Suvestinė redakcija nuo 2023-07-21

 

Įsakymas paskelbtas: TAR 2022-07-22, i. k. 2022-16000

 

 

ŠILALĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS

DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL ŠILALĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS 2022–2024 METŲ KORUPCIJOS PREVENCIJOS PLANO PATVIRTINIMO

 

2022 m. liepos 22 d. Nr. DĮV-575

Šilalė

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 29 straipsnio 8 dalies 2 punktu, Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymo 7 straipsnio 1 dalies 4 punktu ir 4 dalimi, įgyvendindamas Lietuvos Respublikos nacionaline kovos su korupcija 2015–2025 metų programą, patvirtintą Lietuvos Respublikos Seimo 2015 m. kovo 10 d. nutarimu Nr. XII-1537 „Dėl Lietuvos Respublikos nacionalinės kovos su korupcija 2015–2025 metų programos patvirtinimo“,  vykdydamas Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriaus 2021 m. gruodžio 28 d. įsakymą Nr. 2-283 „Dėl Korupcijos prevencijos veiksmų planų, jų projektų ir planų įgyvendinimo vertinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ :

1. T v i r t i n u Šilalės rajono savivaldybės 2022–2024 metų korupcijos prevencijos planą (pridedama).

2.  P a v e d u Šilalės rajono savivaldybės administracijos Veiklos administravimo skyriui šį įsakymą paskelbti Teisės aktų registre ir Šilalės rajono savivaldybės interneto svetainėje www.silale.lt bei supažindinti su šiuo įsakymu visus Šilalės rajono savivaldybės administracijos struktūrinių  padalinių, neįeinančius į struktūrinius padalinius ir filialų – seniūnijų darbuotojus.

Šis įsakymas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka Lietuvos administracinių ginčų komisijos Klaipėdos apygardos skyriui (H. Manto g. 37, 92236 Klaipėda) arba Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmams (Galinio Pylimo g. 9, 91230 Klaipėda) per vieną mėnesį nuo šio įsakymo paskelbimo dienos.

 

 

 

Administracijos direktorius                                                                  Gedeminas Sungaila

 


 

PATVIRTINTA

Šilalės rajono savivaldybės administracijos

direktoriaus  2022 m. liepos 22 d.

įsakymu Nr. DĮV-575

 

 

ŠILALĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS 2022–2024 METŲ

KORUPCIJOS PREVENCIJOS VEIKSMŲ PLANAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Šilalės rajono savivaldybės 2022–2024 metų korupcijos prevencijos veiksmų planas (toliau – Planas) parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymu, Lietuvos Respublikos nacionaline kovos su korupcija 2015–2025 metų programa, patvirtinta Lietuvos Respublikos Seimo 2015 m. kovo 10 d. nutarimu Nr. XII-1537 „Dėl Lietuvos Respublikos nacionalinės kovos su korupcija 2015–2025 metų programos patvirtinimo“. Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriaus 2021 m. gruodžio 28 d. įsakymu Nr. 2-283 „Dėl Korupcijos prevencijos veiksmų planų, jų projektų ir planų įgyvendinimo vertinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ ir kitais teisės aktais, reglamentuojančiais korupcijos prevencijos veiklą. Taip pat atsižvelgta į Lietuvos Respublikos vietos savivaldos ir Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymų nuostatas.

2. Plano tikslas – užtikrinti korupcijos prevenciją Šilalės rajono savivaldybėje (toliau –savivaldybė),  Savivaldybės biudžetinėse ir viešosiose įstaigose bei Savivaldybės įmonėse, siekti kompleksiškai šalinti neigiamas sąlygas, skatinančias korupcijos atsiradimą, siekti asmenis atgrasinti nuo korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų darymo bei kitų veiksmų, kurie didina korupcijos sklaidą Savivaldybėje, atlikimo.

3. Plano strateginės kryptys yra – korupcijos prevencija, t. y. veiksminga ir kryptinga korupcijos prevencijos priemonių sistema, orientuota į korupcijos atsiradimo ir plėtojimo prielaidų šalinimą, ir antikorupcinis švietimas, t. y. antikorupcinės kultūros plėtojimas, į antikorupcinę veiklą įtraukiant visuomenę, skatinti nepakantumą korupcijai bei didinti visuomenės pasitikėjimą Savivaldybės institucijomis, biudžetinėmis ir viešosiomis įstaigomis bei kontroliuojamomis įmonėmis.

