj pat, jai pasibaigus. Kvitai gali būti elektroniniai arba popieriniai.

Elektroninis kvitas – tai Lietuvos Respublikos finansinės apskaitos įstatyme (toliau – FAĮ) nustatytus reikalavimus atitinkantis elektroninis apskaitos dokumentas, suprantamas kaip apskaitos dokumentas, parengtas, perduotas ir gautas tokiu elektroniniu formatu, kuris sudaro galimybę jį apdoroti automatiniu ir elektroniniu būdu. Elektroninis kvitas, atitinkantis FAĮ nustatytus reikalavimus, gali būti teikiamas, kai yra išankstinis pinigus sumokėjusio ar prekę pristačiusio (paslaugą suteikusio) asmens sutikimas gauti elektroninį kvitą.

Popierinis kvitas užpildomas dviem egzemplioriais taip, kad abiejų egzempliorių duomenys būtų vienodi ir aiškiai įskaitomi. Vienas popierinio kvito egzempliorius lieka kvitą išrašiusiam asmeniui (toliau – atskaitingas asmuo), o kitas atiduodamas pinigus sumokėjusiam ar prekę pristačiusiam (paslaugą suteikusiam) asmeniui.

6. Kvite turi būti nurodyta:

6.1. dokumento pavadinimas;

6.2. ūkio subjekto, išrašiusio (parengusio) kvitą, pavadinimas ar individualią veiklą vykdančio asmens vardas, pavardė;

6.3. ūkio subjekto, išrašiusio (parengusio) kvitą, kodas, individualios veiklos pažymos ar verslo liudijimo numeris;

6.4. kvito parengimo data;

6.5. parduodamų ar perkamų prekių (paslaugų) pavadinimai, kiekiai, matavimo vienetai, vieneto kaina. Šie duomenys nenurodomi, kai prekių (paslaugų) pardavėjas pardavimo operaciją įformina sąskaita faktūra, pridėtinės vertės mokesčio sąskaita faktūra, draudimo liudijimu (polisu) arba kitu teisės aktuose nurodytu apskaitos dokumentu, kuriame šie duomenys jau yra, bei kai už numatomas įsigyti prekes ar paslaugas priimamos išankstinės (avansinės) įmokos. Tokiu atveju kvito eilutėje „Sumokėti už“ („Išmokėta už“) rašomas žodis „Sumokėta“, nurodomas pardavimo dokumento pavadinimas, serija ir numeris. Jei už prekes ar paslaugas priimamos išankstinės (avansinės) įmokos, sumokamas nario mokestis ar priimami įnašai, tai Pinigų priėmimo kvito eilutėje „Sumokėta už“ rašomi žodžiai „Išankstinė įmoka už“ ir nurodomas parduodamų prekių (ar paslaugų) pavadinimas arba „Nario mokestis“, „Įnašas už“ ir nurodoma, už ką sumokamas įnašas;

6.6. sumokėta (išmokėta) suma eurais žodžiu bei centai skaičiais ir visa suma skaičiais;

6.7. kvitą parengusio prekių (paslaugų) pardavėjo ar supirkėjo (paslaugų gavėjo) pareigų pavadinimas, parašas, vardas ir pavardė;

6.8. pirkėjo (įskaitant išankstines (avansines) įmokas, nario mokestį ar įnašą sumokėjusį asmenį) parašas, vardas, pavardė, mokesčio mokėtojo kodas, gyvenamoji vieta (šie duomenys nurodomi pirkėjo pageidavimu);

6.9. prekes pristačiusio ar paslaugas suteikusio asmens parašas, vardas ir pavardė, o šio asmens pageidavimu – jo mokesčio mokėtojo kodas, gyvenamoji vieta.

7. Kvitas pasirašomas FAĮ 7 straipsnio 4 dalyje nustatyta tvarka.

8. Visuose kvituose turi būti nurodyti jų serija ir eilės numeris. Kvito serija ir numeris turi būti sudaromi taip:

8.1. numeris sudaromas didėjančia seka;

8.2. numeris turi būti paremtas viena ar daugiau serijų, kuri (kurios) ūkio subjektų pasirinkimu gali būti sudaroma (-os) iš raidinių simbolių arba skaitmenų;

8.3. ūkio subjektai privalo užtikrinti kvito numerio, paremto serija (serijomis), unikalumą, t. y. skirtinguose kvituose negali būti nurodomas tas pats numeris (paremtas ta pačia serija).

