Suvestinė redakcija nuo 2014-02-19

 

Įsakymas paskelbtas: paskelbta TAR 2014-02-06, i. k. 2014-01172

 

NARKOTIKŲ, TABAKO IR ALKOHOLIO  KONTROLĖS DEPARTAMENTO

DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL PIRMINĖS psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos PROJEKTŲ 2014 METAIS ATRANKOS KONKURSO NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2014 m. vasario 6 d. Nr. T1-65

 

Siekdamas tinkamai įgyvendinti Nacionalinės narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos 2010–2016 metų programos įgyvendinimo tarpinstitucinio veiklos plano,  patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2011 m. spalio 27 d. nutarimu Nr. 1278, 1.2.1. priemonę, vadovaudamasis Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2011 m. vasario 23 d. nutarimu Nr. 244, 17.1 punktu bei atsižvelgdamas į Lietuvos Respublikos Seimo 2013 m. gruodžio 19 d. nutarimą Nr. XII-706 „Dėl 2014 metų paskelbimo vaikų sveikatos metais“,

1.   Tvirtinu Pirminės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos projektų 2014 metais atrankos konkurso nuostatus (pridedama).

2.   Skelbiu Pirminės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos projektų 2014 metais atrankos konkursą.

 

 

 

 

Direktorius                                                                                                                           Zenius Martinkus

 

 

Pagrindinės dalies pakeitimai:

Nr. T1-72, 2014-02-17, paskelbta TAR 2014-02-18, i. k. 2014-01727

 

PATVIRTINTA

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento

direktoriaus 2014 m. vasario 6 d. įsakymu Nr. T1-65

 

PIRMINĖS PSICHOAKTYVIŲJŲ MEDŽIAGŲ VARTOJIMO PREVENCIJOS PROJEKTŲ 2014 METAIS ATRANKOS KONKURSO NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Pirminės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos projektų (toliau – Projektai) 2014 metais atrankos konkurso (toliau – Konkurso) nuostatai (toliau – Nuostatai) reglamentuoja Projektams teikiamus prioritetus, Projektų pateikimą Konkursui, Projektų vertinimą ir atranką, valstybės biudžeto lėšų skyrimą atrinktiems Projektams įgyvendinti, atsiskaitymą už Projekto įgyvendinimą ir gautų valstybės biudžeto lėšų panaudojimą.

2. Konkursą organizuoja Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (toliau – Departamentas). Konkursas skelbiamas viešai Departamento interneto svetainėje www.ntakd.lt ir Teisės aktų registre.

3. Konkurso tikslas – įvairiomis formomis, metodais ir būdais suaktyvinti nevyriausybinių organizacijų vykdomų pirminės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos priemonių, skirtų vaikams, įgyvendinimą.

4. Šiuose Nuostatuose vartojamos sąvokos:

Nevyriausybinė organizacijanuo valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų nepriklausomas savanoriškumo pagrindais visuomenės ar jos grupės naudai veikiantis viešasis juridinis asmuo, kurio tikslas nėra politinės valdžios siekimas arba vien tik religijos tikslų įgyvendinimas. Prie nevyriausybinių organizacijų nepriskiriamos:

1) politinės partijos;

2) profesinės sąjungos bei darbdavių organizacijos ir jų susivienijimai;

3) įstatymų nustatyta tvarka steigiamos organizacijos, kuriose narystė yra privaloma tam tikros profesijos atstovams;

4) susivienijimai, kurių daugiau kaip 1/3 dalyvių yra privatūs juridiniai asmenys;

5) sodininkų bendrijos, daugiabučių gyvenamųjų namų ir kitos paskirties pastatų savininkų bendrijos ir kitokios bendro nekilnojamojo turto valdymo tikslu įsteigtos bendrijos;

6) šeimynos.

Paraiška – Nuostatų 1 priede nustatytos formos Departamentui teikiamas dokumentas siekiant gauti lėšų, skirtų Projektams finansuoti.

Projekto partneris – Projekto teikėjo nurodytas prie Projekto veiklų įgyvendinimo prisidedantis (išskyrus finansinę paramą) juridinis asmuo.

Projekto teikėjas – Paraišką teikianti Lietuvoje registruota ir veikianti nevyriausybinė organizacija, įgyvendinanti pirminės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos priemones.

