Suvestinė redakcija nuo 2016-02-02

 

Įsakymas paskelbtas: TAR 2015-07-17, i. k. 2015-11446

 

KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL KAUNO MIESTO ŠEIMOS ĮTRAUKIMO Į SOCIALINĖS RIZIKOS ŠEIMŲ, AUGINANČIŲ VAIKUS, APSKAITĄ IR VAIKO PAĖMIMO IŠ JAM NESAUGIOS APLINKOS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2015 m. liepos 17 d. Nr. A-2176

Kaunas

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo 60 straipsnio 1 dalimi, Bendraisiais vaiko teisių apsaugos skyrių nuostatais, patvirtintais Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. gruodžio 17 d. nutarimu Nr. 1983 „Dėl Bendrųjų vaiko teisių apsaugos skyrių nuostatų patvirtinimo“, ir Socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitos savivaldybės Vaiko teisių apsaugos tarnyboje (skyriuje) tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. liepos 28 d. įsakymu Nr. A1-212 „Dėl Socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitos savivaldybės Vaiko teisių apsaugos tarnyboje (skyriuje) tvarkos aprašo patvirtinimo“,

t v i r t i n u  Kauno miesto šeimos įtraukimo į socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitą ir vaiko paėmimo iš jam nesaugios aplinkos tvarkos aprašą (pridedama).

 

 

 

Administracijos direktorius                                                                      Gintaras Petrauskas

 


 

PATVIRTINTA

Kauno miesto savivaldybės

administracijos direktoriaus

2015 m. liepos 17 d.

įsakymu Nr. A-2176

 

KAUNO MIESTO ŠEIMOS ĮTRAUKIMO Į SOCIALINĖS RIZIKOS ŠEIMŲ, AUGINANČIŲ VAIKUS, APSKAITĄ IR VAIKO PAĖMIMO IŠ JAM NESAUGIOS APLINKOS TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Kauno miesto šeimos įtraukimo į socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitą ir vaiko paėmimo iš jam nesaugios aplinkos tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu, Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymu, Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymu, Bendraisiais vaiko teisių apsaugos skyrių nuostatais, patvirtintais Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. gruodžio 17 d. nutarimu Nr. 1983 „Dėl Bendrųjų vaiko teisių apsaugos skyrių nuostatų patvirtinimo“, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. liepos  28 d. įsakymu Nr. A1-212 „Dėl Socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitos savivaldybės Vaiko teisių apsaugos tarnyboje (skyriuje) tvarkos aprašo patvirtinimo“, Lietuvos Respublikos Seimo 2008 m. birželio 3 d. nutarimu Nr. X-1569 „Dėl Valstybinės šeimos politikos koncepcijos patvirtinimo“ (toliau – Koncepcija) ir kitais teisės aktais.

2. Aprašo tikslas – nustatyti šeimos įtraukimo į socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitą ir vaiko paėmimo iš jam nesaugios aplinkos tvarką Kauno miesto savivaldybėje (toliau − Savivaldybė).

3. Aprašu vadovaujasi Savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrius (toliau – Vaiko teisių apsaugos skyrius), Savivaldybės administracijos Socialinių paslaugų skyrius (toliau – Socialinių paslaugų skyrius) ir Socialinių paslaugų skyriaus reguliavimo sričiai priskirtos socialinių paslaugų įstaigos (toliau – socialinių paslaugų įstaigos), kurios Savivaldybės nustatyta tvarka įgaliotos nustatyti šeimos ir vaiko socialinių paslaugų poreikį ir teikti jiems socialines paslaugas.

4. Apraše vartojamos sąvokos:

4.1. Šeima – sutuoktiniai ir jų vaikai (įvaikiai). Šeima taip pat gali būti nepilna, išplėstinė, kaip apibrėžta Koncepcijoje.

4.2. Socialinės rizikos šeima šeima, kurioje auga vaikų iki 18 metų ir kurioje bent vienas iš tėvų piktnaudžiauja alkoholiu, narkotinėmis, psichotropinėmis ar toksinėmis medžiagomis, yra priklausomas nuo azartinių lošimų, dėl socialinių įgūdžių stokos nemoka ar negali tinkamai prižiūrėti vaikų, naudoja prieš juos psichologinę, fizinę ar seksualinę prievartą, gaunamą valstybės paramą panaudoja ne šeimos interesams ir todėl iškyla pavojus vaikų fiziniam, protiniam, dvasiniam, doroviniam vystymuisi bei saugumui. Socialinės rizikos šeimai priskiriama ir šeima, kurios vaikui įstatymų nustatyta tvarka yra nustatyta laikinoji globa (rūpyba), taip pat šeima, kuriai socialinės paslaugos teikiamos prevenciniais tikslais ir kuri neįrašyta į socialinės rizikos šeimų apskaitą.

