Suvestinė redakcija nuo 2023-12-29 iki 2024-05-30

 

Sprendimas paskelbtas: TAR 2023-06-23, i. k. 2023-12561

 

 

PanevezioHerbas

 

PANEVĖŽIO MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL PANEVĖŽIO MIESTO SAVIVALDYBĖS NEFORMALIOJO VAIKŲ ŠVIETIMO, FORMALŲJĮ ŠVIETIMĄ PAPILDANČIO UGDYMO IR NEFORMALIOJO SUAUGUSIŲJŲ ŠVIETIMO UGDYMO ĮSTAIGŲ ORGANIZAVIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO IR SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2022 M. KOVO 31 D. SPRENDIMO

NR. 1-93 PRIPAŽINIMO NETEKUSIU GALIOS

 

2023 m. birželio 22 d. Nr. 1-207

Panevėžys

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 8 dalimi, 1straipsnio 2 dalies 14 punktu, Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 14 straipsnio 7 dalimi, 15, 16 straipsniais, 28 straipsnio 10 dalimi, 29 straipsnio 6 ir 8 dalimis, 37 straipsnio 1, 4, 6 dalimis, 58 straipsnio 1 dalies 3 punktu, 70 straipsnio 9 dalimi, Lietuvos Respublikos neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi įstatymo 16 straipsniu, Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymo 4 straipsnio 2 dalimi, Panevėžio miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Panevėžio miesto savivaldybės tarybos 2023 m. balandžio 20 d. sprendimu Nr. 1-103 „Dėl Panevėžio miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo ir Savivaldybės tarybos 2015 m. kovo 26 d. sprendimo Nr. 1-44 pripažinimo netekusiu galios“, 189 punktu, Panevėžio miesto savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

1. Patvirtinti Panevėžio miesto savivaldybės neformaliojo vaikų švietimo, formalųjį švietimą papildančio ugdymo ir neformaliojo suaugusiųjų švietimo ugdymo įstaigų organizavimo tvarkos aprašą (pridedama).

2. Pripažinti netekusiu galios Panevėžio miesto savivaldybės tarybos 2022 m. kovo 31 d. sprendimą Nr. 1-93 „Dėl Panevėžio miesto savivaldybės formalųjį švietimą papildančio ugdymo mokyklų ir neformaliojo vaikų ir suaugusiųjų švietimo mokyklų, vykdančių formalųjį švietimą papildančio ugdymo, neformaliojo vaikų švietimo, neformaliojo suaugusiųjų švietimo programas ir neformaliojo ugdymo veiklas, ugdymo organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo ir Savivaldybės tarybos sprendimų pripažinimo netekusiais galios“.

3. Nustatyti, kad sprendimas:

3.1. skelbiamas Teisės aktų registre ir Savivaldybės interneto svetainėje;

3.2. įsigalioja kitą dieną po oficialaus paskelbimo Teisės aktų registre.

 

Savivaldybės meras                                                                             Rytis Mykolas Račkauskas

 

 

PATVIRTINTA

Panevėžio miesto savivaldybės tarybos

2023 m. birželio 22 d. sprendimu Nr. 1-207

 

PANEVĖŽIO MIESTO SAVIVALDYBĖS NEFORMALIOJO VAIKŲ ŠVIETIMO, FORMALŲJĮ ŠVIETIMĄ PAPILDANČIO UGDYMO IR NEFORMALIOJO SUAUGUSIŲJŲ ŠVIETIMO UGDYMO ĮSTAIGŲ ORGANIZAVIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.  Panevėžio miesto savivaldybės neformaliojo vaikų švietimo, formalųjį švietimą papildančio ugdymo ir neformaliojo suaugusiųjų švietimo ugdymo įstaigų organizavimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) apibrėžia neformaliojo vaikų švietimo (toliau – NVŠ) ir formalųjį švietimą papildančio ugdymo (toliau – FŠPU), neformaliojo suaugusiųjų švietimo (toliau – NSŠ) programų ir neformaliojo švietimo veiklų paskirtį ir rengimo principus, mokymosi trukmę, įgytų kompetencijų pripažinimą, priėmimo mokytis, NVŠ programų vykdymo per mokinių atostogas, neformaliojo švietimo programų finansavimo, atlyginimo už neformaliojo švietimo programas ir papildomas paslaugas, neformaliojo švietimo stebėsenos ir priežiūros, veiklos kokybės įsivertinimo ir išorinio vertinimo, informacijos viešinimo tvarką Panevėžio miesto savivaldybės (toliau – Savivaldybė) NVŠ, FŠPU ir NSŠ mokyklose: Panevėžio muzikos mokykloje, Panevėžio dailės mokykloje, Panevėžio moksleivių namuose, Panevėžio gamtos mokykloje, Panevėžio švietimo centro padaliniuose-skyriuose: Panevėžio robotikos centre „RoboLabas“ ir Panevėžio regioniniame STEAM atviros prieigos centre (toliau – Mokykla).

2.  Aprašo paskirtis – atitikti neformaliojo švietimo dalyvių lūkesčius, tenkinti pažinimo, ugdymo(si) ir saviraiškos poreikius, didinti šio švietimo paklausą, pasiūlą ir prieinamumą, sukurti sąlygas gauti kokybiškas neformaliojo švietimo paslaugas.

3.  Apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme, Lietuvos Respublikos jaunimo politikos pagrindų įstatyme, Lietuvos Respublikos neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi įstatyme, Neformaliojo vaikų švietimo koncepcijoje, patvirtintoje Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2005 m. gruodžio 30 d. įsakymu Nr. ISAK-2695 (Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2012 m. kovo 29 d. įsakymo Nr. V-554 redakcija)  ir kituose švietimą reglamentuojančiuose teisės aktuose vartojamas sąvokas.