9. Kvitus naudojančio ūkio subjekto vadovas paskiria už kvitų naudojimą, saugojimą, apskaitą ir išdavimą atsakingą (-us) asmenį (asmenis) (toliau – atsakingas asmuo), kuris pagal ūkio subjekto vadovo nustatytą tvarką kvitus išduoda atskaitingam asmeniui. Jeigu individualioje įmonėje atsakingas asmuo nepaskirtas, juo laikomas įmonės vadovas. Individualią veiklą vykdantis ir samdomų darbuotojų neturintis gyventojas pats atsako už kvitų naudojimą, saugojimą, apskaitą ir išdavimą (pagal šias taisykles jis yra ir atsakingas, ir atskaitingas asmuo).

10. Ūkio subjekto, naudojančio kvitus, vadovas, vadovaudamasis FAĮ, pats nustato kvitų naudojimo vidaus kontrolės priemones bei užtikrina jų taikymą. Minėtos vidaus kontrolės organizavimo priemonės pagal FAĮ 12 straipsnio 6 dalį nustatomos, atsižvelgiant į Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnybos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos parengtas Vidaus kontrolės organizavimo rekomendacijas.

11. Jeigu ūkio subjekte naudojami kvitai (įsigyjami iš spaustuvės ar dokumentų blankais prekiaujančio subjekto arba paties subjekto pasigaminami) išduodami atskaitingiems asmenims, tai ūkio subjekto vadovas nustato tokių kvitų įsigijimo, išdavimo atskaitingiems asmenims ir jų sunaudojimo bei grąžinimo tvarką, taip pat šių naudojamų kvitų blankų kontrolės priemones, užtikrinančias šių blankų kiekinę apskaitos kontrolę.

12. Taisyti įrašus kvite draudžiama. Jeigu kvite yra padaroma klaida, parengiamas naujas kvitas. Kvitas, kuriame padaryta klaida, laikomas negaliojančiu ir saugomas kartu su kitais kvitais ūkio subjekto vadovo nustatyta tvarka, vadovaujantis Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymu.

 

III SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

13. Ūkio subjektai įstatymų nustatyta tvarka atsako už tinkamą kvitų blankų naudojimą.

14. Šių taisyklių laikymosi priežiūrą pagal savo kompetenciją atlieka Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos ir teritorinės valstybinės mokesčių inspekcijos.

______________

 

Pinigų priėmimo ir pinigų išmokėjimo kvitų

naudojimo, išrašymo ir apskaitos taisyklių

1 priedas

 

(Pinigų priėmimo kvito formos pavyzdys)

 

_________________________________________________________________________

(prekes ar paslaugas parduodančio ūkio subjekto pavadinimas)*

 

____________________

(ūkio subjekto kodas)**

 

PINIGŲ PRIĖMIMO KVITAS

Serija XXX Nr. 9999999

20                  m.                  d.

 

Sumokėti už

________________________________________________________________________________

                                       (prekių ar paslaugų pavadinimai, kiekiai, matavimo vienetai, vieneto kaina)

________________________________________________________________________________

 

Sumokėta suma _____________________________________________________ Eur ____ct

                                                    (už prekes ar paslaugas sumokėta suma žodžiu)

 

Sumokėjau

________________________________________________________________________________

                                           (pirkėjo parašas, vardas, pavardė, mokesčio mokėtojo kodas, gyvenamoji vieta)***

 

Pinigus gavau

________________________________________________________________________________

                                                       (pardavėjo pareigų pavadinimas****, parašas, vardas, pavardė)

 

____________

* Nurodomi individualią veiklą vykdančio asmens vardas ir pavardė, kai pinigų priėmimo kvitą išrašo individualią veiklą vykdantis asmuo.

** Nurodomas individualios veiklos pažymos ar verslo liudijimo numeris, kai pinigų priėmimo kvitą išrašo individualią veiklą vykdantis asmuo.

