Suvestinė redakcija nuo 2017-09-15 iki 2018-03-27

 

Įsakymas paskelbtas: TAR 2017-03-10, i. k. 2017-04089

 

 

 

ŠIAULIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS

DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL NUOLATINĖS  ŠIAULIŲ RAJONO TRADICINIŲ RELIGINIŲ BEDNRUOMENIŲ IR BENDRIJŲ RĖMIMO LĖŠOMS PANAUDOTI KOMISIJOS SUDARYMO IR NUOSTATŲ TVIRTINIMO

 

2017 m. kovo 9 d. Nr. A-290

Šiauliai

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi, 29 straipsnio 8 dalies 2 punktu, Šiaulių rajono tradicinių religinių bendruomenių ir bendrijų  rėmimo nuostatų, patvirtintų Šiaulių rajono savivaldybės tarybos 2017 m. vasario 21 d. sprendimu Nr. T-47 „Dėl Šiaulių rajono tradicinių religinių bendruomenių ir bendrijų rėmimo nuostatų patvirtinimo“, 21 punktu:

1. S u d a r a u tokios sudėties nuolatinę Šiaulių rajono tradicinių religinių bendruomenių ir bendrijų rėmimo lėšoms panaudoti komisiją:

Pirmininkė – Audronė Birutienė, Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Ekonomikos ir verslo plėtros skyriaus vedėja.

Pavaduotoja – Renata Ulvydienė, Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Ekonomikos ir verslo plėtros skyriaus vyriausioji specialistė.

Sekretorė – Violeta Bučinskytė, Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Ekonomikos ir verslo plėtros skyriaus vyriausioji specialistė.

Nariai:

Evaldas Gudas, Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Teisės ir personalo administravimo skyriaus vyriausiasis specialistas;

Adolfas Skėrys, Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Finansų skyriaus vyriausiasis specialistas;

Tomas Vaitkus, Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas;

Vytautas Kirkutis, Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir paveldosaugos skyriaus, Paveldosaugos ir turizmo poskyrio vyriausiasis specialistas.

Punkto pakeitimai:

Nr. A-1317, 2017-09-14, paskelbta TAR 2017-09-14, i. k. 2017-14657

 

2. T v i r t i n u Nuolatinės Šiaulių rajono tradicinių religinių bendruomenių ir bendrijų rėmimo lėšoms panaudoti komisijos nuostatus (pridedama).

Šis įsakymas skelbiamas Teisės aktų registre ir gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

 

Administracijos direktorius                                                                             Gipoldas Karklelis

 

PATVIRTINTA

Šiaulių rajono savivaldybės administracijos

direktoriaus 2017 m. kovo 9 d.

įsakymu Nr. A-290

 

NUOLATINĖS ŠIAULIŲ RAJONO TRADICINIŲ RELIGINIŲ BENDRUOMENIŲ IR BENDRIJŲ RĖMIMO LĖŠOMS PANAUDOTI KOMISIJOS NUOSTATAI

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Nuolatinės Šiaulių rajono tradicinių religinių bendruomenių ir bendrijų rėmimo lėšoms panaudoti komisijos nuostatai (toliau – Nuostatai) reglamentuoja nuolatinės Šiaulių rajono tradicinių religinių bendruomenių ir bendrijų rėmimo lėšoms panaudoti komisijos (toliau – Komisija) funkcijas, teises ir pareigas, darbo organizavimą.

2. Komisijos tikslas – pagal kompetenciją koordinuoti tradicinių religinių bendruomenių ir bendrijų rėmimo programos lėšų panaudojimą bei spręsti šių lėšų paskirstymą.

3. Komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, kitais teisės aktais bei šiais Nuostatais.

4. Komisijos išvados yra rekomendacinio pobūdžio.

 

II SKYRIUS

KOMISIJOS SUDĖTIS IR FUNKCIJOS

 

5. Komisiją sudaro 6 nariai. Komisija gali kviesti į posėdžius dalyvauti stebėtojų teisėmis ir kitus asmenis, tačiau jie nedalyvauja Komisijai priimant sprendimus.

