Suvestinė redakcija nuo 2022-03-31

 

Nutarimas paskelbtas: TAR 2019-04-16, i. k. 2019-06255

 

Nauja redakcija nuo 2022-03-31:

Nr. 246, 2022-03-16, paskelbta TAR 2022-03-22, i. k. 2022-05104

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

nutarimas

dėl MOKSLO, TECHNOLOGIJŲ IR INOVACIJŲ TARYBOS SUDARYMO ir darbo reglamento patvirtinimo

 

2019 m. balandžio 15 d. Nr. 343

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos technologijų ir inovacijų įstatymo 10 straipsniu, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1Sudaryti šią Mokslo, technologijų ir inovacijų tarybą (toliau – Taryba):

Ministras Pirmininkas (Tarybos pirmininkas);

ekonomikos ir inovacijų ministras;

finansų ministras;

švietimo, mokslo ir sporto ministras;

Ministro Pirmininko deleguotas atstovas;

viešosios įstaigos Inovacijų agentūros direktorius;

viešosios įstaigos Inovacijų agentūros valdybos atstovas;

Lietuvos mokslo tarybos pirmininkas;

Lietuvos mokslo tarybos valdybos atstovas.

2Nustatyti, kad Tarybos personalinę sudėtį tvirtina Ministras Pirmininkas.

3Patvirtinti Mokslo, technologijų ir inovacijų tarybos darbo reglamentą (pridedama).

4. Nustatyti, kad kituose Vyriausybės nutarimuose vartojamą Lietuvos Respublikos Vyriausybės komisijos pavadinimą „Lietuvos Respublikos Vyriausybės komisija – Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų strateginė taryba“ atitinka pavadinimas „Mokslo, technologijų ir inovacijų taryba“.

 

 

 

Ministras Pirmininkas                                                                     Saulius Skvernelis    

 

 

 

Ekonomikos ir inovacijų ministras                                                 Virginijus Sinkevičius

 

 

PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2019 m. balandžio 15 d. nutarimu Nr. 343

(Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2022 m. kovo 16 d. nutarimo Nr. 246

redakcija)

 

 

MOKSLO, TECHNOLOGIJŲ IR INOVACIJŲ TARYBOS DARBO REGLAMENTAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Mokslo, technologijų ir inovacijų tarybos darbo reglamentas (toliau – Darbo reglamentas) nustato Mokslo, technologijų ir inovacijų tarybos (toliau – Taryba) teises ir veiklos organizavimo tvarką.

2. Taryba atlieka Lietuvos Respublikos technologijų ir inovacijų įstatyme nustatytas ir kitas Lietuvos Respublikos Vyriausybės pavestas funkcijas. Savo veikloje Taryba remiasi Vyriausybės socialinių ir ekonominių partnerių, kurių veikla susijusi su mokslo, technologijų ir inovacijų sritimis (toliau – socialiniai partneriai), ekspertize ir pasiūlymais.

 

II SKYRIUS

Tarybos TEISĖS

 

3. Taryba, atlikdama jai pavestas funkcijas, turi teisę:

3.1. gauti iš valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų ir organizacijų informaciją, duomenis ir dokumentus, reikalingus Tarybos funkcijoms atlikti;

3.2. kviesti į Tarybos posėdžius ekspertus, valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų ir organizacijų, mokslo ir studijų institucijų, ūkio subjektų, kitų juridinių asmenų ir juridinio asmens statuso neturinčių subjektų atstovus.

4. Taryba turi ir kitų įstatymuose ir Vyriausybės nutarimuose jai nustatytų teisių.

 

III SKYRIUS

TARYBOS VEIKLOS ORGANIZAVIMAS

 

5. Tarybai vadovauja ir Tarybos vardu veikia Tarybos pirmininkas. Tarybos pirmininkas:

5.1. atstovauja Tarybai santykiuose su trečiaisiais asmenimis;

5.2. šaukia Tarybos posėdžius ir jiems pirmininkauja, inicijuoja balsavimą elektroniniu būdu, tvirtina posėdžių darbotvarkę;

5.3. prireikus teikia Vyriausybei pasiūlymus ir rekomendacijas Tarybos kompetencijos klausimais;

5.4. koordinuoja Tarybos sudarytų darbo grupių konkretiems tikslams pasiekti ir (ar) užduotims įvykdyti veiklą;

5.5. pasirašo Tarybos posėdžių, kuriems pirmininkavo, ar balsavimo elektroniniu būdu protokolus (toliau kartu – protokolai);

5.6. atlieka kitas Darbo reglamente nurodytas funkcijas.

6. Tarybos pirmininkas tais atvejais, kai negali dalyvauti posėdyje arba nusišalina (arba nušalinamas) nuo tam tikro darbotvarkės klausimo svarstymo ir balsavimo dėl jo, paveda Tarybos pirmininko funkcijas atlikti vienam iš Tarybos narių. Šis Tarybos narys priklausomai nuo aplinkybių pirmininkauja visam Tarybos posėdžiui arba Tarybos posėdžio daliai, kurioje svarstoma ir balsuojama dėl klausimo, nuo kurio svarstymo ir balsavimo nusišalino (buvo nušalintas) Tarybos pirmininkas.

7. Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija padeda Tarybos pirmininkui organizuoti Tarybos veiklą ir techniškai ją aptarnauja. Vyriausybės kanceliarija:

7.1. informuoja Tarybos narius apie posėdžio datą, vietą, laiką arba apie balsavimą elektroniniu būdu, rengia ir teikia Tarybos nariams posėdžių darbotvarkę;

7.2. renka, analizuoja ir kaupia Tarybos efektyviai veiklai reikalingą informaciją, rengia ir teikia Tarybos nariams posėdžių medžiagą;

7.3. kartu su Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija planuoja Tarybos funkcijoms atlikti reikalingų tyrimų, vertinimų ir analizių poreikį ir, Tarybos pirmininkui pritarus, inicijuoja šių tyrimų, vertinimų ir analizių atlikimą;

7.4. Tarybos pirmininko pavedimu padeda Tarybos pirmininkui koordinuoti Tarybos sudarytų darbo grupių konkretiems tikslams pasiekti ir (ar) užduotims įvykdyti veiklą;

7.5. bendradarbiauja su ministerijomis ir Vyriausybės įstaigomis, kitomis Vyriausybės įsteigtomis biudžetinėmis įstaigomis, kurių savininko teises ir pareigas įgyvendina Vyriausybė, ir kitais subjektais Tarybos veiklos klausimais, teikia jiems aktualią su Tarybos veikla ir (ar) sprendimais susijusią informaciją;

7.6. viešina informaciją apie Taryboje planuojamus svarstyti klausimus ir priimtus sprendimus;

7.7. rengia protokolų projektus, siunčia protokolų projektus ir protokolus Tarybos nariams;

7.8. nedelsdama perduoda Tarybos pirmininkui, o Tarybos pirmininko pavedimu – Tarybos nariams visą su Tarybos veikla ar posėdžiais susijusią informaciją, kurią pagal Darbo reglamentą pateikia Tarybos nariai ar kiti suinteresuoti subjektai;

7.9. atlieka kitus Tarybos pirmininko pavedimus.

8. Pagrindinė Tarybos veiklos organizavimo forma – posėdžiai. Tarybos posėdžiai gali vykti ir nuotoliniu būdu, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas.

9. Ne rečiau kaip kartą per pusmetį organizuojami Tarybos posėdžiai kartu su socialiniais partneriais aktualiems mokslo, technologijų ir inovacijų politikos klausimams aptarti.

10. Informacija apie Tarybos posėdžio datą, laiką, vietą, taip pat posėdžio darbotvarkė išsiunčiama Tarybos nariams elektroniniu paštu ne vėliau kaip prieš 7 darbo dienas iki posėdžio, o posėdžiui reikalinga medžiaga – ne vėliau kaip prieš 2 darbo dienas iki posėdžio.

11. Klausimus Tarybos posėdžiams gali siūlyti Tarybos nariai, Vyriausybės kanceliarija, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Ekonomikos ir inovacijų ministerija, viešoji įstaiga Inovacijų agentūra, Lietuvos mokslo taryba. Klausimus Tarybos posėdžiams, organizuojamiems pagal Darbo reglamento 9 punktą, gali siūlyti socialiniai partneriai. Pasiūlymai dėl klausimų Tarybos posėdžiams pateikiami Vyriausybės kanceliarijai.

12. Tarybos posėdis laikomas teisėtu, jeigu jame dalyvauja daugiau nei 1/2 visų Tarybos narių.

13. Posėdyje negalintis dalyvauti Tarybos narys savo nuomonę posėdžio darbotvarkės klausimais gali pateikti iš anksto. Tarybos narys savo nuomonę ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki Tarybos posėdžio turi atsiųsti Vyriausybės kanceliarijai elektroniniu paštu. Iš anksto pateikta Tarybos nario nuomonė paskelbiama posėdžio metu ir pridedama prie posėdžio protokolo. Skaičiuojant Tarybos posėdyje dalyvaujančius narius, Tarybos narys, kuris negalėjo dalyvauti posėdyje ir iš anksto pateikė nuomonę, priskaičiuojamas prie posėdyje dalyvaujančių narių, tačiau tik dėl to klausimo, dėl kurio jis pateikė savo nuomonę.

14. Tarybos sprendimai priimami Tarybos posėdyje arba balsuojant elektroniniu būdu dalyvaujančių narių balsų dauguma atviru balsavimu balsuojant „už“ arba „prieš“. Kiekvienas Tarybos narys turi po vieną balsą. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai, lemia posėdžiui pirmininkaujančio Tarybos nario balsas.

Jeigu balsuojant elektroniniu būdu balsai pasiskirsto po lygiai, lemia Tarybos pirmininko balsas. Jeigu Tarybos pirmininkas nedalyvavo balsuojant elektroniniu būdu, balsavimas laikomas neįvykusiu, išskyrus atvejus, kai balsavimas elektroniniu būdu paskelbtas dėl klausimo, nuo kurio svarstymo ir balsavimo nusišalino (buvo nušalintas) Tarybos pirmininkas. Tokiais atvejais lemia Tarybos nario, kuriam Tarybos pirmininkas pavedė atlikti Tarybos pirmininko funkcijas, balsas.

Balsuodami Tarybos nariai negali susilaikyti.

15. Tarybos sprendimus priimant elektroniniu balsavimu, balsavimą elektroniniu būdu Tarybos pirmininko pavedimu paskelbia Vyriausybės kanceliarija, elektroniniu paštu apie tai informuodama Tarybos narius (toliau – pranešimas apie elektroninį balsavimą). Pranešime apie elektroninį balsavimą nurodoma balsavimo elektroniniu būdu data, kuri negali būti ankstesnė kaip 5 darbo dienos nuo pranešimo apie elektroninį balsavimą išsiuntimo dienos, balsavimo elektroniniu būdu pradžios ir pabaigos laikas, elektroninio pašto adresas, kuriuo Tarybos nariai turi pateikti savo balsą, ir balsavimui teikiamas (-i) klausimas (-ai). Prie pranešimo apie elektroninį balsavimą taip pat pridedama klausimo (-ų), teikiamo (-ų) balsavimui, medžiaga. Tarybos nariai balsavimo elektroniniu būdu dieną laikotarpiu nuo balsavimo pradžios iki balsavimo pabaigos pranešime apie elektroninį balsavimą nurodytu elektroninio pašto adresu siunčia savo balsą. Balsavimas elektroniniu būdu laikomas įvykusiu, jeigu jame dalyvavo daugiau nei 1/2 visų Tarybos narių.

16. Tarybos sprendimai įforminami protokolu.

17. Protokolo projektas turi būti parengtas ir išsiųstas elektroniniu paštu visiems Tarybos nariams ne vėliau kaip per 2 darbo dienas atitinkamai po Tarybos posėdžio ar balsavimo elektroniniu būdu pabaigos. Tarybos nariai turi teisę per 2 darbo dienas nuo protokolo projekto išsiuntimo pateikti pastabų ir pasiūlymų dėl šio projekto, o jeigu per nustatytą laiką pastabų ir pasiūlymų nepateikiama, laikoma, kad jų nėra. Protokolas turi būti pasirašytas ne vėliau kaip per 5 darbo dienas atitinkamai nuo Tarybos posėdžio ar balsavimo elektroniniu būdu pabaigos.

 

IV SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

18. Jeigu yra pagrindas manyti, kad Tarybos nario dalyvavimas svarstant ar balsuojant dėl tam tikrų klausimų sukels interesų konfliktą, kaip jis apibrėžtas Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatyme, Tarybos narys turi pranešti apie tai ir nusišalinti nuo sprendimo priėmimo procedūros. Apie Tarybos nario nusišalinimą pažymima protokole. Jeigu Tarybos narys atsisako nusišalinti, dėl jo nušalinimo balsuojama Darbo reglamento 13 punkte nustatyta tvarka. Tarybos narys balsavime dėl jo nušalinimo nedalyvauja.

19. Tarybos veiklos dokumentai saugomi Vyriausybės kanceliarijoje Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

 

––––––––––––––––––––

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas

Nr. 1137, 2019-11-13, paskelbta TAR 2019-11-14, i. k. 2019-18282

Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2019 m. balandžio 15 d. nutarimo Nr. 343 „Dėl Mokslo, technologijų ir inovacijų tarybos sudarymo ir darbo reglamento patvirtinimo“ pakeitimo

 

2.

Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas

Nr. 246, 2022-03-16, paskelbta TAR 2022-03-22, i. k. 2022-05104

Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2019 m. balandžio 15 d. nutarimo Nr. 343 „Dėl Mokslo, technologijų ir inovacijų tarybos sudarymo ir darbo reglamento patvirtinimo“ pakeitimo