*** Nurodoma pirkėjo pageidavimu.

**** Pareigos nenurodomos, kai pinigus priima ir pinigų priėmimo kvitą išrašo pats individualią veiklą vykdantis asmuo.

______________

 

Pinigų priėmimo ir pinigų išmokėjimo kvitų

naudojimo, išrašymo ir apskaitos taisyklių

2 priedas

 

(Pinigų išmokėjimo kvito formos pavyzdys)

 

_________________________________________________________________________

(prekes ar paslaugas perkančio ūkio subjekto pavadinimas)*

 

____________________

(ūkio subjekto kodas)**

 

PINIGŲ IŠMOKĖJIMO KVITAS

Serija XXX Nr. 9999999

20                  m.                  d.

 

 

Išmokėti už

________________________________________________________________________________

                           (perkamų prekių ar paslaugų pavadinimai, kiekiai, matavimo vienetai, vieneto kaina)

________________________________________________________________________________

 

Išmokėta suma _____________________________________________________  Eur ____ct

                                                         (už prekes ar paslaugas išmokėta suma žodžiu)

 

Išmokėjau

________________________________________________________________________________

                                 (prekių supirkėjo ar paslaugų gavėjo pareigų pavadinimas***, parašas, vardas, pavardė)

 

Pinigus gavau

________________________________________________________________________________

                                            (prekes pristačiusio ar paslaugas suteikusio asmens parašas, vardas, pavardė)

 

___________________________________________________________________________

                                               (mokesčio mokėtojo kodas ir gyvenamoji vieta)****

 

______________

* Nurodomi individualią veiklą vykdančio asmens vardas ir pavardė, kai pinigų išmokėjimo kvitą išrašo individualią veiklą vykdantis asmuo.

** Nurodomas individualios veiklos pažymos numeris, kai pinigų išmokėjimo kvitą išrašo individualią veiklą vykdantis asmuo.

*** Pareigos nenurodomos, kai pinigus išmoka ir pinigų išmokėjimo kvitą išrašo pats individualią veiklą vykdantis asmuo.

**** Užpildoma prekes pristačiusio ar paslaugas suteikusio asmens pageidavimu.

______________

 

PATVIRTINTA

Valstybinės mokesčių inspekcijos prie

Lietuvos Respublikos finansų ministerijos

viršininko 2019 m. gegužės 10 d.

įsakymu Nr. VA-39

 

 

BILIETŲ NAUDOJIMO IR APSKAITOS TAISYKLĖS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Bilietų naudojimo ir apskaitos taisyklės (toliau – taisyklės) reglamentuoja bilietų naudojimą ir apskaitą. Šių taisyklių reikalavimai netaikomi tokių bilietų naudojimui ir apskaitai:

1.1. keleivinio transporto;

1.2. loterijos;

1.3. kurių pardavimas fiksuojamas kasos aparatu ir išduodamas kasos aparato kvitas;

1.4. kurie parduodami, naudojant prekybos (paslaugų teikimo) automatus;

1.5. kurie parduodami, naudojant tiesioginio ryšio kompiuterių tinklo terminalus (kai per šiuos terminalus parduodami loterijos bilietai ir tokie terminalai telekomunikacijų ryšių tinklais yra sujungti su centriniu kompiuteriu, užtikrinančiu centralizuotą loterijos bilietų pardavimo ir laimėjimų išmokėjimo apskaitą).

2. Bilietas, atitinkantis šiose taisyklėse nustatytus reikalavimus, yra pinigų priėmimo dokumentas, kuris po jo pardavimo suteikia jį įsigijusiam asmeniui teisę pasinaudoti biliete nurodyta paslauga ir įrodo paslaugos pardavimo ūkinės operacijos įvykdymą.

 

II SKYRIUS

BILIETŲ NAUDOJIMAS

 

3. Bilietai naudojami Kasos aparatų diegimo ir naudojimo tvarkos apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. rugpjūčio 13 d. nutarimu Nr. 1283 „Dėl Kasos aparatų diegimo ir naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, nustatytais atvejais. Jie naudojami kaip pinigų priėmimo dokumentai, įrodantys paslaugos pardavimo ūkinės operacijos įvykdymą.

4. Kiekviename biliete turi būti nurodyta bilieto serija, eilės numeris ir bilieto, t. y. paslaugos, už kurią atsiskaitoma pagal bilietus, kaina (toliau vadinama – bilieto kaina). Biliete ir jo šaknelėje turi būti nurodyta vienoda serija, numeris bei kaina ir pažymėta kontrolei skirta vieta. Bilieto serija ir numeris turi būti sudaromi taip:

4.1. numeris turi būti sudaromas didėjančia seka;

4.2. numeris turi būti paremtas viena ar daugiau serijų, kuri (kurios) ūkio subjektų pasirinkimu gali būti sudaroma (-os) iš raidinių simbolių arba skaitmenų;

4.3. ūkio subjektai privalo užtikrinti bilieto numerio, paremto serija (serijomis), unikalumą, t. y. skirtinguose bilietuose negali būti nurodomas tas pats numeris (paremtas ta pačia serija).

 

III SKYRIUS

BILIETŲ APSKAITA

 

5. Bilietus naudojančio ūkio subjekto vadovo įsakymu turi būti paskirtas už bilietų apskaitą ir išdavimą atsakingas asmuo (asmenys) (toliau – atsakingas asmuo). Jeigu individualioje įmonėje atsakingas asmuo nepaskirtas, juo laikomas įmonės vadovas.

6. Ūkio subjektai, naudojantys bilietus, kiekinei pagamintų (įsigytų) ir parduotų bilietų apskaitai tvarkyti turi pildyti Bilietų apskaitos knygą (toliau – apskaitos knyga), kurios pavyzdinė forma yra šių taisyklių priedas „Bilietų apskaitos knyga“. Apskaitos knygoje turi būti registruojami visi įsigyti bilietai (jeigu ūkio subjektas bilietus gauna iš spaustuvės arba dokumentų blankais prekiaujančio ūkio subjekto), bilietus parduodantiems atskaitingiems asmenims (toliau – atskaitingas asmuo) išduoti, atskaitingų asmenų sunaudoti ir grąžinti bilietai. Kiekviena bilietų operacija turi būti įrašoma apskaitos knygos atskiroje eilutėje.

Gavus bilietus iš spaustuvės ar dokumentų blankais prekiaujančio ūkio subjekto, apskaitos knygos atitinkamose skiltyse įrašoma: gavimo data, spaustuvės (ūkio subjekto, prekiaujančio dokumentų blankais) pavadinimas, apskaitos dokumento, kuriuo įforminamas bilietų pirkimas, data ir numeris, gautų bilietų kiekis, serija ir numeriai, atsakingo asmens parašas. Ūkio subjektas gali neužpildyti nurodytų apskaitos knygos skilčių, jeigu bilietus pasigamina pats.

7. Atsakingas asmuo, išduodamas bilietus juos parduodančiam atskaitingam asmeniui, apskaitos knygos atitinkamose skiltyse įrašo: bilietų išdavimo datą, gavėjo (atskaitingo asmens) vardą ir pavardę, išduotų bilietų serijas ir numerius, išdavusio asmens pareigų pavadinimą, vardą ir pavardę. Bilietus gavęs asmuo ir juos išdavęs asmuo pasirašo atitinkamose skiltyse.

8. Atskaitingam asmeniui grąžinant neparduotus bilietus, į apskaitos knygą įrašoma: grąžinimo data, bilietus grąžinusio asmens vardas ir pavardė, grąžintų bilietų serijos ir numeriai (skiltyje „Ūkio subjekto gauti bilietai“), atitinkamose skiltyse pasirašo atsakingas asmuo ir bilietus grąžinantis asmuo. Šiuos neparduotus bilietus galima išduoti kitam to ūkio subjekto atskaitingam asmeniui. Šio punkto nuostatos netaikomos nepanaudotiems bilietams, kurie objektyviai nebegalės būti parduoti (pavyzdžiui, biliete nurodytas renginys jau įvyko ir pan.).

9. Apskaitos knyga užpildoma ranka arba techninėmis priemonėmis:

9.1. jeigu apskaitos knyga tvarkoma kompiuteriniu būdu, turi būti išsaugoti visi šių taisyklių priede „Bilietų apskaitos knyga“ nurodyti apskaitos knygos rekvizitai. Kompiuterinėse laikmenose saugomi bilietų apskaitos knygos duomenys turi būti spausdinami ne rečiau kaip kartą per mėnesį. Išspausdintus apskaitos knygos lapus pasirašo atsakingas asmuo. Lapai sunumeruojami ir segami į bylą;

9.2. jeigu bilietų apskaita nekompiuterizuota, tvarkomos apskaitos knygos lapai turi būti sunumeruoti.

10. Jei ūkio subjektas naudoja skirtingos kainos bilietus, jie turi būti registruojami skirtingose apskaitos knygose arba skirtingose vienos apskaitos knygos dalyse, kiekvienoje iš jų nurodant bilieto kainą.

11. Kiekvienas bilietus parduodantis atskaitingas asmuo ne rečiau kaip kartą per mėnesį atsiskaito už bilietų panaudojimą ūkio subjekto vadovo nustatyta tvarka.

13. Bilietų dingimo ar praradimo atveju turi būti surašomas bilietų dingimo aktas.

14. Klientų grąžinti bilietai turi būti įforminami prekių grąžinimo (paslaugų atsisakymo) aktais. Grąžinimo akte nurodoma bilieto (bilietų) serija ir numeris, pinigų suma ir prekių (paslaugų) pavadinimai, grąžinimo priežastis, atskaitingo asmens parašas.

15. Sugadintus, klientų grąžintus ir nepanaudotus bilietus ūkio subjektas saugo, laikydamasis Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo įgyvendinamųjų teisės aktų, reglamentuojančių dokumentų saugojimą, nustatytos tvarkos.

 

IV SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

16. Dokumentų blankais prekiaujantys ir juos spausdinantys ūkio subjektai Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso nustatyta tvarka atsako už jų parduodamų (spausdinamų) bilietų numeravimą pagal šių taisyklių 4 punkte nustatytus reikalavimus.

17. Dokumentų blankais prekiaujantys ir juos spausdinantys ūkio subjektai privalo kaupti duomenis apie parduotus (išspausdintus) bilietus pagal jų serijas bei numerius ir juos įsigijusius ūkio subjektus ir, Valstybinei mokesčių inspekcijai ar kitoms priežiūros institucijoms pareikalavus, pateikti nurodytą informaciją.

18. Ūkio subjektai Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso nustatyta tvarka atsako už tinkamą bilietų naudojimą, už bilietus gautų įplaukų ir sugadintų bei klientų grąžintų bilietų apskaitą.

19. Šių taisyklių laikymosi priežiūrą pagal savo kompetenciją užtikrina Valstybinė mokesčių inspekcija.

______________

 

Bilietų naudojimo ir apskaitos taisyklių

priedas

 

(Bilietų apskaitos knygos pavyzdys)

_____________________________________________________________________________

(ūkio subjekto pavadinimas ir kodas)

 

BILIETŲ APSKAITOS

KNYGA

 

20__m._______________d.

 

Bilietų kaina________Eur

Data

Iš ko gauta / 

kam išduota

Dokumento pavadinimas, numeris ir data

Ūkio subjekto gauti bilietai

Bilietų išduota atskaitingiems asmenims

Atskaitingo asmens panaudota bilietų

Gavėjo parašas

Išdavusio asmens

kiekis

serija ir Nr. (nuo–iki)

kaina,

iš viso

kiekis

serija ir Nr. (nuo–iki)

kaina,

iš viso

kiekis

serija ir Nr. (nuo–iki)

kaina,

iš viso

pareigos, vardas ir pavardė

parašas

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

Likutis sandėlyje:

 

Likutis išduotų:

 

X

X

X

X

X

X

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso:

 

X

X

 

X

X

 

X

X

X

 

 

Likutis sandėlyje

(iš viso 4 – iš viso 7):

 

Likutis išduotų

(iš viso 7 – iš viso 10):

 

X

X

X

X

X

X

 

 

Likutis iš viso (4+7 likučiai):

 

X

 

 

 

Vyriausiasis buhalteris (buhalteris)                               _________________                              __________

                                                                                                        (Parašas)                                                    (Vardas ir pavardė)

20___m. __________________d.

 

 

______________

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos, Įsakymas

Nr. VA-12, 2023-02-27, paskelbta TAR 2023-02-27, i. k. 2023-03506

Dėl Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos viršininko 2019 m. gegužės 10 d. įsakymo Nr. VA-39 „Dėl Pinigų priėmimo ir pinigų išmokėjimo kvitų naudojimo, išrašymo ir apskaitos taisyklių ir Bilietų naudojimo ir apskaitos taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo