Suvestinė redakcija nuo 2023-04-28 iki 2023-08-03

 

Nutarimas paskelbtas: TAR 2022-12-29, i. k. 2022-27281

 

 

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė

 

nutarimas

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS KRIZIŲ VALDYMO IR CIVILINĖS SAUGOS ĮSTATYMO ĮGYVENDINIMO

 

2022 m. gruodžio 29 d. Nr. 1317

Vilnius

 

 

Vadovaudamasi, Lietuvos Respublikos krizių valdymo ir civilinės saugos įstatymo 7 straipsnio 12, 14 ir 17 punktais, 8 straipsniu ir 28 straipsnio 8 dalimi, Lietuvos Respublikos nacionalinio saugumo pagrindų įstatymo priedėlio III dalies 14 skyriaus antruoju skirsniu ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės įstatymo 22 straipsnio 15 punktu ir 27 straipsnio 1, 4 ir 5 dalimis, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Sudaryti šią Nacionalinio saugumo komisiją (toliau – Komisija):

Ministras Pirmininkas (Komisijos pirmininkas);

krašto apsaugos ministras (Komisijos pirmininko pavaduotojas);

ekonomikos ir inovacijų ministras;

energetikos ministras;

finansų ministras;

sveikatos apsaugos ministras;

užsienio reikalų ministras;

vidaus reikalų ministras;

Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamento direktorius;

Respublikos Prezidento vyriausiasis patarėjas;

Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Krašto apsaugos ministerijos direktorius;

Vyriausybės kancleris.

2. Skirti šiuos pakaitinius Komisijos narius:

krašto apsaugos viceministrą;

ekonomikos ir inovacijų viceministrą;

energetikos viceministrą;

finansų viceministrą;

sveikatos apsaugos viceministrą;

užsienio reikalų viceministrą;

vidaus reikalų viceministrą;

Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamento direktoriaus pavaduotoją;

Respublikos Prezidento patarėją;

Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Krašto apsaugos ministerijos direktoriaus pavaduotoją;

Vyriausybės kanclerio pavaduotoją.

3. Pasiūlyti Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijai ir Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamentui skirti atstovus į Komisiją.

4. Nustatyti, kad personalinę Komisijos sudėtį (narius ir pakaitinius narius) tvirtina Ministras Pirmininkas.

5. Įgalioti aplinkos ministrą nustatyti slėptuvių, kolektyvinės apsaugos statinių ir priedangų projektavimo ir įrengimo reikalavimus.

6. Patvirtinti pridedamus:

6.1Ekstremaliųjų situacijų skelbimo ir atšaukimo tvarkos aprašą;

6.2. Pranešimo ir keitimosi informacija apie įvykį, ekstremalųjį įvykį, ypatingą įvykį, ekstremaliąją situaciją ar krizę tvarkos aprašą.

7. Pripažinti netekusiais galios:

7.1. Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. kovo 9 d. nutarimą Nr. 241 „Dėl Ekstremaliųjų įvykių kriterijų sąrašo patvirtinimo“ su visais pakeitimais ir papildymais;

7.2. Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. balandžio 21 d. nutarimą Nr. 429 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos sudarymo ir jos nuostatų patvirtinimo“ su visais pakeitimais ir papildymais;

7.3. Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. birželio 2 d. nutarimą Nr. 680 „Dėl Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos reikalų koordinavimo civilinės saugos srityje tvarkos aprašo patvirtinimo“ su visais pakeitimais ir papildymais;

7.4. Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. liepos 21 d. nutarimą Nr. 1108 „Dėl Lietuvos Respublikos civilinės saugos sistemos parengties lygių skelbimo ir atšaukimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ su visais pakeitimais ir papildymais;

7.5. Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. rugpjūčio 25 d. nutarimą Nr. 1212 „Dėl Gelbėjimo, paieškos ir neatidėliotinų darbų, įvykių, ekstremaliųjų įvykių ir ekstremaliųjų situacijų likvidavimo ir jų padarinių šalinimo organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“;

7.6. Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. rugpjūčio 31 d. nutarimą Nr. 1243 „Dėl Ekstremaliųjų situacijų skelbimo ir atšaukimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ su visais pakeitimais ir papildymais;

7.7. Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2017 m. birželio 21 d. nutarimą Nr. 477 „Dėl Nacionalinio saugumo komisijos sudarymo“ su visais pakeitimais ir papildymais;

7.8. Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. liepos 1 d. nutarimą Nr. 723 „Dėl Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro nuostatų patvirtinimo“.

8. Nustatyti, kad šis nutarimas, išskyrus šio nutarimo 5 punktą, įsigalioja 2023 m. sausio 1 d.

 

 

 

Ministrė Pirmininkė                                                                               Ingrida Šimonytė

 

 

 

Vidaus reikalų ministrė                                                                          Agnė Bilotaitė


 

Patvirtinta

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2022 m. gruodžio 29 d. nutarimu Nr. 1317

 

ekstremaliųjų situacijų skelbimo ir atšaukimo tvarkos aprašAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Ekstremaliųjų situacijų skelbimo ir atšaukimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato savivaldybės lygio ir valstybės lygio ekstremaliosios situacijos skelbimo ir atšaukimo tvarką.

2. Aprašas parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos krizių valdymo ir civilinės saugos įstatymo 7 straipsnio 17 punktu, 32 straipsnio 5 dalimi.

3. Apraše vartojamos sąvokos apibrėžtos Krizių valdymo ir civilinės saugos įstatyme, Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme.

 

 

II SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS LYGIO ekstremaliosios situacijos SKELBIMAS IR ATŠAUKIMAS

 

4. Savivaldybės administracijos, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu patvirtinto Pranešimo ir keitimosi informacija apie įvykį, ekstremalųjį įvykį, ypatingą įvykį, ekstremaliąją situaciją ar krizę tvarkos aprašo (toliau – Informacijos teikimo aprašas), nustatyta tvarka gavusios informaciją apie gresiančios ar susidariusios savivaldybės lygio ekstremaliosios situacijos pobūdį ir mastą, direktoriaus įgaliotas asmuo pateikia šią informaciją savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centrui. Savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centras, susipažinęs su savivaldybės administracijos direktoriaus įgalioto asmens pateikta informacija apie  gresiančios ar susidariusios savivaldybės lygio ekstremaliosios situacijos pobūdį ir mastą, nedelsdamas įvertina, ar įvykis atitinka Informacijos teikimo aprašo 2 priede nustatytus ekstremaliųjų įvykių kriterijus (toliau – Vyriausybės nustatyti ekstremaliųjų įvykių kriterijai).

5. Savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centras, nustatęs, kad įvykis atitinka bent vieną Vyriausybės nustatytą ekstremaliojo įvykio kriterijų ir dėl šio nustatyto ekstremaliojo įvykio susidariusi padėtis gali sukelti ar sukelia didelį pavojų gyventojų gyvybei ar sveikatai, jų būtiniausioms gyvenimo (veiklos)  sąlygoms, turtui, aplinkai, gyvybiškai svarbių valstybės funkcijų atlikimui, viešajai tvarkai arba gyventojų žūtį, sužalojimą, turtinę ar kitą žalą, taip pat atsižvelgdamas į Krizių valdymo ir civilinės saugos įstatymo 32 straipsnio 3 dalies 1 punkte nustatytus ekstremaliųjų situacijų klasifikavimo pagrindus, nedelsdamas, bet ne vėliau, kaip per 3 darbo dienas nuo šiame punkte nurodytų aplinkybių nustatymo,  nusprendžia, ar būtina teikti savivaldybės administracijos direktoriui pasiūlymą skelbti savivaldybės lygio ekstremaliąją situaciją visoje savivaldybės teritorijoje arba jos dalyje ir skirti savivaldybės ekstremaliosios situacijos operacijų vadovą.

6. Savivaldybės administracijos direktorius, gavęs Aprašo 5 punkte nurodytą pasiūlymą, ne vėliau kaip kitą dieną nuo Aprašo 5 punkte nurodyto pasiūlymo gavimo dienos, priima įsakymą, kuriuo skelbia visoje savivaldybės teritorijoje arba jos dalyje savivaldybės lygio ekstremaliąją situaciją ir skiria savivaldybės ekstremaliosios situacijos operacijų vadovą.

7. Savivaldybės ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas atlieka nuolatinę stebėseną, ar savivaldybės lygio ekstremaliosios situacijos grėsmė neišnyko, ar savivaldybės lygio ekstremalioji situacija nėra likviduota ir jos padariniai nėra pašalinti.

8. Savivaldybės ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas, nustatęs, kad savivaldybės lygio ekstremaliosios situacijos grėsmė išnyko ir savivaldybės lygio ekstremalioji situacija yra likviduota ir jos padariniai pašalinti, nedelsdamas, bet ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo šių aplinkybių nustatymo šią informaciją pateikia savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centrui.

9. Savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centras, gavęs Aprašo 8 punkte nurodytą informaciją ir nustatęs jos pagrįstumą, nedelsdamas teikia savivaldybės administracijos direktoriui pasiūlymą atšaukti savivaldybės lygio ekstremaliąją situaciją.

10. Savivaldybės administracijos direktorius, vertinantis savivaldybės lygio ekstremaliosios situacijos galiojimo poreikį, gavęs Aprašo 9 punkte nurodytą pasiūlymą, nedelsdamas, bet ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo Aprašo 9 punkte nurodyto pasiūlymo gavimo dienos, priima įsakymą, kuriuo atšaukia savivaldybės lygio ekstremaliąją situaciją.

 

 

III SKYRIUS

VALSTYBĖS LYGIO ekstremaliosios situacijos SKELBIMAS IR ATŠAUKIMAS

 

11. Nacionalinis krizių valdymo centras, Informacijos teikimo aprašo nustatyta tvarka gavęs informaciją apie gresiančios ar susidariusios valstybės lygio ekstremaliosios situacijos pobūdį ir mastą, susipažįsta su šia informacija ir nedelsdamas įvertina, ar įvykis atitinka Vyriausybės nustatytus ekstremaliųjų įvykių kriterijus.

12. Nacionalinis krizių valdymo centras, nustatęs, kad įvykis atitinka bent vieną Vyriausybės nustatytą ekstremaliojo įvykio kriterijų ir dėl šio nustatyto ekstremaliojo įvykio susidariusi padėtis gali sukelti ar sukelia didelį pavojų gyventojų gyvybei ar sveikatai, jų būtiniausioms gyvenimo (veiklos)  sąlygoms, turtui, aplinkai, gyvybiškai svarbių valstybės funkcijų atlikimui, viešajai tvarkai arba gyventojų žūtį, sužalojimą, turtinę ar kitą žalą, taip pat atsižvelgdamas į Krizių valdymo ir civilinės saugos įstatymo 32 straipsnio 3 dalies 2 punkte nustatytus ekstremaliųjų situacijų klasifikavimo pagrindus, nedelsdamas nusprendžia, ar būtina teikti Vyriausybei pasiūlymą skelbti valstybės lygio ekstremaliąją situaciją ir skirti valstybės ekstremaliosios situacijos operacijų vadovą.

13. Nacionalinis krizių valdymo centras, gavęs Krizių valdymo ir civilinės saugos įstatymo 32 straipsnio 7 dalyje nurodytą savivaldybės administracijos direktoriaus motyvuotą prašymą skelbti valstybės lygio ekstremaliąją situaciją, ir jam esant pagrįstu, nedelsdamas, bet ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo šio prašymo gavimo dienos, Aprašo 14 punkte nustatyta tvarka organizuoja Vyriausybės nutarimo projekto dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos paskelbimo pateikimą Vyriausybei.

Kai Nacionalinis krizių valdymo centras, įvertinęs savivaldybės lygio ekstremaliosios situacijos pobūdį, mastą, keliamą grėsmę ir taikytas savivaldybės lygio ekstremaliosios situacijos valdymo organizavimo priemones nusprendžia, kad savivaldybės administracijos direktoriaus prašymas skelbti valstybės lygio ekstremaliąją situaciją yra nepagrįstas, apie šį sprendimą nedelsdamas informuoja savivaldybės administracijos direktorių, kartu pateikdamas pasiūlymus dėl papildomų savivaldybės lygio ekstremaliosios situacijos valdymo organizavimo priemonių taikymo, siekiant suvaldyti savivaldybės lygio ekstremaliąją situaciją. Nacionalinis krizių valdymo centras, esant reikalui, taip pat gali pasiūlyti atitinkamoms ministerijoms pagal kompetenciją teikti konsultacijas, ekspertinę ir pagal galimybes kitą pagalbą savivaldybei likviduojant savivaldybės lygio ekstremaliąją situaciją ir šalinant jos padarinius.

14. Nacionalinis krizių valdymo centras, Aprašo 12 punkte nustatyta tvarka nusprendęs, kad būtina teikti Vyriausybei pasiūlymą skelbti valstybės lygio ekstremaliąją situaciją ir skirti valstybės ekstremaliosios situacijos operacijų vadovą, taip pat pateikęs Vyriausybei Krizių valdymo ir civilinės saugos įstatymo 32 straipsnio 7 dalyje nurodytą pasiūlymą skelbti valstybės lygio ekstremaliąją situaciją, apie tai nedelsdamas informuoja atsakingą ministrą, kuriam pavestoje (-se) valdymo srityje (-se) yra susidariusi valstybės lygio ekstremalioji situacija arba kuriam pavestai (-oms) valdymo sričiai (-tims) priskirtina paskelbta savivaldybės lygio ekstremalioji situacija, pateikia šiam ministrui susidariusią valstybės lygio ekstremaliąją situaciją pagrindžiančią informaciją ir pasiūlymą dėl valstybės ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo skyrimo. Nurodytas ministras, gavęs susidariusią valstybės lygio ekstremaliąją situaciją pagrindžiančią informaciją ir nurodytą pasiūlymą, Lietuvos Respublikos Vyriausybės darbo reglamento, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1994 m. rugpjūčio 11 d. nutarimu Nr. 728 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės darbo reglamento patvirtinimo“, nustatyta tvarka pateikia Vyriausybei Vyriausybės nutarimo projektą dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos paskelbimo ir valstybės ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo skyrimo.

15. Vyriausybė, gavusi Aprašo 14 punkte nurodytą Vyriausybės nutarimo projektą, priima nutarimą, kuriuo skelbia visoje valstybės teritorijoje ar jos dalyje valstybės lygio ekstremaliąją situaciją ir paskiria valstybės ekstremaliosios situacijos operacijų vadovą.

16. Valstybės ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas ir (ar) valstybės institucijos (-ų) arba įstaigos (-ų), kurios (-ių) veiklos srityje (-se)  paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija, vadovas ar jo įgaliotas asmuo atlieka nuolatinę stebėseną, ar valstybės lygio ekstremaliosios situacijos grėsmė neišnyko, ar valstybės lygio ekstremalioji situacija nėra likviduota ir jos padariniai nėra pašalinti.

17. Valstybės ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas ir (ar) valstybės institucijos (-ų) arba įstaigos (-ų), kurios (-ių) veiklos srityje (-se) paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija, vadovas ar jo įgaliotas asmuo nustatęs, kad valstybės lygio ekstremaliosios situacijos grėsmė išnyko ir valstybės lygio ekstremalioji situacija yra likviduota ir jos padariniai pašalinti, nedelsdamas, bet ne vėliau, kaip per 3 darbo dienas nuo šių aplinkybių nustatymo, šią informaciją pateikia Nacionaliniam krizių valdymo centrui.

18. Nacionalinis krizių valdymo centras, gavęs Aprašo 17 punkte nurodytą informaciją ir nustatęs jos pagrįstumą, nedelsdamas teikia Vyriausybei, vertinančiai valstybės lygio ekstremaliosios situacijos galiojimo poreikį, pasiūlymą atšaukti valstybės lygio ekstremaliąją situaciją. Pateikus šį siūlymą, Vyriausybės nutarimo projekto dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos atšaukimo pateikimas Vyriausybei organizuojamas Aprašo 14 punkte nustatyta tvarka.

19. Vyriausybė, gavusi Aprašo 18 punkte nurodytą Vyriausybės nutarimo projektą, priima nutarimą, kuriuo atšaukia valstybės lygio ekstremaliąją situaciją.

__________________

 

part_6477299068204e0caf45028e4c6b80d1_end


 

Patvirtinta

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2022 m. gruodžio 29 d. nutarimu Nr. 1317

 

PRANEŠIMO IR KEITIMOSI INFORMACIJA APIE ĮVYKĮ, EKSTREMALŲJĮ ĮVYKĮ, YPATINGĄ ĮVYKĮ, EKSTREMALIĄJĄ SITUACIJĄ AR KRIZĘ TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Pranešimo ir keitimosi informacija apie įvykį, ekstremalųjį įvykį, ypatingą įvykį, ekstremaliąją situaciją ar krizę tvarkos aprašas (toliau – aprašas) reglamentuoja informacijos apie įvykį, ekstremalųjį įvykį, ypatingą įvykį, gresiančią, susidariusią ar paskelbtą (atšauktą) ekstremaliąją situaciją ar susidariusią krizę (toliau – Informacija), taip pat duomenų apie ekstremaliosios situacijos padarinius teikimo ir perdavimo apraše nurodytiems subjektams tvarką.

2. Apraše vartojamos sąvokos apibrėžtos Lietuvos Respublikos krizių valdymo ir civilinės saugos įstatyme.

3. Aprašas parengtas vadovaujantis Krizių valdymo ir civilinės saugos įstatymo 7 straipsnio 14 punktu.

4. Nacionalinis krizių valdymo centras atsakingas už:

4.1. informacijos apie kilusius ypatingus įvykius priėmimą iš aprašo 1 priede nurodytų valstybės institucijų  ir įstaigų, kitų įstaigų ir ūkio subjektų;

4.2. informacijos priėmimą iš aprašo 3 priede nurodytų valstybės institucijų ir įstaigų, kurios, atsižvelgdamos į veiklos sritį ir gresiančios, susidariusios ar paskelbtos ekstremaliosios situacijos, susidariusios krizės pobūdį, kompetentingos reaguoti, kad būtų užkirstas ar sumažintas įvykio, ekstremaliojo įvykio, ekstremaliosios situacijos ar krizės poveikis ir padariniai (toliau – atsakingosios institucijos), ir aprašo 3 priede nurodytų valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų, ūkio subjektų (toliau – kiti informacijos teikėjai), kurie padeda atsakingajai institucijai likviduoti ekstremaliąją situaciją ir šalinti jos padarinius, valdyti krizę, telkti turimus materialinius ir žmogiškuosius išteklius;

4.3. informacijos, gautos iš aprašo 1 priede nurodytų valstybės institucijų  ir įstaigų, kitų įstaigų ir ūkio subjektų bei aprašo 3 priede nurodytų atsakingųjų institucijų ir kitų informacijos teikėjų, analizę, vertinimą ir perdavimą aprašo nustatyta tvarka subjektams, nurodytiems aprašo 14 punkte;

4.4. informacijos apie susidariusią krizę, gresiančią ar susidariusią ekstremaliąją situaciją, dėl kurių gali kilti pavojus kaimyninių valstybių gyventojams ir aplinkai, kaimyninėms valstybėms teikimą.

5. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas) atsakingas už:

5.1. informacijos priėmimą iš aprašo 3 priede nurodytų atsakingųjų institucijų ir kitų informacijos teikėjų;

5.2. informacijos apie gresiančią ar susidariusią ekstremaliąją situaciją perdavimą  galimo poveikio zonoje esančių valstybių koordinavimo centrams, ir Europos Komisijos reagavimo į nelaimes koordinavimo centrui (ERCC), Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijos (NATO) Euroatlantinio reagavimo į nelaimes koordinavimo centrui (EADRCC), Jungtinių Tautų Humanitarinių reikalų koordinavimo biurui (UN OCHA) (toliau kartu – tarptautinės pagalbos koordinavimo centrai);

5.3. duomenų apie ekstremaliosios situacijos padarinius surinkimą iš aprašo 8 priede nurodytų už duomenų apie ekstremaliųjų situacijų padarinius teikimą atsakingųjų institucijų, šių duomenų vertinimą, apibendrinimą ir apibendrintų duomenų teikimą Sendajaus nelaimių rizikos mažinimo programos 2015–2030 m., patvirtintos Jungtinių Tautų Generalinės asamblėjos 2015 m. birželio 3 d. rezoliucija Nr. 69/283 (toliau – Sendajaus nelaimių rizikos mažinimo programa) nelaimių rizikos mažinimo platformoje.

6. Už Informacijos teikimą Nacionaliniam krizių valdymo centrui ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui apraše nustatyta tvarka atsako aprašo 1 priede nurodytos institucijos ir įstaigos bei aprašo 3 priede nurodytos atsakingosios institucijos ir kiti informacijos teikėjai.

 

II SKYRIUS

INFORMACIJOS TEIKIMAS Nacionaliniam krizių valdymo centrui IR PRIEŠGAISRINĖS APSAUGOS IR GELBĖJIMO DEPARTAMENTUI

 

7. Aprašo 1 priede nurodytų institucijų ir įstaigų bei aprašo 3 priede nurodytų atsakingųjų institucijų ir kitų informacijos teikėjų vadovai:

7.1. užtikrina Informacijos priėmimą ir teikimą Nacionaliniam krizių valdymo centrui ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui šių institucijų nurodytais kontaktiniais telefono ryšio (fiksuotojo ir judriojo) numeriais  ir elektroninio pašto adresais;

7.2. teikia Nacionaliniam krizių valdymo centrui ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui asmenų, atsakingų už Informacijos priėmimą ir teikimą (toliau – asmenys, atsakingi už informacijos teikimą), numatytų ekstremaliųjų situacijų valdymo planuose, krizių ir ekstremaliųjų situacijų valdymo planuose ar kituose vidaus dokumentuose, telefono ryšio (fiksuotojo ir judriojo) numerius ir elektroninio pašto adresus. Pasikeitus asmeniui, atsakingam už informacijos teikimą, arba asmens, atsakingo už informacijos teikimą, kontaktiniams duomenims, nedelsiant juos atnaujina ir perduoda Nacionaliniam krizių valdymo centrui ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui.

8. Asmenys, atsakingi už informacijos teikimą, Informaciją teikia:

8.1. Nacionaliniam krizių valdymo centrui – informaciją apie kilusį ypatingą įvykį, nurodytą aprašo 1 priede;

8.2. Nacionaliniam krizių valdymo centrui ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui:

8.2.1. įvykus įvykiui, nurodytam aprašo 2 priede, dėl kurio buvo sutrikdyta gyventojų sveikata, iškilo pavojus gyventojų gyvybei ar sveikatai, jų būtiniausioms gyvenimo (veiklos) sąlygoms, turtui ir (ar) aplinkai, gyvybiškai svarbių valstybės funkcijų atlikimui, viešajai tvarkai ir yra pasiekti ar gresia, kad bus pasiekti aprašo 2 priede nustatyti ekstremaliųjų įvykių kriterijai (toliau – ekstremaliųjų įvykių kriterijai). Pirminį vertinimą, ar susidariusi situacija pasiekė  ekstremaliojo įvykio kriterijų, atlieka 3 priede nurodyta atsakingoji institucija pagal kompetenciją;

8.2.2. kai gresia ekstremalioji situacija;

8.2.3. kai susidaro ekstremalioji situacija;

8.2.4. kai paskelbta savivaldybės lygio ekstremalioji situacija;

8.2.5. kai atšaukta savivaldybės lygio ekstremalioji situacija;

8.2.6. kai gresia krizė;

8.2.7. kai susidaro krizė.

9. Asmenys, atsakingi už informacijos teikimą, aprašo 8 punkte nustatytais atvejais nedelsdami telefonu ar kitomis ryšio priemonėmis teikia aprašo 1 priede nurodytų institucijų ir įstaigų bei aprašo 3 priede nurodytų atsakingųjų institucijų ir kitų informacijos teikėjų turimą pirminę Informaciją. Teikiant žvalgybos informaciją laikomasi Lietuvos Respublikos žvalgybos įstatyme nustatytų reikalavimų, o teikiant įslaptintą informaciją laikomasi Lietuvos Respublikos valstybės ir tarnybos paslapčių įstatyme nustatytų reikalavimų. Pateikiami šie duomenys:

9.1. trumpas įvykio, ekstremaliojo įvykio, ypatingo įvykio, gresiančios, susidariusios ar paskelbtos ekstremaliosios situacijos, gręsiančios ar susidariusios krizės apibūdinimas (data, laikas, adresas, objektas, informacijos šaltinis, priežastys, prognozė), priimti sprendimai, planuojami ar atlikti pirminiai veiksmai;

9.2. esami ir galimi pavojaus gyventojų gyvybei ar sveikatai, jų būtiniausioms gyvenimo (veiklos) sąlygoms, turtui ir aplinkai, gyvybiškai svarbių valstybės funkcijų atlikimui, viešajai tvarkai šaltiniai, įvykio eigos prognozė;

9.3. ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo pareigos, vardas, pavardė, telefonų numeriai (jeigu ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas yra paskirtas);

9.4. gelbėjimo darbų vadovo pareigos, vardas, pavardė, telefonų numeriai.

10. Aprašo 8.2.1 papunktyje nurodytu atveju aprašo 3 priede nurodytos atsakingosios institucijos, kurios, atsižvelgiant į ekstremaliojo įvykio pobūdį, kompetentingos fiksuoti ir konstatuoti ekstremalųjį įvykį, kai jis pasiekia ekstremaliųjų įvykių kriterijus, nedelsdamos, elektroniniu paštu teikia informaciją apie ekstremaliojo įvykio fakto patvirtinimą ir apie ekstremaliųjų įvykių kriterijų konstatavimą (forma EĮ-4 (7 priedas). Atnaujinta informacija teikiama papildomai, esant ekstremaliojo įvykio kriterijaus įvertinimo, dydžio ar kritinės ribos pakitimams. Taip pat informacija teikiama, kai ekstremalusis įvykis, apie kurį buvo teikiama informacija, nebeatitinka ekstremaliojo įvykio kriterijaus (išnykus jo požymiams).

11. Aprašo 8.2.4 ir 8.2.5 papunkčiuose nurodytais atvejais, apie paskelbtą ar atšauktą savivaldybės lygio ekstremaliąją situaciją informaciją teikia savivaldybės administracija. Informaciją apie atliekamus gelbėjimo darbus, ekstremaliosios situacijos eigą teikia aprašo 3 priede nurodyta atsakingoji institucija arba savivaldybės administracija, atsižvelgdama į ekstremaliosios situacijos lygį ir pobūdį. Informacija pateikiama  ne tik telefono ryšiu ar kitomis ryšio priemonėmis, bet ir elektroniniu paštu užpildžius šias aprašo 4–6 prieduose nustatytas pranešimų formas:

11.1. forma ES-1 (4 priedas) teikiamas pirminis pranešimas apie paskelbtą savivaldybės lygio ekstremaliąją situaciją. Teikiant pranešimą apie paskelbtą savivaldybės lygio ekstremaliąją situaciją, pridedama teisės akto dėl savivaldybės lygio ekstremaliosios situacijos paskelbimo kopija. Šis pranešimas perduodamas ne vėliau kaip per 2 valandas nuo ekstremaliosios situacijos paskelbimo;

11.2. forma ES-2 (5 priedas) teikiamas pranešimas apie atliekamus gelbėjimo darbus, ekstremaliosios situacijos eigą. Šis pranešimas teikiamas kas 4 valandas nuo pirminio pranešimo apie paskelbtą ekstremaliąją situaciją arba kitu, su  Nacionalinio krizių valdymo centro budinčiu valstybės tarnautoju suderintu, periodiškumu. Jei ekstremaliosios situacijos vietoje padėtis nesikeičia, forma ES-2 nepildoma;

11.3. forma ES-3 (6 priedas) teikiamas pranešimas apie ekstremaliosios situacijos likvidavimą. Šis pranešimas teikiamas pašalinus ekstremaliosios situacijos padarinius. Atšaukus savivaldybės lygio ekstremaliąją situaciją pridedama teisės akto dėl savivaldybės lygio ekstremaliosios situacijos atšaukimo kopija.

12. Pildant ES-1 ir ES-2 formas, informacija pateikiama atsižvelgiant į paskelbtos ekstremaliosios situacijos pobūdį ir aplinkybes, pateikiant kuo tikslesnę ir išsamesnę informaciją.

13. Savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdžių, įvykusių dėl ekstremaliojo įvykio ar ekstremaliosios situacijos, protokolų, kuriuose siūloma skelbti savivaldybės lygio ekstremaliąją situaciją, kopijos ne vėliau kaip per 24 valandas nuo posėdžio pabaigos, kitų posėdžių protokolų kopijos – per 3 darbo dienas nuo posėdžio pabaigos, elektroniniu paštu pateikiamos Nacionaliniam krizių valdymo centrui ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui.

 

III SKYRIUS

INFORMACIJOS PERDAVIMAS

 

14. Nacionalinis krizių valdymo centras, aprašo II skyriuje nustatyta tvarka gavęs Informaciją, nedelsdamas ją patikrina, įvertina Informacijos svarbą, susistemina ir, atsižvelgdamas į įvykio, ekstremaliojo įvykio, ypatingo įvykio, gresiančios, susidariusios ar paskelbtos ekstremaliosios situacijos pobūdį ir (ar) mastą, gręsiančios ar susidariusios krizės pobūdį ir (ar) mastą ir reikalingas įvykio, ekstremaliojo įvykio, ypatingo įvykio, ekstremaliosios situacijos ar krizės valdymo ir jų padarinių šalinimo priemones, ją perduoda:

14.1. aprašo 3 priede nurodytoms atsakingosioms institucijoms, kitiems informacijos teikėjams ir aprašo 1 priede nurodytoms institucijoms ir įstaigoms;

14.2. Vyriausybės kancleriui ir (ar) Ministrui Pirmininkui;

14.3. Nacionalinio saugumo komisijai.

15. Nacionalinis krizių valdymo centras Informaciją aprašo 14 punkte nurodytiems subjektams perduoda nedelsdamas telefono ryšiu arba kitomis ryšio priemonėmis ir ne vėliau kaip per 1 valandą nuo jos perdavimo telefono ryšiu arba kitomis ryšio priemonėmis – ir elektroniniu paštu.

16. Nacionalinis krizių valdymo centras bendradarbiaudamas su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu informaciją apie gresiančią, susidariusią ar paskelbtą valstybės lygio ekstremaliąją situaciją, kuri gali turėti tarpvalstybinį poveikį, ar dėl kurios gali kilti poreikis prašyti civilinės saugos tarptautinės pagalbos, perduoda kaimyninių valstybių ir tarptautinės pagalbos koordinavimo centrams.

 

IV SKYRIUS

DUOMENŲ APIE EKSTREMALIŲJŲ SITUACIJŲ PADARINIUS RINKIMAS IR TEIKIMAS

 

17. Aprašo 8 priede nurodyta už duomenų apie ekstremaliųjų situacijų padarinius (toliau – duomenys) teikimą atsakingoji institucija:

17.1. skiria kontaktinį asmenį, atsakingą už duomenų teikimą Nacionaliniam krizių valdymo centrui ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui;

17.2. iš valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų (pirminio duomenų šaltinio) pagal kompetenciją ir veiklos pobūdį, renka informaciją, reikalingą duomenims pateikti, ir apibendrintus duomenis pagal Technines rekomendacijas dėl Sendajaus nelaimių rizikos mažinimo programos įgyvendinimo už praėjusių metų laikotarpį kartą per metus einamųjų metų pabaigoje teikia Nacionaliniam krizių valdymo centrui ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui.

18. Už duomenų teikimą atsakingoji institucija duomenis renka atskirai pagal kiekvieną savivaldybės ar valstybės lygio ekstremaliąją situaciją, duomenys apie skirtingas ekstremaliąsias situacijas nesumuojami.

_________________

part_0447d7667b664f7687bf7d4b2852ff7e_end


 

Pranešimo ir keitimosi informacija apie

įvykį, ekstremalųjį įvykį, ypatingą įvykį,

ekstremaliąją situaciją ar krizę tvarkos

aprašo

1 priedas

 

YPATINGŲ ĮVYKIŲ SĄRAŠAS

 

Ypatingo įvykio apibūdinimas

Valstybės institucijos  ir įstaigos, kitos įstaigos ir ūkio subjektai teikiantys informaciją apie kilusius ypatingus įvykius

1. Įvykiai, keliantys grėsmę Lietuvos Respublikos (toliau – LR) teritoriniam vientisumui ir suverenitetui

1.1. Gresiantis LR ginkluoto užpuolimo pavojus ar užpuolimas.

Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos (toliau – AOTD)

Lietuvos kariuomenės Gynybos štabas (toliau – LK GŠ)

Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie LR vidaus reikalų ministerijos (toliau – VSAT)

LR valstybės saugumo departamentas (toliau – VSD)

2. Įvykiai, galintys kelti grėsmę ar pavojų LR teritoriniam vientisumui ir suverenitetui

(užmaskuotos karinės priemonės, žvalgybinė ir ardomoji veikla)

2.1. Kiti, nei kad užsienio valstybės ginkluotųjų pajėgų, sukelti LR valstybės sienos, oro erdvės arba teritorinės jūros pažeidimai.

AOTD

LK GŠ

VSAT

VSD

2.2. Civilių asmenų (daugiau nei 20) ir transporto priemonių (daugiau nei 5) susitelkimas kaimyninės valstybės (ne Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijos (toliau – NATO) valstybės) pasienio teritorijose (išskyrus pasienio kontrolės punktų teritorijas), kuris nesiejamas su įprastinėmis LR valstybės sienos kirtimo procedūromis.

VSAT

2.3. Priešiškos žvalgybos veiklos pasireiškimas LR ar prieš LR piliečius užsienyje, keliantis pavojų žmogaus gyvybei, sveikatai ar tiesioginę grėsmę LR nacionaliniam saugumui.

AOTD

VSD

2.4. Sabotažo veikla LR nacionaliniam saugumui strategiškai svarbiuose objektuose, pavojinguose objektuose ar kiti tyčiniai (ar įtariami tyčiniai) veiksmai, siekiant sutrikdyti tokių objektų veiklą (išskyrus šio priedo 8.2 papunktyje numatytus atvejus).

Policijos departamentas prie LR vidaus reikalų ministerijos (toliau – PD)

VSD

2.5. Nustatytų užsienio valstybių karinių krovinių vežimo per LR teritoriją reikalavimų pažeidimas

LK GŠ

VSAT

2.6. Įslaptintos informacijos praradimo atvejai.

VSD

3. Įvykiai, susiję su Lietuvos kariuomene (toliau - LK), Krašto apsaugos sistema (toliau - KAS) ar Lietuvoje esančiomis sąjungininkų pajėgomis

3.1. Karinės jėgos panaudojimo atvejis taikos metu.

LK GŠ

3.2. Neteisėtas LK kario (karių grupės) pasitraukimas iš karo tarnybos vietos su koviniu ginklu.

LK GŠ

PD

3.3. KAS ar Lietuvoje esančioms sąjungininkų pajėgoms priklausančios technikos, kritinės svarbos įrangos, ginkluotės, šaudmenų, sprogmenų, pavojingų cheminių medžiagų praradimas.

LK GŠ

PD

3.4. Informacija apie veiksmus karinėje teritorijoje, turinčius sunkių ar labai sunkių  nusikaltimų požymių.

LK GŠ

PD

3.5. Nelaimingas atsitikimas karinėje teritorijoje, kurio metu buvo sužalotas ar žuvo KAS ar Lietuvoje esančių sąjungininkų pajėgų karys, darbuotojas ar civilis asmuo.

LK GŠ

PD

3.6. Incidentai, susiję su teisėsaugos institucijomis, drausmine, administracine, baudžiamąja atsakomybe, transporto priemonių avarijomis ar eismo įvykiais, į kuriuos pateko KAS ar Lietuvoje esančių sąjungininkų pajėgų karys.

LK GŠ

PD

3.7. Tarptautinių operacijų rajonuose sužalotas, žuvęs, dingęs be žinios ar paimtas į nelaisvę LK karys.

LK GŠ

3.8. Tarnybą užsienyje atliekančio, mokymuose, pratybose, komandiruotėse ar kitais tarnybos tikslais užsienyje esančio LK kario ar KAS darbuotojo sužalojimas, mirtis, dingimas be žinios, paėmimas į nelaisvę.

LK GŠ

LR užsienio reikalų ministerija (toliau – URM)

3.9. Incidentas su sprogmenimis, ginkluote, imitacinėmis priemonėmis (sprogmenimis, šaudmenimis) ar pavojinga chemine medžiaga, kuris sukėlė sunkią traumą, mirtį, padarė turtinės žalos.

LK GŠ

4. Įvykiai, susiję su stabilumo užsienio valstybėse pokyčiais, neigiamai įtakojančiais LR nacionalinį saugumą

4.1. Politinių vadovų ir vyriausybių atsistatydinimai, perversmai, masiniai protestai, maištai Europos ar NATO valstybėse.

URM

4.2. Kariniai ar ginkluoti incidentai Europos ar NATO valstybėse ar kitose šalyse, jei dalyvauja, ar įtariama, kad dalyvauja Europos ar NATO valstybių kariniai pajėgumai ar kitos ginkluotos grupės (privačios saugumo bendrovės).

 

URM

 

4.3. Kitos valstybės diplomatų išsiuntimas iš Europos ar NATO valstybės.

URM

 

4.4. Kaimyninėse bei Europos Sąjungos valstybėse susidariusios valstybės lygio ekstremaliosios situacijos.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – PAGD)

URM

4.5. Įvykdytos kibernetinės atakos prieš Europos ar NATO valstybių institucijų tinklus, kritinę infrastruktūrą.

URM

VSD

5. Įvykiai, neigiamai įtakojantys užsienio politikos įgyvendinimą ar tarpvalstybinius santykius

5.1. LR diplomatinės atstovybės, konsulinės įstaigos ar specialiosios misijos užsienyje užpuolimas, veiklos sutrikdymas, įskaitant šalyje akredituotą personalą, transportą ir pastatus, jų apgadinimas ar grasinimas tai atlikti, nesankcionuotas įsiveržimas į pastatą.

Vadovybės apsaugos tarnyba (toliau – VAT)

URM

5.2. LR politiko, diplomato, pareigūno, kario ar valstybės tarnautojo sulaikymas jų darbinių vizitų užsienyje metu, išsiuntimas iš šalies ar kiti kilę incidentai, susiję su personalo saugumu.

URM

5.3. Politiniai, techniniai, gamtiniai, ekologiniai ar socialiniai įvykiai užsienio šalyse, dėl kurių kyla pavojus LR piliečių gyvybei ar sveikatai ir dėl kurių nerekomenduojama vykti į tas šalis (išskyrus nurodytus šio priedo 4.4 papunktyje).

URM

5.4. Užsienio šalies politiko, diplomato, pareigūno, disidento, socialinio aktyvisto, politinį prieglobstį įgijusio žmogaus užpuolimas, sveikatos sutrikdymas ar kitas incidentas LR

PD

URM

VAT

5.5. Ekonominių, prekybinių ir kitokių sankcijų Lietuvai įvedimas, ekonominio bendradarbiavimo ar paramos LR nutraukimas, ar grasinimai tai padaryti.

LR ekonomikos ir inovacijų ministerija (toliau – EIM)

URM

6. Įvykiai, susiję su LR valstybės sienos apsauga ir kontrole

6.1. Supaprastinto tranzito geležinkeliu per LR teritoriją į Kaliningrado sritį ir iš jos, tvarkos pažeidimai.

PD

Muitinės departamentas prie LR finansų ministerijos (toliau – MD)

URM

VSAT

6.2. Grupiniai (5 ir daugiau asmenų) viešosios tvarkos pažeidimai LR pasienio ruože ar kituose VSAT kontroliuojamuose objektuose, muitinės postuose.

MD

VSAT

6.3. Neteisėto žmonių gabenimo per LR valstybės sieną (teritoriją) atvejai.

VSAT

6.4. Užsieniečių, kuriems draudžiama atvykti į LR, mėginimai atvykti į LR.

VSAT

6.5. Užsienio piliečių ar asmenų be pilietybės prašymai suteikti prieglobstį arba humanitarinę pagalbą LR.

Migracijos departamentas prie LR vidaus reikalų ministerijos (toliau – MGD)

URM

VSAT

 

6.6. Kaimyninių valstybių vienašališkai ir neplanuotai pradėtos taikyti sienos kirtimo kontrolės ar ribojimo priemonės.

MD

VSAT

URM

7. Įvykiai, susiję su tarša radioaktyviomis, cheminėmis ar biologinėmis medžiagomis

7.1. Su LR besiribojančiose valstybėse esančių branduolinės energetikos objektų veikimo sutrikimai, galintys nulemti branduolinę ir (ar) radiologinę avariją, arba įvykusi branduolinė ar radiologinė avarija.

URM

Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija (toliau – VATESI)

VSD

7.2. Pranešimai viešojoje erdvėje apie gręsiančią ar susidariusią branduolinę ir (ar) radiologinę avariją bei jas galinčius sukelti branduolinės energetikos objektų veikimo sutrikimus.

Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamentas (toliau – LK SKD)

VATESI

VSD

7.3. Kitų objektų, turinčių radioaktyvųjį šaltinį ar kovinį užtaisą, branduolinė ir (ar) radiologinė avarija Lietuvos kaimynystėje esančiose valstybėse.

VATESI

7.4. Nustatytas jonizuojančiosios spinduliuotės lygio padidėjimas LR kaimynystėje esančiose valstybėse, kuomet nežinomas jo kilmės šaltinis.

VATESI

URM

7.5. Nustatytas jonizuojančiosios spinduliuotės lygio padidėjimas LR teritorijoje ar radioaktyvusis užterštumas (ore, vandenyje, maiste), įskaitant kuomet nežinomas jo kilmės šaltinis, ar iš kitų valstybių įvežamuose kroviniuose.

Radiacinės saugos centras (toliau – RSC)

VATESI

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba

VSAT

7.6. Neteisėto disponavimo radioaktyviomis medžiagomis atvejai.

PD

RSC

VSAT

7.7. Pavojingų cheminių, biologinių, radioaktyviųjų medžiagų tyčinis panaudojimas prieš LR diplomatines atstovybes, konsulines įstaigas, specialiąsias misijas ar LR piliečius užsienyje.

URM

VAT

8. Įvykiai, susiję su pramoninėmis, techninėmis avarijomis, gaisrais ir sprogimais

8.1. Užtvankos, vandens saugyklos ar kito hidrotechninio įrenginio griūtis.

PAGD

8.2. Gaisras, sprogimas ar kita techninė avarija valstybės ar teisėsaugos institucijų ir įstaigų pastatuose, televizijos ir radijo centruose, kituose LR nacionaliniam saugumui strategiškai svarbiuose objektuose, pavojinguose objektuose (išskyrus tyčinę (ar įtariamą tyčinę) veiklą, kuri numatyta šio priedo 2.4 papunktyje ).

PAGD

8.3. Gaisras, sprogimas ar kitoks žmonių sveikatai ir gyvybei keliantis grėsmę incidentas visuomeninių, politinių, sporto, kultūrinių ar kitų masinių renginių metu.

PAGD

PD

9. Įvykiai, susiję su energetikos, susisiekimo ir ryšių sektoriais

9.1. Magistralinių dujotiekių, naftotiekių ar suskystintų gamtinių dujų terminalo veikimo sutrikimas ar avarija.

Akcinė bendrovė (toliau – AB) „Amber Grid“

AB „ORLEN Lietuva“

AB „Klaipėdos nafta“

PAGD

10. Įvykiai, susiję su kibernetinėmis atakomis

10.1. Kibernetiniai incidentai valstybės informacinių išteklių infrastruktūroje, papildomai išskiriant incidentus, įvykusius ypatingos svarbos informacinės infrastruktūros dalyje, sukeliantys grėsmę ryšių ir informacinėmis sistemomis perduodamos ar jose tvarkomos elektroninės informacijos prieinamumui, autentiškumui, vientisumui ir konfidencialumui arba (ir) trikdantys ryšių ir informacinių sistemų veikimą, valdymą ir paslaugų jomis teikimą (išskyrus šio priedo 10.2 ir 10.3 papunkčiuose nustatytus atvejus).

Nacionalinis kibernetinio saugumo centras prie Krašto apsaugos ministerijos (toliau – NKSC)

10.2. Kibernetiniai incidentai, sukėlę neigiamą poveikį finansų sektoriaus įmonių, patenkančių į ypatingos svarbos informacinės infrastruktūros valdytojų sąrašą, veiklai.

NKSC

10.3. Kibernetiniai incidentai sukėlę energetikos sektoriaus veiklos sutrikimus ar teikiamas paslaugas.

AB „Amber Grid“

LR energetikos ministerija

Uždaroji akcinė bendrovė „Energy Cells“

AB „Energijos skirstymo operatorius“

Uždaroji akcinė bendrovė „Ignitis“

AB „Ignitis gamyba“

AB „Klaipėdos nafta“

AB „Litgrid“

NKSC

Ryšių reguliavimo tarnyba Valstybinė energetikos reguliavimo taryba

10.4. Kibernetiniai incidentai, sutrikdę kitų valstybės bei savivaldybės institucijų ir įstaigų (kiti nei nurodyti šio priedo 10.1–10.3 papunkčiuose) vykdomą veiklą ir teikiamas paslaugas.

NKSC

11. Įvykiai, susiję su informacinėmis atakomis, dezinformacija ir neapykantos kurstymu

11.1. Informacinė ataka ar jų visuma, kuria siekiama įtakoti LR nacionalinio saugumo interesus (ypač siekiant paveikti LR nacionaliniam saugumui svarbius sprendimus, kištis į demokratinį valstybės valdymo procesą ar kelti paniką gyventojų tarpe).

AOTD

LK SKD

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK)

PD

URM

VSD

Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba (toliau – ŽEIT)

11.2. Neapykantą prieš asmenį ar asmenų grupę dėl lyties, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, amžiaus, lytinės orientacijos, negalios, etninės priklausomybės, religijos kurstanti veikla ir pareiškimai.

LRTK

PD

ŽEIT

12. Įvykiai, susiję su terorizmu ir organizuotu nusikalstamumu

12.1. Informacija apie planuojamą ar įvykdytą teroristinį išpuolį prieš LR diplomatines atstovybes, konsulines įstaigas, specialiąsias misijas ar tarptautines, užsienio valstybės ar Europos Sąjungos institucijas, kuriose dirba LR piliečiai, ar LR piliečius užsienyje.

AOTD

URM

VAT

VSD

12.2. Informacija apie planuojamą, įvykdytą ar gautą grasinimą įvykdyti teroristinį išpuolį LR.

PD

VSD

12.3. Asmens ar grupės asmenų paėmimas įkaitais LR.

PD

12.4. LR piliečio (-ių) paėmimas įkaitu užsienyje.

PD

URM

VSD

12.5. LR nacionaliniam saugumui strategiškai svarbių objektų, pavojingų objektų užpuolimas, užgrobimas ar grasinimas tai padaryti.

PD

12.6. Laivo, plaukiojančio su LR valstybės vėliava arba orlaivio, registruoto LR, užgrobimo arba užpuolimo užsienyje atvejai.

PD

LR susisiekimo ministerija (toliau – SM)

URM

12.7. LR teritorijoje esančio laivo, orlaivio, geležinkelių riedmens, specialiosios autotransporto priemonės užpuolimas, užgrobimas ar grasinimas tai padaryti.

AB Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija 

Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras

PD

SM

12.8. Dviejų ar daugiau asmenų  nužudymas ar pasikėsinimas nužudyti panaudojant sprogmenis, sprogstamąsias medžiagas arba šaunamuosius ginklus.

PD

13. Įvykiai, susiję su viešojo saugumo pažeidimais ir nusikalstama veika

13.1. Demonstracijos, mitingai, piketai, eitynės ir jų metu kylantys incidentai, kuomet pažeidžiama ar tikėtina, kad bus pažeista, viešoji tvarka ir (ar) LR susirinkimų įstatymas.

PD

VSD

13.2. Masinės riaušės, grupiniai piktybiniai chuliganiški veiksmai, lydimi aiškaus nepaklusnumo teisėtiems valdžios atstovų reikalavimams ar sukėlę žmonių, transporto, ryšių ar kitų gyvybiškai svarbių sistemų funkcionavimo sutrikimų. Kiti aktyvūs žmonių veiksmai, gresiantys peraugti į masines riaušes ar grupinius susidūrimus, informacija apie planuojamus tokius veiksmus ar jiems pasirengimą.

PD

VSD

13.3. Užsienio valstybės diplomatinės atstovybės, konsulinės įstaigos, tarptautinės organizacijos atstovybės, Europos Sąjungos įstaigos ir kitos atstovybės, akredituotos LR personalo, pastatų, transporto užpuolimas, apgadinimas ir grasinimas tai atlikti.

PD

URM

VAT

 

13.4. Masinės riaušės užsieniečių laikino apgyvendinimo, asmenų sulaikymo įstaigose ar juos konvojuojant.

PD

VSAT

Viešojo saugumo tarnyba prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – VST)

13.5. Nusikalstama veika, padaryta naudojant šaunamuosius ginklus, sprogstamąsias ar kitas gyvybei pavojų keliančias medžiagas (chemines, biologines, radiologines).

PD

13.6. Pareigūno neteisėtas pasitraukimas iš tarnybos vietos su tarnybiniu šaunamuoju ginklu.

LR generalinė prokuratūra (toliau – GP)

Lietuvos kalėjimų tarnyba

MD

PD

LR specialiųjų tyrimų tarnyba (toliau – STT)

VAT

VSAT

VST

13.7. Seimo nario, valstybės diplomato, valstybės tarnautojo, pareigūno ar kario dalyvavimas ar įtarimai dalyvavus nusikalstamoje veikoje.

GP

PD

STT

13.8. Smurtas prieš asmenį ar asmenų grupę dėl lyties, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, amžiaus, lytinės orientacijos, negalios, etninės priklausomybės ar religijos.

PD

13.9. Smurtas, garsinimai smurtu, bauginimai ar kitoks psichologinis spaudimas, fiziniai veiksmai, nukreipti prieš žurnalistus, viešosios informacijos rengėjus ar skleidėjus  LR, siejami su vykdoma žurnalistine veikla.

LRTK

PD

ŽEIT

13.10. Tautinės, religinės simbolikos išniekinimas ir vandalizmo pasireiškimai LR, LR tautinės simbolikos išniekinimas užsienyje.

PD

URM

13.11. Religinių bendruomenių atstovų įsitraukimo į nusikalstamą (ar galimai nusikalstamą) veiklą atvejai.

PD

VSD

13.12. Incidentai visų rūšių globos įstaigose, kuriuos sukėlė pašaliniai asmenys ar šių įstaigų gyventojai ir dėl kurių sunkiai sužaloti globotiniai.

PD

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (tais atvejais, kai incidentai susiję su vaikų socialinės globos įstaigomis)

14. Įvykiai, susiję su korupcija

14.1. LR nacionaliniam saugumui strategiškai svarbaus objekto vadovo ar žemesnių grandžių vadovų sulaikymai, juos įtariant korupcija, ar (ir) jiems pareikšti įtarimai korupcija.

GP

STT

14.2. Vyriausybės, Seimo narių, savivaldybių merų, teisėsaugos  ir krašto apsaugos sistemų,  aukščiausiųjų vadovų, parlamentinių partijų pirmininkų sulaikymai, juos įtariant korupcija, ar (ir) jiems pareikšti įtarimai korupcija.

STT

 

_______________________________

 

Priedo pakeitimai:

Nr. 301, 2023-04-26, paskelbta TAR 2023-04-27, i. k. 2023-08110

 

part_a5364a60423449d8b4ad2ce1e4461825_end


 

Pranešimo ir keitimosi informacija apie

įvykį, ekstremalųjį įvykį, ypatingą įvykį,

ekstremaliąją situaciją ar krizę tvarkos

aprašo

2 priedas

 

 

EKSTREMALIŲJŲ ĮVYKIŲ KRITERIJų sąrašas

 

 

Padarinys

Įvykio apibūdinimas

Kriterijai

matavimo vienetas

įvertinimas, dydis, kritinė riba

I SKYRIUS

ĮVYKIS, DĖL KURIO NUKENTĖJO ŽMOGUS

1. Žūtis (mirtis)

1.1. užkrečiamoji liga (1 pastaba)

žmonių skaičius

≥ 1

 

1.2. branduolinė (2 pastaba) ir (ar) radiologinė (3 pastaba) avarija

žmonių skaičius

≥ 1

 

1.3. pavojingos cheminės medžiagos ir (ar) mišinio (preparato) (4 pastaba) patekimas į aplinką

žmonių skaičius

≥ 1

 

1.4. gaisras

žmonių skaičius

≥ 5

 

1.5. teroro aktas

žmonių skaičius

≥ 1

 

1.6. kitas gamtinis (5 pastaba), techninis (6 pastaba), ekologinis (7 pastaba) ar socialinis (8 pastaba)  įvykis

žmonių skaičius

≥ 3

2. Sutrikdyta sveikata

2.1. koordinuoto tarpinstitucinio atsako reikalaujantis galintis greitai išplisti ar sunkiai paveikti visuomenės sveikatą savivaldybės teritorijoje užkrečiamosios ligos atvejis, protrūkis (9 pastaba), epidemija (9 pastaba) arba koks nors kitas biologinės kilmės įvykis

faktas

yra

 

2.2. branduolinė ir (ar) radiologinė avarija

žmonių skaičius

≥ 1

 

2.3. pavojingos cheminės medžiagos ir (ar) mišinio (preparato) patekimas į aplinką

žmonių skaičius

≥ 3

 

2.4. gaisras

žmonių skaičius

≥ 10; arba ≥ 5 ir yra žuvusiųjų

 

2.5. teroro aktas

žmonių skaičius

≥ 1

 

2.6. kitas gamtinis, techninis, ekologinis ar socialinis įvykis

žmonių skaičius

≥ 6; arba
≥ 3 ir yra žuvusiųjų  

II SKYRIUS

ĮVYKIS, DĖL KURIO SUTRIKDYTOS GYVENTOJŲ BŪTINIAUSIOS GYVENIMO (VEIKLOS) SĄLYGOS

3. Neplanuotas transporto eismo nutraukimas

3.1. kelių transporto priemonių eismo nutraukimas magistraliniuose keliuose (10 pastaba), jeigu nėra apylankos ar galimybės ją įrengti

nutraukimo trukmė, val.

≥ 4

 

3.2. kelių transporto priemonių eismo nutraukimas krašto keliuose (10 pastaba), jeigu nėra apylankos ar galimybės ją įrengti

nutraukimo trukmė, val.

≥ 8

 

3.3. kelių transporto priemonių eismo nutraukimas rajoniniuose keliuose (10 pastaba),  jeigu nėra apylankos ar galimybės ją įrengti

nutraukimo trukmė, val.

≥ 48

 

3.4. kelių transporto priemonių eismo nutraukimas miesto gyvenamosios vietovės gatvėje (10 pastaba), jeigu nėra apylankos ar galimybės ją įrengti

nutraukimo trukmė, val.

≥ 4

 

3.5. geležinkelių transporto eismo nutraukimas viešojoje geležinkelių infrastruktūroje, jeigu nėra galimybės vežti keleivių ir krovinių geležinkelių transportu

nutraukimo trukmė, val.

≥ 6

 

3.6. oro transporto eismo nutraukimas, jeigu bent viename Lietuvos oro uoste nėra galimybės vežti keleivių ir krovinių oro transportu

nutraukimo trukmė, val.

≥ 6

 

3.7. vandens transporto eismo nutraukimas Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste, jeigu nėra galimybės vežti keleivių ir krovinių vandens transportu

nutraukimo trukmė, val.

≥ 12

4. Neplanuotas energetikos, komunalinių, ryšių paslaugų, Lietuvos nacionalinio radijo ar televizijos transliavimo nutraukimas gyventojams ar vartotojams

4.1. elektros energijos tiekimo nutraukimas vartotojo (11 pastaba), kuriam suteikta pirma (I) elektros energijos patikimumo kategorija (būtinas nenutrūkstamas aprūpinimas elektros energija), pirmos grupės elektros imtuvams (12 pastaba) ir dėl to kyla pavojus gyventojų gyvybei ar sveikatai, jų būtiniausioms gyvenimo (veiklos) sąlygoms, turtui ir (ar) aplinkai

nutraukimo trukmė, val.

≥ 24

4.2. elektros energijos tiekimo nutraukimas daugiau kaip 10 000 arba 1/2 vartotojų vienoje savivaldybėje

nutraukimo trukmė, val.

≥ 24

4.3. totali elektros energetikos sistemos avarija (13 pastaba)

faktas

yra

 

4.4. šilumos tiekimo nutraukimas per šildymo sezoną nenutrūkstamo aprūpinimo šiluma vartotojams (14 pastaba)

nutraukimo trukmė, val.

≥ 24

 

4.5. šilumos tiekimo nutraukimas per šildymo sezoną daugiau kaip 3 000 gyventojų arba 1/4 savivaldybės teritorijos gyventojų

nutraukimo trukmė, val.

≥ 24

 

4.6. gamtinių dujų tiekimo nutraukimas šildymo sezono metu daugiau kaip 3 000 vartotojų vienoje savivaldybėje, naudojančių gamtines dujas šildymui

nutraukimo trukmė, val.

≥ 24

4.7. gamtinių dujų tiekimo nutraukimas šildymo sezono metu daugiau kaip 10 pažeidžiamų (15 pastaba) (išskyrus buitinius) vartotojų vienoje savivaldybėje, naudojančių gamtines dujas šildymui

nutraukimo trukmė, val.

≥ 24

 

4.8. paskelbus gamtinių dujų tiekimo ekstremaliosios situacijos krizės lygį (16 pastaba)

faktas

yra

 

4.9. paskelbus Sąjungos masto pavojų (17 pastaba)

faktas

yra

 

4.10. geriamojo vandens tiekimo nutraukimas stacionarinei asmens sveikatos priežiūros įstaigai, socialinės globos namams, ūkio subjektui ar įstaigai, teikiančiai formaliojo mokymo paslaugas

nutraukimo trukmė, val.

≥ 24

 

4.11. geriamojo vandens tiekimo nutraukimas daugiau kaip 5 000 gyventojų

nutraukimo trukmė, val.

≥ 24

 

4.12. nuotekų šalinimo nutraukimas daugiau kaip 20 000 gyventojų

nutraukimo trukmė, val.

≥ 24

 

4.13. pagalbos skambučių (18 pastaba)  priėmimo sutrikimas, kai dėl to negalima iškviesti skubiosios pagalbos tarnybos (18 pastaba)

sutrikimo trukmė, val.

≥ 1

 

4.14. interneto ryšio nutraukimas daugiau kaip 1/3 savivaldybės vartotojų arba daugiau kaip 100 000 vartotojų

nutraukimo trukmė, val.

≥ 6

4.15. viešųjų fiksuotojo kalbinio ryšio paslaugų (19 pastaba) teikimo nutraukimas daugiau kaip 1/3 savivaldybės vartotojų arba daugiau kaip 25 000 vartotojų

nutraukimo trukmė, val.

≥ 5

4.16. viešųjų mobiliojo kalbinio  ryšio paslaugų (19 pastaba) teikimo nutraukimas daugiau kaip 1/3 savivaldybės vartotojų arba daugiau kaip 25 000 vartotojų

nutraukimo trukmė, val.

≥ 5

4.17. Lietuvos nacionalinio radijo ar televizijos transliavimo nutraukimas daugiau kaip 100 000 gyventojų

nutraukimo trukmė, val.

≥ 3

4.18. mišrių komunalinių atliekų surinkimo nutraukimas daugiau kaip 10 000 arba ½ savivaldybės komunalinių atliekų turėtojų

faktas

yra

5. Gyvenamojo ar kitos paskirties pastato, statinio arba jo konstrukcijos visiškas ar dalinis sugriovimas

5.1. gyvenamojo ar kitos paskirties pastato, statinio arba jo konstrukcijos visiškas ar dalinis sugriovimas, kai neatidėliotinai reikia suteikti gyvenamąją vietą žmonėms

žmonių skaičius

≥ 1

6. Staigus šilumos energijos kainos augimas

6.1. prognozuojama šilumos energijos gamybai naudojamų gamtinių dujų ateities sandorių kaina (20 pastaba) yra 2 kartus ar daugiau didesnė už šilumos tiekėjo prašymu Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos apskaičiuotą svertinę vidutinę gamtinių dujų žaliavos kainą per paskutinius 60 mėnesių iki prašymo pateikimo ir dėl to neatidėliotinai reikia pakeisti šilumos gamybai naudojamas gamtines dujas ir taikyti Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos įstatymo 194 straipsnyje numatytas išimtis

 

faktas

yra

III SKYRIUS

ĮVYKIS, DĖL KURIO PADARYTAS POVEIKIS APLINKAI

7. Miškams

7.1. įvykis dėl geologinio, stichinio ar katastrofinio meteorologinio ar hidrologinio reiškinio

bendras pažeistas medienos tūris, kub. m

≥ 0,5 mln.

7.2. spyglius ar lapus graužiančių miško kenkėjų masinio dauginimosi židinys

bendras pažeistas plotas, ha

≥ 1 000

 

7.3. medžių liemenų kenkėjų masinio dauginimosi židinys

bendras pažeistas medienos tūris, kub. m

≥ 0,03 mln.

7.4. medžių ligos židinys

bendras pažeistas plotas, ha

≥ 1

7.5. pavojingos cheminės medžiagos ir (ar) mišinio (preparato) patekimas į aplinką

bendras užterštas plotas, ha

≥ 1

 

7.6. branduolinė ir (ar) radiologinė avarija, kai į aplinką patenka radioaktyviosios medžiagos

faktas

yra

 

7.7. gaisras, kurio plitimas kelia pavojų miškams (parkams, miško masyvams)

bendras pažeistas plotas, ha

≥ 25

 

7.8. kenksmingųjų organizmų (21 pastaba) židinys

bendras pažeistas plotas, ha

≥ 1

8. Vandens telkiniams

8.1. pavojingos cheminės medžiagos ir (ar) mišinio (preparato) patekimas į upę ar kanalą, upės deltą, jūrą, ežerą ar tvenkinį, požeminį vandens šaltinį ar požeminį vandeningąjį sluoksnį

pavojingos cheminės medžiagos ir (ar) mišinio (preparato) kiekis, t

≥ 1

8.2. branduolinė ir (ar) radiologinė avarija, kai į vandens telkinį patenka radioaktyviosios medžiagos

faktas

yra

8.3. nuotekų, srutų, kitų užterštų skysčių ir kietosios ar dujinės agregatinės būklės teršalų patekimas į vandens telkinį, kai daromas neigiamas poveikis aplinkai ir pažeidžiami aplinkos apsaugą reglamentuojantys teisės aktai

užterštos upės ar kanalo ruožo ilgis, km

> 1

užteršto ežero ar tvenkinio akvatorijos plotas, ha

≥ 10

9. Žemės paviršiui ir (ar) gilesniems jos sluoksniams

9.1. branduolinė ir (ar) radiologinė avarija, kai ant žemės paviršiaus ir (ar) į gilesnius jos sluoksnius patenka radioaktyviosios medžiagos

faktas

yra

 

9.2. užkrečiamosios, labai pavojingos žemės ūkio ligos židinys dirvožemyje

bendras pažeistas plotas, ha

≥ 1

 

9.3. pavojingos cheminės medžiagos ir (ar) mišinio (preparato) patekimas į žemės paviršių ir (ar) gilesnius jos sluoksnius

pavojingos cheminės medžiagos ir (ar) mišinio (preparato) kiekis, t

≥ 5

 

9.4. geologinis, stichinis ar katastrofinis meteorologinis ar hidrologinis reiškinys

bendras pažeistas

plotas, ha

≥ 1

9.5. neeksploatuojamo durpyno ir (ar) durpingos pievos degimas, smilkimas

bendras pažeistas plotas, ha

≥ 2

9.6. eksploatuojamo durpyno degimas, smilkimas

bendras pažeistas plotas, ha

≥ 0,5

10. Aplinkos orui

10.1. branduolinė ir (ar) radiologinė avarija, kai į aplinką patenka radioaktyviosios medžiagos

faktas

yra

 

10.2. sieros dioksido, azoto dioksido ar ozono koncentracija aplinkos ore lygi pavojaus slenksčiui (22 pastaba) arba jį viršija

faktas

yra

10.3. kietųjų dalelių KD10 vidutinė paros koncentracija aplinkos ore du kartus viršija ribinę vertę (22 pastaba)

iš eilės parų skaičius

> 3

10.4. teršalo koncentracija aplinkos ore viršija pusės valandos ribinę vertę (kai tokia nenustatyta – vidutinę paros ribinę vertę) (23 pastaba)

kartai

> 2

11. Žemės ūkio ar kitiems laukiniams augalams

11.1. vabzdžių antplūdis

bendras pažeistas plotas, ha

≥ 100

 

11.2. vienos rūšies kenksmingųjų organizmų židinys pasėliuose, kituose augaluose

bendras pažeistas plotas, ha

≥ 3

 

11.3. pavojingos cheminės medžiagos ir (ar) mišinio (preparato) patekimas į aplinką

faktas

yra

 

11.4. stichinis ar katastrofinis meteorologinis ar hidrologinis reiškinys, sukėlęs žemės ūkio augalų žūtį

bendras pažeistas plotas, ha

≥ 10

12. Gyvūnams

12.1. gyvūnų užkrečiamosios ligos protrūkis (24 pastaba)

faktas

yra

 

12.2. gyvūnų užkrečiamosios ligos atvejis, apie kurio pasireiškimą per 24 valandas būtina pranešti Europos Komisijai ir Europos Sąjungos valstybėms narėms

 

faktas

yra

 

12.3. ypač pavojinga gyvūnų (išskyrus paukščius ir žuvis) užkrečiamoji liga, oficialiai patvirtinta Lietuvos Respublikos teritorijoje

nugaišęs ūkinis gyvūnas, vnt.

≥ 1

 

12.4. ypač pavojinga paukščių užkrečiamoji liga, oficialiai patvirtinta Lietuvos Respublikos teritorijoje

nugaišę paukščiai, vnt.

≥ 1

 

12.5. neįprastas žuvų gaišimas 1 ha plote

žuvų skaičius, vnt.

≥ 500

 

12.6. vertingų žuvų, įrašytų į Lietuvos raudonąją knygą, gaišimas

žuvų skaičius, vnt.

≥ 10

13. Saugomoms teritorijoms (draustiniams, regioniniams ir nacionaliniams parkams, rezervatams)

13.1. techninis, ekologinis ar socialinis įvykis, dėl kurio pažeista saugoma teritorija

plotas, ha

≥ 0,5

13.2. gaisras 1/3 saugomos teritorijos ploto

faktas

yra

IV SKYRIUS

KITAS, PIRMIAU NEPAMINĖTAS, ĮVYKIS

14. Reikia pasitelkti ir koordinuoti civilinės saugos pajėgas

14.1. masinis užsieniečių antplūdis į Lietuvos teritoriją, kai:

 

14.1.1. Lietuvos Respublikos valstybės siena kertama nenustatytose vietose, nenustatytu laiku ar nenustatyta tvarka, vienos Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos pasienio rinktinės pasienio užkardos veiklos teritorijoje

žmonių skaičius per parą

≥ 30

 

14.1.2. yra pakankamai pagrindo manyti, kad Lietuvos Respublikos valstybės sienos kirtimas nenustatytose vietose, nenustatytu laiku ar nenustatyta tvarka dirbtinai organizuojamas, skatinamas ar leidžiamas dalyvaujant kaimyninėms valstybėms ir (ar) jų institucijoms, su jų žinia veikiantiems asmenims

faktas

yra

 

14.1.3. dėl didelio užsieniečių skaičiaus nebūtų galimybės iš karto priimti prašymų suteikti prieglobstį

prieglobsčio prašytojų per 3 paras

≥ 100

 

14.1.4. Užsieniečių registracijos centre apgyvendinta daugiau kaip 360 užsieniečių

faktas

yra

 

14.1.5. Pabėgėlių priėmimo centre apgyvendinta daugiau kaip 500 užsieniečių

faktas

yra

 

14.1.6. atvyksta masinis srautas užsieniečių, turinčių teisę į laikinąją apsaugą

užsieniečių skaičius per parą (ne mažiau kaip 3 paras iš eilės)

≥ 200

 

14.2. riaušės laisvės atėmimo vietoje ar grupinis pasipriešinimas laisvės atėmimo vietos administracijai, kai vyksta pogromai, padegimai, įkaitų grobimai ir kitokie tyčiniai veiksmai, taip pat laisvės atėmimo vietoje laikomų asmenų pabėgimas, įkaitų paėmimas ar kitokie tyčiniai veiksmai, šiurkščiai pažeidžiantys laisvės atėmimo vietų vidaus tvarką

teisės pažeidėjų skaičius

≥ 20

15. Kyla pavojus žmogaus gyvybei, sveikatai, turtui ir (ar) aplinkai

15.1. įvykis, keliantis pavojų užsienio valstybių diplomatinėms atstovybėms, konsulinėms įstaigoms, tarptautinių organizacijų atstovybėms, Europos Sąjungos įstaigoms ir kitoms atstovybėms, akredituotoms Lietuvos Respublikoje

faktas

yra

 

15.2. nustatytas paliktasis radioaktyvusis šaltinis (25 pastaba) ar radioaktyviosiomis medžiagomis užterštas objektas

faktas

yra

 

15.3. pavojingos cheminės medžiagos ir (ar) mišinio (preparato) patekimas į gyvenamosios ir visuomeninės paskirties patalpų orą, kai viršijama paros didžiausia leidžiama koncentracija (26 pastaba)

kartai

> 1

 

15.4. įtartinas radinys – vokas, paketas, balionas, konteineris ar indas su pavojinga chemine medžiaga ir (ar) mišiniu (preparatu) arba neaiškios kilmės (nenustatyta) medžiaga

faktas

yra

 

15.5. grasinimas įvykdyti teroro aktą

faktas

yra

 

15.6. rastas sprogmuo

faktas

yra

 

15.7. orlaivio avarija

faktas

yra

 

15.8. laivo avarija vidaus vandenų keliuose ar Lietuvos Respublikos teritorinėje jūroje

faktas

yra

 

15.9. pastato (statinio arba jo konstrukcijos), kai užstatoma didesnė nei 5 000 kv. m teritorija arba kai jame vienu metu gali būti 50 ar daugiau žmonių, visiškas ar dalinis sugriovimas

faktas

yra

15.10. pavojingųjų atliekų (27 pastaba) arba pavojingos cheminės medžiagos ir (ar) mišinio (preparato) laikymas ar išmetimas saugumo reikalavimų neatitinkančioje vietoje (teritorijoje, pastate, gamtinėje aplinkoje) ilgiau kaip 30 parų nuo šių medžiagų netinkamo laikymo ar jų išmetimo fakto nustatymo dienos

pavojingųjų atliekų arba pavojingos cheminės medžiagos ir (ar) mišinio (preparato) tūris, kub. m

> 50

 

15.11. kitas nepaminėtas gamtinis, techninis, ekologinis ar socialinis įvykis, kai kyla pavojus žmogaus gyvybei, sveikatai ar turtui

žmonių skaičius

≥ 1

16. Kyla pavojus nekilnojamajai kultūros vertybei

16.1. gamtinio, techninio, ekologinio ar socialinio įvykio poveikis nekilnojamajai kultūros vertybei, kai kyla jos praradimo grėsmė

faktas

yra

17. Kyla pavojus pavojingajam objektui

17.1. gamtinis, techninis, ekologinis ar socialinis įvykis pavojingajame objekte (28 pastaba)

faktas

yra

 

17.2. pavienių asmenų ar asmenų grupės veiksmai, kuriais siekiama sutrikdyti pavojingų objektų funkcionavimą ir (ar) veiklą

faktas

yra

18. Kyla pavojus valstybės saugumui

18.1. užsienio valstybės karinių vienetų skaičiaus gretimos valstybės pasienio teritorijose padidėjimas, veiksmų suaktyvėjimas, karinės galios demonstravimas prie Lietuvos Respublikos valstybės sienos

faktas

yra

 

18.2. nesankcionuotas užsienio valstybės ginkluotųjų pajėgų Lietuvos Respublikos valstybės sienos kirtimas

faktas

yra

 

18.3. asmenų ar asmenų grupių neteisėti ir (ar) ginkluoti veiksmai, nukreipti prieš valstybės suverenitetą, konstitucinę santvarką

faktas

yra

 

18.4. pasienio sargybos, valstybės sienos apsaugos objekto ar įrenginio apšaudymas ar užpuolimas

faktas

yra

Pastabos:

1. Užkrečiamosios ligos – įvykiai, Pasaulio sveikatos organizacijos Tarptautinių sveikatos priežiūros taisyklių (2005 m.), ratifikuotų Lietuvos Respublikos įstatymu „Dėl Tarptautinių sveikatos priežiūros taisyklių (2005 m.) ratifikavimo“, 2 priede įvertinti kaip galintys sukelti tarptautinio masto ekstremalią visuomenės sveikatai situaciją.

2. Sąvoka „branduolinė avarija“ apibrėžta Lietuvos Respublikos branduolinės energijos įstatyme.

3. Sąvoka „radiologinė avarija“ apibrėžta Lietuvos Respublikos radiacinės saugos įstatyme.

4. Sąvoka „pavojinga cheminė medžiaga ir (ar) mišinys (preparatas)“ apibrėžta 2008 m. gruodžio 16 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamente (EB) Nr. 1272/2008 dėl cheminių medžiagų ir mišinių klasifikavimo, ženklinimo ir pakavimo, iš dalies keičiančiame ir panaikinančiame direktyvas 67/548/EEB bei 1999/45/EB ir iš dalies keičiančiame Reglamentą (EB) Nr. 1907/2006, su visais pakeitimais.

5. Gamtinis įvykis – geologinis reiškinys (žemės drebėjimas, karstinis reiškinys, nuošliauža, sufozinis reiškinys), stichinis meteorologinis reiškinys, katastrofinis meteorologinis reiškinys, stichinis hidrologinis reiškinys, katastrofinis hidrologinis reiškinys, vabzdžių antplūdis.

6. Techninis įvykis – įvairių techninių priemonių ar technologinių procesų sutrikimai.

7. Sąvoka „ekologinis įvykis“ apibrėžta Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatyme.

8. Socialinis įvykis – įvykis, susijęs su nusikalstama veika, nevaldoma žmonių minia, nesankcionuoti veiksmai, įvykis Lietuvos Respublikos pasienio ruože, karinės jėgos panaudojimas.

9. Sąvokos „protrūkis“ ir „epidemija“ apibrėžtos Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatyme.

10. Sąvokos „magistralinis kelias“, „krašto kelias“, „rajoninis kelias“ ir „gatvė“ apibrėžtos ir vartojamos Lietuvos Respublikos kelių įstatyme.

11. Vartotojų aprūpinimo elektros energija patikimumo kategorijos nustatomos pagal energetikos ministro tvirtinamas elektros energijos tiekimo ir naudojimo taisykles.

12. Elektros imtuvų grupės nustatomos pagal energetikos ministro tvirtinamas elektros įrenginių įrengimo bendrąsias taisykles.

13. Sąvoka „totali elektros energetikos sistemos avarija“ suprantama taip, kaip ji apibrėžta Lietuvos Respublikos elektros energetikos įstatyme.

14. Sąvoka „nenutrūkstamo aprūpinimo šiluma vartotojai“ apibrėžta Lietuvos Respublikos šilumos ūkio įstatyme.

15. Sąvoka „pažeidžiamas gamtinių dujų vartotojas“ suprantama taip, kaip ji apibrėžta Gamtinių dujų tiekimo saugumą užtikrinančių priemonių apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2008 m. vasario 26 d. nutarimu Nr. 163 „Dėl Gamtinių dujų tiekimo saugumą užtikrinančių priemonių aprašo patvirtinimo“.

16. Sąvoka „ekstremaliosios situacijos lygis“ suprantama taip, kaip ji apibrėžta 2017 m. spalio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamente (ES) 2017/1938 dėl dujų tiekimo saugumo užtikrinimo priemonių, kuriuo panaikinamas Reglamentas (ES) Nr. 994/2010.

17. Sąvoka „Sąjungos masto pavojus“ suprantama taip, kaip ji apibrėžta 2022 m. rugpjūčio 5 d. Tarybos reglamente (ES) 2022/1369 dėl koordinuotų dujų poreikio mažinimo priemonių.

18. Sąvokos „pagalbos skambutis“ ir „skubiosios pagalbos tarnybos“ apibrėžtos Lietuvos Respublikos Bendrojo pagalbos centro įstatyme.

19. Sąvokos „viešosios fiksuotojo kalbinio ryšio paslaugos“ ir „viešosios mobiliojo kalbinio ryšio paslaugos“ apibrėžtos Lietuvos Respublikos elektroninių ryšių įstatyme.

20. Gamtinių dujų ateities sandorių kaina, kuri skelbiama Intercontinental Exchange (ICE) interneto svetainės skiltyje Dutch TTF Gas Futures, einamųjų metų šildymo sezono mėnesiams.

21. Sąvoka „kenksmingieji organizmai“ apibrėžta Lietuvos Respublikos fitosanitarijos įstatyme.

22. Ribinės aplinkos oro užterštumo vertės ir pavojaus slenksčiai nustatomi aplinkos ministro ir sveikatos apsaugos ministro patvirtintose aplinkos oro užterštumo sieros dioksidu, azoto dioksidu, azoto oksidais, benzenu, anglies monoksidu, švinu, kietosiomis dalelėmis ir ozonu normose.

23. Teršalai ir ribinės aplinkos oro užterštumo vertės nustatomos aplinkos ministro ir sveikatos apsaugos ministro tvirtinamose teršalų, kurių kiekis aplinkos ore ribojamas pagal nacionalinius kriterijus, sąraše ir ribinėse aplinkos oro užterštumo vertėse.

24. Sąvoka „protrūkis“ suprantama taip, kaip ji apibrėžta 2016 m. kovo 9 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamente (ES) 2016/429 dėl užkrečiamųjų gyvūnų ligų, kuriuo iš dalies keičiami ir panaikinami tam tikti gyvūnų sveikatos srities aktai („Gyvūnų sveikatos teisės aktas“).

25. Sąvoka „paliktasis radioaktyvusis šaltinis“ apibrėžta Lietuvos Respublikos radiacinės saugos įstatyme.

26. Cheminių medžiagų (teršalų) paros didžiausia leistina koncentracija nustatyta sveikatos apsaugos ministro tvirtinamoje Lietuvos higienos normoje.

27. Sąvoka „pavojingosios atliekos“ apibrėžta Lietuvos Respublikos atliekų tvarkymo įstatyme.

28. Sąvoka „pavojingasis objektas“ apibrėžta Lietuvos Respublikos krizių valdymo ir civilinės saugos įstatyme.

 

––––––––––––––––––––

 

Priedo pakeitimai:

Nr. 301, 2023-04-26, paskelbta TAR 2023-04-27, i. k. 2023-08110

 

part_fb033961db254a73874b75eda92bb064_end


 

Pranešimo ir keitimosi informacija apie

įvykį, ekstremalųjį įvykį, ypatingą įvykį,

ekstremaliąją situaciją ar krizę tvarkos

aprašo

3 priedas

 

KEITIMĄSI INFORMACIJA APIE įvykį, EKSTREMALŲjį ĮVYKĮ, EKSTREMALIĄją SITUACIJĄ AR KRIZĘ atsakingųJŲ institucijų iR KITŲ informacijos teikĖjŲ sĄraŠas

 

Įvykio apibūdinimas

Valstybės institucijos ir įstaigos, kurios, atsižvelgdamos į veiklos sritį ir gresiančios, susidariusios ar paskelbtos ekstremaliosios situacijos, susidariusios krizės pobūdį, kompetentingos reaguoti, kad būtų užkirstas ar sumažintas įvykio, ekstremaliojo įvykio, ekstremaliosios situacijos ar krizės poveikis ir padariniai (toliau – atsakingosios institucijos)

Valstybės ir savivaldybių institucijos ir įstaigos, ūkio subjektai, kurie padeda atsakingajai institucijai likviduoti ekstremaliąją situaciją ir šalinti jos padarinius, valdyti krizę, telkti turimus materialinius ir žmogiškuosius išteklius

 

I SKYRIUS

GAMTINIO POBŪDŽIO

1.  Geologiniai ir hidrometeorologiniai reiškiniai

(atitinkantys Pranešimo ir keitimosi informacija apie įvykį, ekstremalųjį įvykį, ypatingą įvykį, ekstremaliąją situaciją ar krizę tvarkos aprašo 2 priede nustatyto Ekstremaliųjų įvykių kriterijų sąrašo (toliau – Sąrašas) 7.1, 9.4 papunkčius)

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija

(toliau – AM)

Lietuvos geologijos tarnyba prie AM,

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie AM,

valstybės įmonė (toliau – VĮ) Valstybinių miškų urėdija,

Valstybinė miškų tarnyba,

Aplinkos apsaugos departamentas prie AM,

savivaldybės administracija

2. Žmonių užkrečiamosios ligos, kiti ūmūs žmonių sveikatos sutrikimai, nulemti cheminių, biologinių ir fizikinių veiksnių

(atitinkantys Sąrašo 1.1, 1.2, 2.1, 2.2 papunkčius)

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija

(toliau – SAM)

SAM Ekstremalių sveikatai situacijų centras,

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie SAM,

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija,

Radiacinės saugos centras (toliau – RSC),

savivaldybės administracija

3. Vabzdžių antplūdis, gyvūnų, augalų ligos, žemės ūkio ligos židinys dirvožemyje, žemės ūkio augalų užterštumas pavojingąja chemine medžiaga ir (ar) mišiniu (preparatu), stichinis ar katastrofinis meteorologinis ar hidrologinis reiškinys sukėlęs žemės ūkio augalų žūtį

(atitinkantys Sąrašo 1.6, 2.6, 7.2–7.4, 7.8, 9.2, 11.1–11.3, 11.4, 12.1–12.6 papunkčius)

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija

(toliau – ŽŪM)

 

Aplinkos apsaugos departamentas prie AM,

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie AM,

Valstybinė miškų tarnyba,

Viešoji įstaiga Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba,

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie ŽŪM,

Žuvininkystės tarnyba prie ŽŪM,

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba,

savivaldybės administracija

II SKYRIUS

TECHNINIO POBŪDŽIO

4. Transporto įvykis

(atitinkantis Sąrašo 1.6, 2.6, 3.1–3.7, 15.7, 15.8 papunkčius, išskyrus kelių transporto įvykį, atitinkantį 1.6 ir 2.6 papunkčius)

Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija

(toliau – SM)

Lietuvos transporto saugos administracija,

Akcinė bendrovė (toliau – AB) Lietuvos automobilių kelių direkcija,

AB „Oro navigacija“,

Lietuvos kariuomenės Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras (LK JGKC),

VĮ Lietuvos oro uostai,

AB Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija,

Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau – PD),

savivaldybės administracija,

AB „Lietuvos geležinkeliai“,

ūkio subjektas

5. Kelių transporto įvykis (atitinkantis Sąrašo 1.6, 2.6 papunkčius)

PD

Lietuvos transporto saugos administracija;

AB Lietuvos automobilių kelių direkcija

6. Energijos (elektros, šilumos, dujų) tiekimo sutrikimas

(atitinkantis Sąrašo 4.1–4.9 papunkčius)

Lietuvos Respublikos energetikos ministerija

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (toliau – VERT),

energetikos įmonės,

savivaldybės administracija,

ūkio subjektas

7. Užtvankos ar kito hidrotechninio įrenginio griūtis, geriamojo vandens tiekimo, nuotekų tvarkymo, mišrių komunalinių atliekų surinkimo  nutraukimas

(atitinkantis Sąrašo 4.10–4.12, 4.18 papunkčius)

AM

Aplinkos apsaugos agentūra,

Aplinkos apsaugos departamentas prie AM,

savivaldybės administracija,

ūkio subjektas

8. Pastato, statinio arba jo konstrukcijos griūtis

(atitinkanti Sąrašo 5.1, 15.9 papunkčius)

AM

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie AM,

Aplinkos apsaugos departamentas prie AM,

savivaldybės administracija,

ūkio subjektas

9. Ryšių (pagalbos skambučių, interneto ryšio, viešojo fiksuotojo kalbinio ryšio ir viešojo judriojo telefono ryšio) paslaugų teikimo vartotojams nutraukimas, Lietuvos nacionalinio radijo ar televizijos transliavimo nutraukimas (kiek tai susiję su signalų perdavimu)

(atitinkantis Sąrašo 4.13–4.17 papunkčius)

SM

Ryšių reguliavimo tarnyba,

savivaldybės administracija,

ūkio subjektas

10. Branduolinė ir (ar) radiologinė avarija

(atitinkanti Sąrašo 1.2, 2.2, 7.6, 8.2, 9.1, 10.1 papunkčius)

 

Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija

RSC

savivaldybės administracija,

ūkio subjektas

III SKYRIUS

EKOLOGINIO POBŪDŽIO

11. Oro, vandens, dirvožemio, grunto, užterštumas pavojingąja chemine medžiaga ir (ar) mišiniu (preparatu), arba kitais teršalais

(atitinkantis Sąrašo 7.5, 8.1, 8.3, 9.3, 10.2–10.4, 15.10 papunkčius)

AM

Aplinkos apsaugos agentūra,

Aplinkos apsaugos departamentas prie AM,

RSC

savivaldybės administracija,

ūkio subjektas

IV SKYRIUS

SOCIALINIO POBŪDŽIO

12. Įvykis, susijęs su teroristine veikla, masiniai neramumai, įvykis pasienio ruože, Užsieniečių registracijos centre, Pabėgėlių priėmimo centre ir teritorinėje jūroje (atitinkantys Sąrašo 1.5, 2.5, 14.1, 14.2, 15.5, 18.1, 18.2, 18.4 papunkčius)

PD

Viešojo saugumo tarnyba prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – VST),

Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau – VSAT),

Migracijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija,

savivaldybės administracija

13. Kyla pavojus pavojingajam objektui

(atitinkantis Sąrašo 17.1, 17.2 papunkčius)

PD

VST,

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie AM,

ūkio subjektas

14. Staigus energijos kainos augimas

(atitinkantis Sąrašo 6.1 papunktį)

VERT

Energetikos įmonės

V SKYRIUS

KITAS ĮVYKIS, EKSTREMALUSIS ĮVYKIS

15. Gaisro keliamas pavojus, užsidegimo ar degimo grėsmė

(atitinkanti Sąrašo 1.4, 2.4, 7.7, 9.5, 9.6, 13.2 papunkčius)

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamen-tas prie Vidaus reikalų ministerijos

(toliau – PAGD)

VĮ Valstybinių miškų urėdija,

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie AM,

savivaldybės administracija,

ūkio subjektas

16. Nustatytas paliktasis radioaktyvusis šaltinis ar radioaktyviosiomis medžiagomis užterštas objektas

(atitinkantis Sąrašo 7.6, 8.2, 9.1, 15.2 papunkčius)

RSC

PAGD,

PD,

VSAT,

Muitinės departamentas prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos,

savivaldybės administracija,

ūkio subjektas

17. Įtartinas radinys, sprogmuo

(atitinkantis Sąrašo 15.4, 15.6 papunkčius)

PD

savivaldybės administracija

18. Kultūros paveldo objektui ar vietovei keliamas pavojus arba jų sunaikinimas

(atitinkantis Sąrašo 13.1, 16.1 papunkčius)

Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

(toliau – KM)

Kultūros paveldo departamentas prie KM,

savivaldybės administracija

19. Ekstremalusis įvykis atstovybėje (Lietuvos Respublikos diplomatinėse atstovybėse, konsulinėse įstaigose, specialiosiose misijose, taip pat užsienio valstybių diplomatinėse atstovybėse, konsulinėse įstaigose, tarptautinių organizacijų atstovybėse, Europos Sąjungos įstaigose ir kitose atstovybėse, akredituotose Lietuvos Respublikoje)

(atitinkantis Sąrašo 15.1 papunktį)

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija

PD

 

20. Kitas įvykis, keliantis pavojų gyventojų gyvybei ar sveikatai, jų būtiniausioms gyvenimo (veiklos) sąlygoms, turtui ir (ar) aplinkai, valstybingumui, ekstremalusis įvykis, galintis sukelti ekstremaliąją situaciją

(atitinkantys Sąrašo 1.3, 1.6, 2.3, 2.6, 15.11, 18.3 papunkčius)

PAGD

 

Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija, PD, VSAT, VST,

Aplinkos apsaugos departamentas prie AM,

savivaldybės administracija,

ūkio subjektas

 

_________________

 

Priedo pakeitimai:

Nr. 301, 2023-04-26, paskelbta TAR 2023-04-27, i. k. 2023-08110

 

part_d7475543805d45739da3390744a3b7b7_end


 

Pranešimo ir keitimosi informacija apie

įvykį, ekstremalųjį įvykį, ypatingą įvykį,

ekstremaliąją situaciją ar krizę tvarkos

aprašo

4 priedas

 

 

(Pirminio pranešimo apie paskelbtą ekstremaliąją situaciją formos pavyzdys)

 

FORMA ES-1

PIRMINIS PRANEŠIMAS ____________________________________________________

(paskelbtos ekstremaliosios situacijos pavadinimas ir

ekstremaliojo įvykio kriterijus)

 

1. PRANEŠĖJAS

(institucijos ekstremaliųjų situacijų operacijų centras ar kt.)

 

1.1. DATA, LAIKAS

 

1.2. TELEFONO NR.

 

1.3. EL. PAŠTAS

 

2. EKSTREMALIOSIOS SITUACIJOS APIBŪDINIMAS:

 

2.1. KADA SUSIDARĖ

 

2.2. KUR SUSIDARĖ (savivaldybė, seniūnija, vietos koordinatės ar kt.)

 

2.3. KAS ĮVYKO

 

2.4. PRIEŽASTYS

 

2.5. PROGNOZĖ

 

3. Į EKSTREMALIOSIOS SITUACIJOS VIETĄ IŠVYKUSIOS (DALYVAVUSIOS) CIVILINĖS SAUGOS PAJĖGOS

 

4. SUŽEISTIEJI, SUSIRGUSIEJI (skaičius)

 

5. ŽUVUSIEJI, MIRUSIEJI (skaičius)

 

6. ŠIO PRANEŠIMO PRIEDAI (aktualūs duomenys apie ekstremaliąją situaciją, esami ir galimi pavojaus šaltiniai, teisės akto dėl savivaldybės lygio ekstremaliosios situacijos paskelbimo kopija arba Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos paskelbimo data ir numeris)

 

7. INFORMACIJĄ PATEIKĘS ASMUO

(pareigos, vardas ir pavardė)

 

 

_________________

 

part_4b8875041f11406f8bda32accbbeafd1_end


 

Pranešimo ir keitimosi informacija apie

įvykį, ekstremalųjį įvykį, ypatingą įvykį,

ekstremaliąją situaciją ar krizę tvarkos

aprašo

5 priedas

 

(Pranešimo apie atliekamus gelbėjimo darbus, paskelbtos ekstremaliosios situacijos eigą formos pavyzdys)

FORMA ES-2

 

PRANEŠIMAS _____________________________________________________________

(apie gelbėjimo darbus, paskelbtos ekstremaliosios situacijos eigą)

 

1. PRANEŠĖJAS

(institucijos ekstremaliųjų situacijų operacijų centras ar kt.)

 

1.1. DATA, LAIKAS

 

1.2. TELEFONO NR.

 

1.3. EL. PAŠTAS

 

2. IŠSAMUS EKSTREMALIOSIOS SITUACIJOS APIBŪDINIMAS

 

3. EKSTREMALIOSIOS SITUACIJOS OPERACIJŲ VADOVAS, JO TEL.RYŠIO NR.

 

4. GELBĖJIMO DARBŲ VADOVAS, JO TEL. RYŠIO NR.

 

5. DALYVAUJANČIOS CIVILINĖS SAUGOS PAJĖGOS:

ŽMONĖS

TECHNIKA

5.1.

 

 

5.2.

 

 

6. ATLIEKAMI GELBĖJIMO DARBAI

 

7. PADARYTA ŽALA IR PATIRTI NUOSTOLIAI

 

8. GYVENTOJŲ / DARBUOTOJŲ APSAUGOS ORGANIZAVIMAS

 

9. POREIKIAI, SIŪLYMAI, PASTABOS

 

10. ŠIO PRANEŠIMO PRIEDAI (aktualūs duomenys apie ekstremaliąją situaciją, teisės akto dėl savivaldybės lygio ekstremaliosios situacijos paskelbimo kopija arba Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos paskelbimo data ir numeris)

 

11. INFORMACIJĄ PATEIKĘS ASMUO

(pareigos, vardas ir pavardė)

 

 

________________

 

part_30dfc4995ab34603bfee7cb865dcb130_end


 

Pranešimo ir keitimosi informacija apie

įvykį, ekstremalųjį įvykį, ypatingą įvykį,

ekstremaliąją situaciją ar krizę tvarkos

aprašo

6 priedas

 

(Pranešimo apie ekstremaliosios situacijos likvidavimą formos pavyzdys)

 

FORMA ES-3

 

PRANEŠIMAS______________________________________________________________

(padėtis pašalinus ekstremaliosios situacijos padarinius)

 

1. PRANEŠĖJAS

(institucijos ekstremaliųjų situacijų operacijų centras ar kt.)

 

1.1. DATA, LAIKAS

 

1.2. TELEFONO NR.

 

1.3. EL. PAŠTAS

 

2. EKSTREMALIOSIOS SITUACIJOS PADARINIŲ ŠALINIMO DARBŲ PABAIGA (trumpas aprašymas)

 

3. ŽUVUSIEJI, MIRUSIEJI (skaičius)

 

4. SUŽEISTIEJI (skaičius)

 

5. KITA INFORMACIJA (veiksmai, padaryta žala, patirti nuostoliai ir t. t.)

 

6. DALYVAVUSIOS CIVILINĖS SAUGOS PAJĖGOS:

ŽMONĖS

TECHNIKA

6.1.

 

 

6.2.

 

 

6.3.

 

 

7. ŠIO PRANEŠIMO PRIEDAI (aktualūs duomenys apie ekstremaliąją situaciją, teisės akto dėl savivaldybės lygio ekstremaliosios situacijos atšaukimo kopija arba Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos atšaukimo data ir numeris)

 

8. INFORMACIJĄ PATEIKĘS ASMUO

(pareigos, vardas ir pavardė)

 

 

_________________

 

part_607139969fc94b2193c2cebc1e020a91_end


 

Pranešimo ir keitimosi informacija apie

įvykį, ekstremalųjį įvykį, ypatingą įvykį,

ekstremaliąją situaciją ar krizę tvarkos

aprašo

7 priedas

 

(Ekstremaliojo įvykio fakto patvirtinimo ir ekstremaliojo įvykio kriterijų konstatavimo formos pavyzdys)

 

FORMA EĮ-4

PRANEŠIMAS _____________________________________________________________

(ekstremaliojo įvykio kriterijaus pavadinimas)

 

1. PRANEŠĖJAS

(atsakingoji institucija)

 

1.1. DATA, LAIKAS

 

1.2. TELEFONO NR.

 

1.3. EL. PAŠTAS

 

2. EKSTREMALUSIS ĮVYKIS:

 

2.1. APIBŪDINIMAS

 

2.2. PADARINYS

 

2.3. KRITERIJUS (matavimo vienetas ir įvertinimas, dydis ar kritinė riba)

 

3. PAVEIKTA TERITORIJA (plotas)

 

4. KADA SUSIDARĖ (data ir laikas)

 

5. KUR SUSIDARĖ (savivaldybė, seniūnija, vietos koordinatės ar kt.)

 

6. KRITERIJAUS FIKSAVIMO DATA IR LAIKAS

 

7. KRITERIJŲ UŽFIKSAVUSI INSTITUCIJA

 

8. KITA, PAPILDOMA INFORMACIJA

 

9. ŠIO PRANEŠIMO PRIEDAI (aktualūs duomenys apie ekstremalųjį įvykį, esami ir galimi pavojaus šaltiniai)

 

10. INFORMACIJĄ PATEIKĘS ASMUO

(pareigos, parašas, vardas ir pavardė)

 

 

_________________

 

part_1e648d716e4a4c19b5a5df34a6abfda6_end


 

Pranešimo ir keitimosi informacija apie

įvykį, ekstremalųjį įvykį, ypatingą įvykį,

ekstremaliąją situaciją ar krizę tvarkos

aprašo

8 priedas

 

UŽ DUOMENŲ APIE EKSTREMALIŲJŲ SITUACIJŲ PADARINIUS TEIKIMĄ ATSAKINGŲJŲ INSTITUCIJŲ SĄRAŠAS

 

Nr.

Rodiklis

Už duomenų teikimą atsakingoji institucija

1.

A-2

žuvusių skaičius

 

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija (toliau – VRM)

2.

A-3

dingusių skaičius

VRM

3.

B-2

sužeistų ir (ar) susirgusių skaičius

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija (toliau – SAM)

4.

B-3

žmonių, kurių būstai nukentėjo (dalinai apgadinti), skaičius

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija (toliau – AM),

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija (toliau – SADM)

5.

B-4

žmonių, kurių būstai visiškai sugriauti (nebegalima naudotis), skaičius

AM, SADM

6.

B-5

žmonių, kurių sutrikdytos būtiniausios gyvenimo (veiklos) sąlygos, skaičius

SADM

7.

C-2

žala žemės ūkio, miškų sektoriui, Eur/ha

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija, AM

8.

C-3

žala kitiems ekonomikos sektoriams, Eur/kiekis

Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija (toliau – EIM),

Lietuvos Respublikos energetikos ministerija (toliau – EM),

Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija

9.

C-4

žala gyvenamajam sektoriui, Eur/vienetai

AM, SADM

10.

C-6

žala kultūros paveldui, Eur/vienetai

Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

11.

D-2

sugadintų ir (ar) sunaikintų sveikatos priežiūros įstaigų skaičius

SAM

12.

D-3

sugadintų ir (ar) sunaikintų švietimo ir mokslo įstaigų skaičius

Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija (toliau – ŠMSM)

13.

D-4

sugadintų ir (ar) sunaikintų pavojingųjų objektų skaičius

VRM, EM, EIM

 

14.

D-5

civilinės saugos pajėgų (išskyrus Lietuvos nacionalinei sveikatos sistemai priklausančias ir nepriklausančias asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros įstaigas) veiklos sutrikdymų skaičius

VRM,

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba

15.

D-6

švietimo ir mokslo įstaigų veiklos sutrikdymų skaičius

ŠMSM

16.

D-7

Lietuvos nacionalinei sveikatos sistemai priklausančių ir nepriklausančių asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros įstaigų veiklos sutrikdymų skaičius

SAM

 

__________________

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas

Nr. 301, 2023-04-26, paskelbta TAR 2023-04-27, i. k. 2023-08110

Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2022 m. gruodžio 29 d. nutarimo Nr. 1317 „Dėl Lietuvos Respublikos krizių valdymo ir civilinės saugos įstatymo įgyvendinimo“ pakeitimo

 

 

part_8a58e548ef6843e4b2929c0db0234676_end