 

II SKYRIUS

NEFORMALIOJO ŠVIETIMO PROGRAMŲ PASKIRTYS, RENGIMO PRINCIPAI, ĮGYTŲ KOMPETENCIJŲ PRIPAŽINIMAS

 

4.  Mokyklos, rengdamos ugdymo programas, atsižvelgia į mokinių kompetencijų ugdymo poreikius ir interesus, tėvų pageidavimus, pedagoginių darbuotojų pasirengimą, Mokyklos turimą materialinę bazę ir finansinius išteklius. Mokyklos sistemingai analizuoja, prireikus – tikslina ir atnaujina programas, planuoja jų įgyvendinimo procesą ir priemones.

5.  Neformaliojo švietimo programų paskirtys:

5.1. mokantis pagal NVŠ programas, tenkinti mokinių pažinimo, ugdymo(si) ir saviraiškos poreikius, ugdyti asmenines, socialines ir kitas bendrąsias kompetencijas, padėti mokiniams tapti aktyviais visuomenės nariais;

5.2. mokantis pagal FŠPU programas, sistemiškai, nuosekliai ir ilgą laiką plėsti vaiko tam tikros srities žinias, stiprinti gebėjimus ir įgūdžius, ugdytis kompetencijas;

5.3. mokantis pagal NSŠ programas, sudaryti sąlygas asmeniui tenkinti savišvietos poreikius, įgyti, išlaikyti ir lavinti kūrybines galias ir gebėjimus, įgyti ir tobulinti bendrąsias ir profesines kompetencijas, tapti aktyviu demokratinės visuomenės nariu.

6.  Neformaliojo švietimo programų rengimo principai:

6.1. prieinamumo – neformalusis švietimas visiems prieinamas, veiklos įvairios;

6.2. individualizavimo – orientuojamasi į asmenį, jo pasiekimus ir mokymosi ypatumus, individualią gabumų raidą;

6.3. patirties – ugdymas grindžiamas patyrimu ir jo refleksija;

6.4. šiuolaikiškumo ir dermės – derinamos tradicijos ir ugdymo naujovės;

6.5. kūrybingumo ir iniciatyvumo – ugdomas mokinių kūrybinis mąstymas, atsakomybės už mokymąsi prisiėmimas, taip pat meninės raiškos pasiekimų pristatymo visuomenei gebėjimai.

7.  Programų trukmė mokyklose:

7.1. Panevėžio dailės mokykloje:

7.1.1. pradinio dailės FŠPU programa – 3 metai;

7.1.2. pagrindinio dailės FŠPU programa – 4 metai;

7.1.3. kryptingo dailės FŠPU programa – 3 metai;

7.1.4. NVŠ programa – 1 (2) metai;

7.1.5. NSŠ programa – 1 metai;

7.2. Panevėžio muzikos mokykloje:

7.2.1. pradinio muzikinio FŠPU programa – 4 metai;

7.2.2. pradinio šokio FŠPU programa – 3 metai;

7.2.3. pagrindinio muzikinio FŠPU programa – 4 metai;

7.2.4. pagrindinio šokio FŠPU programa – 4 metai;

7.2.5. NVŠ programa – 1 metai;

7.2.6. NSŠ programa – 1 (2) metai;

7.3. Panevėžio gamtos mokykloje NVŠ programa – 1 metai;

7.4. Panevėžio moksleivių namuose ir Panevėžio švietimo centro padaliniuose-skyriuose:

7.4.1. NVŠ programa – 1 metai;

7.4.2. NSŠ programa – 1 (2) metai.

8.  FŠPU programos rengiamos vadovaujantis Rekomendacijomis dėl meninio formalųjį švietimą papildančio ugdymo programų rengimo ir įgyvendinimo, patvirtintomis Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2015 m. sausio 27 d. įsakymu Nr. V-48 „Dėl Rekomendacijų dėl meninio formalųjį švietimą papildančio ugdymo programų rengimo ir įgyvendinimo patvirtinimo“, ir Bendrųjų iš valstybės ar savivaldybių biudžetų finansuojamų neformaliojo švietimo programų kriterijų aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2022 m. sausio 4 d. įsakymu Nr. V-4 „Dėl Bendrųjų iš valstybės ar savivaldybių biudžetų finansuojamų neformaliojo švietimo programų kriterijų aprašo patvirtinimo“.

9.  NVŠ programos rengiamos, teikėjų sistemingai analizuojamos, prireikus tikslinamos ir atnaujinamos, planuojamas jų įgyvendinimo procesas ir priemonės, ugdymo tęstinumas, vadovaujantis Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro patvirtintais bendraisiais iš valstybės ir savivaldybių biudžetų finansuojamų neformaliojo švietimo programų kriterijais, Rekomendacijomis dėl meninio formalųjį švietimą papildančio ugdymo organizavimo, ugdymo programų rengimo ir įgyvendinimo, Neformaliojo vaikų švietimo koncepcija, Gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, matematikos tyrimų ir eksperimentinės veiklos atviros prieigos centro veiklos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2016 m. balandžio 21 d. įsakymu Nr. V-367 (Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2018 m. gegužės 31 d. įsakymo Nr. V-534 redakcija) ir kitais dokumentais dėl programos tikslų ir uždavinių, sudedamųjų dalių, turinio, veiklų ir jų apimčių, ugdymo(si) metodų, praktinės veiklos, ugdomų kompetencijų, ugdymo(si) priemonių, edukacinių aplinkų, mokinių pažangos ir pasiekimų vertinimo būdų, suderinamumo su formaliojo švietimo programa ar jos moduliais, ugdymo tęstinumo. Švietimo programos kokybės tobulinimą gali inicijuoti fiziniai ir juridiniai asmenys, kreipdamiesi į švietimo valdymo subjektus ir neformaliojo švietimo teikėjus. Neformaliojo švietimo programas tvirtina įstaigos direktorius (neformaliojo švietimo teikėjas).

10.  NSŠ programos rengiamos vadovaujantis Lietuvos Respublikos neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi įstatymu ir Bendrųjų iš valstybės ar savivaldybių biudžetų finansuojamų neformaliojo švietimo programų kriterijų aprašu.

11.  Neformaliojo švietimo programos atitiktis reikalavimams vertinama teisės aktų nustatyta tvarka, registruojama Neformaliojo švietimo programų registre.

12.  Įgytos kompetencijos ir pasiekimai, dalyvaujant neformaliojo švietimo programose, pristatomi visuomenei įvairiuose neformaliojo švietimo teikėjo, sociumo renginiuose ir konkursuose.

13.  Neformaliojo švietimo būdu įgytos kompetencijos yra pripažįstamos:

13.1.  FŠPU ir NVŠ programa teisės aktų nustatyta tvarka gali būti pripažintos kaip formaliojo švietimo programos (išskyrus studijų programas) dalis. Dalykų vertinimų, gautų mokantis pagal FŠPU programas, įskaitymo ir konvertavimo, atleidimo nuo dalykų pamokų bendrojo ugdymo mokykloje tvarką reglamentuoja Mokyklų ugdymo planai;

13.2.  NSŠ ar savišvietos būdu asmens įgyta bendroji ar specialioji kompetencija teisės aktų nustatyta tvarka gali būti pripažinta ir įteisinta kaip baigta formaliojo švietimo programos (išskyrus studijų programas) dalis, kaip studijų programos dalis, kaip kompetencija, reikalinga įstatymų reglamentuojamam darbui ar funkcijai atlikti, arba kaip kvalifikacija, atitinkanti tam tikrą Lietuvos kvalifikacijų sandaroje nustatytą lygį;

13.3.  baigus FŠPU programą, asmeniui išduodamas Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro patvirtintas neformaliojo vaikų švietimo pažymėjimas;

13.4.  baigus NVŠ programą gali būti išduotas Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro nustatyto pavyzdžio neformaliojo vaikų švietimo pažymėjimas.

 

III SKYRIUS

KLASIŲ (GRUPIŲ) KOMPLEKTAVIMAS

 

14.  Klasių (grupių) skaičius komplektuojamas kasmet nuo gegužės 1 d. iki spalio 1 d. Jų skaičius gali būti tikslinamas keletą kartų per metus.

15.  Klasėje (grupėje) nustatomas vidutinis mokinių (dalyvių) skaičius:

15.1.  Panevėžio muzikos ir Panevėžio dailės mokyklų FŠPU programose – 10, NVŠ programose – 12, NSŠ programose – 8, išskyrus Panevėžio muzikos mokyklą;

15.2.  Panevėžio moksleivių namų ir Panevėžio gamtos mokyklos NVŠ, NSŠ programose – 12;

15.3.  Panevėžio švietimo centro padaliniuose-skyriuose: Panevėžio robotikos centro „RoboLabas“ ir Panevėžio regioniniame STEAM atviros prieigos centro NVŠ, NSŠ programose – 7.

16.  Klasių (grupių) komplektavimą vykdo Mokyklos direktorius.

 

IV SKYRIUS

PRIĖMIMO Į MOKYKLAS ORGANIZAVIMAS IR VYKDYMAS

 

17.  Mokykla kasmet nuo gegužės 1 d. iki spalio 1 d. organizuoja vaikų (nuo 4 metų) ir suaugusių asmenų priėmimą mokytis pagal pasirenkamąsias NVŠ, FŠPU, NSŠ programas.

18.  Asmenų priėmimą į Panevėžio moksleivių namus, Panevėžio gamtos mokyklą, Panevėžio švietimo centro padalinius-skyrius: Panevėžio robotikos centrą „RoboLabas“ ir Panevėžio regioninį STEAM atviros prieigos centrą, Panevėžio dailės mokyklą vykdo direktorius, į Panevėžio muzikos mokyklą – direktorius ir priėmimo komisija.

19.  Vaikų tėvai (globėjai, rūpintojai), suaugę asmenys pateikia Mokyklos nustatytos formos prašymą, kuris teikiamas Mokyklos raštinėje arba elektroniniu būdu siunčiant Mokyklos nurodytu elektroninio pašto adresu. Prašyme nurodoma: asmens vardas, pavardė, asmens kodas, faktinė ir deklaruota gyvenamoji vieta, vieno iš vaiko tėvų (globėjų, rūpintojų) vardai, pavardės, kontaktai (mobilusis telefono numeris ir elektroninio pašto adresas) ir pagal kokias pasirinktas programas norima mokytis.

20.  Pageidaujantys mokytis pagal kelias NVŠ ar NSŠ programas, kiekvienai programai teikia atskirus prašymus.

21.  Prašymai dėl priėmimo į Mokyklą registruojami Prašymų registracijos žurnale.

22.  Panevėžio muzikos mokykloje pageidaujantiems mokytis asmenims birželio mėnesį organizuojamas gebėjimų patikrinimas ir konsultacijos:

22.1.  priimant į muzikinio ugdymo programas tikrinama: muzikinė klausa, atmintis, ritmo pojūtis ir fizinių duomenų atitiktis;

22.2.  priimant į šokio ugdymo programas tikrinama: ritmo pojūtis, koordinacija, lankstumas ir fizinių duomenų atitiktis;

22.3.  patikrinimą vykdo Mokyklos direktoriaus įsakymu sudaryta priėmimo komisija;

22.4.  gebėjimai vertinami 10 balų sistema; rezultatai fiksuojami Mokyklos direktoriaus įsakymu patvirtintame vertinimo protokole;

22.5.  patikrinimo rezultatai skelbiami teisės aktų nustatyta tvarka;

22.6.  esant laisvų vietų gali būti organizuojamas papildomas mokinių priėmimas.

23.  Asmenys į mokyklas priimami mokytis pagal šias ugdymo programas:

23.1.  Panevėžio muzikos mokykloje mokytis pagal FŠPU, NVŠ ir NSŠ programas gali būti priimami:

23.1.1. 6 (7)–11 metų vaikai – pagal FŠPU pradinio muzikinio ugdymo (fortepijono, smuiko, violončelės, kontraboso, gitaros, kanklių, birbynės, lumzdelio, skrabalų, saksofono, fleitos, klarneto, varinių pučiamųjų, mušamųjų instrumentų, akordeono, sintezatoriaus, chorinio dainavimo, solinio dainavimo) programą ir pagal profesinės linkmės muzikinio ugdymo (fortepijono, smuiko, violončelės, kontraboso, gitaros, kanklių, birbynės, lumzdelio, skrabalų, saksofono, fleitos, klarneto, varinių pučiamųjų, mušamųjų instrumentų, akordeono, sintezatoriaus, solinio dainavimo) modulio programas itin gabiems muzikai vaikams;

23.1.2. 6 (7)–11 metų vaikai – pagal FŠPU pradinio šokio ugdymo (baleto, lietuvių liaudies šokio, šiuolaikinio šokio) programą;

23.1.3. mokiniai, baigę FŠPU pradinio muzikinio ugdymo programą, – pagal FŠPU pagrindinio muzikinio ugdymo (fortepijono, smuiko, violončelės, kontraboso, gitaros, kanklių, birbynės, lumzdelio, skrabalų, saksofono, fleitos, klarneto, varinių pučiamųjų, mušamųjų instrumentų, akordeono, sintezatoriaus, chorinio dainavimo, solinio dainavimo) programą ir profesinės linkmės muzikinio ugdymo (fortepijono, smuiko, violončelės, kontraboso, gitaros, kanklių, birbynės, lumzdelio, skrabalų, saksofono, fleitos, klarneto, varinių pučiamųjų, mušamųjų instrumentų, akordeono, sintezatoriaus, solinio dainavimo) modulio programą itin gabiems muzikai vaikams;

23.1.4. mokiniai, baigę FŠPU pradinio ugdymo šokio (baleto, lietuvių liaudies šokio, šiuolaikinio šokio) programą, – pagal FŠPU pagrindinio šokio ugdymo programą;

23.1.5. 4–5 metų vaikai – pagal NVŠ ankstyvojo muzikinio ugdymo programą;

23.1.6. 4–5 metų vaikai – pagal NVŠ ankstyvojo šokio (baleto, lietuvių liaudies, šiuolaikinio) programą;

23.1.7. 6 metų vaikai – pagal NVŠ parengiamojo muzikinio ugdymo programą;

23.1.8. 6 metų vaikai – pagal NVŠ parengiamojo šokio (baleto, lietuvių liaudies, šiuolaikinio) ugdymo programas;

23.1.9. 11–18 metų mokiniai (asmenys), specialiųjų ugdymosi poreikių turintys asmenys (iki 21 metų) – pagal NVŠ muzikos mėgėjų ugdymo programą;

23.1.10. 11–18 metų mokiniai (asmenys), specialiųjų ugdymosi poreikių turintys asmenys (iki 21 metų) – pagal NVŠ kryptingo ugdymo meno kolektyvuose programą;

23.1.11. mokiniai, baigę pagrindinio FŠPU muzikinio ugdymo programas (iki 19 metų), – pagal NVŠ kryptingo muzikinio ugdymo programą;

23.1.12. 6–19 metų mokiniai (asmenys), specialiųjų ugdymosi poreikių turintys asmenys (iki 21 metų) – pagal NVŠ meninės saviraiškos ugdymo programą;

23.1.13. asmenys nuo 18 metų – pagal NSŠ muzikinio ugdymo programą.

23.2.  Panevėžio dailės mokykloje mokytis pagal FŠPU, NVŠ ir NSŠ programas gali būti priimami:

23.2.1.   8–11 metų mokiniai – pagal FŠPU pradinio dailės ugdymo programą;

23.2.2.   11–18 metų mokiniai – pagal FŠPU pagrindinio dailės ugdymo programą;

23.2.3.   mokiniai, baigę pagrindinio ugdymo programą, – pagal FŠPU kryptingo dailės ugdymo programą;

23.2.4.   7–8 metų mokiniai – pagal NVŠ ankstyvojo dailės ugdymo programą;

23.2.5.   11–18 metų mokiniai, specialiųjų ugdymosi poreikių turintys asmenys (iki 21 metų) – pagal NVŠ pasirenkamąją dailės programą;

23.2.6.   asmenys nuo 18 metų – pagal NSŠ dailės programą.

23.3.  Panevėžio moksleivių namuose – pagal NVŠ, NSŠ programas gali būti priimami:

23.3.1.   nuo 4 metų – pagal NVŠ meninio ugdymo programą;

23.3.2.   nuo 4 metų – pagal NVŠ techninės kūrybos ir saviraiškos ugdymo programą;

23.3.3.   nuo 4 metų – pagal NVŠ turizmo ir sporto programą;

23.3.4.   asmenys nuo 18 metų – pagal NSŠ meninio ugdymo programas;

23.3.5.   asmenys nuo 18 metų – pagal NSŠ techninės kūrybos ir saviraiškos ugdymo programas;

23.3.6.   asmenys nuo 18 metų – pagal NSŠ turizmo ir sporto programas.

23.4.  Panevėžio gamtos mokykloje pagal NVŠ aplinkosauginę programą gali būti priimami vaikai nuo 4 metų.

23.5.  Panevėžio švietimo centro padaliniuose-skyriuose:

23.5.1.   4–18 metų vaikai – pagal sumaniosios specializacijos NVŠ programas Panevėžio robotikos centre „RoboLabas“;

23.5.2.   4–18 metų vaikai – pagal technologinio-inžinerinio ugdymo NVŠ programas Panevėžio robotikos centre „RoboLabas“;

23.5.3.   4–18 metų vaikai – pagal kūrybinių industrijų NVŠ programas Panevėžio robotikos centre „RoboLabas“;

23.5.4.   vaikai nuo 10 metų – pagal NVŠ programą – STEAM ugdymo programą Panevėžio regioniniame STEAM atviros prieigos centre;

23.5.5.   nuo 12 metų – pagal STEAM formaliojo ugdymo veiklų užsiėmimus Panevėžio regioniniame STEAM atviros prieigos centre;

23.5.6.   asmenys nuo 18 metų – pagal NSŠ suaugusiųjų STEAM ugdymo programą Panevėžio regioniniame STEAM atviros prieigos centre.

24.  Asmenų priėmimas į Mokyklą ir išbraukimas iš Mokyklos mokinių sąrašo įforminamas Mokyklos direktoriaus įsakymu.

25.  Švietimo santykiai tarp mokinio ir Mokyklos kiekvienai ugdymo programai įforminami Mokyklos nustatytos formos dvišale mokymo sutartimi (toliau – Sutartis). Sutartyje nurodomos šalys, programa, jos baigimo forma, šalių įsipareigojimai, Sutarties terminas, jos keitimo, nutraukimo pagrindai ir padariniai:

25.1.  Sutartį už vaiką iki 14 metų jo vardu sudaro tėvai (globėjai), veikdami išimtinai vaiko interesais;

25.2.  vaikas nuo 14 iki 18 metų Sutartį sudaro turėdamas tėvų (rūpintojų) rašytinį sutikimą.

26.  Sutartis sudaroma dviem vienodą juridinę galią turinčiais egzemplioriais – po vieną kiekvienai šaliai arba 1 (vienu) egzemplioriumi šalių pasirašytu kvalifikuotu elektroniniu parašu. Sutartys registruojamos Mokymo sutarčių registre.

27.  Sudarius Sutartį, mokinys įregistruojamas Mokinių registre ir Mokyklos vadovo įsakymu skiriamas į klasę (grupę).

28.  Sutartis Mokykla saugo vadovaudamasi Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymu, Ikimokyklinio, priešmokyklinio, bendrojo ugdymo, kito vaikų neformaliojo ugdymo švietimo programas vykdančių švietimo įstaigų veiklos dokumentų saugojimo terminų rodykle, patvirtinta Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro.

 

V SKYRIUS

UGDYMO ORGANIZAVIMAS

 

29. Ugdymo proceso organizavimo trukmė – 185 dienos, ugdymo proceso pradžia – rugsėjo 1 d. Jei pirmoji mokslo metų diena sutampa su poilsio diena, ugdymo proceso pradžia Mokyklos sprendimu gali būti nukeliama į artimiausią darbo dieną.

30.  Mokyklose mokiniams skiriamos rudens, žiemos (Kalėdų), žiemos, pavasario (Velykų) atostogos, kurių datos sutampa su bendrojo ugdymo mokyklų ugdymo plane numatytomis atostogų datomis. Mokyklos direktorius įsakymu nustato vasaros atostogų pradžią suderinęs su Mokyklos taryba ir Savivaldybės vykdomąja institucija ar jos įgaliotu asmeniu.

31.  Mokyklose, kuriose mokiniai mokosi pagal FŠPU programas, ugdymas skirstomas į pusmečius.

32.  Mokykla dirba penkias dienas per savaitę, išskyrus Panevėžio gamtos mokyklą. Individualaus, grupinio ugdymo ir kitos ugdymo pamokos (veiklos), suderinus su mokinių tėvais (globėjais, rūpintojais), gali būti organizuojamos šeštadieniais. Koncertai, spektakliai, festivaliai, šventės, konkursai, ekskursijos, turistiniai žygiai, varžybos gali būti organizuojami šeštadieniais ir sekmadieniais, mokinių atostogų metu.

33.  Ugdymo turinio formavimas:

33.1.  formuojant Mokyklos ugdymo turinį naudojamasi švietimo stebėsenos, mokinių pasiekimų ir pažangos vertinimo ugdymo procese informacija, veiklos įsivertinimo ir išorinio vertinimo duomenimis;

33.2.  Mokyklos ugdymo turiniui įgyvendinti rengiamas Mokyklos ugdymo planas, kuris grindžiamas demokratiškumo, prieinamumo, bendradarbiavimo principais, įtraukiant mokytojus, mokinius, tėvus (globėjus, rūpintojus), vietos bendruomenę.

34.  Mokyklos kiekvienų mokslo metų pabaigoje įvertina ateinančių mokslo metų mokinių neformaliojo švietimo poreikius, prireikus juos tikslina mokslo metų pradžioje ir, atsižvelgiant į juos, siūlo FŠPU, NVŠ, NSŠ programas.

 

VI SKYRIUS

NVŠ PROGRAMŲ VYKDYMAS MOKINIŲ ATOSTOGŲ METU

 

35.  Mokinių atostogų metu Mokykla, atsižvelgdama į Mokyklos bendruomenės poreikį, gali vykdyti kitas trumpalaikes programas ir neformaliojo švietimo veiklas. Jų metu gali vykti:

35.1.  renginiai, koncertai, festivaliai, šventės, konkursai, išvykos, turistiniai žygiai, varžybos;

35.2.  praktinių įgūdžių formavimo užsiėmimai;

35.3.  įvairios vasaros poilsio užimtumo ir ugdymo stovyklos, plenerai, kūrybinės dirbtuvės;

35.4.  socializacijos ir socialinių įgūdžių ugdymo programos.

 

 

VII SKYRIUS

MOKINIŲ IŠBRAUKIMAS IŠ MOKYKLOS MOKINIŲ SĄRAŠŲ

 

36.  Mokyklos vadovo įgaliotas asmuo ne vėliau kaip kitą darbo dieną mokinį, išvykusį iš įstaigos, išbraukia iš Mokinių registro.

37.  Mokiniai iš mokinių sąrašų išbraukiami Mokyklos direktoriaus įsakymu šiais atvejais:

37.1.  mokiniams baigus programą;

37.2.  mokinių tėvams (globėjams, rūpintojams) parašius ir pateikus prašymą dėl mokinių išbraukimo iš Mokyklos mokinių sąrašų;

37.3.  mokinių tėvams (globėjams, rūpintojams) pažeidus sutartyje numatytus įsipareigojimus;

37.4.  jei Mokykla nebegali vykdyti programos dėl objektyvių priežasčių.

 

VIII SKYRIUS

ATLYGINIMAS UŽ NEFORMALIOJO ŠVIETIMO PROGRAMAS

 

38.  Vykdomos neformaliojo švietimo programos finansuojamos:

38.1.  FŠPU programos – iš valstybės ir (ar) Savivaldybės biudžetų;

38.2.  NVŠ ir NSŠ programos – iš valstybės ir (ar) Savivaldybės biudžetų;

38.3.  STEAM neformaliojo švietimo programos – iš valstybės ir (ar) Savivaldybės biudžetų.

39.  Savivaldybės lėšos, skirtos neformaliojo švietimo programoms, naudojamos ir atsiskaitoma už jas teisės aktų nustatyta tvarka.

40.  Neformaliajam švietimui finansuoti gali būti naudojamos rėmėjų, tėvų (globėjų, rūpintojų) ir kitos lėšos teisės aktų nustatyta tvarka.

41.  Atlyginimo dydį už FŠPU, NVŠ ir NSŠ programas nustato Savivaldybės taryba. Atlyginimo dydis nurodomas Aprašo priede.

42.  Atlyginimas už ugdymą sumokamas iki einamojo mėnesio 15 dienos, pervedant pinigus į lankomos Mokyklos nurodytą sąskaitą:

42.1.  atlyginimas už paslaugas gali būti mokamas kas mėnesį, sumokamas už pusmetį ar už visus mokslo metus iš karto, nurodant mokinio vardą, pavardę, programą, laikotarpį, už kurį mokamas mokestis;

42.2.  už NSŠ paslaugas moka suaugę asmenys nuo Sutarties pasirašymo iki nutraukimo dienos kas mėnesį, bet galima mokėti už pusmetį ar visus mokslo metus.

43.  Jei atlyginimas nesumokamas iki Apraše nustatytos datos, Mokyklos vadovo įgaliotas asmuo informuoja mokinį, mokinio tėvus (globėjus, rūpintojus) apie skolos susidarymą. Nesumokėjus per artimiausias 10 dienų tėvai (globėjai, rūpintojai) ar suaugę asmenys raštiškai informuojami apie susidariusią skolą ir apie galimą Sutarties nutraukimą.

44.  Atlyginimas nemokamas:

44.1.  jei mokinys dėl ligos nelankė mokyklos ne mažiau kaip 3 savaites ir pateikė tėvų (globėjų, rūpintojų) rašytinį paaiškinimą;

44.2.  paskelbus karantiną ar ekstremaliąją situaciją, jeigu programa minėtu laikotarpiu nėra vykdoma;

44.3.  jei 3 savaites ar daugiau programa nebuvo vykdoma dėl Mokykloje susidariusių svarbių priežasčių;

44.4.  Savivaldybės administracijos vaiko gerovės komisijos teikimu, kai Savivaldybės meras priėmė sprendimą dėl minimalios priežiūros priemonės (lankyti neformaliojo švietimo programą), koordinuotai teikiamų paslaugų skyrimo;

44.5. Nuo 2024 m. sausio 1 d. iki rugpjūčio 31 d. atlyginimo nemoka vaiko tėvai (globėjai, rūpintojai) ir suaugę asmenys, atvykę iš Ukrainos dėl Rusijos Federacijos karinių pajėgų vykdomų karinių veiksmų, gyvenantys Savivaldybės teritorijoje.

Papunkčio pakeitimai:

Nr. 1-421, 2023-12-28, paskelbta TAR 2023-12-28, i. k. 2023-25737

 

45.  Atlyginimas už FŠPU, NVŠ gali būti mažinamas, atsižvelgus į tėvų (globėjų, rūpintojų) socialinę padėtį ir (ar) už pasiektus mokinio rezultatus šalies ir tarptautiniuose konkursuose:

45.1.  mažinamas 100 procentų – gabiems mokiniams:

45.1.1. tarptautinių ir nacionalinių konkursų (išskyrus nuotolinius ir meno kolektyvų konkursus), olimpiadų (ir olimpiadų statusą turinčių konkursų) laimėtojams, besimokantiems pagal FŠPU programas:

45.1.2. GRAND PRIX, I vietos laimėtojui už tris mėnesius;

45.1.3. II vietos laimėtojui ar tarptautinio dailės konkurso diplomantui už du mėnesius;

45.1.4. III vietos laimėtojui ar respublikinio dailės konkurso diplomantui už vieną mėnesį;

45.1.5. surengusiems solinį koncertą (rečitalį) viešosiose erdvėse – už vieną mėnesį;

45.1.6. surengusiems individualios kūrybos pristatymą viešosiose erdvėse (parodą, koncertą) – už vieną mėnesį;

45.2.  mažinamas 80 procentų:

45.2.1. mokiniams iš šeimų, gaunančių socialinę pašalpą nurodytam terminui;

45.2.2. mokiniams, turintiems neįgalumą.

46.  Tėvai (globėjai, rūpintojai), kurių vaikams gali būti taikomos Savivaldybės tarybos sprendimu nustatytos lengvatos, mokyklos vadovui pateikia:

46.1.  Aprašo 45.2.1 papunktyje nurodytiems mokiniams – Socialinių reikalų skyriaus pažymą, kad šeima gauna socialinę pašalpą;

46.2.  Aprašo 45.2.2 papunktyje nurodytiems mokiniams – neįgaliojo pažymėjimą ar neįgalumo lygio pažymą;

46.3.  Aprašo 45.1.1–45.1.4 papunkčiuose nurodytiems mokiniams – diplomą (pažymą), liudijantį prizinės vietos laimėjimą;

46.4.  Aprašo 45.1.5–45.1.6 papunkčiuose nurodytiems mokiniams – koncerto ar parodos informacinius leidinius (pvz., afišą, programą) ar įrašus (garso, vaizdo);

46.5.  Aprašo 44.5 papunktyje nurodytiems mokiniams (vaikams ir suaugusiems asmenims) – Migracijos departamento išduotą dokumentą (leidimą laikinai gyventi Lietuvoje).

47.  Tėvams (globėjams, rūpintojams) nepateikus lengvatoms taikyti reikiamų dokumentų, numatytų Aprašo 46 punkte, atlyginimo dydis skaičiuojamas bendra tvarka. Dokumentus pateikus pavėluotai, atlyginimas už praėjusį laiką neperskaičiuojamas, išskyrus atvejus, kai socialinė pašalpa yra paskirta už praėjusį laikotarpį.

48.  Atlyginimo lengvatos nėra taikomos asmenims, lankantiems NSŠ programas.

49.  Atleidimas nuo atlyginimo už gautą ugdymą ar lengvatų taikymas įforminamas Mokyklos vadovo įsakymu.

50.  Atlyginimas gali būti įskaitomas už kitus mėnesius, atsiradus teisei į atlyginimo lengvatą.

51.  Atlyginimas grąžinamas, jei mokinys ne vėliau kaip iki einamojo mėnesio 1 dienos išbraukiamas iš mokinių sąrašų ir įskaityti atlyginimą už kitą mėnesį nėra galimybės, taip pat jei dėl pateisinamų priežasčių laiku nebuvo pateikti reikiami dokumentai, patvirtinantys teisę į atlyginimo lengvatą, atlyginimas buvo mokamas bendrąja tvarka ir įskaityti atlyginimą už kitus mėnesius nėra galimybės.

52.  Tėvai (globėjai, rūpintojai) atsako, kad dokumentai būtų pateikti laiku.

53.  Įmokos ir skolos už ugdymo paslaugas apskaitomos ir išieškomos Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

54.  Mokyklos už ugdymą gautas lėšas naudoja prekėms ir paslaugoms apmokėti. FŠPU mokyklos 40 proc. surinktų lėšų skiria darbo užmokesčiui ir socialinio draudimo įmokoms.

 

IX SKYRIUS

NEFORMALIOJO ŠVIETIMO VEIKLA

 

55.  Mokyklos gali vykdyti neformaliojo švietimo veiklas. Tai edukacinės veiklos / paslaugos, skirtos per trumpą laiką vaikus supažindinti su tam tikromis veiklomis, padedančios ugdytis kompetencijas.

56.  Mokyklose teikiamos šios neformaliojo švietimo veiklos:

56.1.  ekskursijos, vizitai, STEAM ir kitų krypčių valandos trukmės edukacinės programos;

56.2.  kultūros paso kultūrinės edukacijos veiklos;

56.3.  vaikų stovyklų programos;

56.4.  14–18 m. jaunimo neformaliojo ugdymo programos;

56.5.  edukaciniai projektai ir renginiai, skirti vaikams.

57.  Norintys dalyvauti neformaliojoje švietimo veikloje registruojasi Mokyklos nurodytu kontaktiniu telefonu ar elektroniniu paštu, nurodo lydinčio asmens vardą, pavardę, atvykstančiųjų skaičių, amžių ir neformaliosios švietimo veiklos pavadinimą. Pavieniai lankytojai priimami mokykloje nustatytu darbo laiku.

58.  Dalyvaujant neformaliojo švietimo veiklose mokymo sutartys nėra sudaromos (išskyrus vaikų stovyklų programas).

59.  Už suteiktą neformaliojo švietimo veiklos paslaugą mokamas Aprašo priede nustatytas atlyginimo dydis.

60. Asmenys, atvykę iš Ukrainos dėl Rusijos Federacijos karinių pajėgų vykdomų karinių veiksmų, gyvenantys Savivaldybės teritorijoje ir pateikę Migracijos departamento išduotą dokumentą (leidimą laikinai gyventi Lietuvoje), nuo 2024 m. sausio 1 d. iki rugpjūčio 31 d. už teikiamas neformaliojo švietimo veiklų paslaugas atlyginimo nemoka.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1-421, 2023-12-28, paskelbta TAR 2023-12-28, i. k. 2023-25737

 

61.  Mokykla už neformaliojo švietimo veiklos paslaugas išrašo sąskaitą faktūrą ar parduoda lankytojo bilietus.

 

X SKYRIUS

NEFORMALIOJO ŠVIETIMO STEBĖSENA, PRIEŽIŪRA IR VERTINIMAS

 

62.  Savivaldybės lygmens neformaliojo švietimo stebėseną, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro patvirtintu Valstybės švietimo ir mokslo stebėsenos tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2019 m. birželio 27 d. įsakymu Nr. V-757 ir Panevėžio miesto savivaldybės lygmens švietimo stebėsenos rodiklių sąrašu, patvirtintu Savivaldybės administracijos direktoriaus 2019 m. lapkričio 19 d. įsakymu Nr. A-855 (Savivaldybės administracijos direktoriaus 2022 m. liepos 1 d. įsakymo Nr. A-587 redakcija), vykdo Savivaldybės administracija. Valstybės švietimo stebėseną vykdo Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir kitos švietimo, mokslo ir sporto ministro įgaliotos institucijos, Savivaldybės administracija, neformaliojo švietimo teikėjas.

63.  Neformaliojo švietimo teikėjo stebėsenos rodiklių sąrašą tvirtina Mokyklos direktorius. Neformaliojo švietimo teikėjai organizuoja ir vykdo įstaigos lygmens švietimo stebėseną, teikia išvadas ir pasiūlymus Savivaldybės administracijai.

64.  Neformaliojo švietimo priežiūrą atlieka Savivaldybės administracija, prireikus pasitelkiami išorės vertintojai.

65.  Neformaliojo švietimo mokyklų veiklos ir ugdymo kokybės išorinio vertinimo tvarką nustato Savivaldybės taryba.

 

XI SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

66.  Informaciją apie Mokyklos vykdomas neformaliojo švietimo programas, jų pasirinkimo galimybes, priėmimo sąlygas, mokamas paslaugas ir kitus teisės aktais numatytus atvejus Mokykla skelbia interneto svetainėje.

67.  Dokumentai, kuriuose yra asmens duomenų, tvarkomi ir saugomi vadovaujantis Dokumentų tvarkymo ir apskaitos taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos vyriausiojo archyvaro 2011 m. liepos 4 d. įsakymu Nr. V-118 „Dėl Dokumentų tvarkymo ir apskaitos taisyklių patvirtinimo“. Pasibaigus saugojimo terminui, dokumentai, kuriuose yra asmens duomenų, sunaikinami, išskyrus tuos, kurie įstatymų ar kitų teisės aktų, reglamentuojančių duomenų saugojimą, nustatytais atvejais turi būti perduoti saugoti pagal Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymą, jo įgyvendinamuosius ir kitus teisės aktus, reglamentuojančius tokių dokumentų saugojimą.

68.  Asmens duomenys tvarkomi vadovaujantis 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (toliau – Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas) ir Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis. Asmens duomenys trečiosioms šalims gali būti teikiami tik įstatymų ir kitų teisės aktų nustatytais atvejais ir tvarka, laikantis Bendrojo duomenų apsaugos reglamento reikalavimų.

69.  Už šio Aprašo įgyvendinimą atsako Mokyklos direktorius.

70.  Aprašas skelbiamas Savivaldybės interneto svetainėje ir Mokyklų interneto svetainėse, Teisės aktų registre.

71.  Aprašas gali būti keičiamas, papildomas Savivaldybės tarybos sprendimu.

72.  Aprašo vykdymo kontrolę atlieka Savivaldybės administracijos Švietimo skyrius.

73.  Ginčai dėl Aprašo taikymo sprendžiami Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

 

_________________________

 

Panevėžio miesto savivaldybės

neformaliojo vaikų švietimo,

formalųjį švietimą papildančio ugdymo

ir neformaliojo suaugusiųjų švietimo

mokyklų ugdymo organizavimo

tvarkos aprašo

priedas

 

ATLYGINIMO DYDIS UŽ TEIKIAMĄ NEFORMALŲJĮ VAIKŲ IR SUAUGUSIŲJŲ ŠVIETIMĄ

 

Eil. Nr.

Mokyklos pavadinimas,

programa, veikla

Atlyginimo dydis asmeniui už 1 mėnesį

Atlyginimo dydis asmeniui už 1 akademinę valandą

1.

Panevėžio muzikos mokykla

1.1. FŠPU programos:

1.1.1. pradinio, pagrindinio, profesinės linkmės muzikinio ugdymo (fortepijono, smuiko, violončelės, kontraboso, gitaros, kanklių, birbynės, lumzdelio, skrabalų, saksofono, fleitos, klarneto, varinių pučiamųjų, mušamųjų instrumentų, akordeono, sintezatoriaus, chorinio dainavimo, solinio dainavimo)

25 Eur

 

1.1.2. pradinio, pagrindinio šokio (baleto, lietuvių liaudies šokio, šiuolaikinio šokio)

15 Eur

 

1.2. N programos:

 

 

1.2.1. ankstyvojo muzikinio, šokio ugdymo

15 Eur

 

1.2.2. parengiamojo muzikinio, muzikos mėgėjų, kryptingo muzikinio ugdymo

25 Eur

 

1.2.3. parengiamojo šokio (baleto, lietuvių liaudies, šiuolaikinio) ugdymo

15 Eur

 

1.2.4. kryptingo ugdymo meno kolektyvuose

3 Eur

 

1.2.5. meninės saviraiškos ugdymo

5 Eur

 

1.3. N individuali muzikinio ugdymo programa

50 Eur

 

1.4. NSŠ grupinė muzikinio ugdymo programa

10 Eur

 

1.5. Neformaliojo švietimo veiklos:

 

 

1.5.1. edukacinė programa vaikams

 

1 Eur

1.5.2. edukacinė programa suaugusiesiems

 

4 Eur

2.

Panevėžio dailės mokykla

2.1. FŠPU pradinio, pagrindinio, kryptingo dailės ugdymo programa

16 Eur

 

2.2. NVŠ programa

16 Eur

 

2.3. NSŠ programa

24 Eur

 

3.

Panevėžio moksleivių namai

3.1. NVŠ (meninio, techninės kūrybos ir saviraiškos, turizmo ir sporto) ugdymo programa

5 Eur

 

3.2. NSŠ (meninio, techninės kūrybos ir saviraiškos, turizmo ir sporto) ugdymo programa

10 Eur

 

3.3. Neformaliojo švietimo veiklos:

 

 

3.3.1. edukacinė programa vaikams

 

1 Eur

3.3.2. edukacinė programa suaugusiesiems

 

4 Eur

4.

Panevėžio gamtos mokykla

4.1. NVŠ aplinkosauginio švietimo programa

0 Eur

 

4.2. Neformaliojo švietimo veikla:

 

 

4.2.1. edukacinė programa / ekskursija vaikams su vadovu

 

1 Eur

4.2.2. edukacinė programa / ekskursija suaugusiesiems su vadovu

 

1,50 Eur

4.2.3. savarankiška lauko ekspozicijų apžiūra be vadovo vaikui

 

0,60 Eur

4.2.4. savarankiška lauko ekspozicijų apžiūra be vadovo suaugusiesiems

 

1,20 Eur

5.

Panevėžio švietimo centro padaliniai-skyriai:

5.1. Panevėžio robotikos centras „RoboLabas“

5.1.1. NVŠ (sumaniosios specializacijos, technologinio-inžinerinio ugdymo, kūrybinių industrijų) ugdymo programa

5 Eur

 

5.1.2. Neformaliojo švietimo veikla:

 

 

5.1.2.1. edukacinė-pažintinė programa

 

2 Eur

5.1.2.2. pažintinis vizitas

 

4 Eur

5.2. Panevėžio regioninis STEAM atviros prieigos centras

5.2.1. NVŠ STEAM ugdymo programa

5 Eur

 

5.2.2. NSŠ STEAM ugdymo programa

15 Eur

 

5.2.3. Neformaliojo švietimo veikla:

 

 

5.2.3.1. edukacinė-pažintinė programa

 

2 Eur

5.2.3.2. formaliojo ugdymo užsiėmimas (12–19 metų)

 

0 Eur

5.2.3.3. pažintinis vizitas

 

4 Eur

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Panevėžio miesto savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. 1-421, 2023-12-28, paskelbta TAR 2023-12-28, i. k. 2023-25737

Dėl Savivaldybės tarybos 2023 m. birželio 22 d. sprendimo Nr. 1-207 „Dėl Panevėžio miesto savivaldybės neformaliojo vaikų švietimo, formalųjį švietimą papildančio ugdymo ir neformaliojo suaugusiųjų švietimo ugdymo įstaigų organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo ir Savivaldybės tarybos 2022 m. kovo 31 d. sprendimo Nr. 1-93 pripažinimo netekusiu galios“ pakeitimo