6. Komisija sudaroma ir Komisijos sekretorius skiriamas Administracijos direktoriaus įsakymu. Komisijos sekretorius neturi Komisijos nario teisių.

7. Komisija vykdo šias funkcijas:

7.1. nuostatų nustatyta tvarka nagrinėja tradicinių religinių bendruomenių ir bendrijų pateiktus prašymus;

7.2. svarsto pasiūlymus, susijusius su tradicinių religinių bendruomenių ir bendrijų rėmimo programos lėšų panaudojimu ir teikia išvadas.

 

III SKYRIUS

KOMISIJOS TEISĖS IR PAREIGOS

 

8. Komisija turi teisę:

8.1. teikti pasiūlymus  Šiaulių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) tarybai, Savivaldybės merui ir Savivaldybės administracijos direktoriui dėl tradicinių religinių bendruomenių ir bendrijų rėmimo programos lėšų panaudojimo;

8.2. gauti jos veiklai reikalingą informaciją ir metodinę pagalbą, reikalingą Komisijos funkcijoms atlikti iš Savivaldybės administracijos struktūrinių padalinių bei kitų valstybės ir savivaldybių institucijų, įmonių, įstaigų ir organizacijų;

8.3. dalyvauti rengiant teisės aktų projektus ir teikti siūlymus, susijusius su tradicinių religinių bendruomenių ir bendrijų lėšų panaudojimu;

8.4. kviesti į Komisijos posėdžius  Savivaldybės tarybos narius, Savivaldybės administracijos valstybės tarnautojus ir darbuotojus, įstaigų vadovus ir darbuotojus ar kitus asmenis.

9. Komisijos narių pareigos:

9.1. dalyvauti Komisijos posėdžiuose;

9.2. laikantis įstatyme nustatytų terminų išnagrinėti ūkio subjekto prašymą;

9.3. būti nešališkais ir įgyvendinti teisės aktų nuostatas;

9.4. bendradarbiauti ir keistis informacija, kurios reikia prašymų tinkamam nagrinėjimui užtikrinti, su kitais Savivaldybės struktūriniais padaliniais, kitomis valstybės ar savivaldybių įstaigomis;

9.5. informuoti Komisiją apie galimą viešųjų ir privačių interesų konfliktą ir nusišalinti nuo dalyvavimo rengiant, svarstant ar priimant Komisijos sprendimus, kurie gali tokį konfliktą sukelti, ir nusišalinimo faktą fiksuoti atitinkamuose dokumentuose;

9.6. gavus informacijos apie korupcines veikas, turinčias nusikalstamos veikos požymių, turi nedelsdami informuoti Savivaldybės merą, Savivaldybės administracijos direktorių, Specialiųjų tyrimų tarnybą ar kitas atsakingas institucijas Lietuvos Respublikos teisės aktuose nustatytomis sąlygomis ir tvarka.

 

IV SKYRIUS

DARBO ORGANIZAVIMAS

 

10. Komisijos darbą organizuoja ir jam vadovauja Komisijos pirmininkas. Kai Komisijos pirmininko nėra ar jis negali eiti savo pareigų, Komisijos pirmininko pareigas laikinai eina ir posėdžiui vadovauja  Komisijos pirmininko pavaduotojas.

11. Komisijos pirmininkas privalo:

11.1. tvirtinti Komisijos posėdžio darbotvarkę;

11.2. organizuoti Komisijos posėdžius ir jiems vadovauti;

11.3. vykdyti kitus teisės aktų suteiktus įgaliojimus.

12. Komisija jos kompetencijai priskirtus klausimus svarsto ir sprendimus priima posėdžiuose. Komisijos posėdžiai yra vieši, juose gali dalyvauti visi pageidaujantys asmenys, prieš posėdžio pradžią informavę Komisijos pirmininką, jo nesant – Komisijos pirmininko pavaduotoją, išskyrus atvejus, kai tai trukdo ar gali trukdyti normaliam Komisijos darbui.

13. Komisija į posėdžius renkasi, kai pateikiami ne mažiau kaip du prašymai lėšoms gauti, bet ne rečiau kaip vieną kartą per ketvirtį. Gali būti šaukiami neeiliniai Komisijos posėdžiai. Eilinius ir neeilinius Komisijos posėdžius šaukia ir jiems vadovauja Komisijos pirmininkas, jo nesant – Komisijos pirmininko pavaduotojas. Apie posėdį Komisijos nariams pranešama ne vėliau kaip prieš 2 darbo dienas.

14. Komisijos posėdis yra teisėtas, kai jame dalyvauja ne mažiau kaip 2/3 Komisijos narių. Sprendimas laikomas priimtu, jei „už“ balsuoja daugiau kaip 1/2  dalyvaujančių Komisijos narių.

15. Komisijos posėdyje svarstomus klausimus pristato Komisijos pirmininkas, jo nesant – Komisijos pirmininko pavaduotojas, išklausoma Komisijos narių nuomonė. Komisijos pirmininkui sutikus, savo nuomonę gali išsakyti ir kiti posėdžio dalyviai, kurie nėra Komisijos nariai.

16. Komisijos sprendimai priimami Komisijos posėdyje atviru balsavimu posėdyje dalyvaujančių Komisijos narių balsų dauguma ir įforminami Komisijos protokolu. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai, lemiamas yra Komisijos pirmininko (jo nesant – Komisijos pirmininko pavaduotojo) balsas.

17. Komisijos narys, negalintis dalyvauti Komisijos posėdyje, privalo apie tai pranešti Komisijos pirmininkui. Dėl svarbių priežasčių negalintis Komisijos posėdyje dalyvauti Komisijos narys gali raštu pateikti savo nuomonę svarstomais klausimais, kuri turi būti paskelbta Komisijos posėdyje.

18. Komisijos posėdžio protokolas surašomas ir pasirašomas ne vėliau kaip per 5 darbo dienas po posėdžio. Posėdžio protokolą pasirašo Komisijos pirmininkas ir sekretorius. Komisijos sprendimu per posėdį gali būti daromas garso įrašas.

19. Komisijos sprendimus gavęs Savivaldybės administracijos darbuotojas, parengia Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymo projektą ir teikia jį tvirtinti Savivaldybės administracijos direktoriui.

 

V SKYRIUS

KOMISIJOS VEIKLOS KONTROLĖ IR VEIKLOS VIEŠINIMAS

 

20. Komisijos veiklą koordinuoja ir kontroliuoja Savivaldybės administracijos direktorius.

21. Informaciją apie Komisijos veiklą Savivaldybės interneto svetainėje www.siauliuraj.lt  teikia Komisijos pirmininkas ar jo įgaliotas Komisijos narys.

 

VI SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

22. Komisijos sudėtis skelbiama Šiaulių rajono savivaldybės interneto svetainėje www.siauliuraj.lt.

23. Už Komisijos veiklos rezultatus yra atsakingas Komisijos pirmininkas.

24. Už Komisijos dokumentų registravimą, Komisijos posėdžių protokolų įforminimą, sprendimų išsiuntimą suinteresuotiems asmenims yra atsakingas Komisijos sekretorius.

25. Komisijos nariai, pažeidę šiuos Nuostatus, atsako teisės aktų nustatyta tvarka.

26. Nuostatai keičiami ir papildomi Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu.

 

___________________

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Šiaulių rajono savivaldybės administracija, Įsakymas

Nr. A-1317, 2017-09-14, paskelbta TAR 2017-09-14, i. k. 2017-14657

Dėl Šiaulių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2017m. kovo 9 d. įsakymo Nr. A-290 „Dėl Nuolatinės Šiaulių rajono tradicinių religinių bedNr.omenių ir bendrijų rėmimo lėšoms panaudoti komisijos sudarymo ir nuostatų tvirtinimo“ pakeitimo