Suvestinė redakcija nuo 2020-10-15 iki 2022-10-21
Įsakymas paskelbtas: TAR 2019-01-29, i. k. 2019-01271
UTENOS RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIUS
ĮSAKYMAS
DĖL EUROPOS PAGALBOS LABIAUSIAI SKURSTANTIEMS ASMENIMS PARAMOS MAISTO PRODUKTAIS IR ASMENS HIGIENOS PREKĖMIS TEIKIMO UTENOS RAJONO SAVIVALDYBĖJE TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2019 m. sausio 25 d. Nr. AĮ-116
Utena
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 29 straipsnio 8 dalies, 2 punktu, Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo projektų finansavimo sąlygų aprašo Nr. 4, patvirtinto Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2018 m. rugsėjo 20 d. įsakymu Nr. A1-503 „Dėl Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo projektų finansavimo sąlygų aprašo Nr. 4 patvirtinimo“, 25, 26 punktais ir Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2014 m. gegužės 16 d. įsakymu Nr. A1-268 „Dėl dokumentų, skirtų Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo tikslinės grupės asmenų, maisto produktų ir (ar) būtinojo asmeninio vartojimo prekių apskaitai užtikrinti, formų patvirtinimo“:
1. Tvirtinu Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims paramos maisto produktais ir asmens higienos prekėmis teikimo Utenos rajono savivaldybėje tvarkos aprašas (pridedama).
2. Pripažįstu netekusiu galios Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims paramos maistu produktais teikimo Utenos rajono savivaldybėje tvarkos aprašą, patvirtintą Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2017 m. rugpjūčio 23 d įsakymu Nr. AĮ-869 „Dėl Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims paramos maisto produktais teikimo Utenos rajono savivaldybėje tvarkos aprašo patvirtinimo“.
3. Nurodau, kad šis įsakymas turi būti paskelbtas Teisės aktų registre ir savivaldybės interneto svetainėje www.utena.lt.
4. Nurodau, kad šis įsakymas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.
PATVIRTINTA
Utenos rajono savivaldybės
administracijos direktoriaus
2019 m. sausio 25 d. įsakymu Nr. AĮ-116
EUROPOS PAGALBOS LABIAUSIAI SKURSTANTIEMS ASMENIMS PARAMOS MAISTO PRODUKTAIS IR ASMENS HIGIENOS PREKĖMIS TEIKIMO UTENOS RAJONO SAVIVALDYBĖJE TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims paramos maisto produktais ir asmens higienos prekėmis teikimo Utenos rajono savivaldybėje tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato paramos maisto produktais (toliau – Produktai) ir asmens higienos prekėmis (toliau – Prekės) (toliau bendrai – Parama) teikimo tvarką iš Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo (toliau – Fondas) Utenos rajono savivaldybės gyventojams.
2. Paramos teikimą iš Fondo Utenos rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) gyventojams koordinuoja Savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyrius (toliau – Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyrius).
3. Paramos prašymų priėmimą, gavėjų sąrašų sudarymą, paskirstymą ir dalijimą vykdo Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus ir Savivaldybės administracijos seniūnijų atsakingi darbuotojai.
II SKYRIUS
KREIPIMASIS DĖL PARAMOS TEIKIMO
5. Dėl Paramos gavimo asmenys, deklaruojantys gyvenamąją vietą ar įtraukti į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą asmenys ir faktiškai gyvenantys Utenos miesto seniūnijoje, kreipiasi į Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyrių (Utenio a. 4, Utena). Asmenys, deklaruojantys gyvenamąją ar įtraukti į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą asmenys ir faktiškai gyvenantys kaimo seniūnijose, prašymus ir visus reikiamus dokumentus Paramai gauti pateikia Savivaldybės administracijos seniūnijoms pagal deklaruotą gyvenamąją vietą, išskyrus VšĮ Krizių centro „Angelų pieva“ gyventojus, kurie kreipiasi į Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyrių. Asmenys, nedeklaravę gyvenamosios vietos ir neįtraukti į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą, bet faktiškai gyvenantys Utenos rajono savivaldybės teritorijoje, kreipiasi pagal savo faktinę gyvenamąją vietą.
6. Kreipdamiesi dėl Paramos skyrimo, asmenys užpildo Prašymą pagal patvirtintą Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro formą, kuriame nurodo duomenis apie šeimą, jos narių veiklos pobūdį, gaunamas pajamas bei kitą šiai Paramai gauti reikalingą informaciją apie kitas pajamas (išskyrus informaciją iš Socialinės paramos informacinės sistemoje (toliau – SPIS) esamų duomenų bazių).
7. Asmenys, gaunantys socialinę pašalpą pagal Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą, nemokamą maitinimą pagal Lietuvos Respublikos socialinės paramos mokiniams įstatymą ir atitinkantys sąlygas gauti piniginę socialinę paramą, taip pat globojami šeimose vaikai ir asmenys nuo 18 metų, kuriems paskirta globos (rūpybos) išmoka pagal Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymą, į paramos gavėjų sąrašus įrašomi Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriui ar Savivaldybės administracijos seniūnijai pateikus užpildytą prašymą pagal Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro patvirtintą formą.
III SKYRIUS
TEISĖS Į PARAMĄ NUSTATYMAS
9. Teisę gauti Paramą turi asmenys, kurių vidutinės mėnesinės pajamos neviršija Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintų valstybės remiamų pajamų (toliau – VRP) 1,5 dydžio per mėnesį.
10. Jei bendrai gyvenančių asmenų pajamos vienam nariui (vienam gyvenančiam asmeniui) viršija 1,5 VRP dydį, bet neviršija 3,0 VRP, savivaldybės administracija turi teisę skirti Paramą šiais išimties atvejais:
Punkto pakeitimai:
Nr. AĮ-1167, 2020-10-14, paskelbta TAR 2020-10-14, i. k. 2020-21322
10.1. kai bent vienas iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienas gyvenantis asmuo yra neįgalus;
Papunkčio pakeitimai:
Nr. AĮ-1167, 2020-10-14, paskelbta TAR 2020-10-14, i. k. 2020-21322
10.6. kai vienas iš suaugusių bendrai gyvenančių asmenų ne trumpiau kaip vieną mėnesį gydosi sveikatos priežiūros įstaigos stacionare arba ne trumpiau kaip vieną mėnesį turi nedarbingumo pažymėjimą;
10.7. kai bent vienas iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienas gyvenantis asmuo yra pensinio amžiaus;
Papunkčio pakeitimai:
Nr. AĮ-1167, 2020-10-14, paskelbta TAR 2020-10-14, i. k. 2020-21322
10.8. įvykus nelaimei, padariusiai žalą vieno gyvenančio asmens ar bendrai gyvenančių asmenų turtui, sveikatai, dėl kurios asmuo pateko į sunkią materialinę padėtį (patekus į sunkią materialinę padėtį dėl ligos, atliktos operacijos, įvykusio gaisro ir kt.);
10.9. prieglobsčio prašytojams, perkeltiems į Lietuvos Respublikos teritoriją pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2015 m. birželio 22 d. nutarimą Nr. 628 „Dėl užsieniečių, kuriems reikia prieglobsčio, perkėlimo į Lietuvos Respublikos teritoriją“;
10.11. užsieniečiams, kuriems suteiktas pabėgėlio statusas pagal Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ (toliau – UTPĮ) 86 straipsnį;
11. Parama nurodyta 10 punkte teikiama tik patikrinus bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens gyvenimo sąlygas ir surašius Buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo aktą (forma patvirtinta Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2012 m. sausio 25 d. įsakymu Nr. A1-35 „Dėl dokumentų, nustatytų Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatyme, formų patvirtinimo“ (toliau – BTA).
12. Aplankę pareiškėjus, kaime gyvenančių pareiškėjų BTA surašo Savivaldybės administracijos seniūnijų socialinio darbo specialistai, Utenos mieste – Savivaldybės administracijos direktoriaus įgalioti Savivaldybės administracijos specialistai, o asmenų, patiriančių socialinę riziką, auginančių vaikus iki 18 metų, – Utenos rajono socialinių paslaugų centro socialiniai darbuotojai, dirbantys su šiomis šeimomis.
IV SKYRIUS
PARAMOS ORGANIZAVIMAS
14. Prašymus ir dokumentus Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus ar Savivaldybės administracijos seniūnijos atsakingas darbuotojas patikrina pateiktų duomenų teisingumą su – SPIS duomenų bazėse (Gyventojų registro, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos, Užimtumo tarnybos prie SADM, VĮ Regitros, Nacionalinės mokėjimo agentūros, Mokinių registro, Studentų registro, Valstybinės mokesčių inspekcijos registro, Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos informacinės sistemos) ir atspausdina išrašus. Jei reikia, papildomai raštu užklausia valstybės ar Savivaldybės įmonių, įstaigų ir organizacijų, kitų institucijų reikalingos informacijos.
15. Asmenų teisę į Paramą nustato ir sprendimą priima Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus ar Savivaldybės administracijos seniūnijos atsakingas darbuotojas.
16. Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus ar Savivaldybės administracijos seniūnijos atsakingas darbuotojas pagal suvestus į programą SPIS duomenis formuoja Paramos gavėjų sąrašus pagal tuo metu galiojančią Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu patvirtintą sąrašo pavyzdinę formą.
17. Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus ir Savivaldybės administracijos seniūnijos atsakingas darbuotojas Labdaros ir paramos fondui Maisto bankui (toliau – Maisto bankas) pateikia Paramos gavėjų skaičių Savivaldybėje ir Paramos gavėjų sąrašą iki Jungtinės veiklos sutartyje tarp Savivaldybės, Europos socialinio fondo agentūros ir Maisto banko nustatytos datos.
18. Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus ar Savivaldybės administracijos seniūnijos atsakingas darbuotojas, priėmęs ir užregistravęs naujus gyventojų prašymus, sudarytą Paramos gavėjų sąrašą papildo, o pasikeitus šeimos (vieno gyvenančio asmens) pajamoms, jį koreguoja bei atnaujina.
20. Savivaldybės administracijos seniūnija, gavusi pagal priėmimo-perdavimo aktą Paramą iš Maisto banko, organizuoja pristatymą į seniūnijos centrus, jų sandėliavimą ir perdavimą atsakingam už dalinimą asmeniui pagal priėmimo-perdavimo aktą bei patį išdalinimą.
21. Už Paramos išdalijimo organizavimą savo seniūnijos gyventojams atsakingi Savivaldybės administracijos seniūnijos seniūnai. Sklandžiam Paramos dalijimui seniūnai pasitelkia Savivaldybės administracijos seniūnijos darbuotojus, visuomenei naudingos veiklos atlikėjus, laikinųjų darbų vykdytojus, kaimo bendruomenės narius.
22. Asmuo, gavęs Paramą, pasirašo Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus ar Savivaldybės administracijos seniūnijos atsakingo darbuotojo sudarytame Paramos gavėjų sąraše.
23. Asmenys, kurie 2 (du) kartus iš eilės neatsiėmė Paramos ir nenurodė objektyvių priežasčių, gali būti neįtraukiami į vėliau sudaromus Paramos gavėjų sąrašus ir dėl Paramos turi kreiptis iš naujo. Pateisinama priežastimi laikoma, jeigu asmuo iš anksto praneša, jog negali atsiimti Paramos, nes išvyksta iš gyvenamosios vietos dėl svarbių priežasčių, taip pat kai asmuo pateikia dokumentus, patvirtinančius, kad jis neatvyko atsiimti Paramos dėl šių aplinkybių:
24. Parama išdalinama ne vėliau nei per 14 kalendorinių dienų nuo pristatymo į Savivaldybės administracijos seniūniją.
25. Savivaldybės administracijos Seniūnijų atsakingi darbuotojai ne vėliau kaip iki einamojo mėnesio, prieš kurį buvo tiekiama Parama, 10 dienos programoje SPIS užpildo paslaugų suteikimo žurnalus ir pateikia Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus atsakingam darbuotojui Paramos gavėjų sąrašų su parašais patvirtintas kopijas, o sąrašų originalus saugo pagal teisės aktais nustatytą archyvinių dokumentų saugojimo tvarką.
26. Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus atsakingas darbuotojas Maisto bankui teikia ataskaitas Sutartyje nustatyta tvarka.
27. Maisto banko ir Savivaldybės administracijos seniūnijų nustatytu laikotarpiu, likusių neatsiimtų Savivaldybės gyventojų maisto produktų tolimesnį paskyrimą sprendžia Maisto bankas.
28. Neišdalinta Parama gali būti perduota į einamojo dalinimo mėnesio sąrašus nepatekusiems asmenims, labdaros, socialinėms valgykloms ir (ar) kitoms institucijoms, įstaigoms ar organizacijoms, teisės aktų nustatyta tvarka teikiančioms socialines paslaugas, pasirašant perdavimo-priėmimo aktą.
V SKYRIUS
ASMENŲ TEISĖS IR PAREIGOS
30. Asmenys turi teisę:
31. Asmenys privalo:
31.1. pildant prašymo formą pateikti visą ir teisingą informaciją, įrodančią bendrai gyvenančių asmenų arba vieno gyvenančio asmens teisę gauti Paramą, ir būtinus jai gauti dokumentus;
31.2. per 10 (dešimt) darbo dienų pranešti apie materialinės padėties pasikeitimą ar atsiradusias aplinkybes, turinčius įtakos teisei į Paramą.
VI SKYRIUS
ATSAKOMYBĖ IR KONTROLĖ
32. Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus ar Savivaldybės administracijos seniūnijos atsako už:
32.1. asmenų, besikreipiančių dėl Paramos, atitikimo labiausiai skurstančių asmenų atrinkimo kriterijams vertinimą ir teisingą Paramos gavėjų sąrašų sudarymą;
VII SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
33. Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus ar Savivaldybės administracijos seniūnijos atsakingų darbuotojų veiksmus dėl netinkamo prašymų priėmimo, gavėjų sąrašų sudarymo, Paramos paskirstymo ir dalijimo Savivaldybės gyventojai gali apskųsti Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriui.
34. Visi dokumentai, susiję su Paramos skyrimu yra saugomi Savivaldybės administracijoje ir Savivaldybės administracijos seniūnijose Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo nustatyta tvarka.
Pakeitimai:
1.
Utenos rajono savivaldybės administracija, Įsakymas
Nr. AĮ-1167, 2020-10-14, paskelbta TAR 2020-10-14, i. k. 2020-21322
Dėl Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2019 m. sausio 25 d. įsakymo Nr. AĮ-116 „Dėl Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims paramos maisto produktais ir asmens higienos prekėmis teikimo Utenos rajono savivaldybėje tvarkos aprašo patvirtinimoˮ pakeitimo