Punkto pakeitimai:

Nr. A-192, 2016-02-01, paskelbta TAR 2016-02-01, i. k. 2016-02022

 

4.3. Šeimos atvejo peržiūra – bendradarbiaujančių institucijų (Vaiko teisių apsaugos skyriaus, socialinių paslaugų, sveikatos priežiūros, švietimo įstaigų, teisėsaugos institucijų) ir šeimos narių  ar kitų asmenų, galinčių suteikti informacijos apie vaiką ir jo šeimą, pasitarimas, kurio metu vertinamos vaiko gyvenimo sąlygos ir aplinka, grėsmės vaiko sveikatai ir gyvybei, socialinių paslaugų poreikis vaikui, jo atstovams pagal įstatymą bei kartu su vaiku gyvenantiems asmenims.

5. Socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitą tvarko Vaiko teisių apsaugos skyrius.

 

II SKYRIUS

ŠEIMOS ĮRAŠYMAS Į SOCIALINĖS RIZIKOS ŠEIMŲ, AUGINANČIŲ VAIKUS, APSKAITĄ

 

6. Šeima įtraukiama į socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitą Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu Vaiko teisių apsaugos skyriaus teikimu.

7. Vaiko teisių apsaugos skyrius, gavęs rašytinę ar žodinę informaciją apie galimą vaikų nepriežiūrą, aplanko šeimą, surašo šeimos aplankymo aktą pagal Socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitos savivaldybės vaiko teisių apsaugos tarnyboje (skyriuje) tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. liepos 28 d. įsakymu Nr. A1-212 „Dėl Socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitos savivaldybės vaiko teisių apsaugos tarnyboje (skyriuje) tvarkos aprašo patvirtinimo“, 1 priedą, ir surenka papildomą informaciją apie šeimą (iš asmens sveikatos priežiūros įstaigų, švietimo ir  ugdymo įstaigų – apie vaikų sveikatą, mokymąsi, tėvų rūpinimąsi vaikų sveikata ir ugdymu; iš teisėsaugos institucijų – apie administracinio poveikio priemonių taikymą tėvams dėl tėvų valdžios nepanaudojimo ar panaudojimo priešingai vaiko interesams ar kitus teisės pažeidimus, susijusius su vaiko teisių apsauga, iš asmens sveikatos priežiūros įstaigos – apie tėvų psichinę sveikatą (kai ši informacija yra būtina nustatant vaiko teisių pažeidimus šeimoje) ir kt.).

Punkto pakeitimai:

Nr. A-192, 2016-02-01, paskelbta TAR 2016-02-01, i. k. 2016-02022

 

8. Vaiko teisių apsaugos skyrius įvertina ir išanalizuoja gautą informaciją apie šeimą ir, jei reikia, išklauso šeimos narių bei kitų asmenų paaiškinimus. Šiuo tikslu gali būti organizuojama šeimos atvejo peržiūra.

9. Vaiko teisių apsaugos skyrius, įvertinęs visą surinktą informaciją apie šeimą ir nustatęs galimus vaiko teisių ir interesų pažeidimus šeimoje, teikia Savivaldybės administracijos direktoriui įsakymo dėl šeimos įrašymo į socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitą projektą.

Vaiko teisių apsaugos skyrius, įvertinęs visą surinktą informaciją apie šeimą ir nustatęs, kad nepakanka duomenų priimti sprendimą įtraukti šeimą į socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitą, tačiau šeimai gali būti reikalinga socialinė pagalba, raštu kreipiasi į socialinių paslaugų įstaigą dėl socialinių paslaugų poreikio nustatymo šeimai.

Punkto pakeitimai:

Nr. A-192, 2016-02-01, paskelbta TAR 2016-02-01, i. k. 2016-02022

 

10. Savivaldybės administracijos direktoriui priėmus įsakymą dėl šeimos įrašymo į socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitą, Vaiko teisių apsaugos skyrius ne vėliau kaip per 5 kalendorines dienas:

10.1. įrašo duomenis apie socialinės rizikos šeimą į kompiuterinę duomenų bazę – SPIS (Socialinės paramos šeimai informacinė sistema);

10.2. pradeda arba atnaujina socialinės rizikos šeimos bylą, kurioje kaupiama su šeima susijusi informacija;

10.3. raštu informuoja šeimą, Socialinių paslaugų skyrių apie šeimos įrašymą į socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitą;

10.4. gali imtis kitų teisės aktuose numatytų priemonių socialinės rizikos šeimose gyvenančių vaikų teisėms ir teisėtiems interesams užtikrinti.