4. Planas parengtas trejiems metams, nustato korupcijos prevencijos priemones, jų įgyvendinimo terminus ir vykdytojus.

5. Plano įgyvendinimo vykdymą kontroliuoja Administracijos direktorius bei Savivaldybės tarybos sprendimu sudaryta Savivaldybės Antikorupcijos komisija.

6.  Plane vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip apibrėžtos Korupcijos prevencijos įstatyme ir kituose teisės aktuose.

7. Planą įsakymu tvirtina Savivaldybės administracijos direktorius.

 

II SKYRIUS

APLINKOS ANALIZĖ

 

8. Korupcija yra viena iš nacionalinių grėsmių valstybei ir tuo pačiu vienas iš pavojingiausių socialinių reiškinių, keliantis grėsmę žmogaus teisėms, demokratijai ir teisinei valstybei, iškreipiantis socialinį teisingumą, sąžiningą konkurenciją, verslo sąlygas, mažinantis ekonomikos augimą, keliantis pavojų valstybės valdymui, savivaldybės institucijų ir įstaigų stabilumui ir visuomenės moralei. Korupcija sietina su pernelyg dideliu biurokratijos ir reglamentavimo mastu, sprendimų diskrecijos ir atskaitingumo pusiausvyros nebuvimu.

9. Savivaldybės administracijoje veikia antikorupcinius teisės aktus atitinkanti korupcijos prevencijos sistema – vykdomi teisės aktų reikalavimai, vyksta antikorupcinis švietimas ir informavimas.

10. Antikorupcijos švietimui vykdyti buvo pasirinktos šios priemonės:

10.1. Išliekamosios korupcijos prevencijos mokamosios medžiagos kūrimas (vaizdo klipai,

internetiniai žaidimai, viktorinos ir pan.).

10.2. Organizuoti Savivaldybės ir jai pavaldžių įstaigų vadovų / darbuotojų

mokymai antikorupcijos temomis, bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba.

11. Savivaldybės administracijoje atlikus korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymą pasirinktose srityse, šios korupcijos pasireiškimo tikimybės išvados perduodamos Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybai.

12. Savivaldybės interneto svetainėje https://silale.lt/ korupcijos prevencijai skirtame skyriuje skelbiama Savivaldybės Antikorupcijos komisijos sudėtis, jos atliktų tyrimų sprendimų nutarimai, korupcijos prevencijos veiksmų planas, jo įgyvendinimo priemonių planas, šio plano įgyvendinimo metinės ataskaitos, taip pat informacija dėl pranešimų apie korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas ar pasiūlymų korupcijos prevencijos klausimais pateikimą, atsakingus už korupcijos prevenciją asmenis bei kita aktuali informacija.

 

III SKYRIUS

VEIKSMŲ PLANO TIKSLAI, UŽDAVINIAI

 

13. Plano strateginis tikslas yra užtikrinti veiksmingą ir kryptingą korupcijos prevencijos priemonių vykdymo koordinavimą, korupcijos kontrolės tęstinumą, padidinti skaidrumą, atvirumą, kelti visuomenės korupcinį sąmoningumą.

14. Pirmasis plano tikslas – nustatyti priežastis korupcijai pasireikšti Savivaldybės institucijose, įmonėse ir įstaigose

15.  Uždaviniai pirmajam tikslui pasiekti:

15.1. nustatyti veiklos sritis, kuriose yra didelė korupcijos pasireiškimo tikimybė;

15.2. užtikrinti, kad visose Savivaldybės institucijose, jai pavaldžiose įmonėse ir įstaigose būtų paskirti asmenys, atsakingi už korupcijos prevenciją;

15.3. užtikrinti veiksmingą, kryptingą ir ilgalaikį korupcijos prevencijos priemonių įgyvendinimą bei kontrolę Savivaldybės institucijose, įmonėse ir įstaigose.

16. Antrasis plano tikslas – siekti didesnio Savivaldybės institucijų, įmonių ir įstaigų veiklos sprendimų ir procedūrų skaidrumo, viešumo ir atskaitingumo visuomenei.

17. Uždaviniai antrajam tikslui pasiekti:

17.1. Uždavinys  – gerinti administracinių ir viešųjų paslaugų teikimo, administravimo kokybę, viešumą ir atskaitingumą visuomenei;

17.2. nustatyti Savivaldybės gyventojų, Savivaldybės institucijų, įmonių ir įstaigų valstybės tarnautojų bei darbuotojų požiūrį į korupciją, įvertinant antikorupcinį potencialą;

17.3. užtikrinti kokybišką norminių teisės aktų projektų antikorupcinį vertinimą ir jų viešinimą;

17.4. vykdyti Savivaldybės institucijų, įmonių ir įstaigų darbuotojų bei Savivaldybės gyventojų antikorupcinį švietimą;

17.5. skelbti viešai informaciją apie Plano priemonių vykdymą ir kitą su korupcijos prevencija susijusią informaciją.

18. Trečiasis plano tikslas – užtikrinti skaidrų atliekamų darbų, prekių ir paslaugų viešųjų pirkimų vykdymą.

19. Uždaviniai trečiajam tikslui pasiekti:

19.1. siekti, kad Savivaldybės institucijose, įmonėse ir įstaigose būtų vykdoma viešųjų ir privačių interesų derinimo prevencija;

19.2. siekti, kad daugiau viešųjų pirkimų vyktų per Centrinę perkančiąją organizaciją (CPO);

19.3. sustiprinti viešųjų pirkimų priežiūrą, rengti ir įgyvendinti papildomas prevencines priemones, kurios leistų sumažinti korupcijos pasireiškimo tikimybę įvairiuose viešųjų pirkimų etapuose.

 

IV SKYRIUS

VEIKSMŲ PLANO ĮGYVENDINIMAS, FINANSAVIMAS, STEBĖSENA, VERTINIMAS, ATSKAITOMYBĖS KONTROLĖ, KEITIMAS, PAPILDYMAS IR ATNAUJINIMAS

 

20. Už valstybės antikorupcinės politikos įgyvendinimą Savivaldybėje, metodinės pagalbos teikimą korupcijos prevencijos srityje pagal kompetenciją atsako Savivaldybės meras, Administracijos direktorius ir Antikorupcijos komisija.

21. Už korupcijos prevenciją atsako Savivaldybės administracijos direktorius (jo nesant Administracijos direktoriaus pavaduotojas), visų Savivaldybės administracijos struktūrinių padalinių vadovai, Savivaldybės administracijos seniūnijų seniūnai.

22. Plano priemonių vykdytojai yra Savivaldybės administracijos skyrių vedėjai, valstybės tarnautojai ir darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis, kiti Plano įgyvendinimo priemonių plane nurodyti asmenys.

23. Už Plano priemonių įgyvendinimo koordinavimą ir kontrolę atsakingas Savivaldybės administracijos valstybės tarnautojas, kuriam yra pavesta vykdyti korupcijos prevenciją ir kontrolę bei Antikorupcijos komisija.

24. Plano įgyvendinimo priemonių vykdytojai per mėnesį nuo jiems priskirtos Plano įgyvendinimo priemonės įvykdymo termino pabaigos pateikia už Plano įgyvendinimo koordinavimą ir kontrolę atsakingam Savivaldybės administracijos valstybės tarnautojui informaciją apie priemonių įgyvendinimo eigą ir pasiektus rezultatus.

25. Savivaldybės administracijos Centralizuotas vidaus audito skyrius Planą gali vertinti ekonomiškumo, efektyvumo ir rezultatyvumo požiūriu.

26. Planas finansuojama iš patvirtintų bendrųjų Savivaldybės biudžeto asignavimų ir kitų finansavimo šaltinių.

27. Prireikus atskiroms korupcijos prevencijos priemonėms įgyvendinti gali būti numatytas papildomas finansavimas.

 

V SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

28. Plane yra nustatomos korupcijos prevencijos priemonės, vykdytojai, vykdymo terminai, laukiami rezultatai, įgyvendinimo vertinimo rodikliai ir finansavimas.

29. Savivaldybės institucijos, įstaigos ir įmonės, bendruomenės, nevyriausybinės organizacijos, visi suinteresuoti juridiniai ir fiziniai asmenys gali teikti pasiūlymus Savivaldybės administracijai ir  Antikorupcijos komisijai dėl Plano pakeitimo ar papildymo.

30. Atsižvelgiant į antikorupcinių teisės aktų pakeitimus, kompetentingų institucijų ir asmenų  išvadas ir rekomendacijas, sociologinių tyrimų rezultatus, kitą reikšmingą informaciją, Planas gali būti keičiama Savivaldybės tarybos sprendimu.

31. Plano įgyvendinimo ataskaita viešai paskelbiama Savivaldybės interneto svetainėje https://silale.lt/.

 

_____________________________

 

part_4d2e9daa045c4840a6a505023a1b3dea_end


 

Šilalės rajono savivaldybės korupcijos

2022–2024 metų veiksmų plano

priedas

 

ŠILALĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS 2022–2024 METŲ KORUPCIJOS PREVENCIJOS VEIKSMŲ PLANO PRIEMONĖS

 

Eil. Nr.

Priemonės pavadinimas

Atsakingas

asmuo

Vykdymo

laikas

 

Laukiamo rezultato vertimo kriterijai

1.

Parengti ir Šilalės rajono savivaldybės (toliau –savivaldybė)  interneto svetainėje skelbti patvirtintą Korupcijos prevencijos veiksmų planą 2022–2024 metams.

Savivaldybės specialistas, atsakingas už korupcijos prevenciją

2022 m. III

ketv.

Paskelbtas korupcijos prevencijos veiksmų planas Savivaldybės interneto svetainėje. Esant poreikiui.

2.

2022–2024 m. korupcijos prevencijos veiksmų plano įgyvendinimo rezultatų skelbimas.

Savivaldybės specialistas, atsakingas už korupcijos prevenciją

Kasmet, pasibaigus pusmečiui, per 15 k. d.

Pateikiami, kokie veiksmai buvo atlikti ir kokie rezultatai pasiekti įgyvendinant korupcijos prevencijos veiksmų planą. Rezultatai skelbiami Savivaldybės interneto svetainėje. Ataskaita teikiama kiekvienais metais.

3.

Atnaujintas pagal poreikį savivaldybės 2022–2024 m. korupcijos prevencijos veiksmų planas.

Savivaldybės specialistas, atsakingas už korupcijos prevenciją,

Antikorupcijos komisija

Kasmet I ketv.

Prevencijos veiksmų planas gali būti atnaujinamas visą jo įgyvendinimo laikotarpį. Skelbiamas Savivaldybės interneto svetainėje. Esant poreikiui.

4.

Supažindinti darbuotojus su korupcijos prevencijos veiksmų planu 2022–2024 metams.

Savivaldybės specialistas, atsakingas už korupcijos prevenciją

2022 m. III

ketv.

Pateikiamas korupcijos prevencijos veiksmų planas, sistemingai diegiama informacija apie jo įgyvendinimą. Savivaldybės darbuotojai įgis daugiau žinių apie korupcijos žalą valstybei ir visuomenei. Informuoti ir supažindinti  Savivaldybės  darbuotojai. Supažindinta 100% Savivaldybės darbuotojų.

5.

Dalyvauti mokymuose ir seminaruose korupcijos prevencijos klausimais.

Savivaldybės specialistas, atsakingas už korupcijos prevenciją,

Antikorupcijos komisija

Pagal poreikį 2022–2024 m.

 

Kasmet dalyvauti mokymuose korupcijos prevencijos klausimais, tai leis racionaliau atlikti teisės aktuose nustatytas antikorupcines procedūras, parengti efektyvesnes korupcijos prevencijos priemones, organizuoti ir vykdyti šių priemonių įgyvendinimą ir kontrolę. Dalyvauta 100% komisijos narių.

6.

Sudaryti sąlygas savivaldybės darbuotojams dalyvauti mokymuose ir seminaruose korupcijos prevencijos klausimais.

Savivaldybės specialistas, atsakingas už korupcijos prevenciją, ir Administracijos direktorius

Pagal poreikį 2022–2024 m.

 

Pagerės žinių kokybė apie korupcijos prevenciją, bendruomenės nariai suvoks korupcijos žalą, bus motyvuoti skaidriai vykdyti veiklą. Dalyvauta 50% savivaldybės darbuotojų.

7.

Informuoti (priminti) darbuotojus apie viešųjų ir privačių interesų deklaravimą, jų svarbą ir būtinybę.

Savivaldybės specialistas, atsakingas už korupcijos prevenciją

Pagal poreikį 2022–2024 m.

 

Kontroliuojami privatūs interesai.

Informuoti 100% savivaldybės darbuotojų.

8.

Korupcijos pasireiškimo tikimybės vertinimas.

Savivaldybės specialistas, atsakingas už korupcijos prevenciją

2022–2024 m. III ketvirtį

Įvertinta korupcijos pasireiškimo tikimybė, identifikuoti korupcijos rizikos Savivaldybės veiklos srityse ir jiems šalinti taikomos konkrečios korupcijos prevencijos priemonės.

9.

Rengti darbuotojų apklausas dėl atsparumo korupcijai.

Savivaldybės specialistas, atsakingas už korupcijos prevenciją,

Kasmet

 

Įvertinta korupcijos pasireiškimo tikimybė, nustatytas Savivaldybės darbuotojų atsparumo korupcijai lygis.

Apklausta 70% Savivaldybės darbuotojų.

10.

Savivaldybės internetinės svetainės skilties „Korupcijos prevencija“ informacijos atnaujinimas.

Savivaldybės specialistas, atsakingas už korupcijos prevenciją, Veiklos administravimo skyrius

Nuolat

Savivaldybės darbuotojų švietimas, siekiant sumažinti korupcijos pasireiškimo riziką.

Supažindinta 100% Savivaldybės darbuotojų.

11.

Pažeidimų tyrimas. Sudaryti sąlygas ir galimybes darbuotojams bei kitiems asmenims pranešti apie korupcijos atvejus bei suinteresuotoms šalims teikti siūlymus dėl korupcijos prevencijos priemonių.

Savivaldybės specialistas, atsakingas už korupcijos prevenciją,

Antikorupcijos komisija

Gavus

skundą

 

Pranešti Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybai apie galimą korupcinę veiką, nedelsiant informuoti Savivaldybės administracijos direktorių. Pranešta STT 100% gautų pranešimų apie galimą korupcinę veiklą.

12.

Dovanų politika. Nustatyti dovanų ar paslaugų pagal tarptautinį protokolą ar tradicijas, taip pat reprezentacijai skirtų dovanų teikimo ir gavimo politiką ir tvarką.

Savivaldybės specialistas, atsakingas už korupcijos prevenciją, Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyrius, Centralizuotos buhalterinės apskaitos skyrius

2022 m. III–IV ketvirčiai

Parengta, patvirtinta tvarka, gautų dovanų įstaigoje registravimas, įvertinimas ir apskaitymas, supažindinti Savivaldybės darbuotojai.

Supažindinta 100% Savivaldybės darbuotojų.

13.

Rengti teisės aktų projektų antikorupcinius vertinimus.

Savivaldybės specialistas, atsakingas už korupcijos prevenciją

Baigiantis mėnesiui

Parengti pažymas, kuriose atsispindėtų antikorupcinis vertinimas.

Atlikta 100% pateiktų teisės aktų antikorupcinių vertinimų.

14.

Pranešėjų apsaugos užtikrinimas. Parengti Pranešėjų apsaugos užtikrinimo tvarkos aprašą ir organizuoti jo užtikrinimą.

Savivaldybės specialistas, atsakingas už korupcijos prevenciją

2022 m.

III ketv.

Parengtas ir patvirtintas Pranešėjų apsaugos užtikrinimo tvarkos ir organizavimo aprašas, organizuotas užtikrinimo įgyvendinimas, supažindinti darbuotojai.

Supažindinta 100% darbuotojų.

15.

Antikorupcinio švietimo programos parengimas, koordinavimas ir įgyvendinimo užtikrinimas.

Savivaldybės specialistas, atsakingas už korupcijos prevenciją

Pagal poreikį 2022–2024 m.

 

Vykdomas antikorupcinis švietimas, darbuotojų informavimas ir supažindinimas su priemonėmis pagal parengtą ir skelbiamą antikorupcinio švietimo programą. Supažindinta 50% visų darbuotojų.

16.

Turto ir pajamų deklaravimas. Informuoti (priminti) darbuotojams apie turto ir pajamų deklaravimo svarbą ir būtinybę.

Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyrius

Pagal poreikį 2022–2024 m.

 

Parengtos turto ir pajamų deklaravimo gairės, skirtos informuoti ir priminti Savivaldybės darbuotojams.

Informuota 100% priimtų darbuotojų.

17.

Tapti Skaidrumo akademijos nariu.

Savivaldybės specialistas, atsakingas už korupcijos prevenciją,

Antikorupcijos komisija

Nuo 2022 m.

Įgyta gerosios praktikos patirtis kuriant korupcijai atsparią aplinką.

18.

Antikorupcinės aplinkos kūrimas Savivaldybėje.

Savivaldybės administracija,

Antikorupcijos komisija

2022–2024 m.

Vykdomas antikorupcinis švietimas, sukuriant antikorupcinę aplinką Savivaldybėje.

_____________________

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Šilalės rajono savivaldybės administracija, Įsakymas

Nr. DĮV-465, 2023-07-20, paskelbta TAR 2023-07-20, i. k. 2023-14881

Dėl Šilalės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2022 m. liepos 22 d. įsakymo Nr. DĮV-575 „Dėl Šilalės rajono savivaldybės 2022–2024 metų korupcijos prevencijos plano patvirtinimo” pakeitimo

 

 

part_3d669941c48b4a81a20d343fa15ab395_end