Psichoaktyviosios medžiagos – medžiagos, sukeliančios psichikos ir elgesio sutrikimus, kurie klasifikuojami pagal 10-os redakcijos Tarptautinę statistinę ligų ir sveikatos sutrikimų klasifikaciją (TLK-10-AM).

Pirminė psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencija - į tikslines grupes orientuotos priemonės, apimančios bendrąją, atrankinę ir tikslinę prevenciją. Bendrosios prevencijos priemonės paprastai yra nukreiptos į visą populiaciją (visą šalį, vietos bendruomenę, mokyklą, rajoną ar gyvenvietę) siekiant užkirsti kelią psichoaktyviųjų medžiagų vartojimui (šiuo atveju – vaikų). Atrankinė prevencija taikoma tam tikroms grupėms (šiuo atveju – vaikų), kurioms priklausantys žmonės dėl menkų socialinių ryšių ir išteklių gali būti labiau linkę pradėti vartoti psichoaktyviąsias medžiagas arba tapti priklausomi nuo jų. Tikslinės prevencijos priemonės, taikomos vaikams, vartojantiems psichoaktyviąsias medžiagas, bet dar neturintiems priklausomybės požymių, siekiant anksti nustatyti tokius asmenis ir motyvuoti juos nevartoti psichoaktyviųjų medžiagų, teikti jiems reikiamą švietimo, socialinę ir psichologinę pagalbą, vykdyti ankstyvąją intervenciją.

Vaikas –  yra žmogus, neturintis 18 metų, išskyrus atvejus, kai įstatymai numato kitaip.

 

II. Projektams TEIKIAMI PRIORITETAI

 

5. Teikiami prioritetai Projektams:

5.1. kuriuose kompleksiškai derinama įvairių psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencija;

5.2. kuriuose pabrėžiamas vaikų sveiko gyvenimo būdo propagavimas ar siejimas su vaikų sveikatos klausimais;

5.3. kuriems bus būdingas Projekto veiklos metodų veiksmingumas, pagrįstas tarptautine ir/ar Lietuvos gerąja praktika;

5.4. kurių vykdytojai yra kvalifikuoti (turintys socialinio darbuotojo, socialinio pedagogo, pedagogo, edukologo,  psichologo, visuomenės sveikatos, medicinos srities išsilavinimą) specialistai;

5.5. kurių įgyvendinimas yra papildomai finansuojamas / remiamas iš kitų šaltinių (verslo, privačių rėmėjų, išskyrus tabako ir alkoholio pramonę, įvairių privačių fondų ir kt.)“.

Skyriaus pakeitimai:

Nr. T1-72, 2014-02-17, paskelbta TAR 2014-02-18, i. k. 2014-01727

 

III. REIKALAVIMAI PROJEKTŲ TEIKĖJAMS IR JŲ PARTNERIAMS

 

6. Projekto teikėjai turi atitikti šiuos reikalavimus:

6.1. Projekto teikėjas nėra likviduojamas, nėra sudaręs taikos sutarties su kreditoriais, sustabdęs ar apribojęs savo veiklą;

6.2. Projekto teikėjas Paraiškoje arba kituose dokumentuose nepateikė klaidinančios arba melagingos informacijos;

6.3. Projekto teikėjas nebandė gauti konfidencialios informacijos arba daryti įtakos Departamento valstybės tarnautojams ir darbuotojams, Konkurso komisijai;

6.4. Projekto teikėjas yra įvykdęs visus mokesčių ar socialinio draudimo įmokų mokėjimo įsipareigojimus pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus;

6.5. Projekto teikėjo į Projekto įgyvendinimą įtraukti asmenys neturi neišnykusio ar nepanaikinto teistumo už profesinės veiklos pažeidimus;

6.6. Projekto teikėjas įsiteisėjusiu teismo sprendimu nėra pripažintas pažeidusiu sutartį dėl paramos skyrimo iš Europos Sąjungos arba Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.

7. Projektų teikėjai gali teikti Paraiškas individualiai arba kartu su Projekto partneriais.

8. Projekto partneriai turi atitikti tuos pačius reikalavimus kaip ir Projektų teikėjai (šių Nuostatų 6 p.), tačiau nebūtinai turi būti nevyriausybinės organizacijos.

9. Konkursui negali būti teikiami Projektai, kurie:

9.1. pažeidžia Lietuvos Respublikos teisės aktus;

9.2. susiję su psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo, smurto, prievartos, neapykantos kurstymu;

9.3. susiję su psichoaktyviųjų medžiagų saugaus vartojimo propagavimu;

9.4. skirti pelnui gauti.

 

IV. PROJEKTŲ TEIKIMAS KONKURSUI

 

10. Projektą sudaro Paraiška ir kartu su ja teikiami dokumentai.

11. Projektų teikėjai Konkursui pateikia nustatytos formos Paraišką (1 priedas), kuri turi būti užpildyta ir pasirašyta Projekto teikėjo (t.y. Projektą teikiančios nevyriausybinės organizacijos) vadovo ir Projekto vadovo bei patvirtinta Projekto teikėjo antspaudu.

12. Projekto teikėjas kartu su originaliu popieriniu Paraiškos variantu Konkursui pateikia vieną elektroninę laikmeną (ant elektroninės laikmenos turi būti nurodytas Projekto teikėjo pavadinimas) su:

12.1. elektronine Paraiškos versija (doc formatas);

12.2. Projekto teikėjo ir Projekto partnerio (-ių), jei Projektas įgyvendinamas su Projekto partneriu (-iais), aktualiu elektroniniu sertifikuotu registro išrašu (skenuota originalo versija);

12.3. Projekto teikėjo ir Projekto partnerio (-ių), jei Projektas įgyvendinamas su Projekto partneriu (-iais), įstatai (nuostatai) (skenuota originalo versija);

12.4. Projekto teikėjo ir Projekto partnerio (-ių), jei Projektas įgyvendinamas su Projekto partneriu (-iais), vadovų pasirašytos Deklaracijos (2 ir 3 priedai), kad Projekto teikėjas ir/ar Projekto partneris nėra likviduojamas, neturi neįvykdytų socialinio draudimo įmokų mokėjimo įsipareigojimų pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus, Paraiškoje ir kartu su ja teikiamuose dokumentuose nepateikė klaidinančios informacijos, į Projekto įgyvendinimą įtraukti asmenys neturi neišnykusio ar nepanaikinto teistumo už profesinės veiklos pažeidimus, Projekto teikėjas ir/ar Projekto partneris įsiteisėjusiu teismo sprendimu nėra pripažintas pažeidęs sutartį dėl paramos skyrimo iš Europos Sąjungos arba Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų (skenuota originalo versija);

12.5. Asmenų, įtrauktų į Projekto įgyvendinimą, gyvenimo aprašymai (CV) (skenuotos originalų versijos);

12.6. garantiniai raštai dėl papildomo finansavimo / rėmimo iš kitų šaltinių (skenuotos originalų versijos).

13. Popierinis Paraiškos variantas turi būti užpildytas kompiuteriu, lietuvių kalba, sunumeruotais lapais išspausdintas ir tvarkingai susegtas. Ranka užpildytos Paraiškos nebus nagrinėjamos.

14. Projekto teikėjas, vadovaujantis šiais Nuostatais siekdamas gauti lėšų, gali pateikti ne daugiau kaip vieną Projektą.

15. Projektas turi būti pateiktas paštu registruotu laišku, įteiktas pašto kurjerio arba paties Projekto teikėjo ar jo įgalioto asmens.

16. Projektas (Projekto paraiška ir elektroninė laikmena) užklijuotame ir antspauduotame voke, ant kurio turi būti užrašytas tikslus Projekto teikėjo pavadinimas, Projekto teikėjo adresas, žodžiai „Pirminės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos projektų 2014 metais atrankos konkursui“ bei žodžiai ,,Neatplėšti iki vokų atplėšimo procedūros“ (toliau – Vokas), pateikiamas Departamentui (Šv. Stepono g. 27, LT-01312 Vilnius) iki 2014 metų kovo 6 d. 17.00 val.

17. Jeigu Vokas teikiamas registruotu paštu, ant Voko pašto spaude nurodyta data negali būti vėlesnė nei 2014 metų kovo 6 d.

18. Vokai, išsiųsti ar atnešti į Departamentą po Nuostatų 16 punkte nustatytos datos, ar kitais nei Nuostatų 15 punkte nurodytais būdais, yra neregistruojami ir nevertinami.

19. Departamento atstovas, atsakingas už gautą korespondenciją, registruoja Vokus ir perduoda neatplėštus Departamento direktoriaus įsakymu sudarytos Projektų 2014 metais atrankos Konkurso komisijos (toliau – Komisija) sekretoriui.

20. Projekto teikėjai gali pateikti klausimus dėl Projektų pateikimo reikalavimų bei dokumentų pildymo raštu, elektroninio pašto adresu vida.leoniene@ntakd.lt, telefonu 8 706 63194. Į raštu arba el. paštu pateiktus klausimus Departamentas atsako per 3 darbo dienas.

21. Projekto teikėjai klausimus raštu gali pateikti likus ne mažiau kaip 5 darbo dienoms iki galutinio Paraiškų priėmimo termino.


 

V. PROJEKTŲ TRUKMĖ IR  PROJEKTŲ FINANSAVIMO APRIBOJIMAI

 

22. Projektai įgyvendinami nuo Projekto finansavimo ir įgyvendinimo sutarties (toliau – Sutartis) pasirašymo dienos iki 2014 metų gruodžio 15 d.

23. Departamento skiriama suma vienam Projektui finansuoti negali viršyti 10 000 (dešimties tūkstančių) litų.

24. Projekto partneris negali finansuoti Projekto įgyvendinimo, jis gali prisidėti prie Projekto veiklų įgyvendinimo kitais būdais (pvz., suteikti patalpas, teikti paslaugas ir kt.).

 

VI. PROJEKTŲ VERTINIMO IR ATRANKOS ORGANIZAVIMAS

 

25. Projektus vertina Departamento direktoriaus įsakymu sudaryta Komisija, kuri savo darbe vadovaujasi šiais Nuostatais, Departamento direktoriaus įsakymu patvirtintu Komisijos darbo reglamentu, kitais teisės aktais, efektyvaus ir taupaus lėšų naudojimo bei veiklos skaidrumo principais.

26. Komisijos darbo forma – posėdis. Komisijos darbui vadovauja ir posėdžiams pirmininkauja Komisijos pirmininkas, jam nesant – Komisijos pirmininko pavaduotojas. Komisijos posėdžiai protokoluojami.

27. Komisijos posėdis laikomas teisėtu, jeigu jame dalyvauja ne mažiau kaip 2/3 Komisijos narių.

28. Projekto vertinimas susideda iš šių dalių:

28.1. Projekto turinio atitikimas privalomoms Konkurso sąlygoms: paskirtis ir dokumentai (ar Projektas skirtas pirminės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos vykdymui, ar Projekto tikslinė grupė yra vaikai, ar Projekto teikėjas, pateikė ne daugiau kaip vieną Projektą, ar pateikti visi reikalingi su Projektu susiję dokumentai, nurodyti šių Nuostatų reikalavimuose);

28.2. Projekto turinys (Projekto partneriai; Projekto tikslai ir uždaviniai; Projekto veiklos; metodai, laukiami rezultatai, viešinimas);

28.3. lėšų planavimas;

28.4. papildomi balai skiriami už Projekto atitikimą Nuostatų II skyriuje nustatytiems prioritetams.

29. Jei pateiktas Projektas neatitinka Nuostatuose keliamų reikalavimų, jis gali būti nevertinamas.

30. Komisijos nariai Projektus vertina balais, (nuo 0 iki 4), atsakydami į Projekto individualaus vertinimo formoje pateikiamus klausimus. Maksimali Projektui skiriama balų suma - 64 balai.

31. Galimi penki atsakymai į klausimus:

31.1. visiškai taip (atsakymo vertė 4 balai);

31.2. daugiau taip (atsakymo vertė 3 balai);

31.3. iš dalies taip (atsakymo vertė 2 balai);

31.4. daugiau ne (atsakymo vertė 1 balas);

31.5. visiškai ne (atsakymo vertė 0 balų).

32. Komisija raštu įvertina jiems paskirtus vertinti Projektus ir teikia siūlymą Departamento direktoriui dėl Projektams finansuoti skirtų valstybės biudžeto lėšų paskirstymo. Komisijos siūlymas Departamento direktoriui yra rekomendacinio pobūdžio.

33. Departamento direktorius ne vėliau kaip per 5 darbo dienas priima sprendimą dėl Projektams finansuoti skiriamų valstybės biudžeto lėšų ir įformina jį įsakymu bei skelbia Departamento interneto svetainėje (www.ntakd.lt).

34. Departamentas raštu ar elektroniniu paštu praneša laimėjusių Projektų teikėjams apie Konkurso rezultatus.

 

VII. LĖŠŲ SKYRIMAS KONKURSĄ LAIMĖJUSIEMS PROJEKTAMS ĮGYVENDINTI, PROJEKTŲ VYKDYMAS IR KONTROLĖ

 

35. Departamentas valstybės biudžeto lėšas skiria Konkursą laimėjusiems Projektams.

36. Valstybės biudžeto lėšomis negali būti finansuojamos Projektų išlaidos, skirtos:

36.1. ilgalaikiam turtui (turtas, kuris skirtas prekėms gaminti, paslaugoms teikti, nuomoti ar administraciniams tikslams, numatomas naudoti ilgiau nei vienerius metus ir kurio įsigijimo (pasigaminimo) savikaina yra didesnė kaip 1000 litų) įsigyti;

36.2. gamybiniam bei ūkiniam inventoriui ir reikmenims, nurodytiems Ilgalaikio turto nusidėvėjimo (amortizacijos) minimaliuose ir maksimaliuose ekonominiuose normatyvuose, patvirtintuose Lietuvos Respublikos ekonomikos ministerijos 1993 m. gruodžio 17 d. raštu Nr. 21-7-3294 ir Lietuvos Respublikos finansų ministerijos 1993 m. gruodžio 22 d. raštu Nr. 95N, kurių vertė iki 1000 litų, įsigyti;

36.3. patalpų ir kito ilgalaikio turto nuomai, remontui, rekonstrukcijai ir statybai;

36.4. komunalinių paslaugų (šildymas, vandentiekis ir kanalizacija, elektros energija) apmokėjimui;

36.5. įsiskolinimams padengti;

36.6. Projekto parengiamajam etapui (parengiamojo etapo išlaidos, susijusios su veikla, vykdyta prieš pateikiant Projektą Konkursui);

36.7. Projektui įgyvendinti už Lietuvos Respublikos ribų.

36.8. metodinės ar/ir informacinės medžiagos (su)kūrimui bei leidybai (maketavimui, redagavimui, spausdinimui).

37. Projekto vadovo ir Projekto finansininko darbo apmokėjimui gali būti skiriama ne daugiau kaip 5 proc. Projektui skiriamos sumos.

38. Departamentas ir kiekvienas Konkursą laimėjęs Projekto teikėjas (toliau – Projekto vykdytojas) pasirašo Sutartį (4 priedas).

39. Projektų vykdytojai, prieš pasirašydami Sutartį, pateikia pasirašytą ir atsižvelgiant į Departamento skiriamą Projektui įgyvendinti valstybės biudžeto lėšų sumą patikslintą Projekto įgyvendinimo veiklos planą 2014 m. (Sutarties 1 priedas) ir Projekto sąmatą 2014 m. (Sutarties 2 priedas). Projekto įgyvendinimo veiklos planas 2014 m. ir Projekto sąmata 2014 m. yra neatsiejamos Sutarties dalys. Esant būtinybei, Projekto įgyvendinimo veiklos planas 2014 m. ir Projekto sąmata 2014 m. koreguojami tik raštiškai suderinus su Departamentu.

40. Pasirašius Sutartį, Projektų vykdytojams valstybės biudžeto lėšos pervedamos kas ketvirtį (ateinantiems Projekto įgyvendinimo ketvirčiams) gavus ir įvertinus Projekto vykdytojo Mokėjimo paraišką (5 priedas) bei Nuostatų 46 punkte numatytus dokumentus.

41. Projektui įgyvendinti skirtos valstybės biudžeto lėšos turi būti naudojamos Projekto įgyvendinimo veiklos plane 2014 m. nurodytoms veikloms.

42. Projektams įgyvendinti skirtos valstybės biudžeto lėšos negali būti naudojamos veikloms, kurios yra finansuojamos iš kitų valstybės biudžeto, savivaldybės biudžeto lėšų, Jungtinių Tautų, Europos Sąjungos struktūrinių fondų.

43. Projektų vykdytojai:

43.1. privalo naudoti Projektui įgyvendinti skirtas valstybės biudžeto lėšas teisėtai, racionaliai ir pagal paskirtį, Sutartyje numatytomis sąlygomis;

43.2. už Projektui įgyvendinti skirtų valstybės biudžeto lėšų netinkamą panaudojimą atsako Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka;

43.3. Departamentui pareikalavus privalo pateikti papildomus dokumentus, susijusius su Projektų įgyvendinimu;

43.4. privalo viešinti Projektą;

43.5. privalo baigti Projekto įgyvendinimą iki 2014 m. gruodžio 15 d.

44. Departamentas pagal kompetenciją teikia Projektų vykdytojams reikalingą dalykinę ir metodinę pagalbą, susijusią su Projekto įgyvendinimu.

45. Departamentas:

45.1. kontroliuoja, ar Projektų vykdytojai laikosi Sutartyje bei Nuostatuose nustatytų įsipareigojimų;

45.2. esant būtinybei, turi teisę reikalauti iš Projektų vykdytojų papildomų dokumentų, susijusių su Projektų įgyvendinimu;

45.3. turi teisę vykti į Projektų įgyvendinimo vietas vertinti Projektų įgyvendinimą surašant Projekto įgyvendinimo patikrinimo vietoje aktą (6 priedas);

45.4. atlikti Projektų įgyvendinimo ir Projektams skirtų valstybės biudžeto lėšų panaudojimo vertinimą;

45.5. sumažinti ateinančio ketvirčio Projektui įgyvendinti skirtas valstybės biudžeto lėšas arba visai jų neskirti, kai valstybės biudžeto lėšos buvo nepanaudotos ar panaudotos netinkamai;

45.6. pareikalauti sugrąžinti valstybės biudžeto lėšas, jei Projekto vykdytojas nevykdo Sutarties ar netinkamai ją vykdo.

 

 

VIII. ATSISKAITYMAS UŽ PROJEKTO ĮGYVENDINIMĄ IR GAUTŲ LĖŠŲ PANAUDOJIMĄ

 

46. Projekto vykdytojai už Projektui įgyvendinti skirtas valstybės biudžeto lėšas atsiskaito Departamentui iki kito ketvirčio pirmojo mėnesio 4 d. (o Projektui pasibaigus - iki 2014 m. gruodžio 20 d.), pateikdami skenuotas šių dokumentų kopijas:    

46.1. Pirminės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos Projekto veiklos ataskaitos (7 priedas);

46.2. dokumentų, pateisinančių patirtas išlaidas Projektui įgyvendinti;

46.3. Projekto sąmatos įvykdymo (ketvirčio, Projektą įvykdžius – viso Projekto vykdymo laikotarpio) ataskaitos (8 priedas).

47. Apskaitos dokumentuose, pateisinančiuose Projekto įgyvendinimo išlaidas, turi būti nurodytas finansavimo šaltinis.

48. Projektų vykdytojams, atsiskaitant už praėjusį ketvirtį nepateikusiems ar laiku nepateikusiems Nuostatų 46 punkte numatytų dokumentų, valstybės biudžeto lėšos nebus pervedamos, o naujos Mokėjimo paraiškos finansinei paramai gauti nebus svarstomos.

49. Projektų vykdytojai iki 2014 m. gruodžio 20 d. į valstybės biudžeto sąskaitą privalo grąžinti Projekto įgyvendinimui skirtas valstybės biudžeto lėšas, jei:

49.1. nevykdė ar netinkamai vykdė Sutartimi prisiimtus įsipareigojimus;

49.2. nepanaudojo Projektui įgyvendinti skirtų valstybės biudžeto lėšų ar panaudojo netinkamai.

 

IX. PROJEKTŲ VIEŠINIMAS

 

50. Projekto vykdytojas privalo viešinti, kad Projekto įgyvendinimas finansuojamas iš valstybės biudžeto lėšų, ir viešai skelbti apie įgyvendinamas Projekto veiklas, kad tikslinės grupės ir visuomenė daugiau sužinotų apie Projekto rezultatus.

 

X. SKUNDŲ NAGRINĖJIMAS

 

51. Departamento direktoriaus sprendimas dėl Projekto finansavimo / nefinansavimo gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

___________________

Pakeitimai:

 

1.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, Įsakymas

Nr. T1-72, 2014-02-17, paskelbta TAR 2014-02-18, i. k. 2014-01727

Dėl Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktoriaus 2014 m. vasario 6 d. įsakymo Nr. T1-65 "Dėl Pirminės psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos projektų 2014 metais atrankos konkurso nuostatų patvirtinimo" pakeitimo