11. Vaiko teisių apsaugos skyrius socialinės rizikos šeimos socialinių paslaugų poreikiui nustatyti ir socialinėms paslaugoms teikti socialinių paslaugų įstaigai pateikia šiuos dokumentus ir informaciją:

11.1. Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymą dėl šeimos įrašymo į socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitą (kai šeima įrašyta į socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitą);

Punkto pakeitimai:

Nr. A-192, 2016-02-01, paskelbta TAR 2016-02-01, i. k. 2016-02022

 

11.2. Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymą dėl vaiko laikinosios globos (rūpybos) nustatymo/nutraukimo (jei yra);

11.3. šeimos aplankymo aktą;

11.4. šeimos atvejo peržiūros protokolą (jei yra);

11.5. kitus Vaiko teisių apsaugos skyriuje turimus dokumentus bei informaciją apie šeimą. Turima informacija su ypatingais asmens duomenimis persiunčiama socialinių paslaugų įstaigai tik tais atvejais, kai ši informacija yra esminė vertinant situaciją šeimoje ir nustatant socialinių paslaugų poreikį.

Punkto pakeitimai:

Nr. A-192, 2016-02-01, paskelbta TAR 2016-02-01, i. k. 2016-02022

 

Punkto pakeitimai:

Nr. A-192, 2016-02-01, paskelbta TAR 2016-02-01, i. k. 2016-02022

 

12. Jei Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojo apsilankymo šeimoje metu įvertinama, kad šeimai skubiai reikalinga socialinė pagalba, Vaiko teisių apsaugos skyrius organizuoja šeimos atvejo peržiūrą. Peržiūros metu priėmus sprendimą teikti šeimai socialines paslaugas, socialinių paslaugų įstaiga nedelsdama nustato socialinių paslaugų poreikį ir pradeda teikti vaikui ir šeimai reikalingas paslaugas. Tokiu atveju 11 punkte nurodyti dokumentai ir papildoma informacija apie šeimą socialinių paslaugų įstaigai pateikiama vėliau, ją gavus.

13. Socialinių paslaugų įstaiga gavusi iš Vaiko teisių apsaugos skyriaus rašytinę informaciją apie šeimą:

13.1. per 14 kalendorinių dienų (o skubos tvarka – per 5 kalendorines dienas) nustato šeimos socialinių paslaugų poreikį;

13.2. organizuoja šeimai socialinių paslaugų teikimą;

13.3. periodiškai vertina pokyčius šeimoje;

13.4. sprendžia, ar reikia pratęsti paslaugų teikimą šeimai;

13.5.  raštu informuoja (kas šešis mėnesius, o laikinosios globos (rūpybos) vaikams atveju – kas tris mėnesius) Vaiko teisių apsaugos skyrių apie situaciją šeimoje;

13.6. teikia siūlymus Vaiko teisių apsaugos skyriui dėl galimų sprendimų, kitų pagalbos priemonių taikymo vaikui ir jo šeimai bei šeimos išbraukimo iš socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitos. Šeimai, neįrašytai į socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitą, socialines paslaugas teikia iki 12 mėnesių ir, jeigu nėra teigiamų pokyčių šeimoje, teikia siūlymą Vaiko teisių apsaugos skyriui dėl šeimos įrašymo į socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitą.

Punkto pakeitimai:

Nr. A-192, 2016-02-01, paskelbta TAR 2016-02-01, i. k. 2016-02022

 

Punkto pakeitimai:

Nr. A-192, 2016-02-01, paskelbta TAR 2016-02-01, i. k. 2016-02022

 

14. Vaiko teisių apsaugos skyrius, gavęs informaciją apie svarbius pokyčius šeimoje (apribojus tėvų valdžią, pakeitus vaiko globėją, globėjui pakeitus gyvenamąją vietą ar pan.), apie tai raštu informuoja socialinių paslaugų įstaigą.

15. Socialinių paslaugų įstaiga informuoja Vaiko teisių apsaugos skyrių apie socialinės rizikos šeimas, kurioms turėtų būti nustatytas socialinių paslaugų poreikis (kurioms reikalingos socialinės paslaugos), tačiau kurios nebendrauja ir nebendradarbiauja su socialinių paslaugų įstaigos socialiniu darbuotoju. Vaiko teisių apsaugos skyrius, gavęs šią informaciją, organizuoja šeimos atvejo peržiūrą ir sprendžia klausimus dėl socialinių paslaugų teikimo ir  kitų pagalbos priemonių taikymo vaikui ir jo šeimai.

Punkto pakeitimai:

Nr. A-192, 2016-02-01, paskelbta TAR 2016-02-01, i. k. 2016-02022

 

III SKYRIUS

ŠEIMOS IŠBRAUKIMAS IŠ SOCIALINĖS RIZIKOS ŠEIMŲ, AUGINANČIŲ VAIKUS, APSKAITOS

 

16. Šeima išbraukiama iš socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitos Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu Vaiko teisių apsaugos skyriaus teikimu.

17. Šeima išbraukiama iš socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitos, išanalizavus ir įvertinus gautus raštiškus pranešimus apie teigiamus pokyčius šeimoje, taip pat pagal papildomai surinktą informaciją ar apsilankymo šeimoje metu užfiksuotus faktus šiais atvejais:

17.1. kai su šeima dirbantis socialinių paslaugų įstaigos socialinis darbuotojas per vienerius metus nuo jos įrašymo į socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitą Vaiko teisių apsaugos skyriui nepranešė apie vaiko teisių pažeidimus šeimoje arba jų nenustatė Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai;

17.2. kai yra gautas raštiškas ir motyvuotas socialinių paslaugų įstaigos socialinio darbuotojo, dirbančio su šeima, pasiūlymas dėl šeimos išbraukimo iš socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitos, nes išnyko įrašymo į apskaitą priežastys;

17.3. kai šeima išvyksta nuolat gyventi į kitą savivaldybę ar užsienio valstybę. Kai šeima išvyksta nuolat gyventi į kitą savivaldybę, Vaiko teisių apsaugos skyrius informuoja savivaldybės, į kurią šeima išvyksta nuolat gyventi, Vaiko teisių apsaugos skyrių (tarnybą) ir persiunčia šeimos byloje sukauptą medžiagą. Šeimai išvykus gyventi į užsienio valstybę, informacija apie šeimą turi būti perduota Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, kai remiantis Vaiko teisių apsaugos skyriuje turima informacija yra pagrindo manyti, kad tėvai netinkamai naudoja tėvų valdžią ar naudoja ją priešingai vaikų interesams;

17.4. kai vaikai tampa pilnamečiai, sukuria šeimą arba emancipuojami;

17.5. kai miršta vaiko tėvai ir vaikui nustatoma globa;

17.6. kai tėvams neterminuotai apribojama tėvų valdžia ir šeimoje nelieka daugiau nepilnamečių vaikų;

17.7. kai vaikas teismo sprendimu yra atskiriamas nuo tėvų dėl jų ligos ir nėra galimybės ateityje vaiką sugrąžinti į šeimą. Šiuo atveju socialinių paslaugų įstaiga nustačiusi, kad netikslinga toliau teikti socialines paslaugas šeimai dėl to, kad tėvai negalės patys rūpintis vaiku, raštu pateikia motyvuotą siūlymą Vaiko teisių apsaugos skyriui dėl šeimos išbraukimo iš socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitos.

18. Vaiko teisių apsaugos skyrius per 7 dienas nuo Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymo dėl šeimos išbraukimo iš socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitos priėmimo raštu informuoja šeimą, Socialinių paslaugų skyrių, Socialinės paramos skyrių bei šeimos ir vaiko socialinių paslaugų poreikį nustatantį socialinių paslaugų įstaigos socialinį darbuotoją, paskirtą Savivaldybės nustatyta tvarka, apie šeimos išbraukimą iš socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitos. Šeima išbraukiama ir iš kompiuterinės duomenų bazės SPIS.

 

IV SKYRIUS

VAIKO PAĖMIMAS IŠ JAM NESAUGIOS APLINKOS

 

19. Vaiko teisių apsaugos skyrius, darbo laiku gavęs informaciją apie tėvų ar kitų vaiko atstovų pagal įstatymą smurtavimą prieš vaiką ar kitokį piktnaudžiavimą tėvų valdžia ir dėl to kylančią realią grėsmę vaiko sveikatai ar gyvybei, arba tėvų ar kitų artimųjų giminaičių be priežiūros paliktą vaiką ir dėl to kylantį pavojų vaiko sveikatai ir saugumui, ar rastą vaiką, nedelsdamas vyksta į vaiko buvimo vietą ir, esant būtinybei, kartu su policija (siekiant užtikrinti viešąją tvarką ar dalyvaujančių asmenų saugumą) veikia Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų 1996 m. kovo 14 d. įstatyme Nr. I-1234 nustatyta tvarka.

20. Socialinis darbuotojas, darbo laiku gavęs informaciją apie šeimoje, kuriai teikiamos socialinės paslaugos, kylančią grėsmę vaiko sveikatai ar gyvybei, aplanko šeimą. Nustatęs, kad vaikui namuose nesaugu, socialinis darbuotojas informuoja Vaiko teisių apsaugos skyrių. Socialinių paslaugų įstaigos socialinis darbuotojas, įvertinęs aplinką ir grėsmę vaiko gyvybei, sveikatai ar saugumui, jei reikia, kviečia policiją ir (ar) greitosios medicinos pagalbą ir laukia atvykstančio Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialisto.

Punkto pakeitimai:

Nr. A-192, 2016-02-01, paskelbta TAR 2016-02-01, i. k. 2016-02022

 

21. Socialinių paslaugų įstaiga, teikianti šeimai socialines paslaugas, pastebėjusi, kad šeimoje nėra užtikrinama tinkama vaiko priežiūra, kyla grėsmė vaiko saugumui ir sveikatai šeimoje, nustato vaiko socialinės globos poreikį pagal Socialinės rizikos vaiko ar likusio be tėvų globos vaiko socialinės globos poreikio nustatymo metodikos, patvirtintos Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. birželio 27 d. įsakymu Nr. A1-179 „Dėl Socialinės rizikos vaiko  ar likusio be tėvų globos vaiko socialinės globos poreikio nustatymo metodikos patvirtinimo“, 1 priedą ir pateikia socialinės rizikos vaiko socialinės globos poreikio vertinimo dokumentą Vaiko teisių apsaugos skyriui. 

Punkto pakeitimai:

Nr. A-192, 2016-02-01, paskelbta TAR 2016-02-01, i. k. 2016-02022

 

22. Vaiko teisių apsaugos skyrius, gavęs užpildytą Socialinės rizikos vaiko socialinės globos poreikio vertinimo formą, organizuoja šeimos atvejo peržiūrą, kurios metu sprendžiamas klausimas  dėl laikinosios globos (rūpybos) vaikui nustatymo.

23. Šeimos atvejo peržiūros metu priėmus sprendimą dėl vaiko laikinosios globos (rūpybos) nustatymo, Vaiko teisių apsaugos skyrius vaiko laikinąją globą (rūpybą) organizuoja teisės aktų (Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. kovo 27 d. nutarimo Nr. 405 „Dėl Vaiko globos organizavimo nuostatų patvirtinimo“,  Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2002 m. balandžio 18 d. įsakymo Nr. 56 „Dėl Vaiko laikinosios globos (rūpybos) nuostatų patvirtinimo“) nustatyta tvarka. Socialinių paslaugų įstaiga tęsia socialinių paslaugų teikimą šeimai, jeigu šeimos atvejo peržiūros metu nebuvo nuspręsta kitaip.

 

V SKYRIUS

ATSAKOMYBĖ IR KONTROLĖ

 

24. Vaiko teisių apsaugos skyriaus, Socialinių paslaugų skyriaus specialistai, socialinių paslaugų įstaigų, teikiančių socialines paslaugas šeimoms, socialiniai darbuotojai atsako už duomenų apie socialinės rizikos šeimas teisingumą ir konfidencialumą.

Punkto pakeitimai:

Nr. A-192, 2016-02-01, paskelbta TAR 2016-02-01, i. k. 2016-02022

 

25. Vaiko teisių apsaugos skyriaus, Socialinių paslaugų skyriaus specialistai, socialinių paslaugų įstaigų, teikiančių socialines paslaugas šeimoms, socialiniai darbuotojai už Aprašo tinkamą vykdymą atsako teisės aktų nustatyta tvarka.

_______________________________

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Kauno miesto savivaldybės administracija, Įsakymas

Nr. A-192, 2016-02-01, paskelbta TAR 2016-02-01, i. k. 2016-02022

Dėl Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2015 m. liepos 17 d. įsakymo Nr. A-2176 „Dėl Kauno miesto šeimos įtraukimo į socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitą ir vaiko paėmimo iš jam nesaugios aplinkos tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo